Nevreste'nin Mutfağı

HEDİK

7su bardağı buğday,3 su bardağı ıslatılmış nohut düdüklüye konur..üzerine 12 su bardağı su eklenir..Kaynadıktan sonra kısık ateşte pişirilir...Suyu iyice çekilince kapatılır...Üzerinekavrulmuş kayısı çekirdeği dökülür..Çekirdekler kavrulup rondoda çekilir...AFİYET OLSUN:)))
$P1160139.jpg $P1160141.jpg $P1160136.jpg $P1160137.jpg $P1160138.jpg

HEDİK

7su bardağı buğday,3 su bardağı ıslatılmış nohut düdüklüye konur..üzerine 12 su bardağı su eklenir..Kaynadıktan sonra kısık ateşte pişirilir...Suyu iyice çekilince kapatılır...Üzerinekavrulmuş kayısı çekirdeği dökülür..Çekirdekler kavrulup rondoda çekilir...AFİYET OLSUN:)))
Eki Görüntüle 634224 Eki Görüntüle 634225 Eki Görüntüle 634221 Eki Görüntüle 634222 Eki Görüntüle 634223

çok kötüsün varyaaaa şu satte ekrana yapıştım
annem yağmurlu havada sobanın üzerinde yapardı:KK5:

çok kötüsün varyaaaa şu satte ekrana yapıştım
annem yağmurlu havada sobanın üzerinde yapardı:KK5:

nevroş seni kibliycem haberin olsun :KK53:

gece gece yapılır mı bu :KK56:

Kızlar benim eşim böyledir akşam ne isteyeceği hiç belli olmuyor..:KK53:Saat 19:30da birgün hedik yapalım dedim demez olaydım..:KK1:Hadi yapalım dedi:KK1::KK1:Islatılmış nohutum herzaman dolapta olur.:KK34:.1 saatte pişti:KK56:
Ama beni kiblemeyin yazık bana:KK5::KK1::KK1:

bana pizza tarifi verebilir misin,var mı öyle bir tarifin?

kibledim bile :KK9: yok canım ya bu hamarat hatun kiblenir mi :KK30:

Kızlar benim eşim böyledir akşam ne isteyeceği hiç belli olmuyor..:KK53:Saat 19:30da birgün hedik yapalım dedim demez olaydım..:KK1:Hadi yapalım dedi:KK1::KK1:Islatılmış nohutum herzaman dolapta olur.:KK34:.1 saatte pişti:KK56:
Ama beni kiblemeyin yazık bana:KK5::KK1::KK1:

ayol benimki isterse canıma yapışsın ben yapmak istemiyosam hayatta yapmam
pöff vallahi canım çekti hediği ama ben sulu severim:KK56:
seni kiblemiycem kadesayı kiblerim:KK9:

MAYALI PİZZA
Malzemeleri:
5 Su Bardağı Un
5 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
1.5 Su Bardağı Ilık Su
1 Tatlı Kaşığı tepeli Aktif Kuru Maya
1 Tatlı Kaşığı tepeli Tuz
1 Tatlı Kaşığı Toz Şeker
ÜZERİ İÇİN
2yemek kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı salça
Mantar
Sucuk
Domates-biber
Kaşar peyniri
YAPILIŞI
Hamur yoğrulur 20 dakika mayalandırılır:KK56:sonra yağlanmış tepsiye yayılır..Üzerine yağ ve salça karıştırılıp sürülür:KK56:Sonra doğranmış sucuk ,mantar domates,biber ve istenilen diğer malzemeler dizilir ve fırına sürülür..Biraz kızardıktan sonra çıkartılıp rendelenmiş kaşar serpiştirilip 10-15 dakika daha pişirilir..Afiyet olsun:KK56:
Eki Görüntüle 621829 Eki Görüntüle 621831 Eki Görüntüle 621834 Eki Görüntüle 621836

bana pizza tarifi verebilir misin,var mı öyle bir tarifin?

kibledim bile :KK9: yok canım ya bu hamarat hatun kiblenir mi :KK30:

Canım bu var ama olur mu mayalı mı istiyorsun:KK34:Bunu çok mayalandırmadan yapacaksın:KK34:
Sağol canım:KK16:

ayol benimki isterse canıma yapışsın ben yapmak istemiyosam hayatta yapmam
pöff vallahi canım çekti hediği ama ben sulu severim:KK56:
seni kiblemiycem kadesayı kiblerim:KK9:

ous sabır taşı mübarek,sana iyi dayanıyo adamceyiz :KK19:

kible be,uı olayım da rahatla :KK60:

Canım bu var ama olur mu mayalı mı istiyorsun:KK34:Bunu çok mayalandırmadan yapacaksın:KK34:
Sağol canım:KK16:

şimdi nevroşum utanarak söylüyorum ama ben daha hiç hamur yapmadım,yoğurmadım :) mayalı daha güzel oluyorsa ondan yaparım.yarın için düşünüyorum.

ous sabır taşı mübarek,sana iyi dayanıyo adamceyiz :KK19:

kible be,uı olayım da rahatla :KK60:
:KK9: kendi bilir anacım
ne demişim ben takıl bana hayatın renklensin
fazla takılma gökkuşağına dönersin:KK9:

Yok benim ki ne isterse yaparım yapana kadar yaka mı bırakmaz:KK9::KK9:Bende sulu severim:KK56:Yok onu da kibleme:18::KK1:

şanslı adammış
kibliycem kurtulamadım bi türlü:KK25:
hadi kaçtım ben iyi geceler:KK55:

HEDİK

Eki Görüntüle 634224 Eki Görüntüle 634225 Eki Görüntüle 634221 Eki Görüntüle 634222 Eki Görüntüle 634223

Ayyyyy bayilacagim ben ,ne bunlar aman allahim ne kadar unuttugum lezzet varsa sayenizde bir bir geliyor ,geliyorda benide cook fena yapiyor :KK37:ellerinize saglik,afiyetler olsun insallah...esinizde pek sansli bu arada :KK34:

şimdi nevroşum utanarak söylüyorum ama ben daha hiç hamur yapmadım,yoğurmadım :) mayalı daha güzel oluyorsa ondan yaparım.yarın için düşünüyorum.

ayyy bunu gördüm frene bastım
:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:
senle irtibatı hemen kesmem lazım çakma ev kadını seni:KK60:
hemşerim uğraşma allasen gitsin dominostan bir alana bir bedava pizza alsın yesin:KK60:

hemşerim uğraşma allasen gitsin dominostan bir alana bir bedava pizza alsın yesin:KK60:

:KK9::KK9:

öyle demiyodun 1 saat önce,kankam balım diyodun nolduuu :KK6:

kendim yapıcam dominos da neymiş :KK19:

Tamam canım ozaman hamuru yumuşak yap nekadar yumuşak olsa okadar güzel olur..Birde çok bekletme hamuru ve tepsiye ince ser kalın olmasın:KK9:

benmi diyodum
senin arkanda sevo vardı ona desiysem sen üzerine alınmışındır:KK9:
tamam kendime güveniyorum :KK1:

nasıl yapıcam peki,tarifi var mı?

:KK60::KK60::KK60:ayy yerlerde debelenen smile istiyorum
kızam vermiş ya tarifni yukarda bak

:KK9: kendi bilir anacım
ne demişim ben takıl bana hayatın renklensin
fazla takılma gökkuşağına dönersin:KK9:

şanslı adammış
kibliycem kurtulamadım bi türlü:KK25:
hadi kaçtım ben iyi geceler:KK55:
Teşekkürler canım iyi geceler:KK16::KK16:
Ayyyyy bayilacagim ben ,ne bunlar aman allahim ne kadar unuttugum lezzet varsa sayenizde bir bir geliyor ,geliyorda benide cook fena yapiyor :KK37:ellerinize saglik,afiyetler olsun insallah...esinizde pek sansli bu arada :KK34:
Çok sağol canım bu duyguları yaşatabiliyorsam ne mutlu bana:KK16:
Yok yok kadesa yapar:KK9:
Hatta fotosunu çekip ekler:KK9::KK9:

Tamam inşaallah istediğin gibi olur canım:KK9:

X