ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

Şimdi bir toplantıya girmem lazım, hızlıca soran arkadaşlarıma yazayım inşaat mühendisiyim. Bu birazda derler ya doğru yerde doğru zamanda. Bende belki doğru yerdeydim, şans işiydi ilkkez işim yaver gitti. Bu muhtemel yavrumun gelmesi için vesileydi

peki ortaya başka bir konu atayım o zaman:
şimdiki aklınız olsa,hangi mesleği seçmek,hangi okulda okumak isterdiniz?

ben 2.üni. olarak hlkala ilişkiler okudum,yandal olarak..keşke o zaman tüm imkanlarımı zorlayarak,ya okulda kalıp,asis. olsaydım ya d istanbula gidip,bana o zaman iş teklif eden ajansta çalışsaydım...

şimdiki aklım olsa deli gibi zengin bir koca bulurdum:KK1::KK1:

bi elim yada bi elim balda olurdu ohhh:21::21:

Aynen, 13 tüp yaptım mecburdum çalışmaya çalışmasam altından kalkamazdım. Bir mucizem oldu devam etmedi, etseydi şimdi evimdeydim :KK43:( Tabi yanlış anlaşılmasın evde olmamaya üzülüyor değilim bebeğim gitmeseydi de herşeye razıydım [/QUOTE

Allah sağlıklı bir evlat nasip etsin umarım size,bir an önce kucağınıza alırsınız..

Allah kolaylık versın tatlım babayla calısmakta zor zanaat bence bız 2 saat bıle duramayız yanyana degılkı ıs yapalım :KK70:

Telefonu verir elime, x ara arar veririm kapatır, hüseyini ara, ahmeti ara, mehmeti ara, şunu ara, bunu ara.. :KK53:
Hem zihnen, hem bedenen öyle yoruldum ki ah bide yaransaydım...:KK14:

Son düzenleme:
okudukça gördüm ki hemen hemen herkesin sızlayan yarası yapılan iş ve alınan maaşların orantısızlığı. büro yönetimi mezunuyum,6 yıldır aynı firmada çalışıyorum. aşağıda alıntı yaptığım arkadaşla hemen hemen aynı işleri yapıyorum ve 1273 tl maaş alıyorum. (yol param yok evim yakın, yemek buradan,sigorta var ama en düşükten yatıyor.) bu sene zam yapmadı patron. büyük bi iş alıncaya kadar da yapmayacakmış. 2000leri 2000 üstlerini gördüm topikte. Allah daha çok versin herkese. benim gibi hakettiğinden az alan arkadaşlar buna da şükür deyip oturacağız artık napalım. memuriyet en düşük kademe bile olsa daha iyiymiş ama artık yaş oldu 33 bu saatten sonra hangi kpss hangi atama, üniversitedeki aklım olsa hiç bu bölümü seçer miydim. aah ah yaram deşildi
:KK14:
yabancı dil olarak sadece ingilizcem var,
genel olarak yaptığım işler;
Yöneticimin günlük iş planını ve ajandasını organize ediyorum
Yöneticimin telefon, e-mail ve faks trafiğini takip edip yönetiyorum
Raporlama, dosyalama ve dokümantasyon işlemlerini gerçekleştiriyorum
Yurt içi/yurt dışı seyahat organizasyonlarını yapıyorum. Otel ve uçuş rezervasyonları, yemek organizasyonları ve vize işlemleri için gerekli işlemleri gerçekleştiriyorum
Yöneticime gelen evrak/belge/kargoları teslim alyorum

Yaklaşık 5 yıldır evde pc başında çalışıyorum.Web sitelerim var ve webmasterlık yapıyorum, Amerika'daki bir reklam şirketi ile çalışıyorum.Aylık 1000 tl. gibi bir kazanç sağlıyorum.Ehh hiç yoktan iyidir:KK31:

peki ortaya başka bir konu atayım o zaman:
şimdiki aklınız olsa,hangi mesleği seçmek,hangi okulda okumak isterdiniz?

ben 2.üni. olarak hlkala ilişkiler okudum,yandal olarak..keşke o zaman tüm imkanlarımı zorlayarak,ya okulda kalıp,asis. olsaydım ya d istanbula gidip,bana o zaman iş teklif eden ajansta çalışsaydım...

kesinlikle mühendis olmazdım.arkeoloji/sanat tarihi/sosyoloji vs okuyup araştırmacı olmak isterdim aaaaaah ah:KK14::KK14::KK14:

Yaklaşık 5 yıldır evde pc başında çalışıyorum.Web sitelerim var ve webmasterlık yapıyorum, Amerika'daki bir reklam şirketi ile çalışıyorum.Aylık 1000 tl. gibi bir kazanç sağlıyorum.Ehh hiç yoktan iyidir:KK31:

arkadaşım bu işin kursları falan var mı acaba, iyi bir ek gelir gibi görünüyor :KK6:

Son düzenleme:
gelde özel sektöre lanet okuma.daha şimdi aradı patron,toplantı uzayacak bilginiz olsun dedi.bu ne demek kır dizini otur.

6 da mesai bitiyor normalde.mal mal oturcam burda..offf kızımı özledim evime gitmek istiyorum ya..

Telefonu verir elime, x ara arar veririm kapatır, hüseyini ara, ahmeti ara, mehmeti ara, şunu ara, bunu ara.. :KK53:
Hem zihnen, hem bedenen öyle yoruldum ki ah bide yaransaydım...:KK14:
Sen yıne babanın kahrını cekıyorsun ıyı yanından bak :KK70:
Ben elalemın pıs ter kokan cımrı ıgrenc adamının nazını cekıyorum ve aynı anlattıgın gbı yapıyor
he bıde sureklı makarna yıyoruz ama yemek gıderlerı 600 700 den asagı yazılmıyor
kac gundur ekmek arası yaptrıyo haspa onu lux sayıyo tabı
ben bgn bn yemıcem mıdem rahatsız oldu dedım kahvaltı turu bıseyler aldım 10 tl sının hepsını harcadım dıe paranın hepsını harcamıs gelmıssın dedı bırde burda calısan bı cocuga zelemele hmn ekmek arasını begenmıyor dedı bende mıdem agrıyo rahatsız oluyorum dedım sonrada e tmm bısey demedık dıyo sınır :KK43:
dun gece kusmaktan uyuyamadım be Allah ınsaf versın bu patronlara ortaklara

Ben elalemın pıs ter kokan cımrı ıgrenc adamının nazını cekıyorum ve aynı anlattıgın gbı yapıyor
he bıde sureklı makarna yıyoruz ama yemek gıderlerı 600 700 den asagı yazılmıyor
ben bgn bn yemıcem mıdem rahatsız oldu dedım kahvaltı turu bıseyler aldım 10 tl sının hepsını harcadım dıe paranın hepsını harcamıs gelmıssın dedı bırde burda calısan bı cocuga zelemele hmn ekmek arasını begenmıyor dedı bende mıdem agrıyo rahatsız oluyorum dedım sonrada e tmm bısey demedık dıyo sınır :KK43:

zelemele yazdıklarını okudukça sinir basıyor beni, sen nasıl bir yerde calısıyosun yahu? Bunlar nasıl insanlar, hic mi vicdanları yok, onlar kim ki calıstırdıkları insanların boğazına giren lokmaların hesabını yapıyorlar!

Kimya mühendisi olan var mı hiç? Varsa maaşlar nasıl? Ben geçen yaz mezun oldum ama hala işsizim, görüştüğüm yerlerden de en fazla 1500 lira teklif aldım. Devlete girmeyi düşünüyorum kpss 95 ve üstü almam lazım. :KK5:

arkadaşım bu işin kursları falan var mı acaba, iyi bir ek gelir gibi görünüyor :KK6:

Hayır canım kursu falan yok.Blogcuyu duymuşsunuzdur ilk deneyimim orda bir blog açıp, kendi yemek tariflerimi elişlerimi vs. paylaşıyordum.Daha sonra kendi web sitemi kurdum derken birkaç tane daha site açtım ve reklam şirketi olan yani her sitede gördüğümüz adsense reklamlarına başvurdum ve kabul edildim.Kendi işinden ayrılıp ayda 5000tl. gibi rakamlar kazananları gördüm vakit ayırırsan olmaz diye birşey yok.Ben şimdi kafama göre haftada bir kez yazı ekliyorum siteme daha çok ilgilensem daha çok kazanç olacak tabi.

Bide kuzen bozuntusu var canım, burda benden başka herkes sefa sürmekle meşgul, bana da babamın el alem gibi davranması koyuyor biliyor musun? Amcam haftanın 3 günü gelmez, evde keyif yapıp parasını tıkır tıkır alırken ben doktora ışık hızıyla gidip gelmek zorunda kalıyorum, işe gelene kadar on kere arar. Hastalanınca bana iş yerinde dinlen diyen bir babaya sahibim. :KK53:

İşte bana da dışarı da çalışan kişiler '' oh, sen babanın yanında rahatsın '' diyorlar, bilmiyorlar ki kendilerinden hiç bir farkım yok..:KK53:

Son düzenleme:
o zaman şöyle yapalım canım
sen ankarada aç işi büyütünce şube açarsın aydına
beni de başına geçerirsin ohh miss:KK1:

ahh hayaller hayaller:KK36:

katipliğe hazırlanan arkadaşım klavyen nasıl
bende gireceğim sanırım ama hala klavye sorunum var
hız yok:KK50::KK50:

ya bu düğünüme sukadar kaldı yazısını naı yapıyoruzz ???

Türkolog'um...

Meb'de Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapıyorum.

Haftada 30 saat derse giriyorum. Maaş +ek ders toplam 2.500 alıyorum.

Dipnot : Okulun edebiyat öğretmenleri içerisinde yaşı en küçük olanım ,
fakat zümre başkanıyım. Hiç işim bitmiyor.İşi eve taşıyorum.Daha önceki yıllarda kurs da veriyordum.
Bu sene bunun yüzünden bıraktım.
24 saat görev icra ediyorum neredeyse!:KK52:

Son düzenleme:
özeldeyim.satış danışmanı ama temızlık kasa satış müdür müdür yardımcılıgı herr işi yapıyorum aldığım maaş 740... 250 de yemek kartı...

X