neden hep ben ya

eşimde ne oldu anne dedi..anlattı eşime eşim zaten bu eşşek anneside böyle dedi...

nasıl yani??
eşşek olan sen ve annen mi oluyo:1shok:
yanlış anladım sanırsam.
eğer anladığım şekildeyse çok özür dilerim ama eşin haddini fazlasıyla aşmaya başlamış gibi..

nasıl yani??
eşşek olan sen ve annen mi oluyo:1shok:
yanlış anladım sanırsam.
eğer anladığım şekildeyse çok özür dilerim ama eşin haddini fazlasıyla aşmaya başlamış gibi..

bende şimdi şoktayım ya nasıl oluyor kızım sen taşmısın bu ne sabır

Üzgünüm tek hatalı eşiniz..
Kayınvalideniz size bir şey mi söyledi,madem siz sesszi kalıyorsunuz,eşinizin annesine "anne konuyu değiştirelim" demesi gerekirdi..
İlla annesini kırsın,sizi korusun demiyorum..
Ama ne canım bu böyle,kayınvalide saysın döksün,damat da ilave etsin..:mymeka:
Eşinizle adam akıllı konuşun derim,sizi kırdığını soğuttuğunu farketmeli..
Yerinizde olsam böyle bir adamdan bebek yapmazdım zaten...:dilcikar:

eşin şaşırmış akıl var mı yok mu belli değil :1closedeyes:
kusura bakma sert oldu ama
sessiz kalmayacaksın bence!!!

Bir saniye ya, bu essek anneside böylemi dedi esin???:1shok:

Hoppp simdi bak, bunu okumamistim ben ilk mesajimda...

Bunlar kendini ne saniyor ya anne ogul, sende köle isaurami oluyorsun burda...

Esinden korkuyormusun canim?? Siddet falan uyguladimi sana?? Merak ettim, cünkü benim anneme böyle bir cirkin söz kullanan o kayinvalideyede o adamda gösterirdim dünyanin kac bucak oldugnu....Terbiyesizler

kusura bakma ama canım sen bu adama birde çocukmu doğurmak istiyorsun
aklın başındamı senin nasıl bir gelecek beklıyorsun sen bu adamdan
çok çok özür diliyorum sert sözlerimden dolayı ama inanki şok oldum bu sözlere ya
neden bu kadar hakaretlere maruz bırakıyorsun kendini canım neden değermi onlar için katlandıklarına değermi piskolejini bu kadar yıpratmana
bence hiç değmez çünkü senin eşin seni sevmiyor
seven bir koca bunları asla yapmaz asla

yok canım çok şükür şiddet gibi bi huyu yok allahtan..canım eşimin burnunu sürterdimde ailem yanımda olsalardı.demdiler ya bir gün kızım bak bişey olursa başımız üstünde yerin var diye.anneme anlatırım kadın üzülüyor sadece ne yapabilirki başka..eşim bensiz yapamaz biliyorum şimdi bazı şeylere katlanacağımı biliyor ondan böyle davranıyor..:mymeka::çok üzgünüm:

canım arkadaşım ne diyim şimdi ...valla donup kaldım şimdi:çok üzgünüm:
o kaynanada akıl olsa seninle iyi geçinirdi...geleceğini düşünürdü...insan bilmez ele ayaga düştüğünde kime muhtaç kalır... yaşlandığında kızlarımı bakacak sanki yok yine senin başına kalacak....biliyomusun gelin kaynana kayınbabaya bakmak zorunda değil...sadece allah rızası için bakabilirmiş...oda sadece isterse bakabilirmiş...bir gram akıl yok onlarda bi gram...ne diyim şimdi haa çok kızdım hemde çok...yanıyorumda kanı beş kuruş etmeyen insanlar için üzülüyoruz...rabbimden dileğim bu dünyadada cezasını çekmeden göçüp gitmesinler inşallah:Saruboceq::Saruboceq:allaha havale et o herşeyi gören bilendir...rabbimden başka kimsemiz yok....:çok üzgünüm:

gönülüm canım yine bakarım ben kaynanama allah elden ayağa düşürmesin.benim içimde merhamet var..allah bilsin işallah..ben nasıl saygı gösteriyorum bil bilseniz varya kızları o kadar yapmıyordur....sever kaynanam beni saygısızlığım yok ne derlerse tamam derim ondan...kasap sevdiği postu yere vururmuş bizimki o misal..ama gerçekten çok çektirdiler allah biliyor ..

Ben hep söylerim evlilikte bazen duymamak, görmemek sağlıklıdır diye....

Ama....

Burda senden taraf olması gereken eşini göremediğim için üzüldüm gerçekten...

Sıkma canını herşey geçer, insan oğlu hep böyle kalmaz....

Sen yinede yuvanın huzurunu kimsenin bozmasına izin verme elinden geldiğince canım....

Ahh be arkadaşım..
Madem kasap sevdiği postu yerden yere vuruyor da sen sevmiyor musun eşini de öyle kırıcı davranmıyorsun adama?
Kayınvaliden için bir şey demeyeceğim,hemen hepsi benzer işte..
Ama eşin aklını başına toplamak zorunda..:mymeka:
Kaçmamışsın da neden ailen destek olmuyor,kızlarının ne halde olduğunu göre göre susuyorlar ona üzüldüm bir de..

canım bizde şu var kızı verdikmi tamam.bitmiştir sorunmulukları.erkeği haklı görürler..kadın hep 2.plandadır.ama tabi bazı şeyleri duysa babam ne tepki verir bilmiyorum ama..mesela ben türbanlıydım eşim açtırdı babam 2 ay gelmedi bize nede biz gittik..küstü babam o yüzden bize ama şimdi anladı eşim ısrarlı alıştı bişey demiyor..yani anlayacağın kıçını kır otur ne çekersen çek..

Son düzenleme:

Anladım canım..
Allahım yardımcın olsun inşallah..:Saruboceq:
Eşine de akıl fikir versin inşallah..
Yanlış anlamanı istemem ama nolur bu bebek konusunu at kafandan,inan ki önce kendi mutluluğunu düşün.. Yarın bir bebeğin olursa ona da karışırlarsa daha çok üzülürsün..Olan bebişine olur Allahım korusun..
Önce eşinle sorunlarını hallet nolur..:teselli:

canım yaa çok üzüldüm durumuna allah sana sabır versin bi kere eşim beni seviyo diyosun ama herşeyden önce ailem gelir diomuş bu nasıl bi sevgi sizinde bi aile olduğunuzu ona hatırlat istersen adam haklı haksız aramıyo güzelim annesiyse mutlaka haklıdır böyle bi bakış açısı var anladığım kadarıyla sen ne yapsan yaranamassın.zaten diyosun ya çok saygılıyım diye.. öylelerine sende biraz cazgır olucaksın valla ezdirme kendini eşinlede konuş bence kırıldığın noktaları anlat baktın hala aynı tas aynı hamam madem eşinde savunmuyo seni sen savunucaksın ezdirmiceksin kendini ne kadar susarsan o kadar binerler tepene allah yar ve yardımcın olsun arkadaşım....

çok teşekür ederim bi nevi rahatladım yorumlarınızla..zaten olmuyor bebek ama şunu düşünüyorum bebek gelse eşim değişir diyorum ama..bide hani yapacağım hiç bişey yokki onunla zaman geçiririm.kaynanamgile sık sık gitmem..bana bi arkadaş olur diyorum.allah nasip ederse olur yoksa olmaz zaten...tek istediğim bu zaten allahtan..:CüvCüv:

Son düzenleme:

Sen suanki durumundan rahatsizsin degilmi!! Ve bu durumu degistirmek istiyorsun...

Bence ilk olarak degisimi kendinde yap! Sen ya cok sessiz kaldin esine karsi yada esini cok fazla simartin gibi geliyor bana....Yeri ve Zamani geldimi cirkefligide eline almayi bileceksin arkadasim....Ne birini ez nede kendini ezdir...:1closedeyes:.

Insan saygisini bozmadanda hakkini savunabilir hem esine karsi hemde kaynanana...
Mesela benim esim bana bu essek anneside öyle deseydi, o anda daha lafim su olurdu...

Essek olmak yine güzel birsey, hic olmazsa faydasi olan bir hayvan ama öyle hayvanlar varki bir allahin kuluna bile faydasi yok....der ve kapiyi carpar cikardim...:mymeka:

Anlayan anlar onu zaten

ah canım diyebilsem ama desem bile sonunu düşünemiyorum..artık soluğu mahkemede alırız heralde..ailem yanımda değil ne yapabilirm..zaten böyle giderse zaten çok fazla yaşamam heralde.artık içime ata ata dert sahibi oldum..konuşacağım ne akrabam ne arkadaşım var ama buraya yazınca, bişey yapamasanızda manen yanımda olduğunu biliyorum hepinize çok teşekür ediyorum iyiki varsınız.yazılarınız bile çok rahatlattı beni...

Canım benim yaa üzülmee.. Allaha sıgın hep dua etmeye devam et canım mutlaka birgün haklı da haksızda yerini bulur. o görüyor herşeyi. İnşallah bebeğin olurda herşey yoluna girer cnm inşallah.. ama birazda tavrını koyabilsen iyi olurdu ama işte..(

Nedir bu kaynanaların gelinlere cektirdikleri yaa..?
aynı şeyler kendi kızlarına yapılsa hoşlarına gider mi acaba??
bu kacıncı ana oğul mevzusuuu...
valla kaynana oğlunu evlendirince neden elini ayagını onlardan hala kesmiyor anlamıyorum..
herken kendi basına aile oluyor sonuçtaa
ve anlamadıgım bir konu daha var
Anneler ne yapıyorlarda oğullarını bu kadar baglayabiliyorlar inandırabiliyorlar kendilerineee...???

Güzelim sana bosan veya bosanma diyemem sadece kendinde fark ettigin gibi böyle giderse cidden sonun iyi olmaz gibi geliyor banada....Allah göstermesin...:Saruboceq:

Esin seni sen kendini savunuyorsun, kendini ezdirmiyorsun hakkini ariyorsun diye bosayacaksa, artik ben ne diyeyimki?benneyaptımki

Senin en büyük korkun bosanmak ve sonrasi anladigim kadariyla....ama sunu unutmaki bazen bir kere ölmek hergün ölmekten daha iyidir...Allah yardimcin olsun kardesim:teselli:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…