Nişanlanma aşamasına geldik ama erkek arkadaşım çok değişmeye başladı ben ne yapacağımı bilmiyorum psikolojik olarak çok kötüyüm

Adam kabak gibi ortada hiç kendini saklamıyor.
Evlenince kendini daha da yayacak.
Ayrılmak sizin hayrınıza kendinizi ateşe atmayın.

Kimsenin emri altına girmem diyen, dükkan açar çalıştırırım diyen adamdan ışık hızıyla kaçın.
Sizi hic bir yere şu durumda götürmeyen adam evlenince hic götürmez.
İstanbulda hic bir meslegi, diploması olmayan, maddi kazanci iyi olmayan adam asla ev kirası, dükkan kirası, ev geçimi yapamaz artık.
O kadar haklısın ki adamın daha nişan yapacak parası yok

ayrılın bu çocuktan.
zaten istanbuldan hataya nasıl tanıştınız anlamadım.
geliyor mu istanbula çıkıp dolaştınız mı bu çocukla hiç? vakit geçirdiniz mi? yoksa tel üzerinden mi ilerledi herşey ?

O kadar sinirliyim ki ona o konıda bana diyor ki bak bende evde oturuyorum diyor

Ben ailelere karsi ziyarete veya aileye karsi bir insan degilim. Mesela kayinvalidem ve kayinpederim benimle ayni binada. Ama kimse bizim gezip tozmamiza karismiyor. Kimse bana "ah esini alip gitmek akrabalara ayip olur" demez. Onlarin hep öyle toplanma veya bir ara gelme aliskanligi varsa hep orda olmaniz gerekecek. Insan evindede oturuyor ama yeri gelince gezmeyo de bilecek

ayrılın bu çocuktan.
zaten istanbuldan hataya nasıl tanıştınız anlamadım.
geliyor mu istanbula çıkıp dolaştınız mı bu çocukla hiç? vakit geçirdiniz mi? yoksa tel üzerinden mi ilerledi herşey ?
Geldi tabi 4 kere geldi doğum günüm de sevgililer günün de falan sürpriz yaptı ailem tanıştı seviyorlar Onu cok sosyal medyadan tanıştık

Ben ailelere karsi ziyarete veya aileye karsi bir insan degilim. Mesela kayinvalidem ve kayinpederim benimle ayni binada. Ama kimse bizim gezip tozmamiza karismiyor. Kimse bana "ah esini alip gitmek akrabalara ayip olur" demez. Onlarin hep öyle toplanma veya bir ara gelme aliskanligi varsa hep orda olmaniz gerekecek. Insan evindede oturuyor ama yeri gelince gezmeyo de bilecek
Aşırı doğru

Adam kabak gibi ortada hiç kendini saklamıyor.
Evlenince kendini daha da yayacak.
Ayrılmak sizin hayrınıza kendinizi ateşe atmayın.

Kimsenin emri altına girmem diyen, dükkan açar çalıştırırım diyen adamdan ışık hızıyla kaçın.
Sizi hic bir yere şu durumda götürmeyen adam evlenince hic götürmez.
İstanbulda hic bir meslegi, diploması olmayan, maddi kazanci iyi olmayan adam asla ev kirası, dükkan kirası, ev geçimi yapamaz artık.

ya zaten dükkan açıp çalıştıracak adam şimdiye niye açmamış? hem hatayda kalmak istiyormuş kursaymış işimi madem.

ya zaten dükkan açıp çalıştıracak adam şimdiye niye açmamış? hem hatayda kalmak istiyormuş kursaymış işimi madem.
Kıbrıs’ta başka iste çalışıyormuş sonra askere gitmiş sonra geldi eniştesinin yanında çalışıyordu ben ona sigortalı bir işe gir dedim dükkan acıcam dedi suan Hatay da dükkan açacak birde İstanbul da açacakmış

Bana da öyle geliyor
Hiçbir baskıya boyun eğme. Ailen konuşsun dursun. Şimdi böyleler evlenince ne olacak ? Erkeklerin çoğu ailesini görünce şişer inan. Senin orda arkanda olacak kimse yok , devlet memuru değilsin net gelirin yok. Boşanacağım desen ailen arkanda durmaz... Bak geleceğini yazdım. Diren ve evlenme.

Kıbrıs’ta başka iste çalışıyormuş sonra askere gitmiş sonra geldi eniştesinin yanında çalışıyordu ben ona sigortalı bir işe gir dedim dükkan acıcam dedi suan Hatay da dükkan açacak birde İstanbul da açacakmış
Parası yok dükkan açmayı kolay mı zannediyor ? Bir de İstanbul'da. Önce Hatay'da açar , İstanbul'a açacağım sonra der ve asla açmaz bak diyeyim...

Dugun takilarini dukkana sermaye yapacagim diye ellerini ovusturuyordur. Nisan yapacak parasi olmayan adam dukkani hangi parayla acacakmis?

Bak canım şehir meselesi sıkıntı değil ben doğma büyüme bursa ama siirte evlendim bende istiyordum hep bursa yada buraya yakın olsun ama tek kabul sebebim karakter meselesi burada mesela erkek tarafında akraba çok ama biz uzak oturuyoruz yada konu her ne olursa oldu benim rızamsız iş yapmıyor tek izin günleri cuma cumartesi pazar bile çalışıyor ama her cuma istisnasız dışarıdayım haf aiçide ben istediğim yerlere gidiyorum ailesine olsun akraba olsun yada kime karşı olursa olsun benim kendime aileme bile karşı benim yanımda hep benim kararlarım saygı duyuyor demem o ki mesele şehir değil aslında seninde korkun şehir değilde ord atek kalma ve zorlarsa korkusu sen buraya kim ne yazarsa yazsın bakmamalısın mühim olan senin tanıman bilmen insan az çok kestirir ilerde ne olacağı basit Bi şey düşün sen İstanbula rahatsın Bi yere çıkmak istese çıkarsın eşin öyle biri mi olacak sen istediğinde seni çıkartsın yada orda olsanız uzakta Bi yerde oturasınız bu karı dinleyecek biri mi senin sözüne kararına dikkat etmeyen biriyse zorba Bi birliktelik olur ama en iyi sen tanırsın biz bilemeyiz huyumu bil ona göre hareket et şua. Bazı şeyleri alttan almak kolay gelir ama evlilikte zorsüreçler olabiliyor herşey alttan alınmaz karşılıklı olur hep sen hepsen olacaksa sıkıntıbunu gözden geçir işte

Dugun takilarini dukkana sermaye yapacagim diye ellerini ovusturuyordur. Nisan yapacak parasi olmayan adam dukkani hangi parayla acacakmis?

Zaten öyle donsuzlar hep cok iyi isletmeci oldugunu da düsünüyor ya. Benim bir tanidigim esi de böyle. Kadinin kac yillik emeklerini yakti. Firsat vermemek lazim

istanbul - hatay arası uzak mesafe, üstelik sadece bir senelik ilişki. adamı hayatında hepi topu kaç kere gördün de evlenmek gibi korkunç bir risk alıyorsun bununla? zerre değmez, o 5 günde yaşadıkların ve sürekli çevir kazı yanmasın, köprüyü geçene kadar he he demiş tavırları ayyy ölüm resmen. 29 yaşındasın akıllı birisin belli ki, gözün kör değil. yol yakınken dön bu adamla alakalı tek kuruş masraf yapılmaz, hem maddi hem manevi anlamda. zaman da bir çeşit masraf çünkü.

E düğünde takılan altınlarla açacak ya dükkanı.
Du daha bismillah fragmanı bile izlemedik…
Dükkan batacak borclar boğaza kadar gelecek, borçlular kapıya gelecek, kira veremeyip anasının yanına taşınacak.
Evlensin bak konu sahibi ne konular açacak…

neyle?
nişan için parası yokmuş.

X