Ne yapacağımı bilmiyorum ...

Bu konuda tecrübeniz var mı ? dgs zor diyorlar ama bilemedim ama teşekkür ederim yazınız beni umutlandırdı araştıracağım tekrar teşekkürler :)

Bu konuda tecrübeniz var mı ? dgs zor diyorlar ama bilemedim ama teşekkür ederim yazınız beni umutlandırdı araştıracağım tekrar teşekkürler :)

Üniversite sınavının yanında dgs solda sıfır kalır.Açıktan okumadım dgsye girmedim ancak bi yerde 200 bin kisi sınava giriyor diğerinde 2 milyon.Birinde ilk kısımdaki fen ve sosyal belirleyici oluyor,ya da lisenin tüm konuları cıkıyor,diğerinde sadece 9.sınıftan matematik ve türkçe cıkıyor.Yani karsılastırılamaz bile o acıdan denenmeli mutlaka.En azından acıktan 4 sene okumak yerine 4 senelik fakülte ihtimali olması bile avantaj

Maalesef bazen en yakınımızdaki insanlar bile çok acımasız oluyorlar oysa en çok onların desteklemesi gerekirken stres de zaten her insanı etkileyebilen bir şey ama bazı insanları çok daha fazla etkileyebilir hem daha sınav açıklanmadı bile bu olumsuz düşünceler seni ele geçirmesin sen ne yapmak istiyorsıun önemli olan bu.internetten inceleyebilirsin bölümleri.
Benim açıkçası bu sistem hakkında bilgim yok ama konuyu görünce yazmak istedim.konuyu yorumları okuyunca böyle tatlı bir insanın üzülmesini istemedim.seni hiç tanımayan bir insan olarak şu yorumlardaki halin benim çok hoşuma gitti söylemeden geçemeyeceğim :)

Emin ol kendi kendini buyuten insanlar hayatta daha saglam adimlarla ilerliyorlar. Kendini ozguvensiz ve bilgisiz hissetmenin tek sebebi, sahip oldgn yasam bilgilerini kullanabilecegn bir ortaminin olmamasi. Bu senin tecrubesiz oldgnu gosterir bilgisiz degil. Aile de bazen cahillikten yanlis yonlendiriyor. Emin ol ilerde meslek sahibi olnca da derler ki "biz biliyorduk seni zaten afferinnn "
Kararsiz ve ozguvensiz degilsin. Sadece aile ve cevre baskisindan ne yapacagini anlik sasiriyorsn o kadar. 21 yaş nedir ki daha kuzum ben unive gittigim yillarda 36 yasnda bir abla vardi sinifmda. İki cocuk annesi,unvi anca kazanmis daha bunun gbi ne ornekler var. Sen isine de gir,maddi destegini kendin edin. Kendi kitaplarini kendin al madem aile sana hicbir is tutturmuyor ogretmiyor sen de tutma is mis. Cekil odana isten gelnce otur test coz her sey sende bitiyor inan ki
Ben de yillar once senin gbiydm. Benm ailemin maddi durumu yoktu ogretmenlik sinvlrna kpssye hazrlanrken. hem okulda ucretli ogrt yaptim calistim hem de teneffus aralarnda eve gelnce her firsat buldgmda test cozdum. Sen yeteri kadar istersen her seyi basarabilirsin

Ya teşekkür ederim size sizde naif bir insana benziyorsunuz :) internetten araştırmaya başladım bakalım bu sene ne olacağım

Ya ne kadar naif , kibar , kendini bilen bir insansınız çok etkilendim çabalarınızdan :) çok teşekkür ederim güzel sözleriniz için içime su serptiniz mutlu oldum :) inanın çevrem daha iyi olsa başka yerlerde olabilirdim diyorum daha destekleyici ve ılımlı olasalardı suan 2. üniversiteyi bile bitiriyor olabilirdim. Bakalım Allaha çok dua ettim Her şerde bir hayır vardır sonuçta belkide bu benim için hayırlı olandır.

Tesekkur ederm guzel sozlerin icin ben her zaman kendi ayaklari ustune kalkmak isteyen genclerin yaninda olmak isterim malesef cebre faktoru genclerimizi cok etkiliyor. Bilen de konusuyor bilmeyen de sonuc ne olursa olsun lutfen kndini strese sokup uzme. Kendini cevresini boyle guzel analiz edebilen birisi illa ki kendi hayatini yonlendirebilir. Sdce kendne guven yks aciklansin bak bakalm puanina. Yetiyorsa puanin yolunu ciz,yetmiyorsa devam et daha da hirsla sevkle saril. Hayatinin mimari sensin kim seni kimle kiyaslarsa kiyaslasin sallama. Gencsin sen yahu , ac bir muzik dinle sakinles kalk yuruyus yap bir bardak meyve suyu ic gokyuzune bak gulumse kendine iyi bak hayatinin iplerinin sadece kendinde oldugunu bilerek gurur duy, emin adimlarla ilerle gerisi bos
Bak hic unutmadgm bir soz vardir "hepimiz ayni bataklikta yasiyoruz ama bazilarimiz gokyuzune bakiyor" sen batakligi gorme gokyuzune odaklan sevgiler...

Tekrar teşekkür ederim çok güzel sohbetiniz inanın kendime olan inancım geldi bunun için teşekkür ediyorum size ve diğerlerine motive oldum beni çok iyi anladınız :) Umarım hayatınız musmutlu ve güzel geçer kazasız belasız hastalıksız günler diliyorum

Ya teşekkür ederim size sizde naif bir insana benziyorsunuz :) internetten araştırmaya başladım bakalım bu sene ne olacağım
Daha açıklanmamış ki ama güzel düşünelim. çoğu insan normalde alacağından daha düşük alacağını hissedebilir mesela ben de hissettim bunları zamanında.senin belirlediğin bir şey var mı aklında

Bölüm olarak mı ? bilmiyorum puanıma göre bakıcağım çok bilgim yok açık öğretim üniversiteleriyle alakalı

İnsallah kuzum benim Müminin Mümine duasi makbuldur guzel dileklerin icin cok tesekkur ederm ben de diger kuzucuklarim icin ettigim dualarima seni de katacagm emin ol Allah yolunu acik etsin

İnsallah kuzum benim Müminin Mümine duasi makbuldur guzel dileklerin icin cok tesekkur ederm ben de diger kuzucuklarim icin ettigim dualarima seni de katacagm emin ol Allah yolunu acik etsin
Ya çok teşekkür ederim sağolun dualarınıza benide kattığınız için :) sizinde Allah yolunuzu açık etsin :)

Evet,yani senin hedefin neydi
Sağlık istiyordum aslında anestezi , paramedik gibi 2 yıllıktan sonra 4 senelikte hemşirelik istiyordum sayısaldan hazırlanıyordum son 2 sene ama olmadı bidahakine hazırlanırsam tm den girmeyi düşünüyorum açıkcası matamatiği ilerletemedim bi türlü. Belki de başarısızlığım burdan kaynaklanıyor bana göre değildi bölüm , Tecrübesizliğime veriyorum. Sınavda stres yaptığım için işim baraja kaldı çok üzülüyorum bu yüzden korkuyorum geçemezsem diye geçersem bu sene açıkta kalmamak amacıyla açıktan okuyacağım artık hangi bölüme tutarsa puanım.

Ya kusura bakmayın birşey soracağım diyelim tercih yaptım ösym sitesinden mi yapmam gerekiyor ? yoksa büroya gidip mi kayıt olacağım ?

İkinci sorumda şu tercih yapınca diploma puanım düşüyor mu yada puanın üzerine ekleniyor mu ? yoksa ham puan mı geçerli oluyor ? bilgilendirir misiniz acaba ?

Butun tercihler osym uzerinden yapilir diye biliyorm canm. Ardindan tercih sonucun aciklndgnda bolum kaydi yaptirmak icin buroya gidersin.
2. Puan dusuklugu sdce tercih yapip kayit olur ancak gitmezsen olur kesin bir sekilde. Ama senin bahsettiginndurumda da puan duser mi pek emin degilim. O kadar karisik ki ben takip edemiyorum artk saldim gitti valla seni yanlis yonlendirmek istemem istersen o konuda 4446796yi arayip sabirla bekleyip bir temsilciyle kinustugunda ogrenebilirsin

Tekrar teşekkür ederim sizide yordum gece gece ya kusuruma bakmayın :) bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim :)

İnşallah olur canım moralini bozma hiç,daha sınav açıklanmadı.kendini üzme lütfen stres işte bu tür şeylere sebep olabilir
Matamatiği de kimisi sever kimisi de sevmez bu seni başarısız yapmaz.

İnşallah olur canım moralini bozma hiç,daha sınav açıklanmadı.kendini üzme lütfen stres işte bu tür şeylere sebep olabilir
Matamatiği de kimisi sever kimisi de sevmez bu seni başarısız yapmaz.
Sağolun ama işte geçemem gibime geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…