Nasıl yeniden ilgisini kazanırım?

İşte benim istediğim bebek oldu diye herşey monotonlaşmasın. Çünkü monotonlaştıktan sonra geri düzeltmek daha zor
Tatlım adam nikahlı kocan nereye gidecek
Yeni bebek doğurmuşsun sütüm tam mı bebek kilo alıyor mu keyfi yerinde mi diye düşünsene :KK70: bu bebek 3 ay yenidoğan olacak ve bir daha asla bu kadar yumuk yumuk olmayacak. Otur bebişini sev kokla, koca bir yere kaçmaz. Az o da bebeğini sevsin. Çok çabuk büyüyorlar pişman olursun niye başka şeylerin derdine düştüm diye.
Monoton olayı diye bir şey yok yaş ilerledikçe bebek veya bebekler çocuklar oldukça insanlar değişir evlilik de değişir. İnsan değişiyor evlilik niye değişmesin. Akışa bırak biraz anın tadını çıkar boğma kocanı, kendini de strese sokup hasta etme

Hmm cnnm 14 günde kilo verdin daha da güzelleştin öyle mi?
Burda araya girmek istiyorum ilk doğumda 50 ile hamile kalıp 59 la doğuma gittim. 2 hafta içinde kalmadı hiç göbüş,ikinci de 60 la gittim hızla 50 kilolara kadar indim. Bu gebelikte çok kilo almamakla alakalı mı,yapısal bir durum mu normal doğum yaptım diye mi bilmiyorum ama ben hastaneden çıkarken daha alt karın minicik kalmıştı.
Olabiliyor yani. İlkinde 5 aya kadar göbeğim de yoktu mesela,ikinci de hızla tosun gibi olmuştum, yuvarlanarak yatıyordum ilk aylardan itibaren :olamaz:
Konu sahibi de az kilo alıp,hızlı vermiş olabilir.

Konu içinde şunu söyleyeceğim bence bu kadar aceleci olmayın.Henüz 14 gün olmuş bebeğinizi kucaklayalı anne,baba olduğunuzu bir hissedip tadını çıkartın.Lohusa olduğunuz için duygusal olarak ilgisiz hissediyor olabilirsiniz ama zaman vermelisiniz.Bu kadar hızlı aman ilgisi bitmesin,monotonlaşmasın diye tedirgin olup koşturmaya gerek yok.Tüm ilgi ve odağın bebekte olduğu bir dönemdesiniz gayet normal.İlerleyen süreçte monotonlaşma ister istemez olacak artık,çocuk dahil olunca herşey ona endeksli ilerliyor,daha çok yorulduğunuz zamanlarda sohbet dahi etmek istemeyeceğiniz anlar olacak,bunalacaksınız,gerileceksiniz de.Süreci kabullenip tadını çıkartarak,anneliğin keyfine varın derim.

Ben 5 ay oldu hala gitmedi bu şişkinlik 🤣
Ben doğum yapınca hastaneden taburcu olmak için dr muayene etmesi gerekiyor dediler. Gittim dr odasına yanında başka dr var, bana dedi ki yanında ki dr ikiz miydi? Yoooo dedim. Dedi ki teki içerde kalmış🙄
Ayy nasıl sinir olmuştum anlamatam. Keşke ona iyi bi kapak yapsaydım ama o an aklıma hiç bi şey gelmedi. Şimdi aklıma geldi yine.

Ben doğum yapınca hastaneden taburcu olmak için dr muayene etmesi gerekiyor dediler. Gittim dr odasına yanında başka dr var, bana dedi ki yanında ki dr ikiz miydi? Yoooo dedim. Dedi ki teki içerde kalmış🙄
Ayy nasıl sinir olmuştum anlamatam. Keşke ona iyi bi kapak yapsaydım ama o an aklıma hiç bi şey gelmedi. Şimdi aklıma geldi yine.
Lohusa iken her şey batıyor zaten terelelli hormonlar. Dönüp dönüp ben de hala sinir oluyorum o ara bişiler ezberlesem iyiymiş tövbe unutmazdım🤣🤣

Lohusa iken her şey batıyor zaten terelelli hormonlar. Dönüp dönüp ben de hala sinir oluyorum o ara bişiler ezberlesem iyiymiş tövbe unutmazdım🤣🤣
Gerçekten öyle oluyor. O dr olacak beni hatırlamıyordur bile doğal olarak, ama o sözü ben hiç unutamıyorum ve her hatırladığımda sinirim bozuluyor.

Merhaba ben 27 yaşında 1 seneyi geçmiş güzel bir evliliği olan biriyim. Eşimlebirbirimizi gerçekten çok severek evlendik. İkimizde karakter olarak çok benziyoruz zaten aynı burcuz bu yüzden de gayet eğlenceli anlayışlı romantik bir ilişkimiz ve evliliğimiz var. Ancakben yeni doğum yaptım ve artık lohusalıktan mıdır yoksa gerçekten öyle mi bilinmez danki eşimin bana karşı ilgisi azaldı. Yani ilgisi azaldı demiyim de o eski romantikliği yok gibi geliyor bana. Ben bunu hamileyken de bi ara düşünmüştüm günlerce kafama takmıştım ama sonra o düşüncem geçti hormonlarıma bağladım. Neyseama şuan yine aynı düşüncelere girdim. Bu arada doğum yaptıktan sonra kendimi salmadım aksine kilo verince güzelleştim kocam ilk günler bunu fazlasıyla dile getirdi. İşin özü ben bu adamın benim üzerime düşmesini nasıl sağlarım? Sorduğumda bana ben aynıyım sadece baba olduğum için bi ağırlık geldi ve sevgimi bölüştüm oğlumla diyo. Lütfen aklınıza yada içimi ferahlatıcak bişeyler söylemenize ihtiyacım var :KK43: ( bu arada 29 eylül doğum günü ilgisini kazanmak için doğum gününde de bişeyler yapma fikirlerine açığım)

Bazi konular zeka testi gibi. Yeni dogum yapmissiniz ve sizin derdiniz romantiklik. Siz esinizin ilgisini kazanmak icin ugraslar verirken bebeginiz ne yapiyor?

Valla yahu çok şaşırdım. Benim bebekte mi sorun vardı bende mi 😀 40 gün geçmesin tekrar karı koca işleri için hazır değilim diye dua ediyordum 20 gün daha uzattım ancak 2 ay sonra normale döndü.
Şuan 5 aylık oldu, hâlâ ataklar mataklar yenidoğan gibi kafamı kaşıyacak vaktim olmuyor insanlar neler düşünüyor 😀
Bu arada ben 50 kg hamile kaldım, 70 doğuma girdim 10 kg verdim şuan 60ım ama 5 ay geçmesine rağmen hâlâ eski halime dönemedim 3 aylık hamile gibi duruyorum seni tebrik ederim 🙏
Bir de şu içeride kalmış esprisini bana da akrabalarım yapmıştı, çok düşünüyorlar mı bu salak espriler için anlamıyorum hepsi aynı kafa 😡

Merhaba ben 27 yaşında 1 seneyi geçmiş güzel bir evliliği olan biriyim. Eşimlebirbirimizi gerçekten çok severek evlendik. İkimizde karakter olarak çok benziyoruz zaten aynı burcuz bu yüzden de gayet eğlenceli anlayışlı romantik bir ilişkimiz ve evliliğimiz var. Ancakben yeni doğum yaptım ve artık lohusalıktan mıdır yoksa gerçekten öyle mi bilinmez danki eşimin bana karşı ilgisi azaldı. Yani ilgisi azaldı demiyim de o eski romantikliği yok gibi geliyor bana. Ben bunu hamileyken de bi ara düşünmüştüm günlerce kafama takmıştım ama sonra o düşüncem geçti hormonlarıma bağladım. Neyseama şuan yine aynı düşüncelere girdim. Bu arada doğum yaptıktan sonra kendimi salmadım aksine kilo verince güzelleştim kocam ilk günler bunu fazlasıyla dile getirdi. İşin özü ben bu adamın benim üzerime düşmesini nasıl sağlarım? Sorduğumda bana ben aynıyım sadece baba olduğum için bi ağırlık geldi ve sevgimi bölüştüm oğlumla diyo. Lütfen aklınıza yada içimi ferahlatıcak bişeyler söylemenize ihtiyacım var :KK43: ( bu arada 29 eylül doğum günü ilgisini kazanmak için doğum gününde de bişeyler yapma fikirlerine açığım)
Canım ya şanslısın vesselam oğlun olmuş. Ben kız yaptım diye sevinirken meğer kendime kara büyü yapmışım. Baba kız aşkı daha doğar doğmaz başladı. İlk bir yıl bende öyle düşündüm sonra gözlerinle goreceksinki gerçekten de eşinin dedigi gibi sevgisi sende ama ilgisi de oglunda. Tam da olması gerektigi gibi. Bak benden tavsiye, ne zamanki ilgi için tartıştım eşimle ozaman bana geldi ve kizimizla arasi soğudu. Kızımız onunla iken uyumaz oldu, sakinleşmez oldu. Babasına gitmez oldu. Şimdi o arayı buldum ve kabul ettim ki kız babası olmak için doğmuş adam bana eş olmak için değil. :) aslında bu yazdıkların iğne deliğini doldurmayacak şeyler içini rahat tut.

Sizinki biraz lohusalığın da etkisiyle kıskançlık ve eşinizi kaybetme korkusu bence. Kardeşi doğan çocuklar gibi konuşmuşsunuz. Asla yadırgamıyorum o psikolojiyle ne hissediliyor bilemem, hiç doğurmadım. Ama düşününce, ilk defa evlat sahibi oluyor eşiniz, tabiki diğer her şeye olan ilgisi azalacak. Ayrıca hayatınızın geri kalanında sizden daha çok bebeğinizi sevecek. Olması gereken de bu zaten. Yeni hayatınıza alışmanız gerekiyor

Canım ya şanslısın vesselam oğlun olmuş. Ben kız yaptım diye sevinirken meğer kendime kara büyü yapmışım. Baba kız aşkı daha doğar doğmaz başladı. İlk bir yıl bende öyle düşündüm sonra gözlerinle goreceksinki gerçekten de eşinin dedigi gibi sevgisi sende ama ilgisi de oglunda. Tam da olması gerektigi gibi. Bak benden tavsiye, ne zamanki ilgi için tartıştım eşimle ozaman bana geldi ve kizimizla arasi soğudu. Kızımız onunla iken uyumaz oldu, sakinleşmez oldu. Babasına gitmez oldu. Şimdi o arayı buldum ve kabul ettim ki kız babası olmak için doğmuş adam bana eş olmak için değil. :) aslında bu yazdıkların iğne deliğini doldurmayacak şeyler içini rahat tut.
Bu nasıl betımleme ya? İyi misiniz siz? El kadar cocuklar ıcın sanslısın oglun olmus falan ben kendıme kara büyü yapmısım falan korkunc gerçekten

14 gün önce doğum yapmışsınız lohusa sınız bebek el kadar bence hayatta bazı şeyleri akışına bırakmak lazım kendiniz bir iyileşin anneliğin tadını çıkarın mis gibi bebeğinize sarılın bir daha o çocuk için yaşanmayacak dönemler herşey rayına oturur zaten evliliğinizde bir problem yokmuş bu kadar acele etmeyin

X