Boşanmış 2 çocuklu biri ili evlenme arefesi.

Adam 3 ay sonra söylemiş sen 2 senedir berabersin. Biraz geç değilmi düşünmek için?
Karşı taraf tabi korumacı olacak sonuçta evlatları var. Evlat herşeyden öte.
Olumsuz şeylerde olabilir görüştükçe çocuk bunlar.
Herşey herzaman güllük gülistanlık olacak değil.
Yeri geliyor kendi canın kanınla anlaşamıyorsun, onlarlada olacaktır sorunlar.
Eğer istemiyorsanız ayrılın, kimse yıpranmasın.
Üstelik hamile.

Merhaba hanımlar, çok zor bir kararın eşiğindeyim. 34 yaşında mühendis, iyi bir geliri ve kariyeri olan bir kadınım. 2 yıllık bir ilişkim var. Karşımdaki kişi benimle aynı meslekte 40 yaşında, boşanmış ve bir erkek bir kız çocuğu var. Çocuklardan birisi 11 diğeri 6 yaşında ve anne ile birlikte yaşıyorlar. Çocukların annesinin maddi durumu ve koşulları iyi olduğundan dolayı para ile alakalı bu güne kadar bir problem yaşanmadı. Ancak ben bir türlü karşımdaki kişinin çocuklarının olmasını kabul edemedim. İlk tanıştığımızda görüşmek istemeyeceğimi düşünerek 2-3 ay benden saklamıştı. Sonrasında ayrılma vs gibi durumlar oldu ancak tekrar görüşmeye başladık. Çocuklarla 3 kez görüştüm ve olumsuz bir durum söz konusu değildi. Nihayetinde çocuk olarak bakıyorum onlara ancak karşımdaki kişi aşırı korumacı onlara karşı ve biz sürekli tartışma halindeyiz. ilişkilerimiz tamamen sonlandırıp yollarımızı ayıracağım sırada 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Ve şu an hala karar veremiyorum. Yaşım dolayısıyla aldırmak korkutuyor beni. Devam etmekte öyle ama. Sorunlarımızı aşamamışken çocuk sebebinden dolayı bir araya gelmek olur mu. Ben onun için yaşadığım şehri değiştireceğim. Lütfen özellikle yaşayıp aynı şeyleri yorum yapan olursa çok sevinirim. Sevgiler.
Çocuklarla alakalı nasıl bir sıkıntı yaşadınız ayrılma sebebiniz neydi daha önce ? Korumacı derken tavrı nedir ? Belkide normaldır tavrı sonuçta çocukları yani buna bişey yapamazsınız çocuklar gelir gider babaları ve bi şekilde zaman geçirmeleri gerekiyor hakları da şimdi senin çocuğun da olucak eğer aldırmazsan en az onun hakkı olacağı kadar diğer çocuklarının da hakkı var sonuçta zaten anneleriyle yaşıyorlarmış ikiniz güzelce büyütürsünüz diye düşündüm ama önceki olanları bilmediğim den pek yorumlayamadım önceki yaşadığınız her ne ise onu gözden geçirip tekrar tekrar düşünüp görüştüğünüz kişiyle konuşmanız gerek kendisine de gebelik haberini vermelisiniz bu sizin tek alacağınız bir karar değil haber vermeden aldırırsanız çok ağır bir şey yapmış olursunuz bence.

X