Nevreste'nin Mutfağı

sor..kayserı yaglamasını bılıyonmu de..

cok basıt aslında canım..ılk sayfadan bak nevosta yapmıstı..
bız ıkı kısı oldugumzdan dolayı az yaptım ben..
yas mayanın yarısını,ılık su tuz ve un ıle yumusak bır hamur yogurdum 15 dk mayalandı.

kucuk kucuk beze aldım hamurdan servıs tabagı buyuklugunde actım.onlu arkalı bıraz pişirdim.
sonra en alt kata o actıgım yufkayı koydum.uzerıne kıymalı harcı surdum.
dıgerlerınede aynı ıslemı uygula.

kıyma sogan bıber salca ve bol su.cokta sulu olmasın....
Eki Görüntüle 657511 Eki Görüntüle 657512 Eki Görüntüle 657513 Eki Görüntüle 657514 Eki Görüntüle 657515
sordum b ilmiyormu$ :))
neyse ogreniriz beraber:KK1:
pazar gunu yapayim en iyisi ben bunu
sicak daha guzel oluyyor demi
eltim kayserili o kesin biliyodur onami yaptirsam :)

sor..kayserı yaglamasını bılıyonmu de..

cok basıt aslında canım..ılk sayfadan bak nevosta yapmıstı..
bız ıkı kısı oldugumzdan dolayı az yaptım ben..
yas mayanın yarısını,ılık su tuz ve un ıle yumusak bır hamur yogurdum 15 dk mayalandı.

kucuk kucuk beze aldım hamurdan servıs tabagı buyuklugunde actım.onlu arkalı bıraz pişirdim.
sonra en alt kata o actıgım yufkayı koydum.uzerıne kıymalı harcı surdum.
dıgerlerınede aynı ıslemı uygula.

kıyma sogan bıber salca ve bol su.cokta sulu olmasın....
Eki Görüntüle 657511 Eki Görüntüle 657512 Eki Görüntüle 657513 Eki Görüntüle 657514 Eki Görüntüle 657515

harika görünüyor tokyom ellerine saglik :KK56::KK56:

TUZDA TAVUK
1bütün tavuk(2kg)
5 kg kaya tuzu
3 kuru soğan
1baş sarmısak

Yapılışı tepsinin zeminine tuzun bir kısmı dökülür..Soğan ve sarmısaklar tavuğun içine konulur ve tuz olan tepsiye yerleştirilir.Sonra üzerine tuzun gerisi ilave edilerek iyice düzeltilir.Sonra fırın da pişirilir:..(Ben ekmek fırının da pişirttim)Sonra tuz kalıplar halinde çıkartılır tavuk parçalanarak servis yapılır..:)))

nevosum ellerine sglik :KK56::KK56: 5 kilo tuz ile yapinca ne gibi fark oluyor :KK9: degisik bir tadmi

acemiligime ver :KK9::KK9:

$image.jpg :KK56::KK56::KK56::KK56:

nevoşum ellerine sağlık uzun zamandır bakmamıştım neler döktürmüşsün
Sağol ablacım:KK19:
harika görünüyor tokyom ellerine saglik :KK56::KK56:

nevosum ellerine sglik :KK56::KK56: 5 kilo tuz ile yapinca ne gibi fark oluyor :KK9: degisik bir tadmi

acemiligime ver :KK9::KK9:
Tavuğun büyüklüğüne bağlı:KK9:Daha büyük olursa daha çok konuyor:KK1:Tadı farklı güzel oluyor:KK56:

Ellerine sağlık canım benim şahane görünüyor..:KK56:Ben de yaprak aldım bir türlü saramadım:KK56:

keske :KK5::KK5: nevresteyle sen komsum olsaydin keske :KK9::KK9: yanima tasininsana :KK9::KK9:
:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:
Sağol ablacım:KK19:
Tavuğun büyüklüğüne bağlı:KK9:Daha büyük olursa daha çok konuyor:KK1:Tadı farklı güzel oluyor:KK56:

Ellerine sağlık canım benim şahane görünüyor..:KK56:Ben de yaprak aldım bir türlü saramadım:KK56:
Sagol canım benim benim yaprakta cok güzel çıktı busefer :KK56:
Sen buraya geldiğin de uğra bize:KK19:Komşu olma işi zor:KK9:Yada bize Almanya da iş bul gelelim:KK53:

Kacalım rabişin yanına:KK9::KK9:

X