Nevreste'nin Mutfağı

Merhaba
Kış hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor..:KK56:
Kırmızı biberlerin bir kısmını yıkayıp doğradım daha sonra tek kullanımlık poşetleyerek buzluğa koydum kışın çok iyi oluyor..:KK56:

$1.jpg $2.jpg $3.jpg

Bir kısmınıda közleyip,kabuklarını soyup saplarını çıkarttım:KK34:Daha sonra tek kullanımlık poşetlere koyarak buzluğa attım kışın salata ve yemeklerin yanında çok iyi oluyor:KK56:

$4.jpg $5.jpg $6.jpg $7.jpg $8.jpg

Merhaba
Kış hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor..:KK56:
Kırmızı biberlerin bir kısmını yıkayıp doğradım daha sonra tek kullanımlık poşetleyerek buzluğa koydum kışın çok iyi oluyor..:KK56:

Eki Görüntüle 831230 Eki Görüntüle 831231 Eki Görüntüle 831232

Bir kısmınıda közleyip,kabuklarını soyup saplarını çıkarttım:KK34:Daha sonra tek kullanımlık poşetlere koyarak buzluğa attım kışın salata ve yemeklerin yanında çok iyi oluyor:KK56:

Eki Görüntüle 831233 Eki Görüntüle 831234 Eki Görüntüle 831235 Eki Görüntüle 831236 Eki Görüntüle 831237

Bende fırında közlwyip soyup buzdolabı poşetlerine koydum kaldırdım buzluğa. Bezelye, taze fasulye, bamya, közlenmiş patlıcan, vişne var dondurucumda ama 4-5 raflı derin dıondurucular var büyüklerinden değil onlardan almak istiyorum. Az alıyor dondurucum.

Bende fırında közlwyip soyup buzdolabı poşetlerine koydum kaldırdım buzluğa. Bezelye, taze fasulye, bamya, közlenmiş patlıcan, vişne var dondurucumda ama 4-5 raflı derin dıondurucular var büyüklerinden değil onlardan almak istiyorum. Az alıyor dondurucum.

Ellerine sağlık canım afiyetle yiyin inşaallah:KK16::KK56:

selam kızlar bayramınız mübarek olsun
bende fırında tel kadayıf yaptım resmini becerirsem yükleyeceğim

nevreste senle aynı yaşıtmışız hemen hemen biz ben seni biraz daha büyük zannettmiştim inan
3 evladın vardı değilmi o yüzden öyle zannettim demek
yemek konusunda kendini bu kadar bu yaşta geliştirmen enteresan cidden
hayran kaldım

nevreste senle aynı yaşıtmışız hemen hemen biz ben seni biraz daha büyük zannettmiştim inan
3 evladın vardı değilmi o yüzden öyle zannettim demek
yemek konusunda kendini bu kadar bu yaşta geliştirmen enteresan cidden
hayran kaldım

Evet canım 81liyim:KK34:Sen 82 liydin öyle hatırlıyorum:KK19::44:
Evet canım 2 kızım 1 oğlum var:KK31:Rabbim herkesin gönlüne göre versin:KK16:
Sağol canım:KK17:Ben bazı sebeplerden dolayı yemek yapmaya çok erken başladım:KK34:Birde çok meraklıydım her zaman ,eşimde çok destek oldu sağ olsun bir sorun olduğu zaman bir daha ki sefer daha iyi olur diye hep destek vermiştir..:KK69:Benim canım sıkıldığında yada kendim için birşey yapmak istediğimde kendimi hep mutfakta bulurum:KK9:Daha öğrenecek çok şeyim var:KK31:Tekrar çok teşekkürler:KK16:

Evet canım 81liyim:KK34:Sen 82 liydin öyle hatırlıyorum:KK19::44:
Evet canım 2 kızım 1 oğlum var:KK31:Rabbim herkesin gönlüne göre versin:KK16:
Sağol canım:KK17:Ben bazı sebeplerden dolayı yemek yapmaya çok erken başladım:KK34:Birde çok meraklıydım her zaman ,eşimde çok destek oldu sağ olsun bir sorun olduğu zaman bir daha ki sefer daha iyi olur diye hep destek vermiştir..:KK69:Benim canım sıkıldığında yada kendim için birşey yapmak istediğimde kendimi hep mutfakta bulurum:KK9:Daha öğrenecek çok şeyim var:KK31:Tekrar çok teşekkürler:KK16:

ne güzel özetlemişsin
elbette öğrenmek yaşamın sonuna kadar bitmez canım ancak el yatkınlığı Allah vergisidir
ben topiğini sürekli takip ediyorum bir çok tarif denedim hatta
hepside çok güzel oldu
eline koluna sağlık eşinide tebrik ederim canım herkes aynı olgunluğu gösteremez

bu arada evet ben 82 doğumluyum 9 yılı aşkın süredir evliyim

ne güzel özetlemişsin
elbette öğrenmek yaşamın sonuna kadar bitmez canım ancak el yatkınlığı Allah vergisidir
ben topiğini sürekli takip ediyorum bir çok tarif denedim hatta
hepside çok güzel oldu
eline koluna sağlık eşinide tebrik ederim canım herkes aynı olgunluğu gösteremez

bu arada evet ben 82 doğumluyum 9 yılı aşkın süredir evliyim

Canım çok teşekkür ederim beğenmene ayrıca çok sevindim:KK19:Her zaman bekliyorum:KK19:
Ben seni biliyorum:KK19::KK34:Hatta resmini bile görmüştüm:KK12:Çok güzel bir bayansın:nazar:

Canım çok teşekkür ederim beğenmene ayrıca çok sevindim:KK19:Her zaman bekliyorum:KK19:
Ben seni biliyorum:KK19::KK34:Hatta resmini bile görmüştüm:KK12:Çok güzel bir bayansın:nazar:

gelmeye devam zaten canım
özellikle ne pişirsem durumlarında kurtarıcımsın
teşekkür ederim bu arada o senin güzelliğin

bunlarda benim akşam yemeğine yeptığım mantar dolmalarım

$Fotoğraf0610.jpg önce ufak kıyılmış eti sarı ve yeşil biberleri ve domatesi soteliyoruz

$Fotoğraf0611.jpg daha sonra iri mantarlarımızı soyup temizliyor ve yıkıyoruz(limonlu suda bekletmekte alternatiftir)

$Fotoğraf0612.jpg sonra şekildeki gibi dolduruyoruz

$Fotoğraf0614.jpg tencereye biraz su koyup mantarlar yumuşayıncaya kadar bişiriyoruz

$Fotoğraf0622.jpg ve buda son pişmiş hali
süslemeleri tamamlayamadan eşim daldı yemeğe o yüzden kusura bakmayın

X