Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Henuz olmamis yarin veya sonraki gun olma ihtimali yuksek fakat degerlendirin bence. Yumurtlama oncesi gebe kalma yuzdesi daha yuksek hem yumurtlamayi kacirmamis olursunuz
O zaman yarın ve diğer günü de mi değerlendirmek lazım tekrar silikleşmeye başlarsa yumurtlama olmuş oluyor değil mi

herkese merhaba arkadaşlar. konuya yeni giriş yaptım.
bugün adetimin ilk günü olması gerekiyordu ancak olmadım. Erken gebelik testi yaptım. Sonuç pozitif. Üstüne kan testi yaptırdım bhcg 230.46 çıktı. Benim bildiğim kadarıyla bu sonuç da pozitif. Ve gebelik henüz yeni. Ama acildeki büyük ihtimalle uzman bile olmayan hekim olabilir falan gibi orta yollu konuştu kafamı karıştırdı. Testi tekrarlayıp bir de kadın doğuma gideceğim. Bence şu an gayet hamileyim ama doktorun konuşması beni tedirgin etti. Kimseye de söylemedim o yüzden aileme falan. Böyle bi değer normal midir yani bilen var mı ?

Canım
5 in üstü gebelik hiç korkma basbayağı hamilesin gözün aydın

Çok daha erken öğrenenler bile oluyor canım iki günde yükselişi iki katı olursa sorun değil erkenden gidip kendini yıpratmana gerek yok bence

Çok daha erken öğrenenler bile oluyor canım iki günde yükselişi iki katı olursa sorun değil erkenden gidip kendini yıpratmana gerek yok bence
yaptığım idrar testinden eminim yani bozuk falan değil. mesela arkadaslarıma falan da söyledim ya negatiftir sonuç ya pozitiftir dedi. ama sanırım kese 5 bin 10 bin değerlerde oluştuğu için doktor öyle konuştu yine hayırlı olsun falan da dedi tabi. Bir hafta falan geçsin öyle bakayım ben o zaman muayane tahlil falan.

Hamilesiniz tabi tebrik ederim geç döllenme dir evet değer düşük çıkınca öyle konuşuyorlar malesef banada sağlık ocağında öyle yaptılar o zaman niye kanda çıksın dimi takılma mutlu olmaya bakin

Kese için önümüzdeki hafta değil obur hafta gidin

dün daha silik gibiydi bekleyen test koyulaşmış dururken kafam karıştı epey bugün yaptığım anında koyulaştı bugün 1 kez değerlendirilince yeterli olur dimi
Evet evet suan tam yumurtlama gunundesin bugunu ve yarini degerlendirirseniz sahane olur 1er defa yeterli eger sperm sayi kalite sorunu varsa bugunu degerlendirip yarini bos birakip sonraki gunu degerlendirebilirsiniz catlama onemli bu durumda daha cok cunku yumurta tupe salinmis oluyo catlama olunca. Ovulasyon testinde cift cizgiyi gordukten 36 48 saat yumurta hucresi salinimi oluyor yani 2 gun icinde herhangi bi zamanda olabilir ne kadar degerlendirirseniz o kadar karsilasma ihtimalleri olur

Kan da gözükmüş zaten Allah’ın izniyle hamilesin canım önemli olan artık 2 Güne iki katı artışı takip etmen ilkten kimyasal mı normal mi kontrol amaçlı vs takibi için 2500 3500 olunca falan gözüküyor kese diye biliyorum

Teşekkür ederim canım ilk defa test yaptık ondan acemiyiz

Baya baya hamilesin tebrik ederim Boyle konusmalarinin asil sebebi kimyasal erken dusuk ihtimalleri sanirim hatta kimisi keseyi gorene kadar hamile saymiyo bile sacma sacma. Sevin ailene soylemek istiyosan soyle kesinlikle. Ben ilk hamile kaldigimda soylemedim dusuk yasadim ve kendi kendime atlatmaya calistim her halukarda keske soyleseydim diyorum iyi haber veya kotu haber sevdiklerinin destegiyle her sey daha iyi oluyo bence. Saglikla artsin insallah degerin kucagina alasin bebisini

Canım hamilesin daha ne olsun değerin Hayırlı olsun Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…