Nevreste'nin Mutfağı

Kabak dolmam üzerinde pişiyorbenbiraz karışık yaptım ama kabakları senin gibi soslayıp dizdin
Bekliyorum
Çocuklar için çok güzel zaten canımAfiyet olsun kuzulara
Eki Görüntüle 657466 Eki Görüntüle 657467

nevoscum sana ıkı aydır yapcam yapcam dedıgım kayserı yaglaması..

sonunda yaptım:)

çatalla sarıp yıyoruz

Ellerine sağlık canım

sor..kayserı yaglamasını bılıyonmu de..

cok basıt aslında canım..ılk sayfadan bak nevosta yapmıstı..
bız ıkı kısı oldugumzdan dolayı az yaptım ben..
yas mayanın yarısını,ılık su tuz ve un ıle yumusak bır hamur yogurdum 15 dk mayalandı.

kucuk kucuk beze aldım hamurdan servıs tabagı buyuklugunde actım.onlu arkalı bıraz pişirdim.
sonra en alt kata o actıgım yufkayı koydum.uzerıne kıymalı harcı surdum.
dıgerlerınede aynı ıslemı uygula.

kıyma sogan bıber salca ve bol su.cokta sulu olmasın....
Eki Görüntüle 657514 Eki Görüntüle 657515

COCOSTAR ÇİKOLATA

2su bardağı hindistan cevizi
yarım su bardağı süt kreması
yarım su bardağı pudra şekeri
1pkt bitter çikolata(80gr)
2yemek kaşığı margarin(oda sıcaklığında)
iki yemek kaşığı süt tozu
yapılışı:çikolata dışında bütün malzemeleri elinizle iyice karıştırın karımşımdan küçük parçalar alıp ister yuvarlak ister dikdörtgen şekil verin servis tabağına folyo yada yağlı kağıt serip yaptığınız topları bunun üstüne dizin ve buzdolabında yarım saat bekletn bu arada çikolatyı benmari usulü eritip içine çok az süt(süt kreması da olur) ilavesiyle çikolatayı biraz seyreltin yarım saat sonunda topları çikolataya batırıp tekrar yağlı kağıt üzerine koyarak buzdolabında 1-2saat bekletip servis edin.afiyet olsun.
evde çikolata yoktu bende hazır çikolata sosunu pişridim içinede kalan kremayı ekledim

Son düzenleyen: Moderatör:
birkaçtanesini yuvarlak denedim ortalarına fındık koydum,değişik şekillerde de yapılabilir yani

allahım lezız ve neıfsss gozukuyorrrrrr...

yarın yada ertesı gun yapcam kesın....

Ellerine sağlık canım

Nevoş tuzda tavuğunu bekliyorum eğer koymasan burayı ayağıya kaldırım:84::84::84::84::84::84::84::84::84::84::84::95::95::95::95::95::95::95:

TUZDA TAVUK
1bütün tavuk(2kg)
5 kg kaya tuzu
3 kuru soğan
1baş sarmısak

Yapılışı tepsinin zeminine tuzun bir kısmı dökülür..Soğan ve sarmısaklar tavuğun içine konulur ve tuz olan tepsiye yerleştirilir.Sonra üzerine tuzun gerisi ilave edilerek iyice düzeltilir.Sonra fırın da pişirilir:..(Ben ekmek fırının da pişirttim)Sonra tuz kalıplar halinde çıkartılır tavuk parçalanarak servis yapılır..:)))

abla onun hepsi tuzmu ya eline saglik sonra ne yaptin o tuzlari copemi gitti :26:

Evet canım ben tuza yumurta akı kırıldığını bilirdimim ama sen kullanmamışsın deniyeceğim

Ne güzel olmuş bu böyleeee ilk defa görüyorum,bunun balıkla olanını biliyordumda tavuğu hiç duymamıştım ellerine sağlıkkkk

Ellerine sağlık ablacım döktürmüşsün geneYanlış hatırlamıyorsam hatay yemeğiydi galiba bu dimi:26:Yada hataylılarda yapıor olabilirHer yemeğide biliosun benimkine söliyimde antepde iş bulalım

Tamam canım bizim fırınlada pişirilirmi hiç görmedim burda sen kac saat pişiyolar:44:
1.5 saatte pişiyor canım
Ne güzel olmuş bu böyleeee ilk defa görüyorum,bunun balıkla olanını biliyordumda tavuğu hiç duymamıştım ellerine sağlıkkkk
Sağol ablacım
viyyy israf degilmi bi tavuk icin o kadar tuza afiyet olsunnn yinede lezzezli gorunuyor
İsraf haklısın
Ellerine sağlık ablacım döktürmüşsün geneYanlış hatırlamıyorsam hatay yemeğiydi galiba bu dimi:26:Yada hataylılarda yapıor olabilirHer yemeğide biliosun benimkine söliyimde antepde iş bulalım

Sağol canım gelin buraya komşu olalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…