Nevreste'nin Mutfağı

TAVUK SARMA
250gr mantar
3 tane tavuk göğsü
1 tane kuru soğan
2 tane biber(ben kırmızı biber kullandım)
2 tane domates
3 diş sarmısak
2 kaşık yoğurt
Yarım su bardağı zeytin yağı
Kekik(zahter)
Tuz
100 gr kaşar
1 kaşık domates salçası
YAPILIŞI
Öncelile tavuk göğsü uzun ince şekil de kesilir ve dövülür...Sonra yoğurt,kekik,2-3 kaşık zeytin yağı,salça ile soslanarak bekletilir...Tavaya soğan sarmısak doğranıp üzerine yağ eklenerek kavrulur sonra biber ve mantarlar eklenir ve küçük küçük doğranan domatesler ilave edilir..tuz eklenerek pişirilir ..Sebze sulanıyor suyunu çekene kadar..Sonra tavuklara üzerine soğutulmuş harç eklenerek sarılır ve pişme kabına alınır...Bütün tavuklar bitince kalan malzeme üzerine dökülür ve yarım çay bardağı su eklenerek pişirilir..fırından çıkmaya yakın kaşar rendesi eklenrek kaşarla eriyip kızarana kadar pişirilir...AFİYET OLSUN
Eki Görüntüle 642775 Eki Görüntüle 642774 Eki Görüntüle 642776 Eki Görüntüle 642777 Eki Görüntüle 642778 Eki Görüntüle 642779 Eki Görüntüle 642782
Eki Görüntüle 642780 Eki Görüntüle 642781 Eki Görüntüle 642784 Eki Görüntüle 642783 Eki Görüntüle 642785
Eki Görüntüle 642786 Eki Görüntüle 642787
Süper görünüyor, elinize sağlık.

Benim yarınki menü:KK42:

Kıymalı börek;

Taze fasülye&pilav

Şu tavuk sarma tam benlik bir yemekmiş , not ettim tarifi..

Benim herifte sever bu tarz şeyleri , ellerine sağlık ablam..

Şu tavuk sarma tam benlik bir yemekmiş , not ettim tarifi..

Benim herifte sever bu tarz şeyleri , ellerine sağlık ablam..

Sağol canım:KK19:
Yarın misafirim var şekerpare yapacaktım inan sen aklımdasın ama hastaydım bugün tüm gün yattım yarında yetişmez :KK9:Başka işlerim var ama yapacağım senin için:KK19::KK54:

Meeeeg buldum sana verecek son bir diyet yemegim kalmis elimde :KK9:siz yanina pilav yapin malum ben yapamiyorum:KK5:

firinda tavuk& Ratatouille tarifi:

-4 tavuk but

-1 patlican

-1 kabak

-1 kirmizi sogan

-1 yesil biber

-1 kirmizi biber

-1 sari biber

-2 domates

-1 kasik zeytinyagi

-1 kasik domates salcasi

-3 dis sarimsak

patlicani,kabagi biraz iri kup gibi dogruyoruz,biberleri biraz buyuk parcalar halinde dogruyoruz,sogani ve domatesleri 8 parcaya boluyoruz.bir sarimsagida parcalar halinde dogruyoruz ..salcayi 1 bardak su ile sulandiriyoruz. butun malzemeyi firin pisirme kabinda yarim kasik yag ,salcali suyun yarisi ,tuz ve karabiberle iyice harmanliyoruz.ustune derisi cikarilmis butlari yerlestiriyoruz.sarimsaklari ikiye bolup tavugun ustune suruyoruz kokusu gecsin diye surdugumuz sarimsaklarida sebzeye katabiliriz.sonra salcali suyun kalan yarisini tavuklarin uzerine dokuyoruz.sonrada butun hepsinin uzerine kekik dokup firin kabinida aliminyum folyo ile kapatip onceden isitilmis 180 derece firinda yarim saat folyo ile yarim saatte folyosuz sebzeler yumusayincaya kadar pisiriyoruz..

Lisabella harikasınn :KK9:Teşekkürler paylaşım için :KK71:

Geçmiş olsun ablam , neyin var hayırdır ? Grip falan mısın ?
Canım 1 haftadır hastaydım doktor faranjit dedi ilaç aldım geçmedi dün sol yanıma sancı girdi ciğerden şüphelenip film çektirdim birşey çıkmadı ilaçları ağırlaştırdı bütün gün yattım:KK14:Sağol canım:KK19:
Meeeeg buldum sana verecek son bir diyet yemegim kalmis elimde :KK9:siz yanina pilav yapin malum ben yapamiyorum:KK5:

firinda tavuk& Ratatouille tarifi:

-4 tavuk but

-1 patlican

-1 kabak

-1 kirmizi sogan

-1 yesil biber

-1 kirmizi biber

-1 sari biber

-2 domates

-1 kasik zeytinyagi

-1 kasik domates salcasi

-3 dis sarimsak

patlicani,kabagi biraz iri kup gibi dogruyoruz,biberleri biraz buyuk parcalar halinde dogruyoruz,sogani ve domatesleri 8 parcaya boluyoruz.bir sarimsagida parcalar halinde dogruyoruz ..salcayi 1 bardak su ile sulandiriyoruz. butun malzemeyi firin pisirme kabinda yarim kasik yag ,salcali suyun yarisi ,tuz ve karabiberle iyice harmanliyoruz.ustune derisi cikarilmis butlari yerlestiriyoruz.sarimsaklari ikiye bolup tavugun ustune suruyoruz kokusu gecsin diye surdugumuz sarimsaklarida sebzeye katabiliriz.sonra salcali suyun kalan yarisini tavuklarin uzerine dokuyoruz.sonrada butun hepsinin uzerine kekik dokup firin kabinida aliminyum folyo ile kapatip onceden isitilmis 180 derece firinda yarim saat folyo ile yarim saatte folyosuz sebzeler yumusayincaya kadar pisiriyoruz..

:KK5:Ellerine sağlık:KK56:Gece gece olur mu ya:84:
Sen de sağol ikizimmmm :KK71::KK70:

Bu arada rahatsızmışsın geçmiş olsun kuzum ya :26:

Lisabella harikasınn :KK9:Teşekkürler paylaşım için :KK71:

tesekkurler canim:KK16:

Canım 1 haftadır hastaydım doktor faranjit dedi ilaç aldım geçmedi dün sol yanıma sancı girdi ciğerden şüphelenip film çektirdim birşey çıkmadı ilaçları ağırlaştırdı bütün gün yattım:KK14:Sağol canım:KK19:

:KK5:Ellerine sağlık:KK56:Gece gece olur mu ya:84:

olmuyo demi hemsom:KK30:soz bu sondu baskada yok zaten:KK5:aslinda ben diyet yemekleri kategorisini secseydim:KK9:

ablacım ne oldu sana geçmiş olsun :2::2:
böyle güzel yemekler yaparsan nazar değer tabii gelen misafirler nazar mı değdirdi yoksa sana :KK9: :KK37:

X