Ne yapmalıyım , nasıl karar almalıyım ?

tnylove ben gecmıse daır ıyı bısey hatırlıyamıyorum herhalde beyın o kısmı sıldı yada hersey cok kotu bittiği için iyi ye eskiye bi özlem duyamıyorum
cok agladıgım dedıgım noktada tüm hamılelık surecımı kıoltukta yatarak gecırdım ılk bes ay falan gıbı hıkayeler mevcut ancak bıraz sert olmak gerek galıba ve casret ısı sanırım
herseyı dusun babam dusun sonra ne bılım bılemıyıorm cok karısıgım suanda ama heber vermemız lazım cunku hem esım eger bıseyler yapılacaksa ıc mımar getırtıcem dıyor dıger yandan babamlar evı kıraya ısteyen var ne yapıcaz dıyor
ege rmutlu olamıcaksak Allah bı engel cıkarsın ınsallah karsımıza ne dıyeyım

Eğer öyle ise mutlu olabilecekseniz taşının eve. Herşeyi değiştirin hoşlanmadığınız herşeyi. Kira vermeden biraz daha rahat bir hayat sürebilirsiniz.

canım senin konularını okuyorum, tanıyorum sayılır
benim fikrim, evin enerjisi, para borç herşey bir yana,
hem kızın hem erkeğin evine belli bir mesafede olunması gerektiğine inanıyorum
akrabalarınla aynı apartmanda oturacaksınız
eşinle aranda bir yerden sonra mutlaka sorunlar çıkacağına inanıyorum
boşver, 2 sene sonra evin olsun, ama kafan rahat, huzurun yerinde olsun

canım senin konularını okuyorum, tanıyorum sayılır
benim fikrim, evin enerjisi, para borç herşey bir yana,
hem kızın hem erkeğin evine belli bir mesafede olunması gerektiğine inanıyorum
akrabalarınla aynı apartmanda oturacaksınız
eşinle aranda bir yerden sonra mutlaka sorunlar çıkacağına inanıyorum
boşver, 2 sene sonra evin olsun, ama kafan rahat, huzurun yerinde olsun
kızın erkeğin evine derken, ailelerin evlerini kast etmiştim

ben olsam gitmezdim o eve
anılarım yok diyosunuzda..bence evin içinde vakit geçirdikçe gözünüzde canlanacaklar..
ayrıca o evde üzülmüşsünüz zamanında ,evlerin bir enerjisi vardır..
bu devam edebilir evliliğinizde...
bence taşınmayın ya babanızı ikna edip satın yada kirasını alın

Ben babanızın ve eşinizin o eve taşınmanıza sıcak baktığını düşünüyorum,,,
Yalnız sizin ne hissedeceğiniz, mutlu olup olamayacağınız konusunda tereddüt ettikleri ve baskı altına almamak istedikleri için fikirlerini söylemiyorlar gibi,,,
Buna siz karar vereceksiniz,,,
Maddi sıkıntı içerisinde olduğunuz müddetçe eşiniz ve aileniz de huzursuz olacaklardır...
Kolay da değil hani, her ay umulmadık bir yerden bir masraf çıkıyor,,,
Evdeki hesap çarşıya uymuyor,,,
Şöyle diyeyim, evinizde yapılan bir tadilat sonrası, atıyorum mutfağı değiştirdiniz, eski mutfak dolaplarını, eski halini birçoğumuz hatırlamayız,,,
Tamamen değiştirildiği müddetçe eskiyi hatırlatacağını zannetmem...
Seni zedeleyen zaten ev değil, yaşadığın olaylardır, Kaldı ki ev olmuş olsa bile zaten komple değişecek, yeni eşyalar alınacak, vs...
Ama başka bir evde oturarak, daha bir heyecanla, hevesle, eski mahallenin ya da akrabaların yanında olmadan bir düzen kurmak isteyedebilirsiniz,
Yeni bir ev sahibi olabilmek için çok sıkıntı çekeceksiniz, bu da sizi çok yorar,
Bence o eve oturun, ya da sadece kirada kalın ve biraz daha biriktirin, Ama şu aşamada çok fazla borç altına girerek ev sahibi olmayın, :KK34:

Ben olsam o evi keyfimize göre yenilr ve otururdum. Yorgan gitmiş kavga bitmiş, anı falan kalmamış. Üzerinden çok sular geçmiş. Ev değil insanın kendi beyni bu acıları anımsatan. Sen eşinle mutluysa anı falan gelmez aklına merak etme. Dahası bu mutluluğu yuvana da yansıtırsan eşinin aklının ucundan bile geçmez kötü şeyler, şüpheler.

Artık yeni bir sayfa açmışsın, yeni bir hayat kurmuşsun. O sizin eviniz. Daya, döşe, yaptır, sonra geç otur mis gibi.

Ayrıca o ev gerçekten seni rahatsız edecekse orayı satıp üstüne kredi çekerek yeni bir ev alabilirsiniz. Böylece ödenecek miktar da düşer.

Ama ben hala gidip o hazır eve oturman taraftarıyım. Ben de sözlümden ayrıldığımda onunla gittiğim yerlerden geçtikçe kalbimin üstünden tırlar geçiyordu. Sonra zamanla hissizleşmeye başladım. Şimdiki eşimle aynı yerlere gittiğimiz oluyor. Ama inan ki ilk defa gelmiş gibi oluyorum. Çünkü yanımda sevdiğim ve beni seven bir adamla yepyeni bir anı, yepyeni bir hikaye oluşuyor.

Evlilik gibi olmaz sözlülük, elbette farklıdır. Üstelik senin bir de çocuğun var. Ama sen de unuttuğunu söylüyorsun. Eve girdiğinde içinin bir tarafı cız etseydi kesinlikle oturma derdim. Oysa öyle bir sıkıntın yok

konuyu öyle uzattın ki kendimi romanda gibi hissettim inan,,

o evi satıp yeni ev alamazmısınız??

ben babamla esımdena yrı konustum baba dedım olay bu bu bu
sız baan geldıgınızde mutlu olurmusunuz aklınıza bıseyler gelırmı huzursuz edermı ınsanlar laf edermı dedım.
ev bızım kızım dedı kım ne dıyebılır eger ıstıyorsan herseyıkıralım dokelım yapalım dedı ama ben yardım edemem dedı her ıkı evlılıgındede cok destek oldum bılıyorsun dedı bendede suanda nakıt para kalmadı dedı ıstersen baska daırelere gec dedı kı bu onların oturdugu apartman oluyor sen nasıl ıstersen bana uyar dedı
kırada olman benım gururma dokunuyor bu kadar evınıcınde kızımın kıra daolması tamam kırayı alıp verıyor olabılırsınız ama sıze aıt degıl dedı neden ıstemıyım sen kendıne bak dedı
bunus oyleme sebebım bazen annem bana geldıgınde benıyemek yapıp buldugunda aglıyor senınde evın oldu ben senın yanına geldım dıyor yuvanı kurdun dıyor bcunku bız aılecek cok zedelendık
ve seyde cok dendı bunuda soylıyım bız adama ev verdık dedı kız verdık dedı yetıesemedıgınız tüp bebegın masrafını karsıladık ve tam 14 ay evımıze onlar baktı maddı anlamda herseyle (bu gunlerı hatırlamak bıle ıstemıyorum) adam kalkıp baska kadınlarla gezdı aldattı kactı gıttı dedıler
ama herkez farklı degılmıdır ben esıme yuzde yuz guvenıyorum demem ama esım benım annem 1 kg domates aldıgında onu kabul etmeyıp eve getırmeyen bırısı

ev alırsak zorlanıcaz bunu bılıyorum bahce katı daırelerı ıse esım ben senı bahce katında oturtmam dıyor bız hep ıyı yasadık dıyor benım maasım daha yuksek olsa daha ıyı bı hayat sunarım sana dıyor sunamıyorum ev alırsakta ıyıce kısıtlanıcaz dıyor kı haklı buarada baska bebek sahıbı olamıcaz 10 sene boyunca buda cok rısk kalan 250 lırayla ogluma ne bılım bot mu alayım sacımı boyatayım olmadık bı hastalıkmı cıksın veya hıc mı sınemaya gıtmıcez

para bırıktırırsekte kırayı alıp harcıyacagımızı dusunuyorum tamam hepsı gıtmez ama pesınatımızın uzerıne 10-15 bınkoyucaz sonra belkı bı araba almak ıstıcez (2-3 sene beklerken evlerde ıyıce degelernecek bırde bu var)

buarada suanda acıklık getıreyım ben aynı semteyım bu bahsedılen evın asagı sokagında oturuyorum aynı sırada yanı 10 dk mesafeyle
kımseyle komsuluk etmedım sagına soluna karsısına yenı bınalar yapıldı ınsanlar benı tanımıyor ha bu degılkı benı bılmıyor kımse elbette tanıyan bılen aılelerde var

herkez herseyı bana bıraktı bende gelecegımı etkılebılecek bu karara tek basıma karar verecek yapıda bırı degılım
o kadar cesur degılım
bı yazı okuyorum evet ya haklı dıyorum kı burada bahsedılen tadılat evın neredeyse kırılıp yenı dızayn edılmesı buyuk bı tadılat evet ya ıstedıgım gıbı yapayım dıyorum esyam var zaten ama odalara az gelır onlar sorun edgıl gec gıtsın dıyorum dıger ses ya esın bunu kafaya takmaya baslarsa ua laf soylerse ya sureklı bu dusunceyle hırpalanırsa
kabul edersınızkı ben bunları acık acık esımle konusmuyorum konusmamamda dogrusu sanıyorum

ev alma konusu ıcımde ıstek yanı o eve gecersemde arabamıda alırsam cocukta olunca mutlaka para bırıktırıp kucuk ev alıp kıraya verırım ben aılemden boyle gordum babam kac yasında hala dıyor ben bıseylerı satayım dıye degıl daha ne alabılırım dıye dusunuyor dıyo babam koy cocugu burada ben bılmemkı 50 lırayı geckın bır ayakkabı alsınlarda gıysınler
ama bız gencler oylemıyız
ben oyle olucam desem bakalım karsıdakı erkek ne dusunecek dısarı baktıgın zaman hersey richie richin kuzeni :KK53:

Son düzenleyen: Moderatör:
konuyu öyle uzattın ki kendimi romanda gibi hissettim inan,,

o evi satıp yeni ev alamazmısınız??

:KK52::KK52::KK53::KK53::KK53::KK1::KK1: SIZDE haklısınız ıste ınsanın derdı kendıne dag gıbı gelıyor benım bu aksama kadar bı karara baglamam gerek bu ısı benı her yerden sıkıstırıyolar
esım suanda tamamen oraya adapte olmus durumda babamlar ıse haber ver kıra yazısını kaldırauyım dıyorlar :KK14:

o evı babam satmıyor ben onu fakırlıkle yaptım emlakcı onun ederını vermez dıyor buarada evın ıcı yenılen bı tkaım seylerı yenılendı 140 metre kare bır evden bahsedıyorum satmaya kalksak kredıyle alamıuyorlar kredı cıkmıyor :18: takas edılen evler baska semtlerde cocugum var semten ayrılamıyorum :KK24: baskıdan oturu kısa kestım yorumu :KK54:

şimdi objektif gözle bakınca,
bence sakın babanızın evini satıp kendinize eklemeyin,
belki miras olarak o size kalıcak
ya da babanızın gözünde o ev size ait bilemem
ama erkeklere bu kadar bayan tarafından geçince bir rahatlama kudurma dönemi yaşıyorlar
önceki eşinizde de olmuş
düşündüm ben de gerçekten erkeğe bir rahatlama geliyor
eşiniz ev alma fikrinden vazgeçmiş gibi
eğer babanızın evine geçerseniz kendinizin ev alma ihtimali kalmayacak bana göre
zaten ucu ucuna yetişecek masraflar ve oraya takılı kalma ihtimali var gibi görünüyor bana.
bence şuanki evinizde kalmaya devam edin ve para biriktirin, benim annem de sizin babanızın mantığındadır hep zamanında çok zorluk çektik ama şuan keyfini sürüyoruz, ev yatırım için çok iyi bir çözüm bence.
sakın ama sakın babanızın evini satmayın derim ben. yazık acıdım babanıza kimbilir ne zorlukla yapmıştır o evi satmaya içi sinmez, bilirim.
o ev babanızın ve madem eşiniz para konusunda bu kadar gururlu babanızın evini satıp da kendinize ev almanıza da karşı çıkmalı esas gurur burda yapılmalı yoksa 1 kg domatesin gururunu herkes yapar.

ben boyle bısey ısteyınce esım bana kızıyor ama ben ondan habersız babamlara boyle yapalım dıyorum
sen neden onlardan oyle bırsey ıstıyorsun dıyorlar

su son yorumdakafamı karıstıran ama dıle dokmedıgım bı dusunceydı suanda oglum benım kekelemeye basladı buarada bugun yarın doktora gıdecek pedagog'a
onun masrafını bıle karsılayamıcaz belkıde ev alırsak suanda.. genelleme yaparak esımın aılenden bu sekılde bı konusmaya sahıt olsam guvensızlık duyuldugu ıcın uzulurdum ama tabıkı ıster ıstemez ınsanın aklına takılıyor
baska bı arkadasımında bana yorumu su oldu ssen o evde mutlu olursun onemlı olan esın mutlu olacakmı o sorun yasıcakmı kendı ıcınde bu kadar derın manalı dusunmeyı bırak onun uzerıne at bu ısı dıyor:KK14:

Yeni ev almak şu anda mantıklı görünmüyor.
Eğer eşiniz orada oturmaya "gerçekten" sorun çıkarmıyorsa, ben olsam içini değiştirir otururum.
Eski bitmiş geçmiş...Yeniden doğmuşsunuz :)

Ama gönlü yok, şartlardan dolayı gönülsüz evet diyorsa, şu andaki evinizde oturmaya devam edin, yine de ev almaya girişmeyin.
10 yıl her şeyi ertelemek gerçekten mantıklı değil.

Bir de, orada oturmaya karar verirseniiz, eşinle bu konuyu açık açık konuşmanı öneririm ben.
Ne hissettiğini net olarak söyle, ve onun da bu konuda ne düşündüğünü anlatmasını iste.
Yoksa, sürekli, acaba aklına geliyor mu, ne düşünüyor diye ikinizin de kafasında soru işaretleri oluşur.
Bu da ilişkinize yansır.
Senin ters bir anın olur, o der ki acaba aklına mı geldi... Sen onun ters anında yine aynı şeyi düşünebilirsin...
Bu sebeple "açık açık konuşun".

acık acık konusursam bu ev ısı kokunden kapanır bılıyorum buda bana sureklı yansır bu normal bu evdede ben gecmısle alakalı ne bısey anlatıyorum ne anıyoruz hıc bısey bız hıc bısekılde yansımıyor gecmıs cunku cocugumuzda alıp goren arayan nafaka yatıran bırı yok karsımızda

acık acık ben o evde oturmustum benden yana sorun yok demedım sen ne dusunuyosun demedım ama o bana cok dedı hzuur bulacaksan mutlu olursan rızan varsa gecelım yok dıyorsan ev alalım veya kırada kalalım kararı ver dıyor
gonulsuz oldugunud usunmuyorum yanı adamı eger tnaıyorsam zorla 1 adım atacak bırı degıl

artık bana ne halınız varsa gor dıyeceksınız :26:

Sizin çocuğunuza babalık yapan yürekli bir adam, sanmıyorum bunları konuşmaktan kaçsın...

Şimdi bir de tersinden düşündüm.
Siz onun daha önce yaşanmışlıkları olan bir evde oturur muydunuz?

açık açık konuşmamakla yanlış yapıyorsun bence.
belki senin kadar tecrübeli değilim ilişki konusunda
ama ancak açık açık aklımda ne varsa herşeyi konuşabilmeye başladıktan da sonra çift taraflı mutluluğa ve huzura erebiliyorsun.
yoksa kocan içine at at bi süre sonra hıncını başka yerden çıkarabilir bu ev mevzusunda da.
bir de çocuğun eski eşinden sanırım küçük de hiç olmadık masraflar çıkabilir
mesela kekemelik mevzusu vs gibi tedaviyle geçebilecek ama paran olmadan da tedavi olamayacak aklına gelebilecek bin çeşit şey çıkabilir

kafayı yicem düşünmekten :KK52::KK52::KK53::44:
benim fikrim şu babanın evine taşın orada otur iki yıl sonra kredilerin bitecek ama eve masraf yapmayacaksın :KK20:
paranda birikecek peşinatında olacak
kendine yeni bir ev al olsun bitsin bu evdende kira alırsın iki tane evin olmuş olur bence :KK34:

KARARIMI VERDIM

yenıden evlendım o ayrılıkta oraya bız cızgı cektık bız ondan sonrasını yasıyoruz konusuyoruz paylasıyoruz bundan sonra gerıye bakmak gecmısın ayaklara dolanmasına ızın vermeyecegım kı bunu esımle arkadaslıgımız basladıgında nısanlandıgımızda evlendıgımızde tamamen kesınletı
esımı cok sevıyorum evın herseyı degısecek ve yenılecek sonucta bende aynı benım kalbım aynı once tum uzuntuyle huzunle acıyla hırpalanırken sımdı baska bı mutlulugu yasıyorum ve ıcım rahat vet ben esımle gecınıyorum dıyebılıyorum
o eve oturacagız
aynı yone baktıgımıza gore Zamanı geldıgınde Allahta nasıp ederse bır bebegımız olacak daha sonra ben zaten saglıgım el verdıgı surece calısacagım ınsallah cocuklarımıza bızlerden bısey kalacak
cok tesekkur ederım her turlu yorum yapana

onun yerınde olsaydım oda suan evlendıgım adam olsaydı o eve otururdum cunku esımde benden baska bısey sezmıyordur ne eskıye ozlem ne sevgı nede bırsey onu cokj sevdıgımı bılıyor eger aklımı karıstıracak bısey olsaydı mısal esımın eskı esı ölseydı veya unutamatıgını bısekılde ıma etseydı sezseydım kı kadınların sezgılerı dogru cıkıyor o eve oturmaz belkıde esımle evlenmezdım bıle

buarada evet cocugum ılk evlılıgımden Allahın emanetıne dunyada bız emanet oluyoruz esımle ben

ınsallah hersey guzel olacak

bı kere ust uste bı konuda ben ne ıstedıysem olur demıstım sımdıde ne ıstedıysem olmuyormu desem :KK53: yenı ev olsunısterdım olmadı
Allah nasıp eder ınsallah :KK54::KK16: :KK16:

açık açık konuşmamakla yanlış yapıyorsun bence.
belki senin kadar tecrübeli değilim ilişki konusunda
ama ancak açık açık aklımda ne varsa herşeyi konuşabilmeye başladıktan da sonra çift taraflı mutluluğa ve huzura erebiliyorsun.
yoksa kocan içine at at bi süre sonra hıncını başka yerden çıkarabilir bu ev mevzusunda da.
bir de çocuğun eski eşinden sanırım küçük de hiç olmadık masraflar çıkabilir
mesela kekemelik mevzusu vs gibi tedaviyle geçebilecek ama paran olmadan da tedavi olamayacak aklına gelebilecek bin çeşit şey çıkabilir

buarada esımın unutmadıgını bılıyorum hassas bırı esım evet konusucam ama acık acık ben ılk esımle orada oturdum demem ama ıma edecegım mısal
o evdekı gecmıs bı yasantıyı bılıyorsun degılmı sonradan ogrenırsen huzursuz olabılırız dıyebılırım
esımın bıseyı ıcıne atmasını hıc ıstemem
kayınvalıdem ve kayınpederımlede konusucaz tabı o ayrıntıyı onlarla paylasmaya gerek yok :KK54:
cocugumu doktora goturecegımonumuzdekı hafta ıcı buarada cok tesekkurler

X