Nevreste'nin Mutfağı

$CIMG1865.jpg evet askımaa ask pastammm

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 628241 Eki Görüntüle 628240 Eki Görüntüle 628239
CEVİZLİ KÖMBE

4 su b. un

1 su b. sıvıyağ

1 çorba k. tozşeker

yarım p. yaşmaya

tuz,su

İÇHARCI İÇİN

1 su bardağı çekilmiş ceviz

2 su bardağı yağ(tereyağı-zeytinyağı karışık)

1 su bardağı un(bulgur unu olsa daha iyi olur)

HAZIRLANIŞI:

Önce karıştırma kabına unu alın. içine tozşekeri,

tuzu ekleyin ve karıştırın. ortasını açın. sıvıyağı ve

mayayı alın. mayayı eritin.daha sonra unu yavaş

yavaş katarak yumuşak bir hamur hazırlayın.

Hamur dinlenince ikiye bölün ve 1 katını çok ince olmayacak şekilde açın ve yağlanmış tepsiye yayın.Tava da yaüı eritip unu ekleyin ve çok az çevirip kapatın..Bu harcı hamurun üzerine dökün ve cevizleri serpin.Diğer hamuru da açıp üzerne kapatın...Sonra üzerine ayrı bir kase de salça ve yayı karıştırıp üzerine sürün.175 derece de iyice kızarana kadar pişirin...Afiyet olsun:))

ellerinize saglik :KK9:yine bilindik ozlendik bir lezzet:KK16:bilmiyorum yasiniz kac ama inanilmaz bir marifet sizinkisi.hem zor seyler yapiyorsunuz hemde cok basarilisiniz..ee hemserim oldugun icinde gurur duyuyorum..gecen hafta antepteydim bilseydim kapinizi calardim soyle ozlendik bir iki yemegi sizin ellerinizden yerdim :KK17:

annemde yapardi bunu birde icine kavrulmus un ile kavurmali yaparlar oda guzel oluyor :KK34:
FIRINDA SEBZELİ TAVUK

1kg patates

10 tane baget

3-4 domates

3-4 kırmızı biber

1 kuru soğan

12-3 diş sarmısak

1 yemek kaşığı domates salçası

1 yemek kaşığı biber salçası

Tuz,pulbiber,karabiber

1 su bardağı su
Patatesler ve sebzeler istenilen şekilde doğranır..Tüm malzemeler karıştırılıp tepsiye serilir..175 derece de 1 saat pişirilir....

BEN EKMEK FIRININA YOLLAYIP PİŞİRTTİM O YÜZDEN ÇOK KIZARDILAR:))

Eki Görüntüle 628249 Eki Görüntüle 628248

buda cok guzel yine :KK9:ayy o firina yollama isi yokmu ne guzel bir seydir o yaaa:KK16:lahmacun icini hazirla firina,patlican biber kozlenecek firina,yagli ekmek yapilacak al bir margarin yolla firina......ben o uygulamayi cok ozluyorum vallahi.gerci buyuk sehirlerdede kolay yapmiyorlar bu sadece doguya has bir uygulama.acaba paris e bir firin acsammmiki :KK30:

ellerinize saglik :KK9:yine bilindik ozlendik bir lezzet:KK16:bilmiyorum yasiniz kac ama inanilmaz bir marifet sizinkisi.hem zor seyler yapiyorsunuz hemde cok basarilisiniz..ee hemserim oldugun icinde gurur duyuyorum..gecen hafta antepteydim bilseydim kapinizi calardim soyle ozlendik bir iki yemegi sizin ellerinizden yerdim :KK17:

annemde yapardi bunu birde icine kavrulmus un ile kavurmali yaparlar oda guzel oluyor :KK34:

buda cok guzel yine :KK9:ayy o firina yollama isi yokmu ne guzel bir seydir o yaaa:KK16:lahmacun icini hazirla firina,patlican biber kozlenecek firina,yagli ekmek yapilacak al bir margarin yolla firina......ben o uygulamayi cok ozluyorum vallahi.gerci buyuk sehirlerdede kolay yapmiyorlar bu sadece doguya has bir uygulama.acaba paris e bir firin acsammmiki :KK30:

Çok teşekkürler canım beğenmene sevindim:KK16:
Aaa öyle mi bir daha gelirseniz beklerim:KK16:
Evet kavurmalı da yapılıyor çok güzel olur:KK56::KK56:
Evet canım lahmacun içi,ıspanaklı,peynirli,patatesli,sucuklu iç hazırlayıp yolluyorum çok güzel yapıyorlar:KK56:Burda evde fırında pek yemek pişirmezler genelde fırına yolluyorlar...:KK56:Memleketimiz,ülkemiz gibisi yok rabbim yardımcınız olsun:KK16:Hakkınızda hayırlısı olsun ekmeği nerde kazanıyorsak yuvamız orası oluyor:KK16:
Aslında süper fikir:KK28::KK52::KK52::KK52:

oyy oy süper canımm.. Afiyetle yiyn kocişinlee :KK16:

sevgililer günümüz kutlu olsunnn :KK16:

tarçınlı kurabiye:
1 paket margarin(oda sıcaklığında)
4 yemek kaşığı pudra şekeri
1 çay bardağı sıvı yağ
1 yumurta
1 paket kabartma tozu
1 tatlı kaşığı tarçın
alabildiği kadar un
bütün malzemeler yumuşak bir hamur elde edene kadar yoğrulur ve 180 derecede üzeri hafif kızarana kadar pişirilir.
piştikten sonra üzerine pudra şekeri ve tarçın serpilir

çok güzeller ellerine sağlıkk :KK16:

KAHKE(SİMİT) TARİFİ
MALZEMELER

2 su bardağı un
1 su bardağı zeytinyağı
1çorba kaşığı rezene(isteğe bağlı)
Yarım paket kabartma tozu(ben mahlepli olanı kullanıyorum)
1 çorba kaşığı toz şeker
Tuz (arzu ettiğiniz miktarda)
1 adet yumurta sarısı
Susam,haşhaş,çörekotu
YAPILIŞI
Bir kapta un, zeytinyağı, rezene, kabartma tozu, toz şeker ve tuzu iyice yoğurun. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp simit şekli verin. Yumurta sarısı sürüp susam , çörek otuna bulayın veya haşhaş'a ve yağlanmış tepsiye dizin... Önceden ısıtılmış 170 derece fırında kızarana kadar pişirin. Afiyet olsun...
Eki Görüntüle 632269 Eki Görüntüle 632270

oyy oy bu ne yaa hemen denemeliyim.. :KK56: beni benden aldın yine tariflerinle yaa.. :KK56:

ÇİÇEK POĞAÇA
2 su bardağı ılık süt
1 su bardağı sıvıyağ
1 paket yaş maya
2 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı tuz
aldığı kadar un
İÇ MALZEMESİ:
beyaz peynir
1 adet kırmızı biber
yarım demet maydanoz
üzeri için yumurta sarısı
HAZIRLANIŞI: hamur malzemesini karıştırıp ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde edilir ve mayalanması için üzeri örtülüp 4-5 saat bırakılır....mayalanan hamurdan küçük bir parça koparılıp yuvarlak şekilde açılır yuvarlağın kenarlarına hamurdan bilye şeklinde yuvarlayıp yerleştirilir ortasınada peynir,biber ve maydanoz karışımından koyup yumurta sürüp pişirilir.

Eki Görüntüle 632872

off çok güzell ellerine sağlıkk yapacağım o kadar şey birikti kiii :KK56:

oyy oy süper canımm.. Afiyetle yiyn kocişinlee :KK16:

sevgililer günümüz kutlu olsunnn :KK16:

çok güzeller ellerine sağlıkk :KK16:

oyy oy bu ne yaa hemen denemeliyim.. :KK56: beni benden aldın yine tariflerinle yaa.. :KK56:

off çok güzell ellerine sağlıkk yapacağım o kadar şey birikti kiii :KK56:

ellerinize sağlık şimdiden yapın hüpletin ohhhh m,issssss :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ETLİ ÇİĞKÖFTE
$P1160086.jpg

*300 gr kıyma

* 7çay bardağı esmer bulgur

* 2 orta boy soğan

* birkaç sarımsak (bazı yörelerde sarımsak konulmuyormuş)

* 2 kaşık biber salçası

*2 kaşık domates salçası

* pulbiber

* 1 paket köfte baharatı

*isot

*3kaşık yoğurt

*3 kaşık zeytinyağı

* maydanoz

*yeşil soğan

*limon suyu

YAPILIŞI

Soğanı ve sarımsağı robottan geçirip incecik doğranmasını sağlayın. Kıymanın iyice pişmesini sağlamak için soğan, sarımsak, salça ve pulbiber ,yoğurt ile yoğurun.daha sonra bulguru ekleyip en az 30 dakika yoğurun. köfte baharatını,yağı ekleyin. sonlara doğru çok ince doğranmış maydanozu ve yeşil soğanı ekleyip 5-10 dakika daha yoğurun. yoğurma sırasında elinizi ara ara limonlu su ile ıslatın.

YOĞURTLU HAVUÇ SALATASI

3 tane rendelenmiş havuç(çiğ olarak),1 kase yoğurt,tuz sarmısak üzerine süslemek için nane:KK56:

$P1160076.jpg $P1160086.jpg $P1160080.jpg $P1160082.jpg

ETLİ ÇİĞKÖFTE(Eşim yaptı)

*300 gr kıyma

* 2 orta boy soğan

* 2 kaşık biber salçası

*2 kaşık domates salçası

* pulbiber

* 1 paket köfte baharatı

*isot

*3kaşık yoğurt

*3 kaşık zeytinyağı

* maydanoz

*yeşil soğan

*limon suyu

YAPILIŞI

Soğanı ve sarımsağı robottan geçirip incecik doğranmasını sağlayın. kıymanın iyice pişmesini sağlamak için soğan, sarımsak, salça ve pulbiber ,yoğurt ile yoğurun. daha sonra bulguru ekleyip en az 30 dakika yoğurun. köfte baharatını,yağı ekleyin. sonlara doğru çok ince doğranmış maydanozu ve yeşil soğanı ekleyip 5-10 dakika daha yoğurun. yoğurma sırasında elinizi ara ara limonlu su ile ıslatın.

YOĞURTLU HAVUÇ SALATASI

3 tane rendelenmiş havuç(çiğ olarak),1 kase yoğurt,tuz sarmısak üzerine süslemek için nane:KK56:

Eki Görüntüle 633273 Eki Görüntüle 633274 Eki Görüntüle 633275 Eki Görüntüle 633276

enistenin ellerine saglik :KK56::KK56: harika görünüyor :KK56:

bu hafta sonu bende esime yaptiriyim :KK9::KK9: özledim cigköfteyi :KK5:

*300 gr kıyma

* 2 orta boy soğan

* 2 kaşık biber salçası

*2 kaşık domates salçası

* pulbiber

* 1 paket köfte baharatı

*isot

*3kaşık yoğurt

*3 kaşık zeytinyağı

* maydanoz

*yeşil soğan

*limon suyu

YAPILIŞI

Soğanı ve sarımsağı robottan geçirip incecik doğranmasını sağlayın. kıymanın iyice pişmesini sağlamak için soğan, sarımsak, salça ve pulbiber ,yoğurt ile yoğurun. daha sonra bulguru ekleyip en az 30 dakika yoğurun. köfte baharatını,yağı ekleyin. sonlara doğru çok ince doğranmış maydanozu ve yeşil soğanı ekleyip 5-10 dakika daha yoğurun. yoğurma sırasında elinizi ara ara limonlu su ile ıslatın.

YOĞURTLU HAVUÇ SALATASI

Eki Görüntüle 633273 Eki Görüntüle 633274 Eki Görüntüle 633275 Eki Görüntüle 633276
ama ben acıktımki:KK59::KK59::KK59:
nasılda güzel görünüyo değilmi:KK5:
hele o havuç salatası yokmu yee beni diye bağırıyo:KK56:
nevreste memleketimi özledim:KK14:gelince sanada gelebilirimmi:KK24::KK24::KK24::KK56:

ÇİÇEK POĞAÇA
2 su bardağı ılık süt
1 su bardağı sıvıyağ
1 paket yaş maya
2 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı tuz
aldığı kadar un
İÇ MALZEMESİ:
beyaz peynir
1 adet kırmızı biber
yarım demet maydanoz
üzeri için yumurta sarısı
HAZIRLANIŞI: hamur malzemesini karıştırıp ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde edilir ve mayalanması için üzeri örtülüp 4-5 saat bırakılır....mayalanan hamurdan küçük bir parça koparılıp yuvarlak şekilde açılır yuvarlağın kenarlarına hamurdan bilye şeklinde yuvarlayıp yerleştirilir ortasınada peynir,biber ve maydanoz karışımından koyup yumurta sürüp pişirilir.

Eki Görüntüle 632872

ımmhh ellerine sağlık çok güzel görünüyolar:KK56:
şekil güzel birdahaki sefere bende böyle yapıcam:21::21::21:

*300 gr kıyma

* 2 orta boy soğan

* 2 kaşık biber salçası

*2 kaşık domates salçası

* pulbiber

* 1 paket köfte baharatı

*isot

*3kaşık yoğurt

*3 kaşık zeytinyağı

* maydanoz

*yeşil soğan

*limon suyu

YAPILIŞI

YOĞURTLU HAVUÇ SALATASI

ellerine sağlık :KK56::KK56::KK56::KK56:

ama ben acıktımki:KK59::KK59::KK59:
nasılda güzel görünüyo değilmi:KK5:
hele o havuç salatası yokmu yee beni diye bağırıyo:KK56:
nevreste memleketimi özledim:KK14:gelince sanada gelebilirimmi:KK24::KK24::KK24::KK56:
Gel canım başımın üstünde yerin var:KK34:
Teşekkürler canım:KK16:Havuç salatası diyetten kalma bir alışkanlık:KK1:Hiç pişirmem çiğ olarak yoğurtlarım benim kızlar bayılıyorlar:KK9::KK9:
ellerine sağlık :KK56::KK56::KK56::KK56:

Teşekkürler canım:KK16:

Son düzenleme:
Gel canım başımın üstünde yerin var:KK34:
Teşekkürler canım:KK16:Havuç salatası diyetten kalma bir alışkanlık:KK1:Hiç pişirmem çiğ olarak yoğurtlarım benim kızlar bayılıyorlar:KK9::KK9:

Teşekkürler canım:KK16:

emek verilen herşey güzel olur nevrestem helede senin elinden çıkmışsa bayılmamak mümkümü kızların haklı:KK16::KK16::KK16::KK16:

*300 gr kıyma

* 2 orta boy soğan

* 2 kaşık biber salçası

*2 kaşık domates salçası

* pulbiber

* 1 paket köfte baharatı

*isot

*3kaşık yoğurt

*3 kaşık zeytinyağı

* maydanoz

*yeşil soğan

*limon suyu

YAPILIŞI

YOĞURTLU HAVUÇ SALATASI

Bir tabak çiğ köfte alabilir miyim acaba??? :KK56::KK56::KK56:

X