Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Kızlar yumurta toplama işlemi ağrılı mı oluyor? Anestezi veriliyor ama hani uyandıktan sonra yoğun ağrı oluyor mu? Birde kullanılan ilaçlardan kaynaklı olarak kilo alınıyor mu ?
Ağrım olmadı zaten anestezi veriyorlar ben 2 kg almıştım sanırım ilaçlardan çünkü beslenme düzeninde bir değişiklik olmamıştı

Sıkışık olmasanda bi aletle İdrar torbanı dolduryolar Hava gibi bir şey veriyor heralde Ben aşırı su içtiğimde tutamayacağımı düşündüğüm için Çok su içmemiştim O aletle işte bir şeyler yaptı hatta kadının bir tanesi duramamış tuvalete gittim demişti orda çalışan kadınlardan birine oda önemli değil dedi herhalde bu sebep yüzünden

Aa oda iyiymiş anladım ilk defa duydum peki transferden ne kadar zaman sonra gittiniz siz lavaboya bazıları dayanamayıp hemen gidiyormuş. Gerçi Allah ol derse olur her şekilde tabi inşallah isteyen herkesin olur

Aa oda iyiymiş anladım ilk defa duydum peki transferden ne kadar zaman sonra gittiniz siz lavaboya bazıları dayanamayıp hemen gidiyormuş. Gerçi Allah ol derse olur her şekilde tabi inşallah isteyen herkesin olur
Ben eve gittikten sonra gitmiştim

Anladım peki tuttu mu hamile misiniz şuan hala nova art da mısınız

15 yumurta toplandı 8 tanesi 5. Güne gitti
İlkinde 2 tane transfer edildi. Pozitif sonucaldım. 6. Haftada kalp atışları durdu. Kürtajla sonuçlandı.
Merkezdeki 2. Denemem de ekim ayında oldu. Dondurulmuslarla o da tutmadı maalesef
Su an beklemedeyim kendıme zaman ayırdım hakkımızda hayırlısı ınsallah
Merkezden cok memnunum Mehmet hocanın ilgisinden memnunum
Ben 2 problemle karsılastım tedavi sırasında sukur kendisine ulaştığında bizi gazı ye yonlendirdi. Ve oradca doktorlardan her an bilgi aldı yonlendirdi.
Hıc suphem yok kendilerinden ellerinden geleni yapıyorlar

Canım sizin sorun neydi ? Allah en kısa sürede inşallah tüm bekleyenlere bebeklerini verir hayırlısıyla

Benim tutmuştu Çokta iyi gidiyordu ancak aşırı kan pıhtılaşması sebebiyle bebeğimi kaybettim bundan sonraki hamileliğinde dokuz ay kan sulandırıcı iğne ve coraspin kullanmam gerektiği söylendi yani sırf bu yüzden çocuğumu kaybettim. Mehmet hocadan ve nova arttan çok memnunum ilgileniyorlar çok şükür

Benim tutmuştu Çokta iyi gidiyordu ancak aşırı kan pıhtılaşması sebebiyle bebeğimi kaybettim bundan sonraki hamileliğinde dokuz ay kan sulandırıcı iğne ve coraspin kullanmam gerektiği söylendi yani sırf bu yüzden çocuğumu kaybettim. Mehmet hocadan ve nova arttan çok memnunum ilgileniyorlar çok şükür

Trombofili paneli yapılmamış mıydı sana ? Trombofili panelinde hangi husus belirtiyor acaba benim birisi var ama çekinik

Çok üzüldüm vardır bunda da bir hayır üzmeyin kendinizi diyeceğim ama insanın elinde değil tabi peki pıhtılaşmanın sebebi neymiş buldular mı onu? Tekrar ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz inşallah istediğiniz vakitte olur bu sefer. Allahım dualarımızı kabul etsin inşallah

Olaydan sonra genetik test istedi hoca Benim genlerinden iki tanesi taşıyıcı çıktı bir de protein s eksikliği çıktı Bunlar kanın pıhtılaşmasını sağlıyorlarmış ailede var galiba benden dört ay önce de kuzenim bebeğini kaybetmişti onun bebeği dört aylık tıve normal hamile kalmıştı Ama bu zamana kadar sadece ikimizle ortaya çıktı

Benim ilk denemem olduğu için böyle bir şey olduğunu bilmiyordum

Doktorun isterse eğer yaptırılıyor. Ya da siz isterseniz eğer bakılsın diye bakılabiliyor. Hastaneler falan genelde tekrarlayan bebek kayıplarında bakıyor

Anladım teşekkür ederim siz ne zaman başlıyordunuz tedaviye Allahın izniyle

Canım sizin sorun neydi ? Allah en kısa sürede inşallah tüm bekleyenlere bebeklerini verir hayırlısıyla
Erkek ınfertilisi canım sperm hızı ve morfolojı kotu
Eşim ameliyat oldu. Varıkosel den beklıyoruz ınsallah değerler yükselir.
Amin cumlemiizın hayırlı saglıklı evladı olur ınsallah

Canım bizim belirsiz. Yani doktor gerek yok diyor tüp bebek tedavisine. Bizim 20. Haftada bebeğimizin kalbi durmuştu nedenini pıhtılaşma zannediyorduk ama genetik ve trombofili paneli sonucunda hiç bir şey çıkmadı. Zaten kayıpların %70 inin nedeni belirlenemiyormuş.

Canım bizim belirsiz. Yani doktor gerek yok diyor tüp bebek tedavisine. Bizim 20. Haftada bebeğimizin kalbi durmuştu nedenini pıhtılaşma zannediyorduk ama genetik ve trombofili paneli sonucunda hiç bir şey çıkmadı. Zaten kayıpların %70 inin nedeni belirlenemiyormuş.

Anladım canım tez zamanda olur inşallah tedavisiz sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın inşallah.

Kızlar bende tedaviye başlayacağım gün sayıyorum resmen az kaldı regl gününe yarın olacağım inşallah gecikme olmazsa 2. günü gideceğim doktora birşey merak ediyorum iğneleri kendiniz mi yapıyorsunuz nelere dikkat etmek gerekiyor yapmadan önce ve ya yaptıktan sonra. Çok zor oluyor mu yapması ?

X