Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar Mart 21 nde adet olmuştum 6 gün sürüyor 27 sinde bitti sonrada konunmasiz ilişkimiz oldu ve 3 gün önce lişkiden sonra kahve rengi akıntı oldu ve 2 gündür açık kahve rengi kremle karışık gibi arabara akıntı oluyor ve arasında küçük kahve rengi parcatiklar geliyor sunuyor tipten neden avaba yumurtlama gününde olabilirim ondan olur mu

Arkadaşlar Mart 21 nde adet olmuştum 6 gün sürüyor 27 sinde bitti sonrada konunmasiz ilişkimiz oldu ve 3 gün önce lişkiden sonra kahve rengi akıntı oldu ve 2 gündür açık kahve rengi kremle karışık gibi arabara akıntı oluyor ve arasında küçük kahve rengi parcatiklar geliyor sunuyor tipten neden avaba yumurtlama gününde olabilirim ondan olur mu
Merhaba bahsettigin kahverengi akintiyla karisik olmasi catlama sonrasi olabiliyor degerlendirmissinizde gununu o sebeple olabilir. Parcaciklar dedigin minik jolemsi turuncu kahverengi arasi bi renkse spermden kaynakli olabilir erkekler usuttugunde veya uzun sure sperm cikisi olmadiginda kucuk jole kivami turuncu kahverengi parcaciklar olabiliyo

Belirti olarak kızlar bende sağ kaşık sizlamalari bacağa vuran özellikle iş yaptıkça ve göğüs sizlamasi misal üstüne yatamiyom ağlama hali ateş basması sabahları sanki ateşlenmis gibi kalkiyom ve koku hassasiyeti hemen koku aliyom kokuyor diyom anlamadan ve ani uyku hali misal uykumu aldığım gün aslında uykum öyle gelmez bir geliyor gözünü acamiyom sonra geçiyor kaşık ama sürekli ara ara devam ediyor bende bunlara bakarak test yapmıştım pozitif gordum ins yardımcı olmuşumdur

Belirti olarak kızlar bende sağ kaşık sizlamalari bacağa vuran özellikle iş yaptıkça ve göğüs sizlamasi misal üstüne yatamiyom ağlama hali ateş basması sabahları sanki ateşlenmis gibi kalkiyom ve koku hassasiyeti hemen koku aliyom kokuyor diyom anlamadan ve ani uyku hali misal uykumu aldığım gün aslında uykum öyle gelmez bir geliyor gözünü acamiyom sonra geçiyor kaşık ama sürekli ara ara devam ediyor bende bunlara bakarak test yapmıştım pozitif gordum ins yardımcı olmuşumdur
Olmaz mi oldu tabi 😊 Son soru belirtiler ne zaman basladi ? Adete kac gun kala mesela

Benim bu belirtilerin hepsi var sadece göğüsüm agrimiyor 🥴

Benim 10 gün varken hafiften sonra çoğaldı varsa bunlar zaten hamilelik vardir
Kasim kimyasal gebelik gecirmistim adete 5 gun kala lekelenme ve bas donmesi isik hassasiyeti mide yanmasi yasamistim ama ne akintim ne gogus agrim nede kasik agrim olmustu ki bunlari 5.30 degerle hissetmistim her defasinda ayni olacak degil tabi ama neler bekleyebiliriz fikir oldu tesekkurler 😊

Merhaba bahsettigin kahverengi akintiyla karisik olmasi catlama sonrasi olabiliyor degerlendirmissinizde gununu o sebeple olabilir. Parcaciklar dedigin minik jolemsi turuncu kahverengi arasi bi renkse spermden kaynakli olabilir erkekler usuttugunde veya uzun sure sperm cikisi olmadiginda kucuk jole kivami turuncu kahverengi parcaciklar olabiliyo
Olabilir canm

Peki kaç gün sürer tahmininz 2 gün oldu bugun peceteyle silince arada yine geliyor

Peki kaç gün sürer tahmininz 2 gün oldu bugun peceteyle silince arada yine geliyor
Cok fazla surmez tahminimce aslinda burda her hangi bi rahatsizliktan ayirt etmek icin miktar koku yapi onemli. Normal akintinizla karisik geliyosa ve kokuda bi problem yoksa cok onemsemeyin insallah bi sorun olusturmaz. Bunun disinda kotu koku varsa akinti degilde lekelenme gibi geliyosa camur kivamindaysa baska sebeplerde olabilir. Mesela tahmininizden erken yumurtlamis olabilirsiniz adetiniz sokulmeye baslamis olabilir. Koku problemi varsa bakteri veya enfeksiyon olabilir. Hic bir sorun yok akintiyla karisik lekelenme varsa yumurta catladiktan sonra hafif kanamalarda olabilir. Yani ihtimal cok ama rahatsiz ediyosa sizi bi jinekologa gorunun derim. Adet disi ara kanamalarin bircok sebebi olabiliyo

Benim de ayniii ama bugun normal testte cikmadi canim bekliyorum gunum.gecsin.

:anneadayı::emir_bebek::nazar:

Yeniden Bol bebiş haberi aldığımız bir topik olması dileğiyle 🤲😊 Nisan ayı Bat tarihleri kabulü başlamıştır 🌸🌸 Listeye eklenmek isteyen arkadaşlar beni etiketleyerek Bat tarinizi yazarsanız sevinirim 😊😊

Kullanıcı adı Bat TarihiSONUÇ
nisan1990 nisan1990 1 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
@seklla1 Nisan❌
@Noonameee1 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
yirmibesekim yirmibesekim 1 Nisan❌
@zennure001 Nisan❌
@Eses11 Nisan❌
@marshmelov1 Nisan❌
@gokceoz091 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
@Umuthepvar451 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
@Cmz1 Nisan❌
@Onyilsonra_2 Nisan❌
@beyazpapatya352 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
@dearss2 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
@minezmn412 Nisan❌
@ZeyElif3 Nisan
@oylebirkimse3 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
@Lara673 Nisan❌
@zennure003 Nisan❌
@zrn884 Nisan❌
@iyilikperisi924 Nisan
@Meral014 Nisan
@Mavisevenkadin4 Nisan❌
Mavigrill Mavigrill 5 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
@yenigelininiz245 Nisan
@Neslihira20145 Nisan
@undomielk5 Nisan
@Feyzaakncc5 Nisan❌
Kaderr27 Kaderr27 5 Nisan
@Mucize13575 Nisan
@Mer1234586 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
@memurehanim6 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
seyma4 seyma4 6 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
@peonia6 Nisan❌
@bilgebiri6 Nisan
@Esvera7 Nisan
@yaren34197 Nisan
@bilgebiri7 Nisan
@lacivertgibimi7 Nisan
@defne458668 Nisan
@ZorluBekleyis8 Nisan
@angel00038 Nisan
@cerka8 Nisan
@Karauzumm8 Nisan
@mmmeyra8 Nisan
@Gzmyts538 Nisan
@Teach_9 Nisan
N Nunu36 9 Nisan
@Ayrk9 Nisan
@Kelebenkk9 Nisan
@Dua46149 Nisan
@Feslegeen10 Nisan
@Hermiione10 Nisan:anneadayı::emir_bebek::nazar:
@Neslihira201410 Nisan
@bshk199311 Nisan
@secretlife11 Nisan
@DefneM13511 Nisan
@femmefleur11 Nisan
@Kumrlmmm11 Nisan
@masal_1911 Nisan
@busenurkaay11 Nisan
@aysesngul12 Nisan
@turmeric12 Nisan
@AryaEvaninAnnesi12 Nisan
@Bio_girl12 Nisan
Pheebs Pheebs 12 Nisan
@Yshem12 Nisan
@Asi kedi12 Nisan
@Busraslankara13 Nisan
@Nasipolsunn13 Nisan
@mantiric13 Nisan
@yinene14 Nisan
@lisasi014 Nisan
@Merco755514 Nisan
@verybronze14 Nisan
@A R Y A15 Nisan
@Gamzeli0415 Nisan
@miresl15 Nisan
miraclebeyb miraclebeyb 15 Nisan
@evremmrv16 Nisan
@ad00016 Nisan
@sultansultan9016 Nisan
@marythebaby16 Nisan
@Pembesacli Rapunzel17 Nisan
@qwertyuop17 Nisan
@Limonsekeri18 Nisan
@HiS18 Nisan
@Hayatlarrr18 Nisan
@Mervis269020 Nisan
@Aysundeniz20 Nisan
@justderya21 Nisan
@mklbs22 Nisan
@cerenay00022 Nisan
@ramella22 Nisan
@Sina763623 Nisan
@Lara6725 Nisan
@marshmelov25 Nisan
@Reyyanalmd26 Nisan
@meryemduru2226 Nisan
@golgelericinde26 Nisan
@Onyilsonra_26 Nisan
@crab_mother27 Nisan
yirmibesekim yirmibesekim 27 Nisan
@Brckrks27 Nisan
@sedacamasal27 Nisan
@Bsslce28 Nisan
@Sahrazad28 Nisan
@sonsuzaskk29 Nisan
@Mervis269030 Nisan
@Mavisevenkadin30 Nisan
@maria1130 Nisan
Bat 21 nisan
Mavigrill Mavigrill

Bende nasipse Kasım annesi olucam inşallah.Size gebelik belirtilerimden bahsedeyim kızlar, hoş her gebeliğin bir olmadığını bu gebeliğimdede gördüm malesef 🙂
Belki klişe olacak ama adet günüm gelmeden bu gebeliğimde çok bişey hissetmedim.Ne batma ne agrı ne lekelenme yerleşme kanaması...Sadece adet günüme birkaç gün kala yataktan kalkarken kasıklarımda keskin bi ağrı çekilme gerilme gibi hissettim bu birkaç defa oldu.Adet günümden bir gün önce gece adet olacak gibi sancılar yaşadım gelmeden önce olurdu zaten sabaha gelir dedim ped bile koyup öyle yattım.Sabah ne gelen var ne giden ama öylede emindimki hamile olmadığımdan...Çünkü ovulasyondan 3 gün önce sadece tek birkez korunmasız ilişkim oldu ( normalde diğer aylarda 3 gün önce çok korunmasız birliktelik oldu ama gebe kalmadım yine olmaz dedim ama erken yumurtlamışım )
Adet olmam gereken gün olmadım ertesi gün yine ağrılar kasık ve belde ama ne sancı, yine gelen giden yokk...Bir günlük gecikmemde burun tıkanıklığım için aile hekimine gitmiştim sprey yazdırmaya birde ağrı kesici.Eczaneye girdiğimde ilaçları alırken biri dürttü beni test al diye neyse aldım eve geldim öyle sabah ilk idrar falanda değildi yaptım pozitif dedim yooo birkac dakika kendime gelemedim çünkü ihtimal dahi vermiyordum.Hemde covid karantinamız yeni bitmişti.Aynı günün aksamı betam 144.6 çıktı.Adetimin gecikmesinin 2. Gününde baslayan tam 1 hafta beni öldüren ağlatan yerleşme ağrılarım oldu özellikle bel ağrım ne gece ne gündüz uyuyabildim malesef ama şimdi hafifledi çok şükür 🤲🙂 Kızımda hiç bunları yasamadım asla, o yüzden okadar farklı ki belirtiler.Gebe olabileceğim ihtimalini tek düşündüren şey bana, adetten 4 gün önce yemek yaparken ev salçasının kokusu nasıl muhteşem geldi hatta gelmekle kalmadı ekmeğime sürüpte yedim 😄 bunu kızımdada yasayan bir anne olarak yinede ihtimal vermedim ama dogruymus demekki ben birtek ev salçasına aşeriyormuşum sadece 😀😀😀
Yani kısaca özetlersem gebe olduğumu adet günüm gelene kadar anlamadım ve ne tuhaftırki hamile olmadığım aylar kendimi hep hamile gibi hissedip her ay test yapmıştım hemde günüm gelmeden 😄 Belirti arayan arkadaşlara yardımcı olmak istedim umarım yardımcı olabilmişimdir Rabbim isteyen tüm annelere hayırlısını ve sağlıklı evlatlar versin inşallah 🤲
Bu arada gebeliğimi öğrenene kadar hiç akıntım olmadı şimdi daha bugün basladı tam 6 haftalığım akıntımın rengide merhem renginde açık sarı kremsi

Son düzenleme:
X