Ne yapacağımı bilmiyorum ...

SabihaGokcen

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2020
1.973
3.173
Merhabalar , bugün kaydoldum 21 yaşındayım ve sorunum sınavla alakalı tyt ye girdim ve çok strese girip az soru çözebildim. Sorular okadar zor geldiki elim ayağım titredi. Keşke geçen sene tercih yapsaydım diyorum ayt güzel geçti ama tyt iyi değildi barajı geçememekten korkuyorum sonra açık üniversite olduğu bilgisine rastladım araştırdım daha önce hiçbir öğretmenim bu konuda bilgilendirmemişti beni , açıkçası sevindim okuyunca barajı geçebilirsem inşallah açıktan okumayı düşünüyorum örgün eğitimde bilinmeyen bir üniversitede basit bir bölüm okumaktansa açıktan okumak daha cazip geldi hala bilgim yok açık üniversitelerle alakalı çevremden çok baskı görüyorum bari işe gir çalış diyorlar ama hiçbir tecrübem yok ailem hep hazıra alıştırıp büyüttü hiç dışarıya kendim çıkıp gezmedim lisede tecrübe edinmeye başladım dışarıyı ama hangi işi yaparım diye düşünüyorum akrabalarımın hepsi üniversiteyi bitirmiş yada okuyan insanlar benim dedikodumu yapıyorlar annemlerde sıkıştırıyor başarısız olduğumu beceriksiz olduğumu söylüyorlar ve benim öz güvenim çok düştü bu yüzden çok strese girdim açık öğretim okursam iş imkanı varmı üniversite diplomam olacak mı bilgilendirirseniz sevinirim çok mutsuzum daha sınav sonuçları açıklanmadı ama barajı geçemezsem ne yaparım diye düşünüyorum 2 sene dershaneye gittim ama olmayınca olmuyor galiba geçen sene neden tercih yapmadım diyorum

Açıktan okuyordum bir ara belli tarihleri var mesela 21-22 mart ve 14-15 ekim gibi o zamana kadar açıköğretime kayıt olup kitapları alıyorsun ve verilen tarihlerde sınava giriyorsun bu kadar

Açıktan okuyordum bir ara belli tarihleri var mesela 21-22 mart ve 14-15 ekim gibi o zamana kadar açıköğretime kayıt olup kitapları alıyorsun ve verilen tarihlerde sınava giriyorsun bu kadar
Açıktan okumak kötü mü sence eleştirilir miyim ? diplomamda üniversite mezunu yazar mı mesela ücretleri ne kadar oluyor nerede kayıt olmam gerekiyor

Açıktan okumak kötü mü sence eleştirilir miyim ? diplomamda üniversite mezunu yazar mı mesela ücretleri ne kadar oluyor nerede kayıt olmam gerekiyor

Açıktan okumak kötü değil neden kötü olsun ki bu açıktan okumayı genelde işte çalışanlar için kazanamayıp işe girenler açıktan üniversite bitirsin diyorlar yani
Diplomanda üniversite mezunu yazacak zaten
Ücretlerini hatırlamıyorum canım internetten araştır istersen

Acikogretim Anadolu universitesi adi olarak geciyor. Universite diploman anadolu unv adiyla cikiyor tabi ki ama acikogretim oldgu belirtiliyor bildgm kadaryla. Katiylar icin ve gerekli bilgileri edinmek icin anadolu unv acikogrtm fakultesi sitesini ziyaret edebilirsin. Aü aöf olarak geciyor kisaltmasi. Ordan da ilgili iletisim telefonunu arayip ayrintili bilgi edinebilrsin

Kaldi ki herkesin hayati kendine. Yasin daha cok genc. Elbette ki gelecek kaygisi duymak gereklidir ancak fazlasi sana zarar. Kendine guvenmen ve gerekli olanlari yapman yeterli. Bir egitimci olarak diyorm ki herkesin basari kalitesi ogrenim seviyesi kendine hastir. Kendini kimseyle kiyaslama kimseden asagi gorup kendine eziyet etme. Bu sana faydadan ziyade zarar olusturur lutfen

Çok teşekkür ederim yorumunuz için :) genelde durumu olmayanlar açıktan okuyormuşta diyorlar masrafsız olması güzel bence bölümler sınavla mı oluyor yoksa 150 yi geçmem yeter mi baraj olarak ? bilmiyorum akranlarım tarafımdan başarısız diye eleştirilmek istemiyorum 2 sene dershane masrafı yaptım o yüzden çok koyuyor bu sene korona muhabbetinden gerildim çalışamadım çok sonra strese girdim sınavda sorularda bi hayli zordu başım ağırdı kaldım öyle

Çok teşekkür ederim yorumunuz için :) bilmiyorum diğerleri 4 senelik okurken benim bu kadar sene mezuna kalmam üzüyor ve yaşlanıyorsun diye beni eleştiriyorlar seneye kardeşim giriyor sınava ve ben yüksek almak için çabalarken şimdi barajı bile geçememe korkusu sardı beni geçen sene tercih yapıp gitseydim keşke yüksek alırım diye düşünüyordum nasip değilmiş seneyede girermiyim bilmiyorum

2 senelik açıktan okuyup Dgs’ye girin.4 yıllık lisansa tamamlayın.İnanın 4 senelik saçma bir bölüme gitmekten daha mantıklı.Dgs cok daha az kisinin girdigi cok daha kolay bir sınav.60ar türkçe ve matematik var.Üstelik birinci bölüm konuları.En azından daha masrafsız olur ilk 2 sene.Sonra da daha iyi bir bölüm ve üniden 4 senelik fakülteden mezun olmus gibi olursunuz.Bir araştırın

Ben bu yazini da cevaplayayim bana sormamissin ama gordum madem duramadim oncelikle yuksekogrtm kurmlrndan herhngi brne hak kazanman icndir baraj puani. Ardndan bu baraj puani yeterli geldignde aof de de her bolum icin ayri bir puan vardir. Secimlerini bu puanlari degerlendirerek yaomalisin tabi ki. Yani durum baraji gecen aofde istedgi bolume girebilir degil asla. Ayrica ne yazik ki acikogretm denilnce insanlarmzn genelnde bi burun kivirma bi hmmmm havasi oluyor ama bunlar isi bilmeyenlerin tripleri. Pekala aof de guzel bir bolum okuyup da guzel hir meslek sahibi olabilirsin. Aofnin diger unvlerden tek farki orgun egitim olmamasi. Hatta belirli universiteler belirli saatlerde sinflrni aof igrencilerine aciyordu bazen. Hala var mi bilmiyorm ama sen dedgm gbi milleti duyma. Agzi olan konusur sacma sapan. Sen kendne guven hedeflerine ilerle gerisini bosver

Barajı geçince oluyor canım bir ücreti var onu bankaya yatırıyorsun
Başarısız değilsin ilk önce bu düşünceleri kafandan silmek gerek olur öyle şeyler barajı geçersen açıköğretimden okursun senin için herşey bitmiş demek olmamalıdır
Ben sana güveniyorum okuycaksın

Ya bu sene açıkta kalmak istemiyorum artık yoruldum 200 puanı geçememek koyuyor kitaplar paralı mı acaba ? kayıt olurken ne kadar ödemem gerekiyor bilginiz var mı ? diploma puanı ekleniyor mu ösym den mi tercih yapmam gerekiyor bu aöf e

Aciktan okumak elbetteki kotu değil ama universiteye gidip o ortami yasamalisin. Puaninin yettigi aklina yatan bir bolum olursa tercih yap derim. Ortalaman yuksek olursa da istedigin bir bolume gecis yapabilirsin.

Herkes her seyi elestiriyor zaten sekerim ben kndi ogrencilermle de inan ders basarisindan ziyade bu cevrenin motivasyonu dusurmesi yuzunden mucadele ediyorm. Duymayin kimseyi konusup dursunlar. Hayat senin hayatin. 4 yillik bir unv okuyup sudan ckmis balik gbinl bakinacagina emin adimlarla ilerle. Bu sene olmazsa seneye dene. Olmadi seneye dene. Duyma kimseyi. İsine de gir zaten bircok yks kinusuna hakim olursun artik ilerleyen sureclerde konu calismak yerine bol bol siru cozerek kendini gelistirirsin. İlerleyen yillarda meslek sahibi olmayip gecimini saglayamadgnda bugun o virvir konusanlarin hicbiri yasamaz skntıyı sen yasarsin. O yuzdennduyma kimseyi

Ya çok teşekkür ederim bayağı ağladım şu son günlerde mutlu ettiniz teşekkür ediyorum yazan herkese sizede :) 21 yaşında inanın o kadar yaşlı hissediyorum ki o kadar yalnız çaresiz dışarıyla alakam yok zaten çekingen bir tipim aileme kızıyoeum bu yüzden beni korkutarak yetiştirdiler hep ayağıma getirdiler hep eve tıktılar ve şimdi beni azarlıyorlar ilgisiz büyüdüm zaten hiç üzerimde çabaları yokken beni başarısız diye itam etmeleri karşılaştırmaları beni ağlatmaları üzüyor ama naparsınız işte katlanıyorum

Kayit ucreti degisiyor onu en duzgun bir sekilde telefon ederk ogrenirsin dedgm gbi siteden numarayi alip ara. Malesef her seye her seyin degistigi bir yerdeyiz. Sen arayip tum bilgileri edin ordan sekerm. Ben yanlis yonlendirmeyeym seni

Aciktan okumak elbetteki kotu değil ama universiteye gidip o ortami yasamalisin. Puaninin yettigi aklina yatan bir bolum olursa tercih yap derim. Ortalaman yuksek olursa da istedigin bir bolume gecis yapabilirsin.
Bende istiyorum o ortamı ama masrafı düşünüyorum dandik bir üniversiteye gidip masraf yapmak yerine açık öğretim daha iyi gibi zaten puanımın düşük olma ihtimali yüzünden aöf ü tercih etmeyi planlıyorum tyt iyi geçmedi ve bana yaşlanıyorsun oku diyenler yüzünden özgüvenim düşüyor beni aşağılıyorlar

2. üniversite olarak okuyorum ben. Tamamen zevkine. Öncelikle masrafsız değil dönem başı ücreti var. Ama basit. Hızlı mezun olursunuz tabi iş verirler mi bilemem. Önceliğiniz örgün bir üniversiteye girmek olsun aynı anda benim gibi açıktanda okuyabilirsiniz. Hemde açıktan istediğiniz bölümü okursunuz. Örgün üniversiteye kayıtlı olan öğrenciler puanına bakılmaksızın istediği açık bir bölümde okuyabilir.

Onlar senin ailen canım senin iyiliğini isterler hep
Sadece azcık sıkmış olabilirler bu yaşlar deli dolu yaşlar çok iyi bilirim bende senin yaşlarındayken hey gidi hey ne zaman istersen konuşuruz sen moralini yüksek tut ailenle iyi geçin ve kayıt olup sınavlarına odaklan

Ya size ne kadar teşekkür etsem az beni çok motive ettiniz diğerleri artık sınava girme diyor boşa masrafsın diyorlar kırıyor beni 21 yaşında çocuk muamelesi görüyorum ama bende yetişkin bir bireyim ailem beni özgüvenli yetiştirmedi yanımda olmadılar ilgisiz büyüdüm ne yapmam gerektiğini hep kendim öğrenmek zorunda kaldım çünkü ailem çokta bilinçli insanlar değil kendi işleriyle meşgul hep kendim yaşaya yaşaya öğrendim malesef ev dışındada biyere çıkmadım o yüzden tecrübesizim arkadaşım çok yok ve yük olmak istemiyorum birilerine bende bu siteye danışmanın daha iyi olduğuna karar verdim. Benim en kötü sorunum kararsızlığım tecrübesizliğim ve ne yapacağımı bilmemem belirsizlikten korkmam sizce geç mi 21 yaşında sınava girmek

Ya bunu bilmiyordum örgün eğitimde okuyan biri direk istediği bölümde okuyabiliyor yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…