nişan mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.090
konunun detayı çok aslında ama yazarsam uzayacak o yüzden soru olursa cevap veririm.

sevgilimle nişanlanma kararı aldık. onun annesi büyük bir tören istedi ama ben kabul etmedim. hatta inat bile ettim diyebilirim normalde yakın akrabaları bile kabul etmiyorum sadece anne ve baba diyordum ama şimdi benim babaannem ve dedem türkiyeye geldiler, onlara hayır diyemem. e öyle olmuşken sevgilimin de bir dedesi var zaten o da gelecek. babam da ayıp olur amcalar halalar da gelsin bu kadar katı olma ileride aile olacaksınız dedi. iyi tamam dedim. zaten çok kalabalık aileler değiliz iki tarafla toplam 20-25 kişi olacağız.

maalesef benim annem ve babam birbirlerinin evlerine gitmezler. yan yana bile zor geliyorlar o da babam benim hatrıma çoğu şeyde alttan alıyor. annem hayatta babamın evine gitmez. tarafsız bir ev lazım o da benim evim oluyor.

evim boş hatta bomboş yani evdeki çoğu eşya misafir geleceği için alındı. halı falan bir tane var onu da burada konuştuk zaten babamın zoruyla aldım. cidden tamam hadi kesenin ağzını açıp eşya alalım desek ne bileyim oturma grubu falan mı alacağız?

terasım çok geniş herkesi rahatlıkla alabilir ama o zaman da yemek olmaz. yemek yiyeceğiz diye konuştuk başta. hadi yemeği de geçtim çok ses olur sitede rahatsızlık duyabilirler.

ben işin içinden çıkamadım. sevgilimin de tek önerisi onların evlerinde yapmak oldu. e ama nişan erkek evinde olur mu ben bunu bilmiyorum.

dışarıda kesinlikle olmaz bu arada. olursa da 20-25 kişi için güzel bir mekan kapatmamız gerekir o da sevgilimle beni çok aşar. ailelerden maddi yardım almama konusunda birlikte karar aldık.

ya çok karışık yazdım ben ama bayram sonu nişan olacak dedik ama daha bunun bile içinden çıkamadık. varsa fikriniz alırım gerçekten. çok teşekkür ederim okuyan herkese.

konunun detayı çok aslında ama yazarsam uzayacak o yüzden soru olursa cevap veririm.

sevgilimle nişanlanma kararı aldık. onun annesi büyük bir tören istedi ama ben kabul etmedim. hatta inat bile ettim diyebilirim normalde yakın akrabaları bile kabul etmiyorum sadece anne ve baba diyordum ama şimdi benim babaannem ve dedem türkiyeye geldiler, onlara hayır diyemem. e öyle olmuşken sevgilimin de bir dedesi var zaten o da gelecek. babam da ayıp olur amcalar halalar da gelsin bu kadar katı olma ileride aile olacaksınız dedi. iyi tamam dedim. zaten çok kalabalık aileler değiliz iki tarafla toplam 20-25 kişi olacağız.

maalesef benim annem ve babam birbirlerinin evlerine gitmezler. yan yana bile zor geliyorlar o da babam benim hatrıma çoğu şeyde alttan alıyor. annem hayatta babamın evine gitmez. tarafsız bir ev lazım o da benim evim oluyor.

evim boş hatta bomboş yani evdeki çoğu eşya misafir geleceği için alındı. halı falan bir tane var onu da burada konuştuk zaten babamın zoruyla aldım. cidden tamam hadi kesenin ağzını açıp eşya alalım desek ne bileyim oturma grubu falan mı alacağız?

terasım çok geniş herkesi rahatlıkla alabilir ama o zaman da yemek olmaz. yemek yiyeceğiz diye konuştuk başta. hadi yemeği de geçtim çok ses olur sitede rahatsızlık duyabilirler.

ben işin içinden çıkamadım. sevgilimin de tek önerisi onların evlerinde yapmak oldu. e ama nişan erkek evinde olur mu ben bunu bilmiyorum.

dışarıda kesinlikle olmaz bu arada. olursa da 20-25 kişi için güzel bir mekan kapatmamız gerekir o da sevgilimle beni çok aşar. ailelerden maddi yardım almama konusunda birlikte karar aldık.

ya çok karışık yazdım ben ama bayram sonu nişan olacak dedik ama daha bunun bile içinden çıkamadık. varsa fikriniz alırım gerçekten. çok teşekkür ederim okuyan herkese.
Canim salon degil ama cafe tarzi biyer de yapabilirsiniz. Ben 700 liraya biter tutmustum 200 kisilikti. Bence arastirirsan bulabilirsin.

Temiz nezih bir kafeyle tercihen üst katı falan olan) kişi başı fix menü olarak anlaşmanızı tavsiye ederim. Evde başa çıkamazsınız gibi duruyor

Aslında evin boş olması avantaj. Biz nişanda daireyi boşaltmıştik.Düzenlemeler daha kolay oluyor. Masa sandalye temin edebilirseniz (satın alma değil de ödünç ya da kiralama) yemek hallededilebilir.

Masa sandalye zor olur derseniz tek bir masada ikramlık hazırlanıp herkesin servisine alip terasa kokteyl masalarına geçeceği bir ortam da hazırlanabilir. Siteden izin alma durumunuz yok mu?

Terasa sandalye masa atıp çok güzel yapabilirsiniz aslında.. yani salon vs de zaten çok matah yerler değil. Dandik dimdik plastik sandalyelere kurdele bağlayıp, iki üç kuru pastaya bilmem kaç bin kakaliyorlar.. en olmadı bir cafe ile anlaşırsin sabit bir ikram menüsü olur. Kalabalık olunca uyguna geliyor. Biz nikah sonrası nikaha gelenleri alıp bir cafe-bistro tarzı yere götürüp yemek yermistik. 400-500 arası tutmuştu. Arastirirsan bulursun muhakkak. Eşya almaktan daha uyguna gelir en azından

Terasta halledebilirsiniz bence.
Bi organizasyonla görüşün onlar hallederler hemencecik. Bu arada cok sevindim,daim olsun mutlulugunuz :)

çokk teşekkür ederim 🧡

ya şimdi benim ailem olsa biz dışarıdan pizza bile söyleyip yeriz ama karşı taraf inanılmaz ağır toplar. dışarıda yapmama sebebimiz babasının görüntü vermek istememesi öyle söyleyeyim.

organizasyon işini düşündüm ben de ama evde çok komik bir şey olmasını da istemiyorum instagramda gördüğümüz o tüllü şeylerin içinde kendimi poz verirken düşünemiyorum :olamaz:

terasın genişse, orada kokteyl düzeni yapabilirsin.
yok yemek konusunda kararlıyım diyorsan bir organizasyon firması ile anlaş, terası uygun hale onlar getirir. masa, sandalye vs.
şıkır şıkır olmak zorunda degil, gayet cool konseptler var.

şu mesajla cidden apply cold water to this burn diye sarılmak istedim sana :KK70:

ya site şöyle ki hani öyle birbirini tanıyan insanlar falan değil. yan komşuyu bile tanımıyorum. öyle olunca rahatsızlık vermek de hiç istemem anlayışla karşılarlar mı bilmiyorum da. bakayım komşuları yakalamaya çalışayım olur derlerse dediğin gibi abartısız bir şey düşüneyim. anksiyetem azıyor resmen o tüllü şeyleri düşündükçe ya

çokk teşekkür ederim 🧡

ya şimdi benim ailem olsa biz dışarıdan pizza bile söyleyip yeriz ama karşı taraf inanılmaz ağır toplar. dışarıda yapmama sebebimiz babasının görüntü vermek istememesi öyle söyleyeyim.

organizasyon işini düşündüm ben de ama evde çok komik bir şey olmasını da istemiyorum instagramda gördüğümüz o tüllü şeylerin içinde kendimi poz verirken düşünemiyorum :olamaz:
ahajahaja
sakın.
organizasyon firmasının kanına girmesine de izin verme.
çok biliyor onlar bu işleri.
şuraya bir çiçek, buraya çok katlı çiçekli pasta vs harcarlar seni.

iyi bir yerle anlaşırsan, sade, şık düzgün iş çıkarırlar
mum, belki abartısız çiçek,
yada fener lamba, led gibi aydınlatma ile görsel şıklık. kum rengi bir konseptle bir şeyler hazırlanır.

geleyim mi ben 🤣 hevesle kızkardeşimin nişanını bekliyorum. organize edeceğiz diye 😂

şu mesajla cidden apply cold water to this burn diye sarılmak istedim sana :KK70:

ya site şöyle ki hani öyle birbirini tanıyan insanlar falan değil. yan komşuyu bile tanımıyorum. öyle olunca rahatsızlık vermek de hiç istemem anlayışla karşılarlar mı bilmiyorum da. bakayım komşuları yakalamaya çalışayım olur derlerse dediğin gibi abartısız bir şey düşüneyim. anksiyetem azıyor resmen o tüllü şeyleri düşündükçe ya

Biz Almanyadayiz. Düğünüm pazar günü olduğu için davul zurna sıkıntı olabilir (üstüne özel tazil gündü) diye her komşunun posta kutusuna bir mesaj ve çikolata 🍫 attık (işte şu gün düğünümüz var, biraz gürültü olabilir diye). Kimse polisi çağırmadı en azından :KK70: gürültü olur diye korkuyorsanız öyle birsey de yapabilirsiniz :)

bir gecelik kutlamaya kimsenin ses çıkartacağını sanmıyorum, anlayış göstereceklerdir.

eğer büyüklüğü uygunsa dışarı ile uğraşma.
sizin aileleri dışarıda da memnun etmek kolay degil. onların rahat edeceği yerler kişi başı ortalama 100€ dur.
masraflar senden çıkacaksa hiç gerek yok🤷🏻‍♀️

ama ailen yapacaksa, giy elbiseni git derim 😄 o zaman kontrolden çıkıyor ama haberin olsun 😅

çokk teşekkür ederim 🧡

Ahahahahahaha ben de böyle diyordum ama veriyosun çok şık süsler var öyle dandik durmuyor emin olabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X