NİSAN - MAYIS da ÇİFT ÇİZGİYİ GÖRMEYİ BEKLEYENLER HAYDİ LİSTEYE BUYRUN

canım benim arkadaşımında miyom vardı.(gerci miyomun boyutuna göre değişir heralde ama) :uhmna doktor korunun şuanda.miyomu temizleyelim ondan sonra demişti.ve sonra hamile kaldı şunda 3 aylık hamile.:dance:

Orkidem moralini hiç bozma canım.strees yok.Allahtan ümit kesilmez.hem daha regl olmamışın bu bi ümit.İnşaallah hamilesindirr.Şeniz

kizlar
halaa adet olmus degilim
beklemedeyim
bu nasil is testler negatif gosteriyor
ve dort gunum gecti allah sonumu hayra cikarir insallah isranurcum birgulcum
ve diptis kardesim hepiniz sagolun
uzun bir bekleyis oldu dahada 9 ay gibi beklerim insallah

Günaydin Kizlar.... Tüm Hamişlerimizin Gözü Aydin. Allah Anali Babali Büyütmeyi Nasip Etsin..bizede En Kisa Zamanda Ayni Duygulari Yaşamayi Nasip Eder Inşallah. Ben Regl Olmaya Başladim . Bu Sabah Pembe Pembe Gelmeye Başladi. Beni Silebilirsiniz Listeden. ((((((((((((((((

mitaku üzülme canım.napalım sağlık olsun.inşaallah öbür ay artık. :teselli:dıptıs seni listeden silmez bence mayısa aktarır. en iyisi bu zaten. Şeniz

mitaku üzülme canım.napalım sağlık olsun.inşaallah öbür ay artık. :teselli:dıptıs seni listeden silmez bence mayısa aktarır. en iyisi bu zaten. Şeniz

ÇOK sağol isranur a.s. yazıcak bişi bulamıyorum. içim acıyor. yani umudum yoktu zaten ama. bilmiyorum işte. allah gönlüne göre versin. sağol beni teselli ettiğin için . a.s.a.s.

NİSAN LİSTEMİZ

duygu2008...............14 Nisan
eylül79.....................15 Nisan
sumeyya..................15 Nisan
nefisem.....................15 Nisan
nar............................15 Nisan
BeyazBulut................16 Nisan
yarenur......................18 Nisan
GÜLCEZA..................18 Nisan
zynp.ZEYNEP............18 Nisan
zeliş82......................18 Nisan
kapkara.....................19 Nisan
bgm84.......................20 Nisan
beyaz16.....................20 Nisan
hayalgözlü..................20 Nisan
SUDENAZ222.............20 Nisan
zeytingözlü.................20 Nisan
ARMAĞANIM.............22 Nisan
Balsurat.....................22 Nisan
lora...........................24 Nisan
A & F........................24 Nisan
güley.........................24 Nisan
baturnuray.................24 Nisan
isranur......................24 Nisan
ecenur.......................25 Nisan
Gamze_Yılmaz...........25 Nisan
buket-26.....................25 Nisan
prenses:)...................25 Nisan
yakamoz27.................25 Nisan
bedef.........................26 Nisan
amor_amor.................26 Nisan
bade ..........................27 Nisan
pa.pat.ya....................28 Nisan
Gözek........................29 Nisan
minos.........................30 Nisan
sevvi_n........................30 Nisan
NurDer........................30 Nisan

MAYIS LİSTEMİZ

ilknuray.....................2 Mayıs
aykara2.....................2 Mayıs
dilek2682...................2 Mayıs
miniskedi...................2 Mayıs
nur82........................3 Mayıs
ilaydaa......................3 Mayıs
istiridyeyim_incimsin...4 Mayıs
edahmet......................5 Mayıs
enise85......................6 Mayıs
kelebek41...................6 Mayıs
nevrosky.....................6 Mayıs
tuana3434..................6 Mayıs
benssenb...................7 Mayıs
gönül_çelen................7 Mayıs
Elif26.........................7 Mayıs
mehay.......................7 Mayıs
funda72......................9 Mayıs
özlembay...................9 Mayıs
bidibidi.......................10 Mayıs
hewal_25....................10 Mayıs
derram......................11 Mayıs
lale_81......................11 Mayıs
Lugesya_lin................11 Mayıs
dıptısdıptıs.................13 Mayıs
kucukkkedicik..............18 Mayıs
mitaku.........................?? Mayıs
karakızz.....................?? Mayıs
seçko.........................?? Mayıs

BEKLEMEDEKİLER

birgül38.................Bekliyor
xnazanx................Bekliyor
Orkidem................Bekliyor(ekşın yapıyor :roflol: gelen giden yok)
ilsenim..................Bekliyor
*boncuk*...............Bekliyor
hfzhfz....................Bekliyor
cerencim...............Bekliyor

ayzen
ademel
ballım53
ben o ben

mitaku hayatım mayısa aldım seni tam tarihi verirsen tarihle yazarım hayatım. enisecim senide ekledim. cerez hala devam ediyor liste istersen ekleyeyim ver tarihini canım

Canım ebnim yaa yazını şimdi okudum
Yaa inşallah 2.test hatalı çıkmıştır
Ama adetinde gelmedi geçmi dölenme olduki tam belli olmadı testte
canım benım sabret adetin bakalım gelıcekmı gelmeyecekmı
asyammmm canım a.s.arkadaşım

dıptıs beni güldürdün allahda seni güldürsün canım:roflol:.yazdığın bazı yazılar güldürüyor moral veriyor bana.alemsin sen ya.

ehuehuehu genetik bişey annemden kapmışım deli olmayı :roflol: annem şimdide zayıflama bandı alıp zayıflayacakmış ehuehuehu ulen geldin 60 yaşına neyine senin band :teytey: yazık zavallı babam anneme zayıflama bandı aramaya gitti :roflol:

bu arada bugün test sonuçlarımı aldım :dance: prolaktin ve toxoplazma baktırmıştım sanırım hepsi iyi :teytey:

bakın yazıom buraya

test........................sonuç...................referans
prolaktin....................22.52 ........ 3.20-25.30 ng/ml
toxoplazma(ıgM)...........0.72 (-)....... < 0.90 (-)
toxoplazma(ıgG)............0.69 (-)....... < 0.90 (-)

Diptiscim Sonuçlar Iyigibi Gözüküyor.bu Testlerden Herkes Bahsediyor Bi Ben Ayakta Uyuyorum Galiba Ne Testi Bunlar

Orkidemcim Sende Moralini Bozma Ilk Seferinde Banada Ayni şey Olmuştu Sabah Ilk Idrarinla Yap Testi.allah Gönlüne Göre Verir Inşallah.güzel Haberlerini Almak Dileğiyle öptüm

Diptiscim Sonuçlar Iyigibi Gözüküyor.bu Testlerden Herkes Bahsediyor Bi Ben Ayakta Uyuyorum Galiba Ne Testi Bunlar

hayatım bunların yapılması gerekiyor çünkü gebelikde problem çıkıyor. arkadaşım şuanda hamile ama yazık kızda toxoplazma çıktı ve bebeği aldıracaklar. sakat doğma riski varmış. bu yüzden eşeği sağlam kazığa bağlamakda yarar var. ben ufak bir alıntıyla ne yapılması gerektiğini belirteyim

Eğer bir gebelik düşünüyorsanız;

Hekiminize gebe kalmadan önce gidip muayene olmanızda fayda var. Muayene sonrası genital bölgenizle ilgili pek çok problem giderilecektir. Çünkü, pek çok tedavi yöntemi ve ilaç gebeliğinizde bebeğiniz üzerinde olumsuz etkilerinden dolayı gebelik süresince uygulanamaz.

Gebelik öncesi bazı tahlilleri yaptırmanız gebelik izleminizde oldukça kolaylıklar sağlayacaktır.

Bu testler:
Kan grubu
Pelvik ultrasonografi
Tam idrar tahlili
Tam kan sayımı
Rutin biyokimya (Açlık kan şekeri, üre, kreatinin, SGOT, SGPT),
Kanama profili (Kanama ve pıhtılaşma zamanları, APTT, PTT, fibrinojen)
TORCH testleri (Toxoplasma, Kızamıkçık, Sitomegalovirüs, Herpes)
(gerekirse) serum B12 ve folik asit düzeyleri olarak özetlenebilir.

Ancak önceki gebeliklerinizde bir takım problemler ortaya çıkmışsa veya anne-baba adaylarının önceden sistemik bir rahatsızlıkları varsa daha özel testler de hekiminiz tarafından istenebilir. Bu durumda gebeliğiniz &#8220;riskli gebelikler&#8221; grubuna girecektir.

Gebelik öncesi diş problemleriniz varsa bunları önceden halletmenizde fayda vardır. Çünkü gebeliğinizle birlikte bu problemleriniz artabilir.

Gebelik öncesi hemoroid, anal fissür gibi makadla ilgili problemleriniz varsa bunların önceden giderilmesi gebeliğiniz süresince size rahatlık sağlayacaktır.

Gebe kalmadan yaklaşık 3 ay önce başlayıp gebeliğin en az ilk 4 ayı boyunca kullanılan folik asit hapları &#8220; nöral tüp defektleri&#8221; adı altındaki bir grup rahatsızlıktan bebeğinizi koruyacaktır. Bu yüzden gebelik öncesi folik asit içeren hapları kullanmanızda fayda var. Kullanım şekli ve dozları konusunda hekiminize danışınız.

Gebe kalmadan önce psikolojik durumunuzun da iyi olmasına dikkat ediniz.

Gebelik yalnızca bir rahim ve içinde büyüyen bir bebekten ibaret değildir. Vücudunuzdaki tüm sistemler ile birlikte sizin ruhsal durumunuzu da etkileyecek olan bir süreçtir. Gebelikte salgılanan hormonlar sizi daha alıngan, gergin ve sıkıntı hale getirebilir. Onun için gebeliğe hazır olmanız ve kendinizi psikolojik açıdan yeterli hissetmeniz son derecede önemlidir.

En az bir yıl süresince düzenli ilişkiye rağmen gebe kalamıyorsanız hekiminize başvurun. İnfertilite (kısırlık) probleminiz olabilir.

&#8220;Hekiminizi seçerken ilk koşulunuz ona güvenmektir&#8221;.
Gebelik izlemleriniz için en ideali, güvenebildiğiniz ve konusunda tecrübeli tek bir hekiminizin olmasıdır. Çok sayıda hekim değiştirmek üzerinizde olumsuz bir etki yaratacaktır. Hekiminizi seçerken bilgisine güvenmeniz ve tecrübeli şekilde doğumunuzu yaptıracağına inandığınız birisinin olmasına dikkat ediniz.

Gebeliğinizi başından sonuna kadar izleyen bir hekimle aranızda zaman içinde bir güven bağı oluşacaktır, bu şekilde özellikle son aylarınızdaki doğumunuzla ilgili endişelerinizi azaltacaktır.

Doktorunuzu seçerken onun tıptaki son yenilikleri takip edip etmediği, sorularınıza tatminkar ve yeterli cevaplar sunup sunmadığı, size yeterli zaman ayırıp ayırmadığı, istediğiniz anda ona rahat bir şekilde ulaşıp ulaşamamanız, iş yerinin hijyenik ve teknolojik olarak yeterli donanıma sahip olup olmadığı gibi soruları içinizden değerlendirin.

Çocuk sahibi olmaya karar vermek insanın hayatında verdiği en önemli kararlardan biridir. Bu zor kararı verdikten sonra gebe kalmadan önce ruhsal ve fiziksel olarak hazırlanmak gerekir. İlk doktor ziyaretine gebe kaldıktan sonra gitmek yeterli olmayabilir. Sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek, sağlıklı ve rahat bir doğum yapabilmek ve sağlıklı bir çocuk sahibi olabilmek için hamile kalmaya karar verildiğinde en az 3 ay öncesinde doktorla görüşmek önemlidir. Muayenenin ilk aşaması görüşmedir. Bu görüşmede yaş, meslek, kaçıncı evlilik olduğu gibi bazı bilgiler öncelikle alınır. Daha sonra kalp hastalığı, diyabet, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, tiroid hastalıkları gibi sistemik hastalıklar olup olmadığı sorgulanır. Jinekolojik ve obstetrik (gebelik) öyküsü ayrı ayrı sorgulanır. Bu ilk görüşmede, hem anne hem de baba adayının aile geçmişleri sorgulanır, genetik geçiş gösteren herhangi bir anomali ya da hastalığın olup olmadığı araştırılır ve böyle bir durum varlığında genetik biriminden danışmanlık almanız önerilir.
Son 1 yıl içinde pap-smear testi yapılmadı ise pap-smear testi yapılır. Transvajinal ultrasonografi ile pelvik organların durumuna bakılır. Muayenede ayrıca boy, kilo ve kan basıncı tesbiti yapılır.

Bilinen herhangi bir hastalığı olmayan hastalarda gebelik öncesi rutin testler:

-Tam kan sayımı

-Tam idrar tetkiki

-Anne ve babanın kan grupları

-Toksoplazma ile ilgili testler

-Rubella (kızamıkçık) ile ilgili testler

-Hepatit B ile ilgili testler

-Açlık kan şekeri

-Kromozom incelemeleri ( akraba evliliği yapmış olanların ve genetik hastalığı düşündüren sakatlıklara sahip bebek doğurmuş olanların yaptırması önerilir)

-Sistemik bir hastalık varlığında ise ilgili branş hekiminden konsültasyon istenir ve birlikte takip ve tedavi edilir.

canim benim ayni bende sendenim benimde adetim gecti ve hala adet olmadima ama benim kasiklarim cok agriyor sebebini bende bilmiyorum ben test yapip negativi gördükten sonra hemen doktorumu aradim randevu ucun sende arasana canim:))doktora git bence yo ikimizede adet sökücü verirler yada hamileyizdir ins.)))

canım sen bu sonuçlarını doktora gösterdinmi...sanki prolaktin sınıra biraz yakın..bende baktırmıştım prolaktin 8.91 çıkmıştı o yüzden sordum...gerçi en iyisini doktor bilir bir sor istersen...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…