Nevreste'nin Mutfağı

Rica ederim sizin sayfaniza yazdim kusura bakmayin yaziliyormu yazilmiyormu bilmiyorum ama benim yediğim en guzel kabak tarifi bu yemeğe düşkün biri olarak yazmadan duramadim
Estağfurullah canımYazılıyor tabi ki istediğinizi paylaşabilirsiniz,çok memnun olurumTeşekkür ederim mutlaka deneyeceğim

Çikolatalı Kurabiye

250 gr margarin ve tuzsuz tereyağı karışımı
2 yumurta
1.5 su bardağı pudra şekeri
Un
200 gr sütlü çikolata

Yapılışı
Öncelikle yağ ve un iyice karıştırılır.Daha sonra mikser ile çırpılır.Daha sonra yumurtalar tek tek eklenir ve mikserle çırpılır...Un azar azar eklenir ve yumuşak bir hamur elde edilir.
Tırtıl kurabiye kalıbı ile kurabiye yapılır..

175 derecede kurabiyeler 20 dakika pişirilir..Soğumaya bırakılır.Çikolata benmari usulü eritilir.Kurabiyenin birinin üzerine çikolata sürülür ve diğer çikolata üzerine konur ve çikolataların donması için 1 saat bekletilir...

Afiyet olsun..

merhaba,
şimdi ben bu tarifi akşam kesinlikle deneyeceğim belki resim atamam ama görüntüsüne bayıldım
ve umarım becerebilirim
benim sormak istediğim pişirdikten sonra buzlukta saklayabilir miyim?

şimdiden teşekkür ederim.

Kolay gelsin..İsterseniz iç harcıda ekleyebilirsiniz
Tabii ki buzluğa koyabilirsiniz.. Soğuduktan sonra dolap poşeti veya saklama kaplarına koyun buzluğa atın...Yemeden 1-2 saat önce çıkartıp taze taze yiyebilirsiniz..

çok teşekkür ederim bu kadar hızlı cevap yazdığınız için.......

Yaptığımız yemeklerin resimlerini buraya koyabiliyor muyuz , belki ben de arada buraya resim koyarım , yanına da bi not iliştiririm , benim yaptığım belli olur , ama sen önce şu sarmaları ışınla buraya lütfen , rica ediyorum

Tabi canım istediğin i ekleyebilirsinKonu hepimizinHatta ilk mesaja baktın mı ben hangi sayfada neler var yazıyorum,benim dışımda eklenen tarifleride yapan kişinin nicki yazarak ekliyorumSeninkileri de eklerim
Bende perde pilavını alayım

Merhaba ,beni tanıdın mı?.Konunun 2.sayfaya atlamasına gönlüm razı olmadı.Çok güzel tariflerin var ama istediğin tarifi bulmak bayağı zor.Mesela başka bir topikte vardı.Kekler bir gruba,çorbalar,hamurişleri ayrı bir gruba ayrılarak sayfalansa daha güzel olur.Tek tek arayıp bulmak zor oluyor.Daha çok kişi faydalanır o zaman

Merhaba canım tanımaz olur muyumHoşgeldin sefalar getirdin
Aslında çok haklısın ,ama inan onu düzenlemek için bir ortamı yakalayamadım
Gördüğün gibi 500 sayfa varBayağı bir uğraşmam lazım
Yaparım inşaallah
Birde konum geri sayfalara düşmesin arada yaptığın yemekten bir tabak getirip şuraya eklersen ne kadar güzel olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…