Ne zaman anne demeliyim?

azerrin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
3
0
Merhaba,

Ben şimdi sözlendim de, kayınvalideme ne zaman anne demem lazım? Yani genel olarak sözlüyken demek gerekir mi? Evlendikten sonra mı demeliyim?

Teşekkürler

Hemen anne demeye başlayabilirsin tatlım...

Allah tamamına erdirsin..

Başlayabilirim de ne zama başlamam gerek? Ne zaman demezsem garip karşılanır?

İçinden ne zaman gelirse o zaman "anne" demeye başlayabilirsiniz...yerimseniben

artık o evin bir kızıda siz olduğunuza göre bencede diyebilirsiniz..bunun zamanı olmaz..bir konuşma ortamında başlayabilirsiniz mesela..hoşlarınada gidecektir eminim..

bi kere dedin mi arkası gelir zaten
canın isteyerek gönülden söylenmeyince iğreti durur ağızda
ben söyleyememiştim.
şimdi söyleyecem diye karar verirdim.çıkmazdı ağzımdan trak gelirdi
sonra şahane bi formül buldum yerimseniben

Peki bu konuda evlenmeden önce baskı gören oldu mu hiç?

Ben anne deme konusunda hiç baskı görmedim..
Ama aynı durum eşim için de geçerli onu da hiç zorlamadım..
Zorla yenen aş,ya karın ağrıtır ya da baş..:smiley-cool:

ben diyememiştim nişanlıyken içimden gelmemişti açıkçası...
evlendiğim gün dedim...dini nikahtan sonra...
ama mantıken de doğru olduğunu düşünüyorum çünkü nişan bu tam bir resmiyet tok...
içinizden ne zaman gelirse ozaman söyleyin en iysi çünkü bazı aileler sorun edebiliyor...
benimkiler etmemişti rahattım...

Mesela birlikteyken, çay mı alırsın anne yoksa kahve mi yapayım sana falan de bir kere, siftah yapmış olursun.. heheheh

bende hemen demeye başlamıştım içimden gelmişti ama hayriye anne demişimdir hep hala da öle
bu arada mutluluklar ama kayınvaliden olmuş kadına da teyze denmez heralde

valla ben nişanlıydım birgün nişanlımın evini aradım ve annesi çıktı aynen söylediğim şey suydu teyze ben egenin nişanlısıyım ege evdemi
gönlünden ne zaman geçiyorsa de

bence bir an önce demeye başlamalısınn... Ben sözleneli 5 gün oldu :) ve sözden sonra ilk görüşmemizde bir defa dedim... Anne dediğinde onlar da mutlu oluyorr,, ve eminimm ne zaman diyeceğimizi bekliyorlar.. Eğer baştan söylemezsen sonra sonra dilin hiç dönmez bana göre... Ben henüz baba demedimm ama inşallah onu da diyeceğim yakında... Onları mutlu ettiğin zaman sözlün de mutlu oluyorr,, herkes seni sevdi mi mutluluğa mutluluk ekleniyorr....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…