Nevreste'nin Mutfağı

ausum bizim topikte sana soracaktım ama hastasın başını ağrıtmayım, birde aöf topiği yoruyor seni diye nevreste komşumuza koştum :KK1:
yoğurt da oluyorsa kremaya gerek yok ozaman, ama ben asla hazır yoğurt kullanmam evimde, ev yoğurdu olurmu ki, malum ev yoğurdu biraz cıvık oluyor :26:

aşağıya paylaştığın tarif de güzelmiş canım, bendeki tarif üç dört senedir bildiğim tarif diye onu yapayım demiştim ama krema azizliğinden dolayı bunu deneyim diyorum...sonucu yazarım buraya...çok teşekkür ederim :KK16:

hızır gibi yetiştin ausum :KK16: çok teşekkür ederim ikinizede canlarım...
bu arada beni paniğim, hiç de bikere :63:
panik kim ben kim.... gayet relaxımdır ben bikere, :KK62: :KK62:
Canım yoğurdu bir tülbent yardımıyla süzülmesini sağla suyu gider süzme yoğurt olur:KK34:O daha iyi olur bence:KK56:
Tamam canım bekliyorum:KK56:Kolay gelsin:KK16:
Tamam rahat ol sen yaparsın bu işi:KK76:

Gazel ile benziyoruz bana da öyle olur:KK52:Takarım kafayı sonra rüyalarıma girer:KK53: abartırım ama sonra kolayca hallolur boşa taktığımla kalırım:KK9::KK52:

Aynen gazelde öyle , hep aman nasıl yetişeceğim , yok yok yapamayacağım der , sonra da harika ağırlar misafirlerini :KK34:

Komşu illerdeyiz , yakında bende gideceğim ..Ağır misafir aus geliyor , iyice bir panik olsun :KK1:

Aynen gazelde öyle , hep aman nasıl yetişeceğim , yok yok yapamayacağım der , sonra da harika ağırlar misafirlerini :KK34:

Komşu illerdeyiz , yakında bende gideceğim ..Ağır misafir aus geliyor , iyice bir panik olsun :KK1:

Evet bende aynen öyleyim:KK1:
Çok güzel:KK16:Sen gideceksin diye kim bilir ne panik olur hatta şimdiden düşünmeye başlar neler yapacağına:KK9::KK52:

:KK62::KK62::KK62::KK62:

Hı hı , bilirim bilirim hiç değilsindir .

Gece rüyanda kremasız cheseecake görmezsen bende aus değilim :KK52:

en kötü şey aslında panik olmak, ama huy işte elden bişey gelmez, dur senin smile koyacam bana pek uymaz ama :119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119:

Gazel ile benziyoruz bana da öyle olur:KK52:Takarım kafayı sonra rüyalarıma girer:KK53: abartırım ama sonra kolayca hallolur boşa taktığımla kalırım:KK9::KK52:

aynen nevreste, hani ilk kez gelen veya resmi şahıslar falan olsa bi nevi paniklemek normal görünebilir, ama en yakın arkadaşaım hatta annem bile gelecek olsa düşünürüm de düşünürüm ne yapsam diye, onu mu sever, ya beğenmezse ayy ya kötü olur sa diye diye uykum bile kaçar, ama şükür sonunda da hep güzel geçer,..paniklemek yanıma kar kalır :KK1: boşu boşuna..

sana sahanda yumurta kıracam aus :KK1::KK1::KK1:
hiç telaş etmeyecem sen geleceğinde,... sonra yumurtalara burun kıvırırsan da , eh napıyım tavsiyeni dinledim ahretim diyecem haha haaa dur kız bi smile daha koyayım :119::119::119::119:
ay çok güldüm...:KK9::KK9:

en kötü şey aslında panik olmak, ama huy işte elden bişey gelmez, dur senin smile koyacam bana pek uymaz ama :119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119:

aynen nevreste, hani ilk kez gelen veya resmi şahıslar falan olsa bi nevi paniklemek normal görünebilir, ama en yakın arkadaşaım hatta annem bile gelecek olsa düşünürüm de düşünürüm ne yapsam diye, onu mu sever, ya beğenmezse ayy ya kötü olur sa diye diye uykum bile kaçar, ama şükür sonunda da hep güzel geçer,..paniklemek yanıma kar kalır :KK1: boşu boşuna..

sana sahanda yumurta kıracam aus :KK1::KK1::KK1:
hiç telaş etmeyecem sen geleceğinde,... sonra yumurtalara burun kıvırırsan da , eh napıyım tavsiyeni dinledim ahretim diyecem haha haaa dur kız bi smile daha koyayım :119::119::119::119:
ay çok güldüm...:KK9::KK9:
Elimde değil ama ben de senin gibiyim rahat olmayı çok isterdim ama olamıyorum:KK9:Hatta yaptıklarım beğenilir ben yinede ayy olmadı galiba falan diye düşünürüm tepkiler şaşırtır:KK1:
Sahanda yumurta kıramazsın hiç sanmıyorum:KK1:Yapından dolayı söylüyorum:KK19:

Elimde değil ama ben de senin gibiyim rahat olmayı çok isterdim ama olamıyorum:KK9:Hatta yaptıklarım beğenilir ben yinede ayy olmadı galiba falan diye düşünürüm tepkiler şaşırtır:KK1:
Sahanda yumurta kıramazsın hiç sanmıyorum:KK1:Yapından dolayı söylüyorum:KK19:

hadi tamam acıdım, sucuklu yumurta olsun :KK9::KK9::KK9: yani nevrestecim, kolay bi yemek değil değilmi, sucukları doğrayacaksın, tereyağında kavuracaksın, yumurtaları kaseye kıracaksın tek tek, sonra çırpacaksın tavaya dökeceksin vs vs...epey uğraştırıcı yanii
:KK62: :KK62:

hadi tamam acıdım, sucuklu yumurta olsun :KK9::KK9::KK9: yani nevrestecim, kolay bi yemek değil değilmi, sucukları doğrayacaksın, tereyağında kavuracaksın, yumurtaları kaseye kıracaksın tek tek, sonra çırpacaksın tavaya dökeceksin vs vs...epey uğraştırıcı yanii
:KK62: :KK62:

Bak bu olur:KK51:Bayağı zahmetli olacak senin için ama olsun:KK9:Aus gelince ben de geleyim bayılırım sucuklu yumurtaya:KK56:
Aus sütlü tatlı seviyormuş sen ona sütlü tatlı yap :KK9:

Bak bu olur:KK51:Bayağı zahmetli olacak senin için ama olsun:KK9:Aus gelince ben de geleyim bayılırım sucuklu yumurtaya:KK56:
Aus sütlü tatlı seviyormuş sen ona sütlü tatlı yap :KK9:

sütlü tatlı olarak da hazır pudinglerden yapayım diyorum nasıl sence ? :KK9::KK9::KK9::KK9: eh oda baya zahmetli :KK52::KK52:
siz buyurun gelin canlarım, allah ne verdiyse herşeyi yaparım size... çatlayana kadar yer içeriz :KK16::KK16:

sütlü tatlı olarak da hazır pudinglerden yapayım diyorum nasıl sence ? :KK9::KK9::KK9::KK9: eh oda baya zahmetli :KK52::KK52:
siz buyurun gelin canlarım, allah ne verdiyse herşeyi yaparım size... çatlayana kadar yer içeriz :KK16::KK16:

Sana çok zahmet olacak:KK9:Puding bayağı zor olur ama sen bilirsin:44::KK53:
İnşaallah canım sağol gelmiş,yemiş kadar oldum:KK48:

Sucuklu yumurtayı ve pudingi duyunca burun kıvıracağımı sanıyorsan yanılmışsın gazel hanım :63: , ikisini de bayılırım ve çatlayana kadar yerim :21::21:

Nevreste canım günaydınlar , topik işgalim affola :KK17:

Sucuklu yumurtayı ve pudingi duyunca burun kıvıracağımı sanıyorsan yanılmışsın gazel hanım :63: , ikisini de bayılırım ve çatlayana kadar yerim :21::21:

Nevreste canım günaydınlar , topik işgalim affola :KK17:

Günaydın canım hoşgeldin:KK19:
Ben de bayılırım:KK56:Gazel yandı:KK30:Hemde çatlayana kadar:KK52:

Günaydın canım hoşgeldin:KK19:
Ben de bayılırım:KK56:Gazel yandı:KK30:Hemde çatlayana kadar:KK52:

nevrestecim sen inanıyormusun ausa, bakma sen çatlayana kadar yerim dediğine, başlıyacak şimdi ay ben diyetteyim, ay kilo aldım, şu kadar fazlam var bıdı bıdı demeye, :KK4:
kendi yaptığı onca tariflerden bir çatal bile almıyormuş bazen evinde, hele hele bir keresinde kreple otomobil sandvich yapmıştı yarışmaya, bi tane bile yememiş, nasıl bir nefis var bu kızda anlamadım gitti :KK53:
o kreplere nefismi dayanır yahu...
neyse yemezse zorla tıkarım ağzına :KK1:

nevrestecim söz verdiğim işte çizkek :)

$2013-10-11 17.17.41.jpg $2013-10-11 17.16.52.jpg

nevrestecim sen inanıyormusun ausa, bakma sen çatlayana kadar yerim dediğine, başlıyacak şimdi ay ben diyetteyim, ay kilo aldım, şu kadar fazlam var bıdı bıdı demeye, :KK4:
kendi yaptığı onca tariflerden bir çatal bile almıyormuş bazen evinde, hele hele bir keresinde kreple otomobil sandvich yapmıştı yarışmaya, bi tane bile yememiş, nasıl bir nefis var bu kızda anlamadım gitti :KK53:
o kreplere nefismi dayanır yahu...
neyse yemezse zorla tıkarım ağzına :KK1:
:KK53:Öyle mi insan dayanamaz şöyle ucundan bir tadına bakar:KK56::KK9::KK9:

Canım çok sağol:KK17::KK48::KK69:Ellerine sağlık:KK56::KK16:Paylaştığın için çok sağol:KK19:

Ben 1 kiloluk kutuda aldım onuda zorla buldum sadece bu kurabiye için en az 5-6 kez yaparım başkada birşeyde kullanılır mı nasıl olur bilmiyorum.Margarinden iyi olduğunu bilsem bunu kullanırım:KK9:Canım margarini elimden geldiğince kullanmamaya çalışıyorum:KK19:Ama işte bazen bazı tarifler için gerekli oluyor:KK31:İnan bilmiyorum şimdi doğru düzgün birşey yok hepsinde bir katkı var:KK19:Ben teremyağ kullanıyorum :KK34:

nevrestecim ben sık yaparım un kurabiyesini,vita yağını migrostan alıyorum
küçük sarı kutularda satılıyor

X