ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

ben fotoğrafçıyım özel çekimlere gidiyorum.. mesela nişan düğün dogum hikayesi yapıyorum.. çekim başı 500-700 tl arası değişiyor.. fakat bazı ay oluyor 5-6 çekim oluyor bazense 3 ay 4ay iş olmuyor malesef..

merhabalar ben şu an halkla ilişkiler ve reklamcılık okuyorum bu sektörde maaş durumları nasıl acaba var mı birileri bu alanda çalışan ??

ben de öğretmenim,sanıldığı gibi 3000 lira maaş almıyoruz :KK1:
burda yazılmış genelde ne kadar aldığımız,üzerine bir de ek ders ücreti alıyoruz işte...kimseye muhtaç olmuyorum bin şükür ne diyeyim:128::KK54:

Teşekkürler::KK9:
İnsanlar sıkıntıdayken bazen kendi çocuğuna tahammülsüz davranırken, öğretmenlerimiz bir sınıf dolusu çocuk ve model model veli ile cebelleşiyor.
Ben çok saygı duyuyorum öğretmenlerimize , bu emeğin bir karşılığı yok ama bari iyi yaşamaları için gereken şartlar sağlansa:KK31:

çok sevindim bunları okuyunca :nazar::KK9:...keşke herkes sizin gibi düşünse...:KK31: herkes öğretmenliğin çok kolay olduğunu düşünüyor,ama sınıfa koysanız 1 saat tahammül edemezler...çocuklar ayrı veliler apayrı dert...idarecisi,müdürü,diğer öğretmenlerle ilişkiler,okulun eksikleri derken stresten hastalık sahibi oluyoruz işte :KK50:

İşsizim bu topik benim yaşam enerjimi aldı şu anda. Pek yeri değil açıkcası. Bizim gibi deli gibi işe arayıpta bulamayanların içini sızlatıyor çünkü.

Son düzenleme:
konuyu görünce a.tım baktım bordroma 1.855 maaşım ve öğretmenim branş olunca ek derslerde garanti olmuyor takdir edersiniz ki ve öğretmen arkadaş doğru yazmış 3000 lira almıyoruz biz onu da hemen belirtivereyim :)) hamdolsun diyoruz şimdilik Allah olmayana da nasip etsin

3 yıllık memurum. Zabıt katibiyim. Mesailerimizi kaldırdılar.
En son aldığım maaşım 1.820 TL.
Allah bin bereket, olmayanlara da daha yükseğini versin. (Amin)

Ben de zabıt katipliğinden 8 kez mülakatta elendim. Hakkımı yediler, haram zıkkım olsun diyorum kendime her dua edişimde. :KK50:

bence maaşı yazarken mezuniyeti diplomayı da yazmak lazım ki fikrimiz olsun
ve de kıyaslayabilelim

ben geldim yeniden:KK3::KK3:
yazarsın yazarsınnn.

ben 150 falan yazmıştım en son. yeter ki klavyeye ve metne bakma
elmeyracım ya nasıl olcak olcak metne bakma klavyeye bakma
nereye bakayım tam olarak:26:
150 çok iyiymiş

Önemli değil işteyiz , bana da öye oluyo arada
Sabah yazdığımın cevabını akşam görüyorum , geç cevaplıyorum ama napalım :KK17:
Belki de N'artık kk ya çok nadir uğrayabilicim :KK37: maalesef

Biraz daha hızlanırsan iyi olur 90 üstü olsun hep, garanti olsun inşallah
inşallah kader inşallah bu sefer kırarım şeytanın bacağını
ya bu düğünüme sukadar kaldı yazısını naı yapıyoruzz ???

kullanıcı kontrol panelinde sol tarafta profili düzenle kısmı var ordan :KK34:

3 yıllık memurum. Zabıt katibiyim. Mesailerimizi kaldırdılar.
En son aldığım maaşım 1.820 TL.
Allah bin bereket, olmayanlara da daha yükseğini versin. (Amin)
kadrolusun galiba sözleşmeli başvuracağım ben
inşallah bi yerden başlamak nasip olur bizede
memnunmusun işinden:26:

Ben de zabıt katipliğinden 8 kez mülakatta elendim. Hakkımı yediler, haram zıkkım olsun diyorum kendime her dua edişimde. :KK50:

8 kez:KK53:
daha iyileri olacaktır eminim
üzme kendini:KK16:

2 Ay önce babamın yanından çıktım. :KK1::KK1:
2500 ile 4000 arasında değişirdi, kafası ne eserse onu verirdi. :KK1:

ben geldim yeniden:KK3::KK3:

elmeyracım ya nasıl olcak olcak metne bakma klavyeye bakma
nereye bakayım tam olarak:26:
150 çok iyiymiş

inşallah kader inşallah bu sefer kırarım şeytanın bacağını

kullanıcı kontrol panelinde sol tarafta profili düzenle kısmı var ordan :KK34:

8 kez:KK53:
daha iyileri olacaktır eminim
üzme kendini:KK16:
2 kez Yargıtay, 2 kez Danıştay, 4 kez de Ankara Adliyesinden elendim. :KK43: En son 3 dakikada 180 kelime yazarak, 82 kpss puanımla elendim. Niye elendiğimi de gayet iyi biliyorum da neyse.. Teşekkür ederim bu arada. Hayırlı değilmiş demekki demeyi öğrendim.

Canım inan öyle kişiler var ki mülakatta ad - soyad sorup tamam çık diyorlar.
Onlar için aslında mülakatın bir önemi yok. Prosedür icabı yapılan birşey.
Hakkı ile girenlere lafım yok. Benimde torpilim yoktu. Torpilsiz girdim ki, kazanmayı bile düşünmüyordum.
Torpille yerleşenlere inan bende hakkımı helal etmiyorum.
Hakkında hayırlısı olsun. :KK54:

Evet canım kadroluyum. Lisans mezunuyum. Derecem 9/3
İnşallah sizlerde daha güzel bir yerden başlarsınız.
Memnuniyet konusuna gelince, her işin zorlukları olduğu gibi bu işinde zorlukları var.
Çok fazla sorumluluk gerektiren durumlar var.
Adalet dağıtılan yerde en fazla adeletsizliğin yaşandığı yer.
Yaptığın bir yanlışta hemen hakkında tutanak tutulup, soruşturma başlatılabiliyor.
Başka bir kurumda olsan atıyorum Emniyet Müdürlüğü veya Milli Eğitim Müdürlüğü gibi bir yerde izin alınmadan soruşturma başlatılamıyor.
Kendi personelini korumayan bir yer.
Memnun musun dersen, ben kendi yerimden bahsedeyim evet memnunum.
Kalem arkadaşlığı olsun, hakimle ilişkilerim olsun sıcak aile gibi bir ortamımız var.
Hatta haftaiçi 8 saat birlikte olduğumuz halde, haftasonları bile buluşuyoruz.
Birbirimizin evine çaya, yemeğe gidip geliyoruz.
Çalışma ortamın, arkadaş çevren ne kadar iyi olursa yaptığın işi severek, isteyerek yapıyorsun.

Hakkı ile girenlere lafım yok. Benimde torpilim yoktu. Torpilsiz girdim ki, kazanmayı bile düşünmüyordum.

Bana da anayasa maddesi saydırdılar kelimesi kelimesine. Herkese uyduruktan 2 soru, bana bilemeyip pes edene kadar arka arkaya gelen 15 soru.. Çok güvenirim genel kültürüme aslında. Keşke zor da olsa sorsalar ama bilince alsalar.. :KK50:

Bana da anayasa maddesi saydırdılar kelimesi kelimesine. Herkese uyduruktan 2 soru, bana bilemeyip pes edene kadar arka arkaya gelen 15 soru.. Çok güvenirim genel kültürüme aslında. Keşke zor da olsa sorsalar ama bilince alsalar.. :KK50:

Canım nasıl desem onlar için soruyu bilmekte önemli değil.
Bana 3-4 soru sordular 1 tanesini bildiğimi sanıyorum. Diğerini tamamen salladım.
İçlerinde can alıcı soru vardı. "Memurun maaşı hangi hallerde geri alınır" diye sordu başkan.
Bende biraz durdum ve "Ödenen hak hiç bir zaman geri alınmaz" dedim.
Diğerlerine bilmiyorum efendim dedim. Onlarda tamam çıkabilirsin dediler.
Onlar için önemli olan, kendinden emin olman, kendi ifade edebilme gücün, diksiyonun, duruşun.
Bundan bize memur olur mu gözüyle bakıyorlar.

uluslararası(ispanyol) bir firmada yeni işe başladım uluslararası ilişkiler mezunuyum 2dil konuşuyorum..Management Trainee(yönetici adayı) pozisyonuyla başladım 3 ay mülakat sürecinden geçtim..2850TL net maaş + arabam için 2 depo benzin hakkım var bir de yemek tabi. 6 ay sonra maaşım artacak 1000-1500TL sanırım. 8 ay işsizdim firmalarla maaş konusunda anlaşamadığımızdan. Çok şükür gönlüme göre bir işim oldu sayılır. Şuan eğitimdeyim. Allah herkesin gönlüne göre versin, işi olmayanlara iş hakkı ; emeği sömürülenlere de hakkını versin.

Canım nasıl desem onlar için soruyu bilmekte önemli değil.
Bana 3-4 soru sordular 1 tanesini bildiğimi sanıyorum. Diğerini tamamen salladım.
İçlerinde can alıcı soru vardı. "Memurun maaşı hangi hallerde geri alınır" diye sordu başkan.
Bende biraz durdum ve "Ödenen hak hiç bir zaman geri alınmaz" dedim.
Diğerlerine bilmiyorum efendim dedim. Onlarda tamam çıkabilirsin dediler.
Onlar için önemli olan, kendinden emin olman, kendi ifade edebilme gücün, diksiyonun, duruşun.
Bundan bize memur olur mu gözüyle bakıyorlar.

Ben o konuda kendime çok güveniyorum. Hiç kekelemeden, saçmalamadan, kendimden çok emin bir şekilde durdum karşılarında. Çünkü bu tür konularda çok soğukkanlıyımdır. Yer Ankara olunca bu söylediklerimizden başka şeylere önem verir hale geliyorlar. Umarım anlatabildim. :)

Ben hepsi öyle oluyor demedim ki, hepsinin öyle olmadığına eminim zaten
Sadece zabıt katipliğinden bahsettim mülakatta torpil dönüyor haberiniz olsun dedim ( Ona bile hepsi demedim )

Şu kk da ne söylesen yanlış anlaşılıyor yahu...

Bende böyle düşünen varsa içlerine su serpmek istedim sadece !!!

2 kez Yargıtay, 2 kez Danıştay, 4 kez de Ankara Adliyesinden elendim. :KK43: En son 3 dakikada 180 kelime yazarak, 82 kpss puanımla elendim. Niye elendiğimi de gayet iyi biliyorum da neyse.. Teşekkür ederim bu arada. Hayırlı değilmiş demekki demeyi öğrendim.

ne diyeyim bilemedim
8 kez dile kolay
başka yerlere başvursan
aynı komisyonla uğraşmasan artık:26:

Evet canım kadroluyum. Lisans mezunuyum. Derecem 9/3
İnşallah sizlerde daha güzel bir yerden başlarsınız.
Memnuniyet konusuna gelince, her işin zorlukları olduğu gibi bu işinde zorlukları var.
Çok fazla sorumluluk gerektiren durumlar var.
Adalet dağıtılan yerde en fazla adeletsizliğin yaşandığı yer.
Yaptığın bir yanlışta hemen hakkında tutanak tutulup, soruşturma başlatılabiliyor.
Başka bir kurumda olsan atıyorum Emniyet Müdürlüğü veya Milli Eğitim Müdürlüğü gibi bir yerde izin alınmadan soruşturma başlatılamıyor.
Kendi personelini korumayan bir yer.
Memnun musun dersen, ben kendi yerimden bahsedeyim evet memnunum.
Kalem arkadaşlığı olsun, hakimle ilişkilerim olsun sıcak aile gibi bir ortamımız var.
Hatta haftaiçi 8 saat birlikte olduğumuz halde, haftasonları bile buluşuyoruz.
Birbirimizin evine çaya, yemeğe gidip geliyoruz.
Çalışma ortamın, arkadaş çevren ne kadar iyi olursa yaptığın işi severek, isteyerek yapıyorsun.

en iyi özelden bile daha iyidir diye düyünüyorum canım ya
inşallah nasip olur memurluk çok yoruldum artık
düzen kurmak istiyorum şöyle en çabuğundan:KK31:
bende lisans mezunuyum
pek terci etmiyorlarmış diye duydum ama
demek ki imkansız değilmiş
hayırlısı olsun hakkımızda

özel bir şirkette finans uzmanı olarak çalışıyorum 1.750 TL idare ediyoruz:KK17: (Allaha şükü) gerçi şu anda şirket zor bir zamandan geçiyor 3 aydır maaş alamıyoruz ama bakalım kısmet:KK19:

X