neden hep ben ya

yabangulumZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
9.722
23
41
arkadaşlar moralim o kadar bozukki birileriyle paylaşma ihtiyacı duydum..çok yalnızım ne beni anlayan bi eşim nede bana sahip çıkacak bi ailem var..hayat bana o kadar acımasızki her ne yaptıysam kimseye yaranamdım..kaynanamgile saygıdan kusur etmedim ama hep ezdiler beni..6 yıla girdik ama hep aynı..eşim beni çok ezdiriyor çok fazla seviyor ama ailem herşeyden önce gelir diyor..ben bi çocuk gibi onun şefkatine ihtiyacım varken o hep annesigilin tarafında oldu..onlar ne söyledilerse haklısınız dedi..çok laf söyledi bana hatta onların yüzünden benimle 3 gün konuşmadı.neymiş komşumuzun kınası vardı kaynanamla çok yakınız bizim evde daha iyi gözüküyor.konuşmuştuk bizde seyrederiz diye.kına günü geldi gelmediler bende demek gelmeyecekler dedim..akşam eşim işten geldi.kına oldumu dedi bende oldu dedim annemgili niye çağırmadın dedi.bende söylemiştim önceden bizde seyredeceğimizi dedim.oda çağıracaktın dedi 3 gün konuşmadı benimle ağlamaktan artık gözlerimde yaş kalmadı..doldurmuşlar eşimi kaynanamgil bana soğuk davrandılar çağırmadım ya.neyse yine düğün vardı aynı yerde bu defa çağırdım gelmediler..köfte sarıyolarmış beni beklemişler yardım edeyim diye bende gitmedim.ertesi gün kaynanam sana küstüm dedi.niye dedim köfte sardığımızı bilyordun niye gelmedin dedi..bende onlarla konuştuktan sonra kardeşlerimi aradım gelsinler bende gitmeyeyim diye..dedim kardeşlerim geldi..görümcem gülerek ...............düğünü bırakırda gelirmi dedim diyor bana.beraber seyrederiz düğünü dediğimi söyledim görümcem biz düğüne meraklı değiliz dedi.bi önceki düğünde çağırmadım diye küsenler..bide üstüne üstlük bebeğim olmuyor bu sorun yetmezmiş gibi onlarla uğraşıyorum..senağlamasenağlamaçok yıprandım.her ne zaman oraya gitsek moralim bozuk bi şekilde geliyorum.ne bi arkadaşım nede konuşabileceğim kimse yok burda..çok sessizim kimseyi kırmam hayatta ama herkes beni kırıyor nedense..bi dağda yaşamayı çok isterdim kimsenin olmadığı biyerde..çok moralim bozuk ya şu an..:çok üzgünüm::a015:

Son düzenleme:
eşim beni çok ezdiriyor çok fazla seviyor ama ailem herşeyden önce gelir diyor..

arkadaşım bence eşinin ilk başta hatırlaması gereken şudur ki; sen de onun ailesisin, siz ikiniz bi ailesiniz. herşeyden önce eşinin senin yanında olması gerekir, yoksa işin gerçekten zor.
sen biraz sert yapsam derim, hem eşine hemde kayınvaldenlere karşı..

canım malesef ne kadar susarsan o kadar ınsanlar ezmeyı hak goeuyor kendıne ama yuvan mutlulugun ıcınde bır yerde elın ayagın baglanıyor benımde bu turlu sorunlarım oldugu ıcın senı cok ıyı anlayabılıyorum....gorumceler de masallah yanııı termınator gıbı laf yetıstırmeyı basarıyolarlar sanırım sen kafanı sakın tutmaya evde esınle cok cok ıyıgecınmeye bak...sureklı aılesının yaptıklarını gundeme getırme kıı sureklı dıle gelınce savunmaya gecmesın esın....Allah yardımcın olsun..

sessizliğinin sana kötü yansıması olmuş bence bunlar.
uzak dur canım boşver ne derlerse desinler. eşinde bunun için seninle konuşmuyorsa konuşmasın

canım ülkücüm üzülme bitanem,eşinle konuşmayı denemedinmi bitanem bence tavrını koy eşini karşına al anlat kaynanla ve görümcenlerlede arana mesafe koy bitanem lafı hakettikleri yerde lafını esirgeme sen hep sustukca üstüne gelecekler kendini ezdirme arkadaşım senin için kötü olanda eşinin senin yanında destekçi olmayışı ama bunu eşinle konuş canım allah yardımcın olsun

onların istediği gibi olmayı denesen bir süre
yani birazcık daha fazla özen göstersen sürekli ilgilensen kısa adı yalakalık olacak ama kusura bakma
hatta eşinle anlaşıp yaratın bu durumu yine değişmezlerse en azından eşine ne yapsan da yaranamadığını anlatmış olursun. en azından oda senin yanında durmaya başlar.
çok zor bir durum allah yardımcın olsun arkadaşım.

cnm belliki sende benm gibi bu dünyaya gelen şanssız kullardansın.sabret cnm ALLAH mükafatını kesinlikle verir.

yabangulum onceden hatırlıyorum senı sanırım kacmıstın o yuzden aılenede bısey dıyemıyordun dımı
ah be canım ya esın barı yanında olsa ıhtıyacın olmazdı onlara
ne bıcım ınsalar boyle sısr oldum aksam aksan ne ıstıyorlar bu gelınlerden bılmemkı

canım sert olamamki.eşim laf söyletmiyor annesine..eşim görümceme sırtı açılıyor diye kızmış..görümcem küsmüş kaynama söyledi tam ben odadan çıkarken kaynanam karısına baksın dedi.eşime sen niye karıştın dedim..o benim kardeşim sen karışma dedi.bende kaynanamın söylediğini söyledim.annem haklı diyen adamdan ne beklersin..zaten sahip çıkacak bi ailem yok olmuyor ya..senağlamasenağlama

Yanliz daglar oturur aglar!!:çok üzgünüm:

Evet kardesim cogunlukla öyle oluyor malesef!! Ailenin seninde yaninda olmamasi cok üzücü fakat dünyanin sonuda degil be güzelim...Aranizda ne gecti bilmiyorum ama bence anne baba cok asiri kötülük görmedigi sürece evladina her zaman destek olmali...lakin olmuyorlarsa buda onlarin bilecegi istir, buna yanip üzülme artik....

Esinle aran iyi olsa tabiki daha mutlu ve huzurlu olurdun, en kötüsüde 3. sahislar yüzünden huzurunuzun kacmasi, esinle her zaman güzel güzel konusmayi dene canim, ailesi hakkinda olumsuz konusmamaya gayret et, kendine bir ugras bir hobby ara, kafani dagitacak seyler yapip üzme kendini:teselli:

Hayat herkeze güler yüzle bakmiyor olsada bazen tebessümlerini bile yakalamaktan mutlu olmamiz lazim, ve kimbilir bakarsin birgün kahkahasini bile duyarsin, en gec allahin izini ile bebegini kucagina aldigin gün insallah...:Saruboceq:

Allah yardimcin olsun..:Saruboceq:

terbıyesız cahıl ınsanlar ne demek karısına baksın demek....aılen le oturup konussan hıc bır aıle kıyamaz ınan bunaaa senı bu sekılde ezdırmezler

yok canım ya kaçmadım çok şükür......:Saruboceq::Saruboceq:

gerçekten çok zor bir durum. yanlış anlama ama sen baştan ipleri ele vermişin; adam o selayeti almış senden. bir kere nasıl başlarsa öyle gider zaten.
yani senin durumun tam olarak; ya bu deveyi güdüceksin, ya bu diyardan gidiceksin durumu.
allah yardımcın olsun canım, ne diyim..

terbıyesız cahıl ınsanlar ne demek karısına baksın demek....aılen le oturup konussan hıc bır aıle kıyamaz ınan bunaaa senı bu sekılde ezdırmezler

bak sana ne söyleyecem bunu duyunca nasıl olduğunu daha iyi anlayacaksın..eşim bana şu an değeri ölçülmeyecek kadar değerli bi altınsın benim yanımda ama eğer annemgile bi saygısızlığın olursa seni bozuk para gibi harcarım dedi..başka söze gerek varmı?:çok üzgünüm::çok üzgünüm::a015:

canım işin çok zor biliyorum Allah sana sabır vede kolaylık versin
sessiz kaldığın için bu kadar çok çekiyorsun onlardan ahhhhh şu erkekler ailesine karşı gelemiyorlar bari azcıkta sana sahip çıksa ama nerde varsa yoksa ailem ne der derler hep ilk önce ailesi sonra eşleri geliyorlar malesef
sabır bitanem inşallah en kısa zamanda herşey yoluna girer
sevgiler canım

Ahhh canım yaa:teselli:
bence eşinle konuş dicem ama tavrı belli zaten,
annesine iyi davrandığın sürece seni sayıyor ve seviyor,
bence eşin seni sevmiyor canım,üzülme ama öyle,
hiç bir seven seni bozuk para gibi harcaırm dermi yha,
arkadaşım eşin seninle konuşmazsa konuşmasın,
tavrını koy,kendini belli et,
ailesiyle anlaşamıyorsan anlaşamıyorsundur ya seni bu şekilde rencide etmesi hiçde hoş değil...
izin verme arkadaşım

kusura bakma ama eşinde kafa yok canım
ne demek yaa anneme saygısızlık edersen bozuk para gibi harcamak
kendisini ne sanıyor
sen o kadar acizmisin canım yaa
ne olur bir silkelen kendine gel neden bu kadar çok ezdiriyorsun bozuk para gibi harcatıyorsun kendini canım yaa
unutmaki sende insansın seninde sevgiye şefkate ihtiyacın var bu nasıl bir mantık aklım almıyor
bitanem güclü ol kendini salma ne eşine nede ailesine ezdirme artık kendini çünkü sen bir insansın vede çok değerlisin bunu unutma sakın:1hug:

canım ya ALLAH sabır versin sana ama böyle insanlarla geçinmen sabır kelimesi bile yetersiz kalıyor eşin seni anlamadığı müddetçe malesef onları koruyacak anne sonuçta anladığım kadarıyla eşinin ailesindekilerin hepsi eziyor seni sen sahipsiz kaldığından dolayı eziyorlar bence eşinin sana sahip çıkması lazım çok ezdirmemesi lazım seni nediyim canım ya anlıyorum seni tekrar sabırlıklar diliyorum:teselli:

canım çok aşırı seviyor..ama ailesine aşırı düşkün.belki gözümü korkutmak için söyledi ama zaten ben saygısızlık yapacak bi insan değilimki...hatta yazın olan bi sünnet düğününe gitmiştik..neyse kaynanamın kardeşinin gelini çağırdı yanına bende kaynanamgilin masasında kalkıp gittim yanına.9 aylık hamileydi dediğim kişi.susamıştı bide su getirdim..hiç kaynanamın yanında ayrıldığımmı olurdu işte bi anlık bi boşluk...ertesi gün kaynanam eşimin yanında ben sana küstüm dedi.eşimde ne oldu anne dedi..anlattı eşime eşim zaten bu eşşek anneside böyle dedi...kaynanam bide kızman için söylemedim bi daha yapmasın diye dedim ..tuba kimki ona su getirsin bide masasına gitsin.onlar gelsin sizin yanınıza dedi..dünde yine kaynanam açtı konuyu eşim yine hakaret etti moralimi çok bozdu.bi daha niye söylüyosun be kadın önceden kızdı tatminmi olmadın hoşlarına gidiyor eşimin laf söylemesi..bende tabi susuyorum sadece..:sm_confused::sm_confused:

Son düzenleme:
ah be canım. en kötüsü de eşinin aranızı bozmalarına izin veriyor oluşu.
neden bu kaynanalar oğlunu paylaşamaz ki?
bırak be kadın oğlun mutlu olsun.
yuvasını huzursuz etmeden ne anlıyosun ki kadınnnnnn.
oğlunun gerçekten mutlu olmasını isteyen bir anne bence gelin hatalı bile olsa susmalı.
ama nerdee..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…