Nişanlımla ilgili yeni birşey öğrendim! Fikirlerinize ihtiyacım var..

Bu kadar mal mülk konuşulması bana itici geliyor.
Daha şimdiden benim olsun senin olsun, benimkini satalım seninkini satalım falan filan bu kadar ikilikle mutlu olamazsınız gibi geliyor.

Nisanliniz Sabancı ailesinden falan mı sizi test etmiş ajansını satem. İtici geldi bana baya kusura bakmayın

Kusura bakmayın ama yorumlarımı dikkatli bir şekilde okursanız sevineceğim zaten. Daha önceden almış olduğu ev beni ilgilendirmez. Benim tepki verdiğim şey 1 benden bunca yıl saklamış olması evleneceğine yakın söylemesi yani beni denemiş sözde 2 ardından hemen benimle Yeni bir ev alma girişiminde bulunması beni de kendini de borca sokup ikinci bir eve benim üzerimden ortak olup tekrar bir borç sıkıntısına sokacak evi varken demiyor; "şimdilik benim evim var gel aşkım burada yaşayalım evliligimizi oturtalım gezelim tozalım önce zaten sende sıkıntı çektin seni mutlu etmek istiyorum, daha sonra sende kararını verirsin istediğimiz gibi öyle bir ev veya yazlık alalım yatırım yapalım cocugumuz olursa rahat etsin vs.." desin en baştan canımı yesin seve seve o istemeden ben ev, arsa vs bile araştırır bulurum. Yani kafasında hesap kitap yapması beni çok incitti. Yoksa benim kimsenin malında mülkünde gözüm yok. Buradaki bazı yorumlarda gördüm de katilmiyorum. Her zaman iyi niyetli düşündüm onun için herşeye sıfırdan "biz" olarak baslamakti amacım. Ama bu olanlar yüzünden bende ister istemez kafamda başka başka şeyler düşünüyorum çaresizlikten o da. O kendini guvence altına alıyorsa benimde alma hakkım var değil mi ?

Aynen dediğiniz gibi yapacağım. Ayrılmayacağım ama daha başka başka bilmediğim falsoları ortaya çıkarsa düşünürüm. Şuanda çok kızgınım ve tepkiliyim ona karşı. Alttan aldı her seferki gibi özür diliyor sürekli. Ve tamam sen yeterki gel oturalım evimizde birsey istemiyorum. Sana ait hiç birşeye karışmayacağım diyor. Bilmiyorum. Düşüneceğim. Benim çok temkinli gitmem gerek bu süreçte. O beni sınıyorsa ben de onu sınayacağım bundan sonra.

Nişanlınıza söylediniz mi peki? Bu profildeki adam sizi gezdirtip para faln yedirmez bence.

Bence evlilik gerceklestikten sonra arabayi bir sekilde sattiracak konu sahibine. Artik yeni araba mi alir, ev mi alir bilemem. Maksat kizin arabasindan da kendine pay cikarmak
Arabayı satmayacagim hiç bir şekilde o bunu biliyor karışmam diyor artık. Hatta yükseltmeyi dusunuyorum elime bir miktar para geçerse. Evlilik içinde yukseltebilsem bile birlikte notere gidip sadece benim adıma olmasını saglayacagim. Benim emeğim bana ait olacak.

Burada acilan bircok konuda kadinlar para konusunda muzdarip. Bana gore hayat arkadasinla herseyini paylasman lazim. Kadin erkek, bekarken alinmis evliyken alinmis farketmez. Tapusunu ustune yapmaktan bahsetmiyorum. Bekarken araba alindiysa beraber kullanilir, ev varsa oturulur. Bu kadar malı mülkü rahat etmek icin edinmiyor muyuz?isin icine ince hesaplar girince insanin içi bulanıyor. Hayatta hersey standart sekilde ilerlemiyor. Ölüm var, hastalik var, boşanma var. O zaman ne olacak? Size şu kadarini soyleyeyim nasil alistirirsaniz oyle gider.

Araba zaten sizin üstünüze olacak.Kimin üstüne olduğu hiç önemli değil evlilik süresinde aldıysa ve iş çekişmeliye giderse yarısını talep edebilir.
Ancak ve ancak siz kendi aracınızı satarken ne zaman alındı ruhsat/satış yaptıktan sonra dekont gibi şeyleri muhafaza ederseniz ileride olası boşanma durumunda lazım olabilir

Aslinda Bekarken aldiginiz arabayi pesinat olarak verirseniz bunu ispatlarsaniz, verdiginiz tutari geri alabilirsiniz bosanirken, teoride boyle. Pratikte ise kim neyi kaparsa onun elinde kaliyor :)

Nişanlınıza söylediniz mi peki? Bu profildeki adam sizi gezdirtip para faln yedirmez bence.
Bunları tek tek karşıma alıp konuşacağım. Eğer şartlarımı kabul ediyorsa öyle evlenirim diyeceğim. Yok kem küm derse kusura bakmasın o beni kaybeder. Benim gibi cıvıl cıvıl iyi niyetli elinde altın bileziği olan alımlı birini de bulacağını sanmiyorum. Onun yaşı da geldi geçiyor...

Aslinda Bekarken aldiginiz arabayi pesinat olarak verirseniz bunu ispatlarsaniz, verdiginiz tutari geri alabilirsiniz bosanirken, teoride boyle. Pratikte ise kim neyi kaparsa onun elinde kaliyor :)
böyle de yaşanmaz ki ama panda hanım ya.bir relaks olup kendini yeni bir duyguya evliliğe verememek,en cicim aylarda böyle hesap kitap yapmak ne bilim ya hem tuhaf hem acı.
aklın neredeydi soruları gelmemesi için her iki taraf içinde mantıklı da olabilir ama çok acı.
tek savunduğum şey bir kadın evlenmeden önce kendini garantiye almalı.mükemmel evliliği olabilir ama olmayabilir de.
boşandıktan sonra sudan çıkmış balığa dönmemeli,evlilik öncesi hayat standardına geri dönebilmeli.
o zaman işte boşanma sürecinden sonra hayat yıpratıcı olmuyor,hatta hayat güzel bile olabiliyor.
maddi açıdan etkilenmediğinde manevi acılarla baş etmek daha kolay oluyor.
diğer türlü hem ayrılık sarsıntısı hem hayatta kalma çabası ikisini bir yerde götürmek zor.

Umarım gönlünüzce olsun ama balık baştan kokar diyorm ben.

Kendinizi böyle pazarlık yaparken bulunca kötü hissetmiyor musunuz konu sahibi?
Tabiki kötü hissediyorum.. zaten kaç gündür konuşmuyorum kendisiyle. Hatasını çok iyi biliyor arıyor devamli özür diliyor. Sırf geçmişte yaşadıklarım yüzünden böyle davrandım sen haklısın diyor. Yeterki sen gel buraya ben hiç birsey istemiyorum diyor şimdi de hiçbir şeyine karışmayacagim nasıl olmasını istiyorsan öyle olsun diyor. Bilmiyorum kafam allak bullak. Cok yıprandım çok üzülüyorum. Amacım sadece "biz" olup mutlu bir yuva kurmak. Ne alcaksak ikimiz alabilmekti başka ne istedim ki. İnsan hiç bosanmak için evlenir mi ?

Sahsi fikrim zaten bu evliligi gerceklestirmemesi yönünde. Zaten birkez bosandigi için 2.kez bosanmaya korkacak, cocugum olsun isteyecek. Cocuk zaten basli basina birsuru sorun getiriyor.
Para konusunda ariza cikacagi bariz. Ama görünen o ki konu sahibi evlenecek, en azindan gözü açık olsun. Bana sorarsaniz benim kafam bu kadar hesap kitap kaldırmaz. En bastan evini saklayip arabami harcamak isteyen adami sepetlerdim

Hayir tabiki bir kaç gün konuşmadım. Çok üzgünüm çünkü güvenim sarsıldı. Aradı durdu özür diledi. Kendisinin hatalı ve benim haklı olduğumu söyledi, geçmişteki yaşadıkları yüzünden böyle davrandığını vs soyledi. Sen buraya yeter ki gel mutlu olalım ve benden hiç birşey istemediğini söyledi. Bilmiyorum şimdi uzaktayiz birbirimizden yüzyüze geleceğiz tek tek şartlarımı konuşacağım. Eğer şartlarımı kabul ederse evleneceğim etmezse kendi bilir kaybeder benim gibisini...

Tabiki hayır :/ ama atasindan babasından kalan arsalara, bağ bahçelerine ve evlerine güveniyor belki...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…