Nisan-Mayıs Ayı Gebelik Planlayanlar 🤰🏼

Kızlar selam, bugün smear testimin sonucu çıkmış onun için doktoruma gitmiştim gitmişken beta Hcg de baktırdım negatif çıktı. Sadece progesteron biraz yüksek çıkmış. Mesaj atıp sordum. Doktor progesteronun yüksek olması yumurtlama olduğunu gösterir normal yani merak etmeyin dedi. Hatta 3’ten fazla olması normalmiş. Neyse sonra ben internette progesteronu araştırdım hafif yüksek olunca da benim bu ay yaşadığım belirtiler oluyormuş zaten şişkinlik halsizlik baş dönmesi vs. Demek ki hissettiklerim gebelikten değilmiş bundanmış diye düşündüm:) Kısmet bakalım yeni ayda çalışmalara devam:)
Hayırlı zamanda sağlıkla gelsin inşallah 🙏🏼 demek ki her belirtiyi hamilelik sanmamamız lazımmış, güzel bir bilgi oldu bizlere de ☺️ çok teşekkürler paylaşımınız için ❤️

Hayırlı zamanda sağlıkla gelsin inşallah 🙏🏼 demek ki her belirtiyi hamilelik sanmamamız lazımmış, güzel bir bilgi oldu bizlere de ☺️ çok teşekkürler paylaşımınız için ❤️
Amin inşallah🌸 insan kendisinde daha önce fark etmediği her şeyi bir de gebelik için uğraşınca ona yoruyor ister istemez:) aslında en iyisi başka şeylere odaklanıp gebeliği aklına getirmemek. Bu ay belirtiler yüzünden çok taktım kafaya gelecek ay başka şeylerle uğraşacağım:)

Anadolu Tamamlayıcı sağlık sigortası benimki ben konuşurken öyle söylemişti çünkü bana Ocak ayında yaptırdım zaten doktorumla konuştuktan sonra gebelik oluşmadığı için kendi doktoruma gitmedim bende.
Bende anadolu kullanıylrum canım uygulamayı ındırıp detaylarına ulaşabilirsin ama 10 muayene hakkın var aciller de buna dahil ayaktan gittiklerin yatış sınırsız 30 günlük fizik tedavi vs ama dediğim gibi her uzman kendi tahlil lerini yapabiliyor yani acılden beta baktırrsan sadece tahlil ücreti ödersin sigortacına tekrar danıs yada uygulamayı indirip poliçe detaylarına bakabilirsin

Bende anadolu kullanıylrum canım uygulamayı ındırıp detaylarına ulaşabilirsin ama 10 muayene hakkın var aciller de buna dahil ayaktan gittiklerin yatış sınırsız 30 günlük fizik tedavi vs ama dediğim gibi her uzman kendi tahlil lerini yapabiliyor yani acılden beta baktırrsan sadece tahlil ücreti ödersin sigortacına tekrar danıs yada uygulamayı indirip poliçe detaylarına bakabilirsin

Teşekkür ederim canım eğer öyleyse çok iyiymiş. Bi bakayım kuzum en azıdan gider yapmam gerekenleri yaptırırım. Ocak ayında yaptırdım her halükarda yenilecek gebelik durumunda da :)

Teşekkür ederim canım eğer öyleyse çok iyiymiş. Bi bakayım kuzum en azıdan gider yapmam gerekenleri yaptırırım. Ocak ayında yaptırdım her halükarda yenilecek gebelik durumunda da :)
Evet yıl dolunca bir sonraki yıla kalmıyor benimde öyle bir ay sonra yenileme vakti geliyor ama tabi ben yumurta takibi falan yaptıgım için haklarımı zaten kullanıyorum hastalandıgımda kısın acile vs hep gittim

Evet yıl dolunca bir sonraki yıla kalmıyor benimde öyle bir ay sonra yenileme vakti geliyor ama tabi ben yumurta takibi falan yaptıgım için haklarımı zaten kullanıyorum hastalandıgımda kısın acile vs hep gittim

Hem daha uyguna geliyor bu sigorta canım şimdi bi muayene bile ne kadar olmuş

Merhaba benim beta değeri biraz düşmüş ama kanama yok az önce kaset test yaptım çok silik çıktı acaba düşük mü yapıyorum. Kese vardı son kontrolde. Başına böyle bir şey gelen var mı

Merhaba benim beta değeri biraz düşmüş ama kanama yok az önce kaset test yaptım çok silik çıktı acaba düşük mü yapıyorum. Kese vardı son kontrolde. Başına böyle bir şey gelen var mı
Benim gelmedi ama siz içinizi ferah tutun kanama yoksa da yarın ilk iş doktorunuza danışın

Günaydın kızlar ben yine test yaptım negatif 😂 neyse sağlık olsun belirtiler devam ediyor rahmim kasılıyor ediyor belimde sırtımda ki ağrılar bacaklarıma kadar iniyor ama negatif 😂 bu ay psikolojikti galiba önümüzdeki ay için soğan kürüne başlamayı düşünüyorum regl bitiminde başlayıp yumurtlama dönemimde birakicam

Canim benimde Anadolu tamamlayici sigorta var ama hiç muayeneye gitmedim hamile kalmayi bekliyorum normal muayene için gidersek doğum haklarindan gidiyor diye hiç gitmedim öyle olmuyormuymus

Canim benimde Anadolu tamamlayici sigorta var ama hiç muayeneye gitmedim hamile kalmayi bekliyorum normal muayene için gidersek doğum haklarindan gidiyor diye hiç gitmedim öyle olmuyormuymus
Yılda 10 mıayene hakkınız var ister hamile deniz kadın doğumd kullanın ister başka doktorlarda ister ayaktan acile gittiğinizde farketmez mesela benim önümüzdeki ay yenilenecek ben yumurta takibi için kadın dogumda ve arada acilde kullandım bende pkos olduğu için bu şekilde kullandım tabiki hamile kalmayı bekleyip hamile kalınca kontrollerde kullanmak mantıklı ama sözlesmeden gidecek diye de kendimi kasmadım sonuçta hamile kalmadım ve kadın doğumda takip yaparken neden ekstra ücret ödeyin diye düşünüyorum yani her poliçe farklıdır ama tamamlayocılarda 10 ayaktan muayene hakkınız var nerede kullanacagonız tamamen size kalmış

Benimde Anadolu sigorta bende gebelik bekliyorum kullanmak için
Haklı bir bekleyiş ben poliçe mi gecen sene yenilerken doğum teminatı da ekledim hamilelik düşündüğüm için ilk kontrolüne gittim vitamin folik asit vs diye hazırmıyım bakmak için sonra pkos olunca yumurta takibini de bu kontrol lerden yaptım sonuçta hamile kalamazsam boşa gidecek 😏 bu süreçte degerlendirmek bana daha mantıklı geldi ki bir ay sonra yenilenecek bu yıl boşuna yenılemıs olacaktım ki kullandıgım için öyle olmadı

merhaba bat 6 mayıs 10 dpo dayım gebelik planlamıyorduk ama bi kaç aya düşünüyorduk ben yumurtlama günümü her ay fark ediyorum bu ay yumurtlamadan 2 gün önce korunmadan birlikte olduk eşimle yumurtalamanın üstünden 10 gün geçti içime bi his geldi ve kendimi 10. güne kadar gözlemledim 4. gün kasıgımda bı sızı hissettim bacak bacak üstüne atarken ve şimdi gögüslerim şiş ama regl öncesi gibi yani sonuçta 4 gün sonra reglde olabilirim ama test yaptım çok hafif bi çizgi gördüm siz ne diyorsunuz

Eklentiler

• IMG_8935.jpeg
    IMG_8935.jpeg
    74,4 KB · Görüntüleme: 39
merhaba bat 6 mayıs 10 dpo dayım gebelik planlamıyorduk ama bi kaç aya düşünüyorduk ben yumurtlama günümü her ay fark ediyorum bu ay yumurtlamadan 2 gün önce korunmadan birlikte olduk eşimle yumurtalamanın üstünden 10 gün geçti içime bi his geldi ve kendimi 10. güne kadar gözlemledim 4. gün kasıgımda bı sızı hissettim bacak bacak üstüne atarken ve şimdi gögüslerim şiş ama regl öncesi gibi yani sonuçta 4 gün sonra reglde olabilirim ama test yaptım çok hafif bi çizgi gördüm siz ne diyorsunuz
Kacıncı dk da bu çizgi

Kacıncı dk da bu çizgi
10 dk falan test yaptım ama test bozukmudur nedir ıslaklık çizgisi bile çok silik çıktı ondan bıraktım bi köşeye iyice otursun diye pek beklemediğimden sonra bi bakayım dedim hafif bi çizgi var öğleden sonra başka bi test daha alıp yapayım diyorum normalde çünkü ıslaklık çizgisi koyu olmalı baya

Zamaninda hamile olamasak da olduğumuz zaman uzatabiliyormusuz daha uygun fiyata
Alla allaa çok sevindim ben bunaaa 😂😂
Beni en çok sıkan buydu biliyormusun ay iki ayımız var nasıl olcak nasıl bitecek müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirmiyim acaba bu konuda şöyle bir rahatlasam

X