Nişanlanma aşamasına geldik ama erkek arkadaşım çok değişmeye başladı ben ne yapacağımı bilmiyorum psikolojik olarak çok kötüyüm

Baştan fire vermeye başlamış.Evlenseniz de bu tartışmalar bitmez haberiniz olsun.Bu sorunlar biter,yenileri başlar.Ya nişanlını bu şekilde kabul edip hayatın boyunca idare edeceksin,ya da baştan yol vereceksin.Ailenin"iyi çocuk"cümlelerine aldanma.Bu adam senin ailenle değil,seninle yaşayacak.Ben birsürü kavga eden çift gördüm,kocalarını dışardan görsen"ne kadar efendi"dersin.Eşlerine sorunca şaşırıp kalıyorsun.İyi bir insan olması,iyi bir eş olacağı anlamına gelmez.Eğer kendinden ve isteklerinden taviz veremiyorsan yol yakınken vazgeç derim.

kaçın derim uzaklaşın çekilecek türden değil

Bu tür vaatler erkeklerin hayal dünyasından başka birşey değil.Çok hayalperest oluyorlar,atıp tutmayı seviyorlar.Gözünüzle görmediğiniz hiçbirşeye inanmayın derim.

Bence yaşanacak yerden daha büyük sorunlar var. Kaç kere baş başa görüştünüz bilmiyorum ama yaşlarınıza göre olgun davranışlar gelmedi bana.

Bazen ailem o kadar beni anlamıyor ki 29 yaşına geldin diyor özellikle annem yuvanı kur sende anne ol diyor sen çocuğu sevmiyorsun diyor ondan böyle yapıyorsun
Onların tek derdi senin evde kalacağın korkusu.Gerisini düşünmüyorlar.Belli bir yaştan sonra özellikle annelerin tek derdi kızlarını bir an önce evlendirip;konu komşudan"evde kalmış kızı var"cümlesini duymamak...

Nerde yaşama konusunda hak verdin İstanbul zor olur onun için ama diğer konular yaşanmaz yol ver gitsin yahu

10 yıl da konussaniz o yüzük parmağa girmeyene kadar ne olduklarını anlamıyorsunuz. İstanbul konusunda siz haksızsiniz. Diğer konularda siz haklisiniz. Tereddüt içerisinde olduğunuz bir evliliğe doğru yol almayın bence . Biraz cimrilik de var anladığım kadarıyla. Bir de nişanlaninca nişanlılık yukunu mu kaldıramadı acaba? Benim Nisan dönemim çok kötü geçtiği ve ayrıldığım için olumlu cikarimlar yapamiyorum maalesef

Son düzenleme:
O evde yalnız kalıp yaşayacak kişi sizsiniz. İş kurarım. Kimsenin emri altında çalışamam diyen erkekten beteri yoktur bence

Eğer bu kişi ile evlenirsen tüm gün akrabaları içinde kafayı yiyeceksin , yol yakınken dön , benim kız kardeşimi de hatayli biri istiyordu, aşırı derecede koloni halinde yaşayan insanlar , ben şiddetle karşı çıkmıştım, şimdi kız kardeşim ıyiki olmamış diyor, ve şuan başka biri ile nişanlandı çok mutlu, yani zararın neresinden dönsen kârdır..

1 sene önceki Türkiye ekonomisiyle şu anki Türkiye ekonomisi bir mi?
Evi kim geçindirecekse onun şartlarına uygun şehirde yaşanır.
Siz illa İstanbul’da yaşamak istiyorsanız ordan birini bulun.
Evet insan seviyorsa Fizan’a da gider.

Siz oraya misafirlige gittiginiz gibi gececek hayatiniz.. hep akrabalar arasinda. Heleki ilk zamanlar akraba agarlamaktan evinizden birdey anlamazsiniz. Simdiden belli bence.
Çok doğru diyorsun, hatay kültürü hep akrabalarla iç içe, kafayı yiyecek zavallı haberi yok..

Ne doğru ne kadar tecrübe kokan bir yorum. Yakinen şahidim " ne iyi çocuk"la evlenip hayatı zehir olanlara

Çok doğru diyorsun, hatay kültürü hep akrabalarla iç içe, kafayı yiyecek zavallı haberi yok..

Hatayin kültürünü tam bilmem. Ama bahsettigi gibiyse ne misafiri, ne misafirlige gitmesi, ne beraber kahvaltilar, bayramlar felan asla bitmez. Yani öyle alisan insana sorun degilde, ama "normal" bir evlilik isteyene zor gelir.

Hatayin kültürünü tam bilmem. Ama bahsettigi gibiyse ne misafiri, ne misafirlige gitmesi, ne beraber kahvaltilar, bayramlar felan asla bitmez. Yani öyle alisan insana sorun degilde, ama "normal" bir evlilik isteyene zor gelir.
Orada kadınların bir değeri yok , sadece çocuk doğurup evde oturmasını isterler, erkekleri de kafasına göre takılır ve asla bizim eşlerimiz gibi değiller, kaba ve kadına karşı saygılı değiller..

Orasini bilemem. Ama adamin orda olunca tamamen hödüke dönecegi cok büyük ihtimal orda gecirdigi günlere bakarsak. Insan heycanlanip memleketini de göstermek ister. Amcalarini sonra da sergilersin

Ayrıl

Herkes zaten “2-3 sene bu tarafta yaşayalım toparlayalım kendimizi sonra geçeriz” deyip geçmiyor.
Assssla kabul etmeyin istemiyorsanız.
Kuzenimi köyün birine götürdü eşi, 2 sene çalışalım yine batıya geçeriz dedi senelerdir oradalar ve kızın psikolojisi bozuldu. Boşanmayı bile düşünüyorlar. En büyük pişmanlığının başta bu duruma inanıp kabul etmek olduğunu söyleyip duruyor bize.
Sakın ama sakın istemiyorsanız hataya gitmeyin. Oradan muhtemelen çıkamayacaksanız benden söylemesi.
Uymuyorsa da şartlarınıza ayrılın net!
Pişman olursunuz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…