Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Görüşme yapabilirsin.ücret almıyor.o sana yol gösterir. Sen hiç hocalarla görüşmedinmi?

Memorial kötü diyemem.benim 5.deneme orda yaptırdım.hamileydim.ancak düşük yaşandı.Aygül hanım bana samimi gelmiyordu? Orda hamile kalan da çok.

yok canım görüşmedim. daha yeni karar verdim başlamaya zaten. aslında önemli olan yapılan işlemler ve laboratuvar bizim için. çünkü genetik sıkıntı var bizde.

yok canım görüşmedim. daha yeni karar verdim başlamaya zaten. aslında önemli olan yapılan işlemler ve laboratuvar bizim için. çünkü genetik sıkıntı var bizde.
Sen eşinle ortak karar verin.hakkında hayırlısı olsun.çokta düşünmemek lazım.bende de anormal döllenme çok oluyor.geçen sefer pgt göndermişti.7 de 1 tane sağlıklı çıkmıştı. O da dondurup verdi tutmadı.şimdi yine pgt yapabilirim diyor.ama ben pek istemiyorum.pgt de güvenmiyorum. Hata payı olabilir.yumurtalardan 1 hücre alıyorlar.o zaman hasar görebilir bence.

benim öncekilerin hepsinde pgt yapıldı. dediğin doğru pgt için biyopsi alınırken embriyo zarar görebiliyor. ben 5 defa denedim 3 kez transfer yapıldı en sonuncuda da dış gebelik oldu hayata küstüm resmen ya.
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

kızlar merhaba, ahmet hocanın hastasıyım 1.denemem ama malesef negatif sonuçlandı transferin 3.günü işe gittim merdiven inip çıktım yani kısacası dinlenmedim ve kan testimde değerim 4,60 çıktı ve her geçen gün düştü tam bir yıkım oldu benim için çünkü tüm belirtileri yaşamıştım ve 2 idrar testindede çift çizgiyi gördüm öncelikle çok sitresli ve yoğun bir işte çalışıyorum bana zarar veren şeylerden uzak durmak adına işi bıraktım önümüzdeki 3 ay boyunca kendimi 2.tedavi için hazırlamak istiyorum ahmet hocaya çok güveniyorum ekim gibi 2.tedaviyi olmak istiyorum benim durumumda olan varmı gerçekten psikolojik olarak çok zor bir süreç bazen hiç olmıcak o duyguyu hiç yaşayamıyacağımı düşünüyorum kızlar tavsiyeleriniz nelerdir??

Canım selam. Aynı psikolojideyiz muhtemelen. Ben de bankacıydım ve çocuk isteğim nedeniyle ayrıldım, yok kist ameliyatı yok kontroller yok testler tedavi süreci tüp bebek derken iyi ki de bırakmşm diyorum. Stresli işler malesef çok fazla etkiliyor bu süreci. Hoş şimdi de elimde kalan sıfır ama en azndan içimde kalmadı. İlk denememi ben de Ahmet hocamla yaptım , 6. gün kanamam başladı değerim 18 çıktı ertesi gün 28 fakat kanama durmadan devam etti en son 2ye düştü. İki yıldır çocuk istiyorum yaklaşk , yaşım 32, her ay yine olmadı , zamanım geçiyor , olmycak mı diye diye kendimi yedim. Zaman kaybetmemem lazım gibi düşünüyordm hep. Ama bu son negatif benim bi silkelenmeme sebep oldu, şuan bıraktım ne gün takip ediyorum, ne bi kür , ne de doktorlar testler.. çok okudum araştırdım, insanlar inanılmaz imtihanlardan feçiyor, hepsinde acaba ben dayanabilirmiydim diyorum , bugünüme şükür etmeyi öğrendim. Evet çocuklara tapıyorum, etrafım bebek çocuk dolu , hep imrenerek bakıyorum ama bu öyle birşey ki olmayacaksa ben ne kadar zorlasam boş, en azndan kendime ve çevremdekilere hayatı zehir etmemem gerektiğini anladım... önümüzdeki sene belki tekrar denerim şuan bilmiyorum da..
En doğru zamanda birbirimize güzel haberler veririz inşallah canım.. sağlıcakla kal..

yaşadığımız sıkıntılarda yaşlarımızda aynı:)) ben olumsuz sonucu alalı 10 gün oldu biliomusun ölmeyi bile düşündüm eşime aileme herkese ızdırap oldum ama olmuo işte hayat bir şekilde devam ediyor ben sadece tüp bebek tedavisi olarak çocuk sahibi olmam gerektiğini duyalı 6 ay oldu ama bu süre içerisinde arabamı, işimi, psikolojimi kaybettim ama inan hiç birşeyi insanın gözü görmüyor daha neler kaybedeceğim onuda bilmiyorum paranın herşeye çare olmadığını ben bu tedavi sürecinde öğrendim ama işsiz kaldığımız süreci bence güzel değerlendirelim iş sitresi yorgunluğu inan çok etkiliyor bende belki 2.denememi 1 sene sonra yaparım bu süreçte düşünmemeye çalışmakta fayda var ilgi alanını dağıtmak gerekiyor benim sorunum amh düşüklüğü sadece 1 tane yumurtam toplandı bunu duyduğum anda zaten benim için bu tedavi sonlanmıştı belkide psikolojik biz bu hale getiriyoruz

Allah korusun canım, dediğim gibi aslında kimseye ızdırap olmaması lazım ama işte öyle şeyler düşünüyoruz ki , sosyal baskı, koşullar, kendi isteklerimiz bizi bayağı bi zorluyor.. bnm dayımlarda da aynı sıkıntı vardı , 4 aşılama, 4 tüp bebek ve sonunda dünya güzeli bir bebiş evlat edindiler. Şuanda 9 yaşında, Allah uzun ömür versin inşallah... öz torun , öz kuzen, öz evlat olsa eminim o kadar sevinir... yengem diyor ki demekki benim kısmetimde prensesimin hayatını kurtarmak, ona yoldaş olmak varmış, varsın ben doğurmayayım.. yaşımız genç kuzum daha, şimdi eskisi gibi değil ki evlilik çocuk vs her yaş ötelendi, bununla beraber teknoloji de aldı başını gitt, umudu kaybetmemek lazım. Hadi ama baktım 40ıma geldim durum aynı, benim de hayatını kurtarmam gereken bir bıdık varmış demekki derim diye düşünüyorum..
Allahım var olanların yokluğuyla sınamasın, böylesi illaki üstesinden gelinebilirdir..

Canım bende mersinliyim fakat görev icabı adiyamandayim. Transferden sonra 2 gün ankarada kaldım. 3. gün yola çıkmıştım.
Sukur ki 2 embriyo dan 1i tutundu.
Zaten o da 6 haftalikti dustu

Canim senin toplam kac tup bebek denemen oldu simdi kacinciyi yaptiriyorsun

Umutsuzluga kapilmak icin cok erken yasin normal daha bir defa denemissin o bile tutmus sayilir ben 5 tup bebek denemesinden elim bos döndüm simdide esimle iyice gerildik merkezsecimikonusunda kararsizlik mahvetti beni. Esimde inatci anlasamadik bi turlu

Bende ahmet hocanın hastasıyım bu ay olgunlaşmamış yumurta yüzünden tedavimiz yarım kaldı önümüzdeki ay tekrar denicez hanımlar yılmayın usanmayın olumsuz hiçbi düşünceye yer yok bu süreçte Allah hepimize en yakın zamanda nasip eder inşallah ben inanıyorum hoca ara verelim dedi ben devam etcem hemen dedim Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

haziranda tekrar ahmet hoca ile görüşeceğim fakat tekrar nezaman denerim inan bilmiyorum 1.deneme belki herşeyin başındayım ama sonuç gerçekten çok yoruyor biraz bu durumu unutmaya çalışacağım ilgi alanımı değiştireceğim allah hepimize sabır versin gerçekten zor bi süreç...

ben de bugün nova arta gittim kızlar. hem görüştüm hem muayene oldum. mehmet hoca vardı. açıkcası mehmet beyi sevdim, eşimde sen nerede istiyosan orada olsun demeye başladı. hayırlısı artık.

ben de bugün nova arta gittim kızlar. hem görüştüm hem muayene oldum. mehmet hoca vardı. açıkcası mehmet beyi sevdim, eşimde sen nerede istiyosan orada olsun demeye başladı. hayırlısı artık.
Merhaba canım ben de bugün ordaydım.yumurta toplama yapıldı.bugün çok sakindi.Ramazanın etkisinden heralde.hoca ne dedi? Mehmet hoca gerçekten iyidir.kaçta ordaydın?

Merhaba kızlar yumurta top.bugün aradılar.11 normal döllenme 9 anormal döllenme var.tekrar pgt diyorlar. Ben pek istemiyorum.benim durumum da olan varmı? Bana akıl verin ne yapayım?

Merhaba kızlar,
Size birşey sormak istiyorum. Novaart ta şuanda tedavi ve embriyo dondruma işlemi ne kadara yapılıyor? Ben amh düşük olduğu için rapor çıkartabiliyorum ilaçlar için ama tedavi ve eğer olursa kaliteli embriyo dondurma ücretini çok merak ediyorum? Yardımcı olursanız çok memnunn olurum...

Merhabalar, tedavi ücreti 6500 tl, embriyo dondurma da yanılmıyorsam 1500 tl..ilaç ücreti de sağlık raporuna göre değişiyor. sağlık raporu yoksa 1250-1500 tl arasi tutuyor..rapor varsa bu ücret düşüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…