ne olur ne olur ne olur bana yardım edin lütfen!

talihsiz84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
87
1
40
Arkadaşlar merhaba.benim 3 yıllık bir erkek arkadaşım var ve ailem maddi açıdan onu yetersiz buluyor ve ben 4 o 2 yıllık mezun.Birbirimizi çok seviyoruz.ve ailem evlenmemize şiddetle karşı çıkıyor ve ben nasılsa onunla evlenicem diye onunla birlikte oldum.erkek arkadaşım ya ben ya ailen karar ver diyor.onu çok seviyoprum başkasıyla da evlenemem.ne yapcam ben?sizce kararım ne olmalı.lütfen yardım edin lütfen.

Sadece sevmek karın doyurmuyor maalesef..:nazar:
En kısa zamanda iş bulun,çalışmaya başlayın.. İnşallah erkek arkadaşınız çalışıyordur şu anda.. Daha sonra bir bakarsınız,gelirlerinize,giderlerinize..Eğer hesaplarınız tutuyorsa ailenizin karşısına gelir güzellikle anlatırsınız.. Sizin sıkıntı çekmeyeceğinize inanan aileniz inşallah ikna olur..:teselli:
Ama önce hayatınızı bir düzene koyun..:eek:

canım ne denir ki sana,asıl önemli olan senin ne istediğin tabii ki,nasıl mutlu olacağın,ama sevgilini seçsende ailene sırtını dönme hiçbir zaman,ısrar edebildiğin kadar ısrar et,ama bu arada sevgiline ne kadar güvendiğin çok önemli evlilik açısından yani,sırf onunla birlikte oldun diye ya da o bi seçim yapmanı istedi diye böyle bi karar verme sakın,sakin bi kafayla düşün,onunla evlenirsen nasıl bir hayat seni bekliyor,ailenin tutumu ne olacak ve bundan sonra yüreğinin sesini dinle.

Canım lütfen çok iyi düşün.Aile anne baba o kadar kıymetlidirki bunu belki şuan anlamıyacaksın ama ilerde sende anne olunca ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksın.Bu durumda yapman gereken acele davranmaman.İkna etmeye bak erkek arkadaşını aceleye getirmemesini söle bu aradada aileni ikna edicek bir büyüğünden yardım iste .2 yıllık 4 yıllık ne önemi var çalışır bişeler yapmaya çalışırsınız, ama anne ve babanın rızasını almadan sakın yanlış bişi yapma.Beraber olma meseleside olmuş olan artık olmuşla ölmüşe çare yktur.Bir boşluğuna geldi sanırım.Bundan sonra lütfen dikkatli ol.Zaman herderde devadır bunun için acele etmeden mantıklı vede makul ol emi birtanem inşallah herşey gönlünce olur .

Canım aileler bu kadar karşı çıkıyorsa onlar yabana atma derim,moralini bozmak istemem ama çok erken davranmışsınız bazı konularda..
Madem bu kadar seviyorsunuz birbirinizi,madem ailen işine ve maddi durumuna güvenmiyor,iyi bir iş bulsun öncelikle kendine,ailene kendini kanıtlasın..
Ailen de 2 yıl fazla veya eksik eğitim almakla ne abad ne de berbad olunamayacağını anlamış olur..
Bu kadar sevdiğine ve güvendiğine göre bunları hakedecek birisidir diye düşünüyorum.
Ama önce hayatınızı düzenleyin..

İşi var memur ve düzenli geliri de var.Ben çalışmasam da rahatlıkla geçinebiliriz.Ama benim babamın servetine göre onun maddi durumu kötü dedim.Yoksa işi var.Eğitimi benden düşük sadece.

Bir kere insan nasıl olsa evlenicem diye beraber olmaz.
Ondan başkası kocam olmayacak diye nasıl düşündünüz onuda anlamış değilim.
Tamam çok seviyor olabilirsiniz ama hayatın insana neler getireceği bilinmez.
Erkek arkadaşınızın tavrıda çok yanlış.
Madem aileniz istemiyor sınırları zorlayın biraz,eğer sevginize çok güveniyorsanız.
Onu tanımalarını sağlayın,önyargılarından vazgeçmeleri için mücadele edin o zaman.
Ya ailen ya ben diyen bir erkek için değil ailemi ezip geçmek kılımı kıpırdatmam.

Arkadaşlar merhaba.benim 3 yıllık bir erkek arkadaşım var ve ailem maddi açıdan onu yetersiz buluyor ve ben 4 o 2 yıllık mezun.Birbirimizi çok seviyoruz.ve ailem evlenmemize şiddetle karşı çıkıyor ve ben nasılsa onunla evlenicem diye onunla birlikte oldum.erkek arkadaşım ya ben ya ailen karar ver diyor.onu çok seviyoprum başkasıyla da evlenemem.ne yapcam ben?sizce kararım ne olmalı.lütfen yardım edin lütfen.

olaya kızlık zarı acısından bakmam bile..
ancak seviyorum dedinmi akan sular durur..
parası yokmus bilmemneymiş bunuda umursamam
ancak çalışıcak evini yuvasını korucak
bazıları vardır üç kuruş parası olur evine bakar ilgilenir zorda bırakıp gitmez çalışıp parasını kazanır böle biri ise sorun deil
bide çalışmayan erkekler var karısı getirir o yer bide utanmadan kavgasını eder işte böle biri ise zaten bu kişiyi sevmen hata
nasıl böle bi insan aileden üstün tutulurki?
eger degerli biri ise seni hakediyosa aileni ikna etmeye calış..

okuduğu yıl sayısı değil hayatta azim ve çalışkanlık önemli canım. benim eşim 2 senelik okudu bense 4 senelik okudum.ama şuan ben işsizim 2 senedir. o benim 1 senede kazanabileceğim parayı bir ayda kazanıyo. hayatta cesaret ve azim önemli.takılmayın kaç sene okuduğuna. ben okudumda noldu. 2 senedir bir işe giremedim. ama eşim kendi şirketini kurdu sıfırdan. evlenirken bişeyi yoktu. çalışın gerisi gelir. ailene de kabul ettirmelisin. onların rızası olmalı....kolay gelsin canım...

herşeyi geçtim, erkek arkadaşının "ya ben ya ailen" diye seni tercih yapmak zorunda bırakması hiç hoş değil. oturup orta yol bulmaya çalışmak varken işin kolayına kaçmasın. sanırım nasıl olsa benim oldu mantığıyla kendisinin seçileceğinden emin .

ve asla aklından çıkarma her ne olursa olsun ne yaşamışsa yaşansın asla ailene arkanı dönme..nacizane tavsiye canım...

Arkadaşlar teşekkür ederim.Ama şöyle bir durumda var.Erkek arakadaşımın güzel bir işi var ve evlenirsek kesinlikle maddi açıdan zorlanmayız.Ama evi ve arabası yok.Ayrıca ailesinin eğitim düzeyi düşük.Asıl sorun da bu.Yoksa evlenirsek para sıkıntısı çekmeyiz ki.Ailemi ikna edemiyorum.Bu mümkün değil.Defalarca konuştum defalarca.Ama vazgeçmiyorlar dediklerinden.

insan kolay bulamıyo, daha doğrusu insan kolay sevemiyoo.. bence erkek arkadaşın ailenle anne yada baban farketmez yada ikisinle birden konuşsun.. senin yükün ağır bence olayı tamamen sana yüklemişş..olmaz oda elini koyucak taşın altınaa.. bence oda seninle evlenmek istiyosa herşeyi göze alıp kendisi tek başına senin ailenle konuşup onların güvenini kazanmalı..

sunu bilir sunu söylerim ne yasamıs olursan ol eger ki evliliğide anne-baba rızasını alamazsan o evlilik eninde sonunda bitiyor...

aileni ikna etmeden evlenme derim ben

Arkadaşlar teşekkür ederim.Ama şöyle bir durumda var.Erkek arakadaşımın güzel bir işi var ve evlenirsek kesinlikle maddi açıdan zorlanmayız.Ama evi ve arabası yok.Ayrıca ailesinin eğitim düzeyi düşük.Asıl sorun da bu.Yoksa evlenirsek para sıkıntısı çekmeyiz ki.Ailemi ikna edemiyorum.Bu mümkün değil.Defalarca konuştum defalarca.Ama vazgeçmiyorlar dediklerinden.

Erkek arkadasinin tutumunu hic begenmedim, ne demek ya ben ya ailen, cok sacma, sakin ailene rest cekme güzelim ilerde cok pisman olursun, sana böyle baski yapmaya hakki yok..:kızgın:

Sirf onunla beraber oldun diye her lafina ammennah diyecek kadar cahilde olma, tamam olan olmus bir hata yaptin belki ama bu hatanin bedelini ömür boyu cekme sakin ailene sirtini cevirme canim 10 tane koca bulursun ama birtane annen yada baban daha olmaz...:1closedeyes:

Bence en güzeli araya büyükleri sokmak, erkek arkadasina söyle ailesini araya soksun, onlar gelsinler güzelce seninkilerle konussunlar, babanin sevdigi saydigi diger büyüklerinide davet edin, ortami yumusatsinlar isi tatliya baglayin...a.s

Insallah hayirlisi olur güzelim, allah beraberin olsun.a.s.

canım aileni babanı yabana atma arkadaşımın dediği gibi 10 tane koca bulursun ama anne baba bulamazsın her ne olmuşsa olmuş boşver hiçbir şekilde mecbur değilsin aileni dinle derim ben elbet vardır bir bildikleri

daha iyi bi iş bulunur elbet.sevgi varsa her şey aşılır bence
hem iki yıllık mezunuymuş dört yıl mezunuymuş hiç fark etmez

Arkadaşlar zaten erkek arkadaşım tüm aile efradını toplayıp geldi beni istemeye.Babam verdi.Ama sonra vazgeçti.Vermiyorum dedi.Ayrıca erkek arakadaşım babamla konuşmadı.Ama kızımı bırak diye babam defalarca onun işyerine gitti.O da bırakmam bırakamam demiş.

X