Gebeliğe Hazırlık Nisan-May-Hazirana hamile olarak girmek isteyenler:)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kız bizim ki sene tutuyor resmen öncesine almadı kesinlikle :)))
Ola bilir ama problem varsa bakiyorlar ya misal bende hormon yuksekliyi problemi var kizligimdan tedavi goruyordum evlendiyimde bi kan artirici ilac yazdi bashka hicbishey 2-3 ay ara verdirdi bana :)bana soylediki hic bi ilac kullanma hepsini birak bende cocuk hemde salak:-) tsh in ilacinida biraktim 3 ayim tamam oldugunda oylesine kontrole gittim baktim anee tavan hershey yine prolaktin ve tsh 1ay tedavi etti yine 3 aylik folik asitle ara verdirdi tam bitimimde hamile kaldim ama incir havuc kuruyle kaldigimdan prolaktin 54 oldu goguslerim cok kotuydu doktora gittim ayin ortasinda git adet olunca gel dedi ama bu degerle hayatta hamile kalamazsin 10 gun sonra hamile oldugumu oyrenmishtim:)))))

Ola bilir ama problem varsa bakiyorlar ya misal bende hormon yuksekliyi problemi var kizligimdan tedavi goruyordum evlendiyimde bi kan artirici ilac yazdi bashka hicbishey 2-3 ay ara verdirdi bana :)bana soylediki hic bi ilac kullanma hepsini birak bende cocuk hemde salak:-) tsh in ilacinida biraktim 3 ayim tamam oldugunda oylesine kontrole gittim baktim anee tavan hershey yine prolaktin ve tsh 1ay tedavi etti yine 3 aylik folik asitle ara verdirdi tam bitimimde hamile kaldim ama incir havuc kuruyle kaldigimdan prolaktin 54 oldu goguslerim cok kotuydu doktora gittim ayin ortasinda git adet olunca gel dedi ama bu degerle hayatta hamile kalamazsin 10 gun sonra hamile oldugumu oyrenmishtim:)))))
ben de tiroid ilacı içiyiorum..o zaten başlı başına bi gıcık..kaç şuan tsh?

Çok biliyor onlar bencede mantıklı bir sene beklemek sonrasına allah Kerim zaten yukardaki istediği zaman veriyor :)) iş ona göre yürüyor :)))

ben de tiroid ilacı içiyiorum..o zaten başlı başına bi gıcık..kaç şuan tsh?
En son sifirlardaydi:-) shimdi 50 lik iciyorum haftada bi kez izin gunum pazar gunu:)))))bana bak ilaci 9 dan sonra icemezsin haaa bana jinekoloq tedavi uyguluyordu shimdi hormon doktorumla tek bashina tedaviye girishtim cok cok iyi doktor prolaktin ilacini biraktirmiyor ben birakinca hemen tavan oluyo ayda 2 kez 15 gunden bir iciyorum mercimeyin yarisi kadar ilac cok kucuk sadece hamile kaldigin anda birak dedi bitti

Çok biliyor onlar bencede mantıklı bir sene beklemek sonrasına allah Kerim zaten yukardaki istediği zaman veriyor :)) iş ona göre yürüyor :)))
Aynen ya benim eshimde hep soyler zamani geldiginde Allah bakip demiyecek aa ayten daha hastaliklarla ugrashiyor doktora gore bekleyeyim bitirsin sonra vereyim zamani geldiyi an verecek:)))))biz kari koca cok inancliyiz belkide onun icin kotu olmuyoruz cunku her shey yuce Rabbimin elinde bizlik bishey yok

Felaket tellallığı yapmak istemem ama kimyasal geçiriyor olabilirsin malesef belirti öyle çünkü arkadaşım o yüzden acil bence kan ver yada var tutunmaya çalışıyor düşmesi doktor destek verir acil beta baktır derim ben hayırlısı inşallah
aynen gidicem birazdan canım doktora belki test yanlış oldu ne bıleyım ama yoksada nıye ıkıncı cızgı durduk yere silik çıksın

25 inde olmam gereken adetimin 30 unda oldum bi öyle gecikme var birde adetim kahverengi geldi hep arada kırmızı oldu arada kahverengi oldu hatta o sıralar cok adet sancısı çektim o sırada bile yapıyım test dedim hep negatif çıktı ilk defa bugun içimden bi ses yap dedi normalde yapmıcaktım bugun 2. çizgi silik çıktı şaşırdım işte inanmıyorum hala varsa bile
Ay bu ay bende öyle adet görür gibi oldum son ilişkinin üstünden 12 gün geçmişti ıdrar testi negatifti 6 gün geçti tekrar yapsammi diye kendimi yiyorum seni okuyunca heyecanlandım yarın sabahı zor ederim şimdi ya :KK17:

hayır yapmadık..bu ay denemeyi düşünüyorum ben de..internetten alınıyo di mi?
Canim benim uzulme bu kadar daha yolun basindayiz zaten. Bizimde bu ay 2.denememiz. bu daha ne ki. Esinin ici rahat edicekse o bi gitsin doktora rahatkasin. Ama sen ovu testi al ve ates olcumuyle beraber yumurtlamani yakalamaya calis. Bu ay da o sekilde bi dene. Muhtemel yumurtlama gunu tutmuyo butun is onu tutturabilmek zaten

X