🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Normalde ben de öyleyim Bursada yatıp gezip duruyorum ama buranın havasından mıdır nedir bak inan evin tepesine çıkıp çay içemedim sadece evin önünde içebildim akşam 12 ydi biz daha iş yapıyorduk eşimle 🤭gündüz 1 saat şekerleme yaptık ama 🤭
Benimde yapasım var şekerleme ama valla cok sıcak uyuyamıyorum ya

Şimdi eve dönünce ki planlarım ;

İlk iş çiçekler sulanacak🌼🌺🌹🌸💮
Camlar silinecek
Akşam yemeği hazırlanacak
Ev süpürülüp silinecek
Tarhanalar kilolara ayrılıp poşetlenecek

Bakalım bunların hepsini yapabilecek miyim :KK64:

@Migim
burcusami burcusami
@Nihal Shibuya
Cookiie Cookiie
Allahım hepinize sağlıkla kucaklarınıza alıp yavrularınızı büyütmek nasip etsin inşallah sizin nezdinizde isteyen herkesin olanların da Rabbim tüm kötülüklerden korusun.
Aminnn inşallah rabbim hepimize sağlıkla kucağına aldırsın olmayanlara da nasip etsin evladı olanlarada hayırlı güzel ömürler nasip etsin inşallah❤️❤️❤️

Bayram geliyor bu bayram yine hüzünlü bizim için ama artık şöyle düşünüyorum. Hayatta her daim mutluluklar karşılamıyor bizi evet hüzünler de var hüzünleri de kabul ettim hayatımda ağlamaksa içimden gelen ağlıyorum. Üzülmekse üzülüyorum, efkarlanmaksa kendime vakit ayırıp efkarımı yaşıyorum. Ama şunu atlamamaya özen gösteriyorum artık hayatımda ; sevdiklerimin iyi gününde kötü gününde yanlarında oluyorum onlara karşı olan sorumluluklarımı yerine getiriyorum. O zaman ruhumu daha huzurlu hissediyorum. Vicdanım daha rahat ve hayata daha ferah bir şekilde bakabilmeme sebep oluyor. Bayramda teyzemin mezarına gideceğim, çiçek alıp anneannem, teyzem ve dedemin mezarına çiçekler ekmek istiyorum. Mezarlığın önünde birkaç köpek hep yanımızda durdular sanırım açtılar onları da beslemek istiyorum. Hüzünlensem de insan olarak bu duyguyu da yaşamam gerekiyor demek ki yaşıyorum. Ruhumu beslediğimde hayattan daha haz aldığımı farkettim. Her zaman bedenimizi besliyoruz ama ruhumuzu beslemeye çok daha özen göstermeliyiz sanki. Velhasıl kelam bu dünyaya geldik ve sayılı günlerimiz var iyi değerlendirmek lazım azizim...

Şimdi eve dönünce ki planlarım ;

İlk iş çiçekler sulanacak🌼🌺🌹🌸💮
Camlar silinecek
Akşam yemeği hazırlanacak
Ev süpürülüp silinecek
Tarhanalar kilolara ayrılıp poşetlenecek

Bakalım bunların hepsini yapabilecek miyim :KK64:
Bunların hiçbirini yapmadım. Yapamadım. Duş alıp koltuğa tam uzanmıştım ki bir telefon geldi ve biz çıktık eve girişimiz 10 du biraz yorucu bir akşamdı. Yaptığım tek şey çamaşırları asmak oldu. Hayat plan yapmaya gelmiyor onu anladım.

Bugünümün en güzel yanı bornozla kitap okuma keyfi yaptım. Köye kitap götürdüm bu sefer iş yapmayacağım kitabı alıp okuyacağım dedim yaptım mı hayır açmadan getirdim. Plan yine gümbürtü demek ki neymiş plan yapmamak gerekiyormuş.

Günaydın,

ben de evi toparlarım demiştim ama olmadı maalesef!

Cumartesi
Denize gittik.
Eve geldik, duş, çamaşır vs derken zaten gün bitti.

Pazar
arkadaşlar aradı, "sizin şehre kahvaltıya geliyoruz" diye. Biz daha yatıyorduk valla.
Neyse bir hışım kalktık eşimle. Eşim mutfak tarafına geçti, ben banyo wc tarafına geçtim.
hızlıdan bi de evi süpürüverdik.
Onların yanına kahvaltıya gittik.
Sonra kahve içmeye bize davet ettik. Ortak arkadaşlarımız var, onları da kahveye davet ettik. açık balkonda ağırladık misafirleri.
onlar gidince yemek vs derken yine gün bitti.

bugün de yarım gün çalışmak için işe geldim.
Eve gidince bayram hazırlıkları yaparım kıyafet vs.
belki eşya falan azaltırım evden bilemiyorum.

Bugünki işlerimi ikiye ayırdım

Gündüz ve akşam olmak üzere yapmak istediklerimi sıralayım

Ev süpürüldü silindi ✔️
Mobilyaların tozu alındı ✔️
Çamaşırlar toplandı dürüldü ✔️
Mutfak toplandı bulaşık makinası çalıştırıldı ✔️

Yemek yapılacak

Akşam yapmak istediğim işler :
Camlar silinecek
Balkon yıkanacak

Ev süpürüldü silindi ✔️

Yemek yapılacak

Camlar silinecek
Balkon yıkanacak
Camlar silinmedi
Balkon da yıkanmadı çünkü hava çok sıcaktı

Ev süpürüldü silindi ✔️

Yemek yapılacak

Camlar silinecek
Balkon yıkanacak
Oy kıyamam ☺️boşver cnm ya o camları silmek bana da cok zor geliyor ya balkon gene iyi de, bide cam balkonum var benim ömre bedel ☺️iyi bayramlar 💚

Keyif kahvesi içildi❤️

Eklentiler

• 218976.jpg
    218976.jpg
    41,4 KB · Görüntüleme: 23
Benim eşim de uyudu 1 saat
Biz de yarın gidicez inşallah nasipse bu bayram yine pek kimseye gitmicez en yakınlara gideriz yeterli
Benim hic niyetim yok ya hem virüs hem bulantilarim var, bugün kaynanama yarın cok sevdiğim bi ablama, öbür gün babamin mezarına ordan annemin evine, ☺️bilirsin Bozüyük u orda evi var annemin mis gibi esiyor valla

X