Nevreste'nin Mutfağı

evet canım antepliyim:21: malatyayla arralarında çok mesafe yok yemek kültürleride bir birine yakın:KK56::KK56::KK56:
bu katmer sabahları yenir sütle birlikte:125:
haa birde düğünün ertesi günü oğlan tarafı kız tarafına sabh erkenden gönderir anlamı içiniz rahat olsun herşey yolunda demektir:KK53::KK53::KK53::KK53:

Canım ben Antep'te yaşıyorum:KK9::KK9:Çok iyi biliyorum bunu:KK34:
O adeti öğrenince çok ilginç gelmişti arkadaşlarım gece yollandığını söylemişlerdi:KK17:

sabah yaptıgım yorum gelmemiş demek ki pc bile dayanamadı bunlara.........:KK56::KK56::KK56::KK56:

kırmızı,yeşil biberlerin yanında ki soğan mı? nasıl kızardı onlar öyle? bayıldım.....
direk mi kızarttınız acaba?

Canım ben Antep'te yaşıyorum:KK9::KK9:Çok iyi biliyorum bunu:KK34:
O adeti öğrenince çok ilginç gelmişti arkadaşlarım gece yollandığını söylemişlerdi:KK17:
Aaaaaaaaaaaa valla bilmiyodum:KK9::KK9::KK9: ozaman hemşeri sayılırız bee:KK76:
değilmi gerçekten ilginç bir gelenek :KK17::KK17:
sabah yaptıgım yorum gelmemiş demek ki pc bile dayanamadı bunlara.........:KK56::KK56::KK56::KK56:

kırmızı,yeşil biberlerin yanında ki soğan mı? nasıl kızardı onlar öyle? bayıldım.....
direk mi kızarttınız acaba?

kabuğunu soyup tüm olarak kızarttım canım hem göze hem mideye hitap ediyo bu şekilde:KK56:

Kavga etmeyin hepimize yetecek kadar var:KK20:

Sen diyettesin sana yok:KK20::KK52:

Aferin doğru yolu buldun sonunda:KK9::KK9:

Rabiş bu topikde teyze oldu artık :KK53:Bana yemek niye vermiosunuz yaa yazık diilmi bana:KK31:

gel gell herzaman beklerimm:KK6::KK9::KK9:

tabikkii :KK12::KK12:şimdi nerdesin bilmiyorum ama öncelikle bir antalya bileti alabilirsin :KK9::KK9::KK76:sonrası kolay:KK55:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

gel canım gell gelen herkese kapım açık :KK48::KK48::KK48:

Wuhuuuu hemşommm bak nerdeymiş şimdi şöyle oluyor ben ıspartada olduğum için antalya hemen 2 saatçik yok sen tee Almanyadan gelene kadar ben siler süpürürüm herşeyi:KK56::KK52::KK52::KK52:

Rabiş bu topikde teyze oldu artık :KK53:Bana yemek niye vermiosunuz yaa yazık diilmi bana:KK31:

Wuhuuuu hemşommm bak nerdeymiş şimdi şöyle oluyor ben ıspartada olduğum için antalya hemen 2 saatçik yok sen tee Almanyadan gelene kadar ben siler süpürürüm herşeyi:KK56::KK52::KK52::KK52:

aaa evet çok yakınmışız:nazar:ama rakadaş almayadan gelecekse onunkini ayırtayım ben:KK6:ev sahibiyim sonuçta mahçup olmak istemem:KK6::KK6:

ISPANAKLI-SUCUKLU BAZLAMA
1 kilo ıspanak yıkanmış doğranmış
100 gr sucuk
1 rendelenmiş kuru soğan
Yarım çay bardağı yağ
Tuz
İstenilen baharat
HAMURU İÇİN
Un,su,tuz,maya
İÇ HARÇ:sucuk,ıspanak,soğan,tuz ve bahartalar karıştırılarak yoğrulur
Eki Görüntüle 630758 Eki Görüntüle 630759 Eki Görüntüle 630760 Eki Görüntüle 630761 Eki Görüntüle 630762 Eki Görüntüle 630763
Hamur biraz mayalandırılır..Küçük bezeler alınıp açılır harç konup kapatılır,teflon tava da pişirilir..Üzerine isteğe bağlı tereyağı sürülür:KK56:

nam nam nam:KK1::KK1::KK56::KK56::KK56:

mısır gevrekli kurabiye tarifi vereyim size,ama ben asıl tarife göre yapmıyorum çünkü bence kurabiyeye 3 yumurta fazla.vanilyalı kurabiye yapıyorum onun tarifinden yapıyorum:
250 gr yumuşamış margarin
1 su bardağı pudra şekeri
2 paket vanilya
2 su bardağı un
2 su bardağı nişasta
yağı köpürene kadar karıştırın.diğer malzemelerle birlikte yoğurun ama hamur biraz sert olsun.1 saat bekletin.sonra şekil verin ve üzerine çatal bastırın

bu da sadesi,ama sade yaparsanız üzerine pudra şekeri serpiceksiniz:

Son düzenleyen: Moderatör:
tarçınlı kurabiye:
1 paket margarin(oda sıcaklığında)
4 yemek kaşığı pudra şekeri
1 çay bardağı sıvı yağ
1 yumurta
1 paket kabartma tozu
1 tatlı kaşığı tarçın
alabildiği kadar un
bütün malzemeler yumuşak bir hamur elde edene kadar yoğrulur ve 180 derecede üzeri hafif kızarana kadar pişirilir.
piştikten sonra üzerine pudra şekeri ve tarçın serpilir

tarçınlı kurabiye:
1 çay bardağı sıvı yağ
1 yumurta
1 paket kabartma tozu
1 tatlı kaşığı tarçın
alabildiği kadar un
bütün malzemeler yumuşak bir hamur elde edene kadar yoğrulur ve 180 derecede üzeri hafif kızarana kadar pişirilir.

Eline sağlık seni kurabiye canavarı seniii:KK56::KK56:

Aaaaaaaaaaaa valla bilmiyodum:KK9::KK9::KK9: ozaman hemşeri sayılırız bee:KK76:
değilmi gerçekten ilginç bir gelenek :KK17::KK17:

kabuğunu soyup tüm olarak kızarttım canım hem göze hem mideye hitap ediyo bu şekilde:KK56:
Evet canım hemşeri sayılırız:KK19:

Sana yok ama koklayabilirsin:KK53::KK9::KK9::KK9:
merhaba nevoşum:KK3::KK3:
Hoşgeldin canım:KK19:
mısır gevrekli kurabiye tarifi vereyim size,ama ben asıl tarife göre yapmıyorum çünkü bence kurabiyeye 3 yumurta fazla.vanilyalı kurabiye yapıyorum onun tarifinden yapıyorum:
250 gr yumuşamış margarin
1 su bardağı pudra şekeri
2 paket vanilya
2 su bardağı un
2 su bardağı nişasta
yağı köpürene kadar karıştırın.diğer malzemelerle birlikte yoğurun ama hamur biraz sert olsun.1 saat bekletin.sonra şekil verin ve üzerine çatal bastırın

bu da sadesi,ama sade yaparsanız üzerine pudra şekeri serpiceksiniz:

tarçınlı kurabiye:
1 çay bardağı sıvı yağ
1 yumurta
1 paket kabartma tozu
1 tatlı kaşığı tarçın
alabildiği kadar un

Ellerine sağlık canım:KK56:.Çok teşekkürler paylaşım için:KK16::KK16:

KAHKE(SİMİT) TARİFİ
MALZEMELER

2 su bardağı un
1 su bardağı zeytinyağı
1çorba kaşığı rezene(isteğe bağlı)
Yarım paket kabartma tozu(ben mahlepli olanı kullanıyorum)
1 çorba kaşığı toz şeker
Tuz (arzu ettiğiniz miktarda)
1 adet yumurta sarısı
Susam,haşhaş,çörekotu
YAPILIŞI
Bir kapta un, zeytinyağı, rezene, kabartma tozu, toz şeker ve tuzu iyice yoğurun. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp simit şekli verin. Yumurta sarısı sürüp susam , çörek otuna bulayın veya haşhaş'a ve yağlanmış tepsiye dizin... Önceden ısıtılmış 170 derece fırında kızarana kadar pişirin. Afiyet olsun...
$P1160068.jpg $P1160070.jpg

TATLI KAHKE(SİMİT)TARİFİ
MALZEMELER

4 su bardağı un
Yarım su bardağı zeytinyağı
125 gr margarin(tereyağı da olabilir)
1 çorba kaşığı rezene(isteğe bağlı)
Yarım paket kabartma tozu
Yarım su bardağı süt
Yarım su bardağı toz şeker
1 adet yumurta sarısı(üzerine sürülecek)
Susam,haşhaş,çörekotu
YAPILIŞI
Bir kapta un, zeytinyağı, rezene, kabartma tozu ve toz şeker iyice yoğurun.15 dakika dinlenecek.. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp istediğiniz şekli verin. Yumurta sarısı sürüp susam ,çörek otu,haşhaş'a bulayın ve yağlanmış tepsiye dizin... Önceden ısıtılmış 170 derece fırında kızarana kadar pişirin. Afiyet olsun...

$P1160071.jpg $P1160073.jpg

KAHKE(SİMİT) TARİFİ
MALZEMELER

2 su bardağı un
1 su bardağı zeytinyağı
1çorba kaşığı rezene(isteğe bağlı)
Yarım paket kabartma tozu(ben mahlepli olanı kullanıyorum)
1 çorba kaşığı toz şeker
Tuz (arzu ettiğiniz miktarda)
1 adet yumurta sarısı
Susam,haşhaş,çörekotu
YAPILIŞI
Bir kapta un, zeytinyağı, rezene, kabartma tozu, toz şeker ve tuzu iyice yoğurun. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp simit şekli verin. Yumurta sarısı sürüp susam , çörek otuna bulayın veya haşhaş'a ve yağlanmış tepsiye dizin... Önceden ısıtılmış 170 derece fırında kızarana kadar pişirin. Afiyet olsun...
Eki Görüntüle 632269 Eki Görüntüle 632270
Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor:KK56:

ÇİÇEK POĞAÇA
2 su bardağı ılık süt
1 su bardağı sıvıyağ
1 paket yaş maya
2 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı tuz
aldığı kadar un
İÇ MALZEMESİ:
beyaz peynir
1 adet kırmızı biber
yarım demet maydanoz
üzeri için yumurta sarısı
HAZIRLANIŞI: hamur malzemesini karıştırıp ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde edilir ve mayalanması için üzeri örtülüp 4-5 saat bırakılır....mayalanan hamurdan küçük bir parça koparılıp yuvarlak şekilde açılır yuvarlağın kenarlarına hamurdan bilye şeklinde yuvarlayıp yerleştirilir ortasınada peynir,biber ve maydanoz karışımından koyup yumurta sürüp pişirilir.

Eki Görüntüle 632872

ÇİÇEK POĞAÇA
2 su bardağı ılık süt
1 su bardağı sıvıyağ
1 paket yaş maya
2 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı tuz
aldığı kadar un
İÇ MALZEMESİ:
beyaz peynir
1 adet kırmızı biber
yarım demet maydanoz
üzeri için yumurta sarısı
HAZIRLANIŞI: hamur malzemesini karıştırıp ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde edilir ve mayalanması için üzeri örtülüp 4-5 saat bırakılır....mayalanan hamurdan küçük bir parça koparılıp yuvarlak şekilde açılır yuvarlağın kenarlarına hamurdan bilye şeklinde yuvarlayıp yerleştirilir ortasınada peynir,biber ve maydanoz karışımından koyup yumurta sürüp pişirilir.

Eki Görüntüle 632872

Elerine sağlık meleğim:KK56:Çok güzel görünüyorlar:KK53::KK52::KK52::KK52::KK52:

X