🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Günaydın 🌞 bahar ayının kahvaltıları ayrı bir güzel değil mi😋 şu tabak bana yeter başka bir istemem😊ekmek hariç 🙈

Eklentiler

• 73B3444B-7966-496E-A762-0D9DBBB909FF.jpeg
    73B3444B-7966-496E-A762-0D9DBBB909FF.jpeg
    155 KB · Görüntüleme: 28
Günlük yapılacakların listesini mi yazıyoruz yeniyim de:oops:

Madde madde olunca motivasyon yükseliyor bence, hem de skor belirlemek daha kolay oluyor diye ben böyle yaptım :)
Hoşgeldin

3.madde manikür falan hepsini kendin mi yapıyorsun süper ya kaş bıyığı kendim almaya başladım şükür onu yapıyorum kuaföre gitmeye korktuğum için 😅

100 sayfa maşallah ya süpersin👏🏻👏🏻

Nasıl bugün daha iyi misin?

Günaydın 🥰

Günaydın, teşekkürler daha iyiyim. Sen nasılsın? Hızlı okurum, işim gereği sürekli araştırma ve okuma modundayım zaten, heleki saran bir kitap varsa daha çok da okurum rahatça :)
3. Maddede saç kesimi hariç diğerlerinde iyiyim. Ben de boyasını yapanlara özeniyorum, ona alışamadım. Ben köyde büyüdüm kuaför olmadığı için kadınlar her şeyi az çok bilirdi, anneannem ağda yapardı şeker su ve limondan :) ayarı kaçırır fazla kaynatırsa bize akide şekeri olurdu. Ahh çocukluk...

Madde madde olunca motivasyon yükseliyor bence, hem de skor belirlemek daha kolay oluyor diye ben böyle yaptım :)
Hoşgeldin

Günaydın, teşekkürler daha iyiyim. Sen nasılsın? Hızlı okurum, işim gereği sürekli araştırma ve okuma modundayım zaten, heleki saran bir kitap varsa daha çok da okurum rahatça :)
3. Maddede saç kesimi hariç diğerlerinde iyiyim. Ben de boyasını yapanlara özeniyorum, ona alışamadım. Ben köyde büyüdüm kuaför olmadığı için kadınlar her şeyi az çok bilirdi, anneannem ağda yapardı şeker su ve limondan :) ayarı kaçırır fazla kaynatırsa bize akide şekeri olurdu. Ahh çocukluk...
Evet ben de madde madde yapıyorum kimseyi de zorlamıyorum isteyen muhabbet edebilir kimi zaman insan hiç iş yapmadan evde öyle oturmak istiyor

Limonlu ağda annem hala yapar😁
İyi olmana sevindim 🥰
Verimli bir gün olsun bugün senin teşvikinle daha çok kitap okuyorum o zaman🥰

Gune çalışkan başladım. İnşallah çalışkan bitiririm.
Once bir sabah banyosu yaptım kendimi çok dinç hissediyorum.
Sonra kahvaltı. ( kahvaltıyı esim hazırladı ordan yırttım)
Evi havalandırdım.
Çocuklarımin ve kendimin tüm yatak ortu catsaf yastık yüzünü değiştirdim cikardiklarim yıkanıyor.
Kahvaltıdan sonra bulaşık tezgah temizliği ocak temizliği yaptım.
Ocak demirlerini telledim.
Çöpleri çıkardım.

1.Evi bastan sona kanepe alti yatak alti da dahil iyice süpürüp silicem.
2.Balkonu yikar mıyım bilmiyorum ama yikayasim var.
3.Kitapligimi düzenlemek istiyorum.
4. En az 2 pencere silmek istiyorum.
5. Buzdolabının ici ve dışını silecem.

Saat 12 de çocukları banyo yaptiricam. Banyoyu temizlicem.

Dua edin bana 🤭💪

Aksama kadar yokum . Kitap bugün okuyamayabilirim yeni kitaba baslicam belki aksam başlarım.

Günaydın daha kahvaltı yapmadık
Kahvaltı bitince kayınvalidem temizlik yapmaya çağırdı hiçde gidesim yok🙃kendi camlarımı silip evi temizleyecektim ama artık gidip ona temizlik yapayım.

Gune çalışkan başladım. İnşallah çalışkan bitiririm.
Once bir sabah banyosu yaptım kendimi çok dinç hissediyorum.
Sonra kahvaltı. ( kahvaltıyı esim hazırladı ordan yırttım)
Evi havalandırdım.
Çocuklarımin ve kendimin tüm yatak ortu catsaf yastık yüzünü değiştirdim cikardiklarim yıkanıyor.
Kahvaltıdan sonra bulaşık tezgah temizliği ocak temizliği yaptım.
Ocak demirlerini telledim.
Çöpleri çıkardım.

1.Evi bastan sona kanepe alti yatak alti da dahil iyice süpürüp silicem.
2.Balkonu yikar mıyım bilmiyorum ama yikayasim var.
3.Kitapligimi düzenlemek istiyorum.
4. En az 2 pencere silmek istiyorum.
5. Buzdolabının ici ve dışını silecem.

Saat 12 de çocukları banyo yaptiricam. Banyoyu temizlicem.

Dua edin bana 🤭💪

Aksama kadar yokum . Kitap bugün okuyamayabilirim yeni kitaba baslicam belki aksam başlarım.
Hepsi bir günde çok değil mi canım ya :KK57:
Kolay gelsin 🥰

Ben sabah kalktım camları açtım yatakları topladım sonra lavaboları temizledim kahvemi içtim evi süpürdüm kahvaltı yaptım çamaşır attım kuruyanları topladım sütçü yü bekliyom :KK70: mutfağı toplayıp ocak dolapları felan silicem . Balkon dağınık o toplanacak. Kızları yıkayacam. En kötüsü akşama ne yemek yapacam derdi. Toz alacam yerleri silicem.

Ben sabah kalktım camları açtım yatakları topladım sonra lavaboları temizledim kahvemi içtim evi süpürdüm kahvaltı yaptım çamaşır attım kuruyanları topladım sütçü yü bekliyom :KK70: mutfağı toplayıp ocak dolapları felan silicem . Balkon dağınık o toplanacak. Kızları yıkayacam. En kötüsü akşama ne yemek yapacam derdi. Toz alacam yerleri silicem.
Ben sütü aldım ocağı demirlerini yeni sildiğim için taşmasın diye çok dikkatle bekledim :KK57: senin de çok fena iş varmış bugün yaf:KK53:

Günaydınlar

Bugünün listesi;

1.Alışverişe gidilecek. Dün büyük kısımı netten hallettim ancak sebze meyve vesaire görmeden almak istemiyorum

2.Ev havalandırılıp toparlanacak, toz alınıp silinip süpürülecek (Dün üşengeçlikten yapmadım, 6. maddemdi)

3. Kaş-bıyık alınacak, manikür yapılacak, ağda yapılacak, maske yapılacak bir ihtimal saçımı da keserim. Malum kuaföre gitmeye korkuyorum. Her işi kendimiz hallediyoruz :)

4. Dünden pilav ve sebzeli tavuk var. Vişneli muhallebi ve çorba yapılacak-muhtemelen yayla

5. 3 bölüm dizi izlenecek

6. 100 sayfa kitap okunacak

7. Dün raporlara başladım ama bitmedi, onlar bitirilecek.

8. 2 makina çamaşır yıkanacak asılacak, dün asılanlar toplanacak

Bugün çok motiveyim. 2/7 değil 6/8 gibi oran hedefliyorum

Herkese hayırlı pazarlar

1. ok

2. ok, çok detaya girmedim ama idare eder şekilde yaptım

3. manikür hariç ok, duştan sonra tırnak yumuşayınca yapacağım

4. şimdi başlayacağım yemeklere

5. 2 bölüm ok, yemek yaparken 3. bölümü açıcam

6. duştan sonra

7. ok

8. ok

Selamlar saygilar kizlar.
Mutfakta bulasik toplamak ve yemek isine girisecegim.
Süpper bi egzersiz videosu buldum, artik hep bunu yapicam, sizinle de paylaşmak istedim.
Hepiniz harikasınız, is yapan elleriniz dert görmesin, Allah sağlık kuvvet versin. :KK200:

X