🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Amin canım umarım yaptıkları hataları başkalarına da yapmazlar umarım onların yaptıkları hataları ben ömrümde yapmam dileğim bu Allahtan o bahsettiğim kişiler yüzünden annem tansiyon şeker hastası oldu ben bunu affedebilir miyim hayır
Sen yine de sana yakışanı yap kuzum.
Affetmek insana en çok yakışan davranış biçimi.
İnanılmaz ic huzuru oluşturuyor.
Ben burdan yazsam roman olur başıma gelen haksizliklari.
Cahiller bilmiyorlar kul hakkının ne demek olduğunu Allah bilinclendirsin hidayete eristirsin diye dua ediyorum .

Sen yine de sana yakışanı yap kuzum.
Affetmek insana en çok yakışan davranış biçimi.
İnanılmaz ic huzuru oluşturuyor.
Ben burdan yazsam roman olur başıma gelen haksizliklari.
Cahiller bilmiyorlar kul hakkının ne demek olduğunu Allah bilinclendirsin hidayete eristirsin diye dua ediyorum .
Ben görüşmemeyi tercih ediyorum artık buna karar verdim anneme de dedim istersen sen görüşebilirsin affedebilirsin ama benim kararıma saygı duymalısın. Geçmişi düşünerek kendimi de üzmek istemiyorum hatta çevremdekilere de bana onlarla ilgili birşeyler anlatmamalarını söyledim. Bundan sonra onlara sadece hataları için dua ederim yapabileceğim bu kin nefret de beslemiyorum ama

Ama insanız yaralanıyoruz, haksız yere bana yapılanları nasıl unutayım; bunun üzüntüsünden boşanma aşamasına geldim, sağlık sorunlarım oldu. Kendimi ifade edemedim diye içim içimi hala yiyiyor. Bazıları planlı kötü. Bilerek yapıyorlar.
Demekki onlar da kendilerine o hali yakistiriyorlar.
Kendinizi ifade edin neden etmiyorsunuz?
Ben kendimden örnek vereyim.
Bir arkadaş vardı sadece kendisini düşünür başkası umrunda olmazdi. Büyüklenme özelliği vardi. Yine de
Cok severdik birbirimizi.
Ama başkalarına olan bakışı beni de incitmeye başladı bir müddet sonra.
Anlattım konuştum ama değişen bir şey olmadı ben de inceden uzadım yanından.
Eski samimiyetim kalmadı ama tamamen ipleri de koparmadim. Ararsa açarım aramazsa da hic aklima gelmez.
Ama hala dualarımda yer veririm.
Allah ona hidayet versin diye.

Benim kayınvalide de alıştırmış hep iyi yemekler tatlılar evlenince ilk yıllar zorlanmıştım
Yemekten değilde benim herşeyi önüne getirmeye. Bırak çocuğm ben yaparım paşam bebeğim diye büyütünce olan bana oldu🙄 nedense de bi eşime öyle yapmış. Kayınpederim bak herşeyi kendisi yapar hem çalışır hem gelir evdede 1 dk oturmaz bahçedir faln oyalanır yemek bile hazırlar kendisine. Kaynımda öyle keza. Ama bizimki böyle 🤷🏼‍♀️
Merdivenleri yıkadım şimdi yatağa uzandım yorulmuşum daha mutfağa geçicem Ramazanın son günü bilin bakalım ne çorbası 😂
Tar ha naaa 😂 bende şimdi ikindiyi kıldım kuranı aldım elime okuyım. Yemek bugün dışardan rahatım 😂
Allah'ım sen koru🤲
Yürekten amin bu konu için zerrem😂😂

Ama insanız yaralanıyoruz, haksız yere bana yapılanları nasıl unutayım; bunun üzüntüsünden boşanma aşamasına geldim, sağlık sorunlarım oldu. Kendimi ifade edemedim diye içim içimi hala yiyiyor. Bazıları planlı kötü. Bilerek yapıyorlar.
Bu tarz insanlara üzülmekten sağlık sorunları oluyor maalesef affedip affetmemek değil aslında mevzu görüşmeme kararı iletişimi kesme kararı sosyal medyamdan da çıkardım telefon numaralarını da sildim ortak olan kişilerimize de onlarla ilgili bana birşeyler anlatmamalarını söyledim insan kendi yaşadıklarını biliyor. Bu tarz insanlar sanki her ailede var gibi

Demekki onlar da kendilerine o hali yakistiriyorlar.
Kendinizi ifade edin neden etmiyorsunuz?
Ben kendimden örnek vereyim.
Bir arkadaş vardı sadece kendisini düşünür başkası umrunda olmazdi. Büyüklenme özelliği vardi. Yine de
Cok severdik birbirimizi.
Ama başkalarına olan bakışı beni de incitmeye başladı bir müddet sonra.
Anlattım konuştum ama değişen bir şey olmadı ben de inceden uzadım yanından.
Eski samimiyetim kalmadı ama tamamen ipleri de koparmadim. Ararsa açarım aramazsa da hic aklima gelmez.
Ama hala dualarımda yer veririm.
Allah ona hidayet versin diye.
Benim de bir çok yakın bir arkadaşım vardı bir gecede onunla olan bağımı kopardım önceden hep göz yumardım saf yerine koyulmama müsaade ederdim ama okuduğum kişisel gelişim kitaplarıyla terapilerle bazı şeylerin farkına vardım. Yaşımın verdiği şey mi bilmiyorum ama artık hayatımda bazı şeylere müsaade etmiyorum. Bu kişi eşim dahi olsa

Yemekten değilde benim herşeyi önüne getirmeye. Bırak çocuğm ben yaparım paşam bebeğim diye büyütünce olan bana oldu🙄 nedense de bi eşime öyle yapmış. Kayınpederim bak herşeyi kendisi yapar hem çalışır hem gelir evdede 1 dk oturmaz bahçedir faln oyalanır yemek bile hazırlar kendisine. Kaynımda öyle keza. Ama bizimki böyle 🤷🏼‍♀️

Tar ha naaa 😂 bende şimdi ikindiyi kıldım kuranı aldım elime okuyım. Yemek bugün dışardan rahatım 😂

Yürekten amin bu konu için zerrem😂😂
Evet tarhana😅
Oh mis dışarıdan afiyet olsun 🥰

Evet. Oruç da susar, oruç da acıkır. Orucun susadığı ve âb-ı hayat gibi kanamadığı su, Kur'ân sesi, acıktığı namaz, örtündüğü merhamet, kuşandığı giyindiği, Allah adının yükseltilmesi, yani cihattır.

Ve orucun da iftarı vardır. Oruç müminin kalbinde iftar eder. Onun sofrasında, işte saydığımız, göğe mahsus yiyecekler bulunur.

Yalnız, insan orucu özlemez, oruç ise insanı özler. Ramazan ayı gelince sıla-ı rahim edenler gibi, meleklerin bile önünde eğildiği insana koşar. Oruç, insana acıkır ve koşar gelir.

Oruç geldi, öyleyse oruca yemek taşımalı, su sunmalı, orucun lambasını yakmalı, örtüler atmalı üzerine ki geldiğinden daha zengin gitsin. Verdiğinden daha çok alsın. Yanına gideceği eski oruçlara katacağı, söyleyeceği çok şeyler bulunsun. Çağımız Müslümanlarının portresini eski çağ müminlerinin portrelerinin yanına çizecek ya, bizim öyle bir portremizi çizsin ki ilerde gün olur ki, o portreyi bize gösterirler, utanmayalım o zaman ondan.

Oruç geldi, ondan bize ölümsüz bir şeyler katılacak demektir. Giderken, bizden de ona ölümsüzleşecek birkaç şey katılmalı.​

Oruç geldi ve ömrü bitti gidiyor.
Bizimle namaz kıldı bizimle Kuran okudu bizi hep izledi.
Dilimize sabri aşıladı.
Paylaşmayı anlattı ve görevini bitirdi

Gidiyor.

Arkasından cok üzülmeyelim diye bayram hediye etti de gidiyor.

İnşallah seneye tüm sevdiklerimizle birlikte aynı sofrada iftar saatlerini bekliyor oluruz.
2 yıldır hasret kaldık.
Kaşığın kaşığa değdiğinde o çıkan sese hasret kaldık.
Konuşurken kalabalıktan kimsenin birbirini anlamadığı o sohbete ama yuzlerdeki o kahkahaya hasret kaldık.
Insallah son yalnız geçen imtihanımızdir.
Seneye ömrümüz olursa
Sevdiklerimizle bayramlasmayi sarılmayi da görürüz inşallah.

X