Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tebrikler 🥰 nazlı bi bebiş sağlıkla gelsin

Yaaaaaa çoook sevindim kuzummm topic açanlar birer birer hamile kalıyorrr ben regli olunca terk etmistim buraları bi bakayım dedimm seni gördümm sağlıcakla ilerlesin inşallahhhh 😘😘🤲🤲🤲😍😍😍😍😍😍😍

Oy masallah gözünüz aydin saglikla büyüsün kucaginiza alin insallah💕

Bebeğim maşallah ya 😍😍😍sağlıkla betalarin ilerlesin

Belirtileriniz nelerdi acaba 😍

Maşallah darısı hepimizin başına amiiinn 🙏 sağlıkla gelsin minik

Belirtilerin nelerdi bize biraz bilgi verir misin 🤗

Yaaa çok güzel Bir haber. yapmışsın sonunda inşallah sağ salim kucağına alırsın canım benim bana da uğur getir inşallah 🤗🤗🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Gözün aydın canım sağlıkla al kucağına🥰🙂

Artık 2022 Aralık anneleri topiğini de sen açarsın tebrikler canım😍

Çok sevindim canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ☺️

hayırlı olsun canım 🌸 😍 bugün ne güzel haberler alıyoruz darısı bizlere olsun 🤲🙏

Cok sevindimmm hayirli ugurlu olsun saglikli gebelik saglikli dogum saglikli evlat diliyorum 💕🙏

Yaaaaa çoookkk sevindimmmm😍🙏❤️🙏❤️💐🌸 çok şükür

Yaaa hayırlı olsun kuzum çok mutlu oldum topik uğurlu geldi☺️🌼💜

Simdi butun hamislerimiz ne zaman belirti basladi ne oldu ve ne zaman test yapti bize bir bir anlatsin nasiplenelim 😁

Tebriklerr 💐Allah kucağına almayı nasip etsin 😘

AA gerçekten mi canım çok sevindi.

Hayırlı olsun Allahım sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin 🥰 darısı tüm isteyenlere 🤗

Kız hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin inşallah çok sevindim🤗🤗

Yiiaaa inanamıyorummm🥰🥰🥰 çok tebrik ederim, sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🙏😇 topiğin sana uğur getirdi♥️♥️

Mavigrill Mavigrill canısııı sende hamileymişsinn ❣️❣️ Hayırlı olsun ne ara oldu ben kaçırmısım o kısmı 😊

Yaaa cok sevindim rabbim saglikla kucağına almayı nasip etsin inşallah bizede dua at 🥰

Gözünüz aydın sağlıkla hayırla gelsin bebiş inşallah darısı bizlere olsun kısa zamanda 🙏🏻

Eee artık Aralık anneleri topigi sana yakışır bursalim 😍❤️ sağlıkla ilerlesin inşallah 😇😇

Mart uğurlu geldi çok sevindim bat sizinde Çarşambaydi sanırım belirtiniz varmiydi

Yaaaaa kuzumm çok sevindimmmmm yaaa maşallah subhanallah Rabbim tezzzz zamanda hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah 😍😍😍😍😍

A a a a kuzucummm saglıkla tutunsun masallah ya cok mutlu 😍😍😍😍 bize sürecini anlat bilgilendir

Yaa çok güzel haber tebrik ederimm Allah kucağına almayıda nasip etsin inşallahh🥰🥰
Darısı isteyenlerin başınaa❤️❤️

Maşallah, Allah sağ salim kucağına almak nasip etsin :dua::KK200:
Hepinize toplu şekilde cevap vereyim dedim 😁 Dün yazamadım sevincten aglaşmalar bagirislar bı ton olay 🤣🤣 Ben gebelik testimi yumurtlamadan sonra 15.nci günümde yaptım normalde adetim 16.nci günde olur yani adete 1 gün kala yaptım.. Benim koca sabırsız görünce dün gece kan verdik değerim 264 çıktı.. Arkadaşlarimiz bizden daha çok heyecanlandilar hadi ultrason da görelim dediler bı gazla gecenin bı vakti kadın doğum uzmanı bulup ultrasona girdim 😁🤣 Minnak kesemiz yeni olusuyormus hafifte olsa gözüktü 5 mm di kesemiz 4 hafta 3 gunlukmus haftaya net gozukucek 😊😊 Bugün nöroloji doktoruma gidicez epilepsi olduğu için ilaç dozajimi ayarlıcaz.. Belirti olarak ilk yumurtlamadan 3 4 gün sonra akıntım başladı bende normalde akıntı olmazdı bu uzun sürdü daha sonra 2 gün şiddetli mide bulantısı yaşadım geçti ardından spor yapmışım gibi kasıklarımdan bacaklarımda hafif kramp tarzi ağrılar vardı bu hep sürdü..Beni suphelendiren iki şey oldu birincisi göğüs uclarim kopucak gibi ağrıyordu bırakın dokunmayı sallantıda bile inanılmaz ağrım oluyordu ikincisi adete yakın olan ilişkilerimizde ilişki esnasında sağ kasığımda baskı, ağrı sanki o tarafimda bişey varmış gibi hissediyordum ve ilişkide zorluyordu o ağrı.. Ben gebelik ihtimalini bu ay pek düşünmüyordum aşılamaya gidicektik ona odakliydim ama nasip vakti gelince oluyormuş bişeyleri akışına bırakip düşünmemek gerekiyormuş 😊😊😊 bakalım bundan sonra bizi neler bekliyor umarım Rabbim sizleri bizim gibi çok bekletmez tez vakitte bu mutluluğu yaşarsınız.. Bizim olduysa hepinizin olur hiç dusunmeyin kafanıza takmayın test için acele etmeyin, her zaman doktor kontrolünde ilerleyin..Gebe kalmadan önce muhakkak kontrollerinizi yaptırin özellikle enfeksiyon riskine karşı gerisi Allah'tan vakti saati gelince geliyorlar 😊😊🌸🤲

Yaaa nasıl duygulandım anlatamam, kendim gibi seviniyorum bu fotoğrafları görünce. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kuzum 🤲
Amin kuzum toplu yazdım şimdi 😁 Rabbim tez vakitte hepinize nasip etsin önemli olan sağlıkla hayırlısiyla kucağa alabilmek 😊

Hepinize toplu şekilde cevap vereyim dedim 😁 Dün yazamadım sevincten aglaşmalar bagirislar bı ton olay 🤣🤣 Ben gebelik testimi yumurtlamadan sonra 15.nci günümde yaptım normalde adetim 16.nci günde olur yani adete 1 gün kala yaptım.. Benim koca sabırsız görünce dün gece kan verdik değerim 264 çıktı.. Arkadaşlarimiz bizden daha çok heyecanlandilar hadi ultrason da görelim dediler bı gazla gecenin bı vakti kadın doğum uzmanı bulup ultrasona girdim 😁🤣 Minnak kesemiz yeni olusuyormus hafifte olsa gözüktü 5 mm di kesemiz 4 hafta 3 gunlukmus haftaya net gozukucek 😊😊 Bugün nöroloji doktoruma gidicez epilepsi olduğu için ilaç dozajimi ayarlıcaz.. Belirti olarak ilk yumurtlamadan 3 4 gün sonra akıntım başladı bende normalde akıntı olmazdı bu uzun sürdü daha sonra 2 gün şiddetli mide bulantısı yaşadım geçti ardından spor yapmışım gibi kasıklarımdan bacaklarımda hafif kramp tarzi ağrılar vardı bu hep sürdü..Beni suphelendiren iki şey oldu birincisi göğüs uclarim kopucak gibi ağrıyordu bırakın dokunmayı sallantıda bile inanılmaz ağrım oluyordu ikincisi adete yakın olan ilişkilerimizde ilişki esnasında sağ kasığımda baskı, ağrı sanki o tarafimda bişey varmış gibi hissediyordum ve ilişkide zorluyordu o ağrı.. Ben gebelik ihtimalini bu ay pek düşünmüyordum aşılamaya gidicektik ona odakliydim ama nasip vakti gelince oluyormuş bişeyleri akışına bırakip düşünmemek gerekiyormuş 😊😊😊 bakalım bundan sonra bizi neler bekliyor umarım Rabbim sizleri bizim gibi çok bekletmez tez vakitte bu mutluluğu yaşarsınız.. Bizim olduysa hepinizin olur hiç dusunmeyin kafanıza takmayın test için acele etmeyin, her zaman doktor kontrolünde ilerleyin..Gebe kalmadan önce muhakkak kontrollerinizi yaptırin özellikle enfeksiyon riskine karşı gerisi Allah'tan vakti saati gelince geliyorlar 😊😊🌸🤲
Hayırlısıyla sağ salim kucağına almak nasip olsun inşallah canım benim çok çok sevindim ☺️🤗🙏🏻

Masallah canım benim allah nazarlardan saklasın saglıklı tutunsun sorunsuz gelsin bebiş peki çatlatma iğnesi yumurta geliştirici ilaçlar vs almışmıydın

Yumurtlamadan sonraki 12 gün hem lh hem hcg testi yaptım ama negatif daha erken mi acaba.. ovulasyon koyu sanki
IMG_20220405_094039.jpg

Kızlar reglime daha 6 /7 gün var ama benim bugün kasıklarım çekiyor sanki regl olacak gibiyim. Hiç erken olmazdım. Önceki gebelikte de belirtim yoktu. Bu sefer böyle birşey var bi de göğüslerim genelde regle az kala hassaslaşırdı bu sefer şu anda hassas. Ya erken regl olcam ya hamileyim. 🥲
Bu arada dün erken gebelik testi yaptım negatif. 😔
2 gün sonra kan versem çıkar mı ?

Masallah canım benim allah nazarlardan saklasın saglıklı tutunsun sorunsuz gelsin bebiş peki çatlatma iğnesi yumurta geliştirici ilaçlar vs almışmıydın
Geçtiğimiz 6 içinde 3 ay Letu kullanmıştım oda yumurta takibi için aşılamaya hazirlayacakti sonra bıraktım 3 aydır bişey almıyorum bu ay hayıt otu suyunu kullandım 15 gün o kadar

Herkese Merhaba; öncelikle hamile olan arkadaşlarımı tebrik ederim, kısaca başımdan geçenleri size anlatmak istiyorum ben şubat ayında dış gebelik ameliyatı oldum ve sağ tüpüm alındı ama aynı zamanda sol yumurtalığımdaki kistimi de almışlar, uyandığımda öğrendim....
Doktor koruma süresini 2 adet süresi demişti 2.adetimde 1 nisan itibari ile bitti yani denemelere başlayabilirim bat 25 nisan
beni de ekleyebilir misiniz? ovulasyonla yumurtlamayı takip edeceğim ama tabi hamile kalabiilmem için sol dan yumurtlamam gerekiyor bakalım Allah nasip ederse olur...

Geçtiğimiz 6 içinde 3 ay Letu kullanmıştım oda yumurta takibi için aşılamaya hazirlayacakti sonra bıraktım 3 aydır bişey almıyorum bu ay hayıt otu suyunu kullandım 15 gün o kadar

canım bende bu ay ilk defa hayıt otu kullanıyorum bakalım inşallah güzel sonuçlar elde ederim ben sabah ve akşam alıyorum sen nasıl kullanmıştın 🙏

Kızlar reglime daha 6 /7 gün var ama benim bugün kasıklarım çekiyor sanki regl olacak gibiyim. Hiç erken olmazdım. Önceki gebelikte de belirtim yoktu. Bu sefer böyle birşey var bi de göğüslerim genelde regle az kala hassaslaşırdı bu sefer şu anda hassas. Ya erken regl olcam ya hamileyim. 🥲
Bu arada dün erken gebelik testi yaptım negatif. 😔
2 gün sonra kan versem çıkar mı ?
Yumurtlamanın kaçıncı günü canım

canım bende bu ay ilk defa hayıt otu kullanıyorum bakalım inşallah güzel sonuçlar elde ederim ben sabah ve akşam alıyorum sen nasıl kullanmıştın 🙏
Bende adetin 5. Günğ başlamıştım 10! Gün kullandım bana fayda etmedi yumurtalarım bile gelişmedi bende çok etki etmiyo soğan suyu kürü yapmıştım 4 ay önce oda tam tersi kanama yaptı kist yaptı 20 gün kanama çektim

Bende adetin 5. Günğ başlamıştım 10! Gün kullandım bana fayda etmedi yumurtalarım bile gelişmedi bende çok etki etmiyo soğan suyu kürü yapmıştım 4 ay önce oda tam tersi kanama yaptı kist yaptı 20 gün kanama çektim
bakalım işte her yolu deniyoruz 🙏 deneniyoruz rabbim şu mübarek günlerde bizide güldürür 🌸🤲şuana kadar pek bir sıkıntı yok ovülosyon testi de yapıyorum henüz pik görmedim adetim biteli 5 gün oldu bugün yarın pik görürsem bırakırım hayıt tohumu hakkımızda hayırlısı 🙏

Bende de soğan suyu kist yaptı ve hayıt otunu 3 ay kullandım işe yaramadı 😒

İlk 3 ay sabah akşam almıştım sonra 6 ay ara verdim o 3 ayda düzensiz olan adet dongüm 29 günde bir olmuştu..Bu ayda günde sadece 1 defa içtim 1 su bardağı aktarci öyle yazmıştı

X