Nevreste'nin Mutfağı

ellerinize saglik yine bilindik ozlendik bir lezzetbilmiyorum yasiniz kac ama inanilmaz bir marifet sizinkisi.hem zor seyler yapiyorsunuz hemde cok basarilisiniz..ee hemserim oldugun icinde gurur duyuyorum..gecen hafta antepteydim bilseydim kapinizi calardim soyle ozlendik bir iki yemegi sizin ellerinizden yerdim

annemde yapardi bunu birde icine kavrulmus un ile kavurmali yaparlar oda guzel oluyor

buda cok guzel yine ayy o firina yollama isi yokmu ne guzel bir seydir o yaaalahmacun icini hazirla firina,patlican biber kozlenecek firina,yagli ekmek yapilacak al bir margarin yolla firina......ben o uygulamayi cok ozluyorum vallahi.gerci buyuk sehirlerdede kolay yapmiyorlar bu sadece doguya has bir uygulama.acaba paris e bir firin acsammmiki

Çok teşekkürler canım beğenmene sevindim
Aaa öyle mi bir daha gelirseniz beklerim
Evet kavurmalı da yapılıyor çok güzel olur
Evet canım lahmacun içi,ıspanaklı,peynirli,patatesli,sucuklu iç hazırlayıp yolluyorum çok güzel yapıyorlarBurda evde fırında pek yemek pişirmezler genelde fırına yolluyorlar...Memleketimiz,ülkemiz gibisi yok rabbim yardımcınız olsunHakkınızda hayırlısı olsun ekmeği nerde kazanıyorsak yuvamız orası oluyor
Aslında süper fikir

oyy oy süper canımm.. Afiyetle yiyn kocişinlee

sevgililer günümüz kutlu olsunnn

çok güzeller ellerine sağlıkk

oyy oy bu ne yaa hemen denemeliyim.. beni benden aldın yine tariflerinle yaa..

off çok güzell ellerine sağlıkk yapacağım o kadar şey birikti kiii

ellerinize sağlık şimdiden yapın hüpletin ohhhh m,issssss

ETLİ ÇİĞKÖFTE

*300 gr kıyma

* 7çay bardağı esmer bulgur

* 2 orta boy soğan

* birkaç sarımsak (bazı yörelerde sarımsak konulmuyormuş)

* 2 kaşık biber salçası

*2 kaşık domates salçası

* pulbiber

* 1 paket köfte baharatı

*isot

*3kaşık yoğurt

*3 kaşık zeytinyağı

* maydanoz

*yeşil soğan

*limon suyu

YAPILIŞI

Soğanı ve sarımsağı robottan geçirip incecik doğranmasını sağlayın. Kıymanın iyice pişmesini sağlamak için soğan, sarımsak, salça ve pulbiber ,yoğurt ile yoğurun.daha sonra bulguru ekleyip en az 30 dakika yoğurun. köfte baharatını,yağı ekleyin. sonlara doğru çok ince doğranmış maydanozu ve yeşil soğanı ekleyip 5-10 dakika daha yoğurun. yoğurma sırasında elinizi ara ara limonlu su ile ıslatın.

YOĞURTLU HAVUÇ SALATASI

3 tane rendelenmiş havuç(çiğ olarak),1 kase yoğurt,tuz sarmısak üzerine süslemek için nane

enistenin ellerine saglik harika görünüyor

bu hafta sonu bende esime yaptiriyim özledim cigköfteyi

ama ben acıktımki
nasılda güzel görünüyo değilmi
hele o havuç salatası yokmu yee beni diye bağırıyo
nevreste memleketimi özledimgelince sanada gelebilirimmi

ımmhh ellerine sağlık çok güzel görünüyolar
şekil güzel birdahaki sefere bende böyle yapıcam

ellerine sağlık

ama ben acıktımki
nasılda güzel görünüyo değilmi
hele o havuç salatası yokmu yee beni diye bağırıyo
nevreste memleketimi özledimgelince sanada gelebilirimmi
Gel canım başımın üstünde yerin var
Teşekkürler canımHavuç salatası diyetten kalma bir alışkanlıkHiç pişirmem çiğ olarak yoğurtlarım benim kızlar bayılıyorlar
ellerine sağlık

Teşekkürler canım

Son düzenleme:

emek verilen herşey güzel olur nevrestem helede senin elinden çıkmışsa bayılmamak mümkümü kızların haklı

Bir tabak çiğ köfte alabilir miyim acaba???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…