Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selam kizlar , hamis olan arkadaslar bisey sormak istiyorum ilk hafta boyle adet sancisi gibi sanci cektiniz mi . Sanki yarin adet olacakmisim gibi ya da adetimin 2. Gunundeymisim gibi karnim agriyo. Gerci arastirdim ilk 3 ay vucut regli olamadigi icin bu agrilari yasarmis

Canım ilk günler bende adet sancısı yaşadım Hatta korktum tutunamadı da adet mi olucam acaba diye

Yumurta gelismeden çatlayabilir kuzum. Yerleşme kanaması da olabilir belli olmaz biraz daha geçsin test yap veya kan ver kuzum sökülmezse negatif çıkarsa doktoran randevu al nolur nolmaz
Acile geldim burada kan alınmıyormuş bende erken gebelik testi aldım yarın sabah yapacağım inşallah zaten normal doktora da randevumu aldım bakalım hayırlısı inşallah

Normal adet gününe denk gelen zamanlarında ağrı oluyor canım korkmana gerek yok yerlesiyordur

Kızlar dün bende doktora gittim ultrason da kalp atışlarını duyamadık vajinal ultrasonda duyduk tam derin nefes aldık derken bu sefer doktor kalp atışları yavaş dedi 6+3 uyumlu ama kalp atışları 120-160 arası olması gerekirken benim 80-100 müş progestoron yazdı reçeteye baktım oraya da düşük tehdidi yazmış çok korkuyorum bu ultrason değerlerinden de hiç birşey anlamıyorum

Eklentiler

• image.jpg
    108,9 KB · Görüntüleme: 37
Tugba0226 Kuzum progestani nerdeyse herkes kullanıyor bebeğin sağlıklı tutunsun diye korkulacak bişey yok bende 9.ncu haftamda başladım düşük ihtimalim olmamasına karşın tedbir amaçlı veriliyor..Strese girip kendini üzme ki bebeğin karnında strese girmesin gelişimini etkilemesin..Kalp atışı en net 8.nci haftada belli oluyor biz bile 6.nci haftada hayal meyal duyduk henüz çok küçük..İçini ferah tut beslenmene dikkat et bebişinin kalbi atiyor ama yavaş ama hızlı yaşıyor hala strese girip bebeği etkileme

Güzel dileklerin için teşekkür ederim canım bıgün yine doktora gittik bu sefer doktor değiştirdim kalp atışlarımız 125 çıkmış çok şükür. Bu seferde kese de biraz bozukluk var dedi birde kesenin hemen altında kanama var dedi protestonu fitile çevirdi birde 4 tane iğne yazdı ilkini vurdurdum.Bir türlü gönül rahatlığıyla hevesle gitmek nasip olmadı kontrole inşallah bunlarda düzelir

Düzelir canım fazla hareket etme tuvalet ihtiyacı dışında 3 ayı geçince biter tehlikeli durum dikkat et kendine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…