Nevreste'nin Mutfağı

Ellerine sağlık hemşom:KK52:Beğenmene çok sevindim:KK16:Sahiden kolay ve çok lezzetli oluyor:KK56:
Çıtır soğanlarda çok güzel görünüyor:KK9:

Teşekkür ederim:KK16:Gelin her zaman beklerim:KK54:

Teşekkür ederim canım:KK16:Gel her zaman beklerim:KK52:
Elektrik ve su kesintisi olmazsa daha güzel şeyler hazırlarım sana:KK52:

Canımsın:KK19:
Ben sana önder bir jeneratör, bir depo su gönderirim önden her ihtimale karşı nevoşum:KK52:

nevoşummm bunlarr neeee:KK52::KK53::KK53: ellerine sağlık herşey harika görünüyo:KK56:

bu topiğe her girdiğimde sen kadınsan ben neyim kaprisine kapılıyorum:KK52::KK52::KK52::KK52::KK53:
Canım çok teşekkür ederim:KK16:Nerelerdesin özledim:KK48:
Nevoşum ,ellerine sağlık arkadaşım.:KK19:Harika görünüyor hepsi.İkizlere tekrar sağlıklı,mutlu yaşlar diliyorum canım.:KK19::KK19:

Canım hemşom çok teşekkür ediyorum:KK48:

$image.jpg $image.jpg
Tabi canım ne demek:KK19:
Ellerine sağlık canım harika görünüyor:KK56::KK16:,
Tariflerini alabilir miyim:KK17:
PeYniRli KEK
3 yumurta
1.5 su bardağı yoğurt
1 su bardagından 2 parmak eksik sıvı yağ
2 paket kabartma tozu
150gr peynir
1 tatlı kaşığı tuz( peynirinizin tuzuna göre ) istedğinz kadar.maydanoz ,arzuya göre kırmızı bıber, kekık vs ne isterseniz
3 su bardağı un,.
Yogurt, yumurta ve sıvı yagı iyice karıştırın. Diğer malzemeleri de ilave edıp karıstırın.Unu azar azar ekleyın En son peynir maydanoz ıstedıgınız baharatları ekleyin ve yağlanmış kek kalıbına dökün. Isıtılmış fırında 170 derecede normal kek kurallarıyla pişirin:KK56::KK56:

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1068860 Eki Görüntüle 1068859
PeYniRli KEK
3 yumurta
1.5 su bardağı yoğurt
2 paket kabartma tozu
150gr peynir
1 tatlı kaşığı tuz( peynirinizin tuzuna göre ) istedğinz kadar.maydanoz ,arzuya göre kırmızı bıber, kekık vs ne isterseniz
3 su bardağı un,.
Yogurt, yumurta ve sıvı yagı iyice karıştırın. Diğer malzemeleri de ilave edıp karıstırın.Unu azar azar ekleyın En son peynir maydanoz ıstedıgınız baharatları ekleyin ve yağlanmış kek kalıbına dökün. Isıtılmış fırında 170 derecede normal kek kurallarıyla pişirin:KK56::KK56:

ellerinize sağlık:KK56:

PeYniRli KEK
3 yumurta
1.5 su bardağı yoğurt
2 paket kabartma tozu
150gr peynir
3 su bardağı un,.

Ellerine sağlık canım çok teşekkür ederim:KK56::KK16:

PeYniRli KEK
3 yumurta
1.5 su bardağı yoğurt
2 paket kabartma tozu
150gr peynir
3 su bardağı un,.

Nefis görünüyor çıtkırıldım.:KK56:Aslında rejim yaparken bu topiklere hiç uğramamak lazım.Adamı yoldan çıkarıyor bunlar.:KK53:

Haklısın Adracım bende hafif bi diyet havasındayımda da işte:)))))
buralar fena fena:)) uğramamak hıı çok zorrr:KK16:

Hafif bir diyet havası güzelmiş beğendim.:KK1:

Hem de ne fena.:KK53:Aman biz kaçalım buradan hemen.:KK55:

nevrestem eline düştüm canım yetiş :18:
mahallece komşularımı davet etmem lazım....geçen sefer kusura bakmayın malum sınav vakti diye geri çevirmiştim şimdi bekliyorlar..:KK34:
bana bir kaç uygun şeyler söylermisin, neler yapsam...
üç veya dört çeşit düşünüyorum....tatlı tuzlu uyumundan pratik bişeyler söyle bana kuzum yaa :KK34:
pimpirikliyim bilrsin....
çok tarifim hamur işim her bişeyim var tarif olarakda, sabahtan beri düşünüp duruyorum üff ne yapsam ki..:26:

nevrestem eline düştüm canım yetiş :18:
mahallece komşularımı davet etmem lazım....geçen sefer kusura bakmayın malum sınav vakti diye geri çevirmiştim şimdi bekliyorlar..:KK34:
bana bir kaç uygun şeyler söylermisin, neler yapsam...
üç veya dört çeşit düşünüyorum....tatlı tuzlu uyumundan pratik bişeyler söyle bana kuzum yaa :KK34:
pimpirikliyim bilrsin....
çok tarifim hamur işim her bişeyim var tarif olarakda, sabahtan beri düşünüp duruyorum üff ne yapsam ki..:26:

ELMALI FIRDÖNDÜ KURABİYE

Malzemeler
-1 yumurta
-1 çay bardağı toz şeker (1.5 bardak olabilir)
-1 çay bardağı yoğurt
-1 çay bardağı zeytinyağı (ayçiçek yağı kullandım)
-250-300 gr kadar un(unu yavaş yavaş ekleyin)
-Yarım paket kabartma tozu
-Vanilya

Elmalı İç:
- 4-5 adet elma
- 1 yemek kaşığı toz şeker
- 1 yemek kaşığı tarçın
- Ben 1 avuçda dövülmüş ceviz ekledim.
Yapılışı:
Öncelikle elmalı içi hazırlayın. Elmaları rendeleyip, bir kaşık toz şekerle birlikte suyunu çekene kadar pişirin, (bu aşama çok önemli elmalı harcın sulu olmaması gerekiyor). Bir kenarda soğumaya bırakın.Tüm hamur malzemelerini karıştırarak kulak memesi kıvamında pürüzsüz bir hamur elde edin.280 gr un miktarı bana tam geldi ama siz unu yavaş yavaş ekleyerek kıvamı tutturun. Hamuru buzdolabında yarım saat kadar bekletin. Sonra dikdörtgen şeklinde ince açarak elmalı içi her tarafına yayın ve rulo şeklinde sarın.Daha kolay kesebilmek için derin dondurucuda en az 20 dakika bekletip ,bir parmak kalınlığında parçalara bölün . Tepsiye dizerek 180 C de pişirin. Soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri serpebilirsiniz....
Eki Görüntüle 672601 Eki Görüntüle 672602 Eki Görüntüle 672604 Eki Görüntüle 672603 Eki Görüntüle 672605 Eki Görüntüle 672606 Eki Görüntüle 672607

KATMER POĞAÇA
MALZEMELER

1 su bardağı süt

1 çay bardağı sıvıyağ
1 yumurta (akı içine
smilev.gif
sarısı üstüne)

Not :Yumurtanın beyazı ziyan olmasın diye içine konuluyor
smilev.gif

20 gr yaşmaya (veya 1 yemek kaşığı kurumaya)
2 çay kaşığı tuz
2 çay kaşığı tozşeker
Aldığı kadar un (yaklaşık 3
smilev.gif
5 su bardağı kadar)

Arasına; 75 gr tereyağ (oda sıcaklığında yumuşatılmış)

İçi : 100 gr beyaz peynir-maydanoz

YAPILIŞI

1 ) Mayayı çok az ılık suyla eritin.
2 ) Ilık süt
smilev.gif
sıvıyağ
smilev.gif
tuz
smilev.gif
şeker
smilev.gif
yumurta akı ve un ile ele yapışmayacak yumuşaklıkta hamur yapın.

3 ) Mayalanmasını beklemeden 8 parçaya ayırın. 4 er 4 er ayrı ayrı açın.

Her parçayı tabak büyüklüğünde açıp
smilev.gif
üzerine yumuşak tereyağından ince bir tabaka halinde sürün

4 ) Hamurları üstüste dizerek
smilev.gif
her parçada bu işlemi tekrarlayın. En üsttekine yağ sürmeyin. Üstüste dizilmiş hamurları fazla ezmeden yavaş yavaş 60-70 cm çapına gelinceye kadar büyütün.

5 ) Sigara böreği sarar gibi kesip
smilev.gif
arasına peynir koyarak sarın (Bu kadar tombiş bir poğaça pişecek mi acaba demeyin bu aşamada =) ben dedim ama piştiler =) Bir de tavsiyem; çok sıkı olarak sarmayın yalnız Çok sıkı sarılınca kabarmayabiliyorlar)

6)30-40 dakika mayalandırıp
smilev.gif
üzerine yumurta sarısı sürün ve 180 derecede üzerleri kızarana kadar pişirin

AFİYET OLSUN........

Eki Görüntüle 672577 Eki Görüntüle 672578 Eki Görüntüle 672580 Eki Görüntüle 672581 Eki Görüntüle 672582 Eki Görüntüle 672583 Eki Görüntüle 672584 Eki Görüntüle 672586 Eki Görüntüle 672585 Eki Görüntüle 672587

MALZEMELER
5-6 patates küp küp doğranmış
1 kuru soğan küçük doğranmış
Maydanoz doğranmış
1 çay bardağı süt
2 yumurta
100 gr peynir küçük küçük doğranmış yada rendelenmiş (ben dil peyniri kullandım edirme peyniri olsa daha güzel olur)
1 çaybardağı sıvı yağ
2 kaşık tereyağı
1kaşık toz biber
Tuz
1su bardağı un
1paket kabartma tozu
Kaşar(pişmeye yakın üzerine dökülecek)
Tüm malzemeler karıştırılır....Yağlanmış borcama serilir.Üzerine tereyağı minik minik yerleştirilir.İstenilirse tereyağı yerine yarım çay bardağı sıvı yağ içine fazla konabilir. 170 derece de pişirilir üzeri kızarınca çıkartılıp kaşar rendesi dökülür...Biraz kızarınca çıkartılıp servis edilir..
Eki Görüntüle 652646 Eki Görüntüle 652647 Eki Görüntüle 652648 Eki Görüntüle 652649 Eki Görüntüle 652650 Eki Görüntüle 652651 Eki Görüntüle 652653 Eki Görüntüle 652652 Eki Görüntüle 652654 Eki Görüntüle 652655

MİNİK MİLFÖY PİZZA
Eki Görüntüle 707965

İstenilen kadar milföy
Sucuk
Yeşil zeytin
Domates
Biber
Kaşar peyniri
Başka ne isterseniz koyabilirsiniz..
Milföylerin üzeri için:zeytinyağı-salça karışımı
Üzeri için :yumurta sarısı
YAPILIŞI
Milföylerin kenarlarından 1 cm kadar kesilir...Sonra milföyler el ile açılarak tepsiye dizilir..Salça ve zeytinyağı karıştırılarak sürülür..Üzerine kaşar hariç tüm malzemeler dizilir...Sonra ayırdığımız kenarlar milföyün kenarlarına eklenir..Kenarlarına yumurta sarısı sürülür....Sonra 170 derece fırında pişirilir..Çıkarmaya yakın randelediğimiz kaşarlar üzerine dökülür..Sonra eriyip istediğiniz kadar kızarınca fırından çıkartılır.Sıcak servis edilir..Afiyet olsun:KK56:

Eki Görüntüle 707953 Eki Görüntüle 707955 Eki Görüntüle 707959 Eki Görüntüle 707960 Eki Görüntüle 707961 Eki Görüntüle 707962 Eki Görüntüle 707963 Eki Görüntüle 707964

Profiterol

Malzemeler
1 su bardağı su
1 su bardağı un
125 gr margarin
3 adet yumurta

Kremamız için Gerekli Malzemeler
2,5 su bardağı süt
3 yemek kaşığı un
1,5 çay bardağı şeker
1 adet yumurta
1 paket vanilya

Üzeri için Gerekli Malzemeler
1 paket hazır çikolata sosu

Profiterol Hazırlanışı

Ufak bir tencere ile margarine 1 bardak su koyarak kaynatın. Yağ eridikten sonra 1 su bardağı da un ekleyerek 2-3 dakika kadar karışımı sürekli karıştırarak pişirin.

Sürekli karıştırmanız yorucu olucaktır ama hamurun kaliteli olması için bunu yapmaya özen gösterin. Hamuru 2-3 dakika karıştırarak hazırladıktan sonra ocağı kapatarak 10 dakika kadar hamurusn soğumasını bekleyin.

Hamuru dinlendirdikten sonra 3 adet yumurtayı hamura eklemeniz gerekiyor. Burda dikkat etmeniz gereken şey 3 yumurtayıda kırıp hamura yedirmeye çalışmayın bu işlemde biraz yorucu olabilir ama profiterolun güzel olması için her yumurtayı hamura ayrı ayrı kırarak yedirin. Bu işlem tamamlandıkdan sonra yapışkan bir hamur elde etmiş olduk.
Hamurun kabarması için iyice karışmış olması gerekiyor, bu yüzden karıştırma işlemine önem gösterin. Bütün yumurtları kırıp hamura yedirdikten sonra 10 dakika kadar hamuru dinlendirirn.

Tepsimizi yağlarak kaşık yardımı ile hamurdan çeviz büyüklüğünde olucak şekilde aralarında en az 2 cm boşluk olucak şekilde paylaştırın. (Ben elimle yuvarladım çok zor oldu ama:KK9:) ve elinizle düzgün olması için şekilllendirmeniz gerekiyor
..Daha önce 180 derece ısıtılmış fırınımızda üzeri kızarana kadar ortalama 40 dakika pişiyoruz.Hamurlar hazır oldukdan sonra kremasını hazırlıyoruz. Vanilya dışındaki bütün malzemeleri bir tencereye koyarak kremayı pişiriyoruz, kremamız piştikden sonra üzerine vanilyayı ekleyerek iyice karıştırıyoz.

Profiterölümüzün pişen hamurunu ikiye bölerek hazırladığımız kremayı sıkma torbası ile dolduruyoruz.
Tüm profiterölleri doldurdukdan sonra üzerine çikolata sosumuzu gezdirin. Artık profiterollumuz servise hazır, afiyet olsun.

Eki Görüntüle 720989 Eki Görüntüle 720990 Eki Görüntüle 720991 Eki Görüntüle 720992 Eki Görüntüle 720993 Eki Görüntüle 720994 Eki Görüntüle 720995 Eki Görüntüle 720996 Eki Görüntüle 720997 Eki Görüntüle 720998 Eki Görüntüle 720999 Eki Görüntüle 721000 Eki Görüntüle 721001 Eki Görüntüle 721002

Eki Görüntüle 714552 Eki Görüntüle 714553 Eki Görüntüle 714554
ŞEKERPARE Bu tarfile yaptığım şekerparelerim:KK56::KK56:

Eki Görüntüle 714557 Eki Görüntüle 714558 Eki Görüntüle 714559 Eki Görüntüle 714560 Eki Görüntüle 714561 Eki Görüntüle 714562
BAYATLAMAYAN SODALI POĞAÇA Bu ölçülerle yaptığım şerit poğaçalarım :KK56:

Canım Allah kolaylık versin bunlardan birkaçı uygun olur mu:KK34:
Bunların dışında fikir istersen:KK34:
Mercimekli köfte-Kısır-Patates salatası veya Sarma dolma olabilir.
Hazır yufkadan börek veya bu eklediğin tür poğaçalar olabilir..
Patates böreğini tavsiye ederim .Çok güzel ve pratik oluyor:KK56:
Elmalı pasta tarif verdiğim çok kolay ve şık duruyor..Bunun dışında kurabiye yapabilirsin:26:
Bir sütlü bir tatlı kek veya paşa lokumu vs tarzı birşeyler yapabilirsin.
Birde şerbetli tatlı revani,şekerpare gibi:KK56:
Umarım yardımcı olmuşumdur.Bunlar dışında denemiş tarif istersen bakarım tekrar:KK34:

Eki Görüntüle 714552 Eki Görüntüle 714553 Eki Görüntüle 714554
ŞEKERPARE Bu tarfile yaptığım şekerparelerim:KK56::KK56:

Eki Görüntüle 714557 Eki Görüntüle 714558 Eki Görüntüle 714559 Eki Görüntüle 714560 Eki Görüntüle 714561 Eki Görüntüle 714562
BAYATLAMAYAN SODALI POĞAÇA Bu ölçülerle yaptığım şerit poğaçalarım :KK56:

Canım Allah kolaylık versin bunlardan birkaçı uygun olur mu:KK34:
Bunların dışında fikir istersen:KK34:
Mercimekli köfte-Kısır-Patates salatası veya Sarma dolma olabilir.
Hazır yufkadan börek veya bu eklediğin tür poğaçalar olabilir..
Patates böreğini tavsiye ederim .Çok güzel ve pratik oluyor:KK56:
Elmalı pasta tarif verdiğim çok kolay ve şık duruyor..Bunun dışında kurabiye yapabilirsin:26:
Bir sütlü bir tatlı kek veya paşa lokumu vs tarzı birşeyler yapabilirsin.
Birde şerbetli tatlı revani,şekerpare gibi:KK56:
Umarım yardımcı olmuşumdur.Bunlar dışında denemiş tarif istersen bakarım tekrar:KK34:

çok sağol canım :KK19:
katmer poğaça ve milföy çok hoşuma gitti....
tatlı da profiterol çok iyi olur...
birde makarna salatası yapsam mı :26:

X