NE YAPCAGIMI SASIRMIS DURUMDAYIM

cocuk alman vatandasi zten istedigi zaman gelebiir buraya ama dediginiz gibi tr de birseyle yapmak istiyorum artik

Biz yanlış yönlendirmiyoruz. İlla kadının başında bir erkek olması gerektiğini veya bir erkeğe danışılması gerektiğini yazan sizsiniz. En yakın arkadaşım değme erkeklere taş çıkartır araba bilgisi konusunda. İlla erkekler arabadan anlar diye bir şey yok yani. Ha sizin ilgi alanınız olmayabilir benim de değildir para karşılığında birine danışarak aldım ilk arabamı. Kaldı ki zaten verdiğiniz çok spesifik bir örnek. Hadi varsayalım dediğiniz gibi araba da almayıverin o zaman. Kadın erkeğe ihtiyaç duymadan rahatlıkla hayatını idare edebilir, biraz güvenin kendinize. Bu sürekli yaptığınız kadın başıma vurgusunu bırakın artık, kendi gücünüzü farkedin

Bakin bu konuda haklı değilsiniz. Tüm araçlarımi kendim alirim bakıma tamire kendim götürürüm.aracim kendime ruhsatlidir vb. Evliyim bu arada. Yani mecburi olarak falan da yapmıyorum.
Araba alinacaksa ekspertiz şirketleri var gidersin sen kahveni içerken arabaya rapor çıkar bakarsın kafana yattiysa verir parayı alırsın. Bakıma tamire giderken verirsin yetkili servise oturur espressonu içer beklersin. Hatta öğlen arasına rastlarsan yemeğe bile çağırıyorlar servis tabldotuna.

Buyutmeyin bu kadar. Kadınız ve her şeyi yapabiliriz. Erkeklerden çok daha iyisini yaparız.

cocuk alman vatandasi zten istedigi zaman gelebiir buraya ama dediginiz gibi tr de birseyle yapmak istiyorum artik
Evet gelebildiği aşikar zaten. Kastım TR' de eğitim görünce, buraya yetişkin olarak dönerse zorlanabilir. TR' de Alman okulunda okuyunca, buradaki haklarını üniversite açısından daha kolay değerlendirip üstesinden gelir çünkü o eğitim sistemiyle ilerliyor.

Yoo, ben herşeyi tek başına yapabiliyorum. Erkek, erkek, erkek takmissiniz. Erkek olmadan ne yapılmaz mesela? Seks hariç
Arabayı sanayiye götürme işini erkek daha iyi yapar ama Almanya eminim burası gibi değildir. Bu kafaları Avrupa bile düzeltemiyor demek ki.

11 sene yasadigin yerin dilini öğrenmemek sizin hataniz.

Hic mi kurslara gitmediniz hic mi cocuklardan kapmadiniz bir kadin olarak önceliğiniz kimseye muhtac olmadan burda yasamayi ogrenmeniz olmaliydi.

Bende Almanyada yaşıyorum burda sizi bu denli çaresiz birakacak bir düzen yok.

O evde neden halen duruyorsunuz ?

Çıkın devlete sığının size bir ev bulup iyi bir is bulana kadar kiranizi da öder çocuklarinizin maasinida alirsiniz ki aliyorsunuzdur.

Yapamiyorsaniz da cikin Türkiye ye dönün o zaman.

Bu aşağılanmayi nasil kabul edersiniz ??

bende bilmiyorum sanirim biray vicdan yapiyorum acaba cocugum icin yanlis birseymi yapicam gercekten diye. okadar koruyorumkiii tam diyorum yaparim bi bakiyorum bi tepki veriolar ay yapamicakmiyim diorum

İyi de baba piyasada yok ki?? Adam başka bir kadınla yaşıyor? Çıkıp giderseniz bu çocuk ne kaybadabilir?

kayinvalidemede dedim ne zaman accak davayi napicaz diye o bile acele mi var gibilerinden tepki verioo birseyde diyemiyurum ayni evdeyiz kotu olcaz birsey desemm. bnde bekledim bu yuzdenn sizde halklisiniz bir an once yapmm gereken birsydi aslinda
Eski eşinizin annesine neden soruyorsunuz? Kendiniz açsanıza davayı? Acelesi mi var deyince, tabii canım bir 7 sene daha mı bekleyeyim desenize?

Seks icinde ihtiyacimiz yokki bi yerde ama bir kadin isterse hic bir sekilde erkege muhtac kalmaz
Evet evet, erkekten daha etkili yolları onunda var
erkekler kadınsız yapamaz ama kadınlar her türlü erkeksiz yapar, hatta ayağına dolanan olmaz daha iyi yapar

Çok güzel anlattınız anlamak isteyen anlar.

Burda bulgar kadınların hangi biri doğru dürüst Almanca biliyo ki ama her yerde çalışıp para kazaniyorlar varya çok zekiler bu konuda.
Bi bizim millet zora gelemiyo burda

Almanyada kadina yardim dernekleri var. Onlara basvurabilirsiniz. Size ilk adimlarinizda yardim ederler. Tercüman felan da bulurlar. Kurban gibi o evde beklemeye devam etme. Almanyadasin. Gerekirse sana devlet yardim eder.

siz boyle dusunmeye devam edin hicbirsey zorum gitmedi benm temizlik yapiyorum burda pazara cikiyorum cok sukur alnimin teriyle parada kazandim kazaniyorumda suan. ama bazi durumlarin zorlugundan bahsettim kimsem olmadigindan ilerde burda hepten yalniz kalcagimizdan kizimin dogru duzgun bir aileye sahip olamiyacagini dusundumm .aile akraba genis bi cevre olmucak .yakniz basimiza yasicazz bunlarda zor geliyor bunlardan bahsettim ama size gore zora geliyor demek yeterlii tabii .sagolun

Lütfen konu sahibine kızıp kendinizle kıyaslamayın.
Çok kişi tanıyorum çaresiz ve cesaretsız
Belki meslek de yok, güven yok..
Çocuklar büyüyene kadar kalayım, hayat bir şekilde geçiyor demiş kendine.

Oranın kurallarını bilenler yardımcı olmak istiyor konu sahibi
Biraz cesur olun artık, oranın aile konusundaki şartları daha iyi diye biliyorum.

Şuan kocanız hazır başka bir kadınla yaşıyorken şikayet edip bunu kanıtlarsanız bütün yasalar sizden yana olur
Az akıllı olun artık

Özgürlüğün tadına baktığınızda kendinize sadece şunu söyleyeceksiniz " ne kadar aptalmısım, çekmişim bu embesillerı"

tesekkurler

Çalışın kendi ayaklarının üzerinde durun kimseye ihtiyaciniz olmaz.
Belki düzgün bir adamla karsilastiniz tekrar evlenirsiniz duzeninizi kurarsiniz kim bilir ?
Bunlara da ihtimal verin kendinizi soyutlamayin hayattan.

Hangi eyalettesiniz ?

allah aşkına sadece 2 aydır almanyadayım henüz kursa da gitmedim kendim günde 3-4 saat çalışıyorum ve baya öğrendim şuan temelini. nasıl oluyor da 11 yılda anadiliniz gibi konuşmazsınız şu dili. mis gibi işinize girip ayrı çıkın çocuğunuzla açın boşanma davanızı. ihtiyacınız yok ki kimseye kendi başına yaşayan bir sürü insan var brda devlet bir sürü hak veriyor. kocanız başka kadınla yaşarken onun annesiyle yaşamak nedir ya

BEnim anlamadığım çocuğu sabah hazırla okila bırak sonra geri al, benden başka bakan yok kurs öylece kaldı dediniz ama iş için vakit bulmuşsunuz. Gerçekten orsa yasarken yapabileceginiz çok şey var. Orda yaşayan arkadaşlar da çok güzel bilgiler vermiş zaten.
Çocuğunuzun geleceği için orda kalmaya bakın. Tamam oranın vatandaşı istediği zaman gider büyüyünce ama orda okumak daha çok fayda sağlar geleceğine orda iş bulmak isterse yeri geldiğinde

konu sahibine ayrılamadığı için vs asla kızmam ama 11 yılda dil öğrenememek tamamen onun hatası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…