Nasıl tepki vermeliyim? Sinirliyim.

İlk eski konuya yazdiniz sandim :KK70:
Daha sizin şu an mobilya dan önce isteme-nişan- bohça gibi konularınız olmalı yani belki iki seneye evleneceksin nolcak o mobilyalar
Dünyanın binbir türlü hali var

Ay çok konuştum ben gidiyorum:))
Ama yok öyle bı dünya
Elin değsin gözün görsün
Gerekirse on kere bak öyle al
Sonra içinde keşke kalmasın

Daha sizin şu an mobilya dan önce isteme-nişan- bohça gibi konularınız olmalı yani belki iki seneye evleneceksin nolcak o mobilyalar
Dünyanın binbir türlü hali var

Ay çok konuştum ben gidiyorum:))
Ama yok öyle bı dünya
Elin değsin gözün görsün
Gerekirse on kere bak öyle al
Sonra içinde keşke kalmasın
Aynen dünya hali biz bu yaz diyoruz ama belki de olmaz, ALLAH korusun. Ama kabul etmeyeceğim yarın

Gaza gelmiş panik yapmış gibi sanki:)
Yani annesi de öyle diyorsa almaz sanki.

Kusura bakmayın da böyle dan diye mobilya mı alınır Allah aşkına:)

Erkek arkadaşınızda ne yapacağını bilememiş galiba zam geleceğini duyunca

Hadi bu mobilya işi engellenirde herşeyde böyleyse size zor olur:KK43:ben o yüzden demiştim, diğer konu olmadığını biliyorum

Hem hiç öyle zam gelecek falan deyip sizde acele etmeyin
İnanın mobilya da bile yeni yeni şeyler çıkıyor
3ay sonra bile daha güzellerini görebiliyorsun
İçine sine sine al boşver erkek arkadaşın illa da giderse gitsin
Ben beğenmedim deyin aldırmayın
Aynen kabul etmeyecegim nişandan sonra ya da gidip görerek bakarak. İşte alışik degil is yerinde falan da her kafadan bir ses cikinca bu telas yapip evlenenlerin zorluklarini görünce surekli baska bir fikirle geliyor o fikri defediyorum sonra baska bi fikir. Aslinda sakin görünüyor ama pat diye hadi yapalım diyor.ra

erkeklerin gidelim el ele hayaller kurarak mobilya secme fantezileri yoktur. bu biz kadinlara has bisey o gariplerimde mecburen ayak uyduruyor. Erkekler düz mantik calisiyor sunu bi kabullenin artik.
Madem git sec begen demis, firsat bu firsat istedigin her yere gir cik rahat rahat sec at fotolarini alsin. Bu firsat kacmaz soyliyeyim

erkeklerin gidelim el ele hayaller kurarak mobilya secme fantezileri yoktur. bu biz kadinlara has bisey o gariplerimde mecburen ayak uyduruyor. Erkekler düz mantik calisiyor sunu bi kabullenin artik.
Madem git sec begen demis, firsat bu firsat istedigin her yere gir cik rahat rahat sec at fotolarini alsin. Bu firsat kacmaz soyliyeyim
Ciddi misin ya :-( o beni götürüyordu ben boş oldukça bakalim diye :-( zam yüzüne ne zammis ya. Zatrn sözü var istedigimi almaya sadece oturma odasina ona ait olacakti ama benim aklim Bursa dakinde. Olmadi cok diretirse Bursa dakini al deyim.

Detaylara ne kadar takılırsan o kadar şeyi yarım yamalak yaptığını farkedeceksin. Bırak beğendiğini bul seç o alsın madem. Süreyi de kısa tutmaya çalışıyormuşsunuz yapacaklarınız kursağınızda kalır her şeye çok zaman harcamak her şeyi kaçırmanıza sebep olur.

Detaylara ne kadar takılırsan o kadar şeyi yarım yamalak yaptığını farkedeceksin. Bırak beğendiğini bul seç o alsın madem. Süreyi de kısa tutmaya çalışıyormuşsunuz yapacaklarınız kursağınızda kalır her şeye çok zaman harcamak her şeyi kaçırmanıza sebep olur.
İşleri cok yogunmus bu hafta cikmam imkansiz sen cik bak resim at diyor. Hafta sonu alacak hafta sonu benim katilmam da imkansız o kadar yogunum ki :-( bir de daha nişan yok yine de aldirsam mi o zaman ?

İşleri cok yogunmus bu hafta cikmam imkansiz sen cik bak resim at diyor. Hafta sonu alacak hafta sonu benim katilmam da imkansız o kadar yogunum ki :-( bir de daha nişan yok yine de aldirsam mi o zaman ?

Eğer kendi bu tip bi sıkıştırma içindeyse aldırmak zorundasın. Yarın öbürgün nişan yok diye aldırmadın zamlandı bilmem ne olmasın. Kendi istediği şekilde olsun ama aslında senin istediklerin :KK52: uyumlu olmuş olursun ve beğendiğin olmuş olur. Beğen seç at ona at topu.

Eğer kendi bu tip bi sıkıştırma içindeyse aldırmak zorundasın. Yarın öbürgün nişan yok diye aldırmadın zamlandı bilmem ne olmasın. Kendi istediği şekilde olsun ama aslında senin istediklerin :KK52: uyumlu olmuş olursun ve beğendiğin olmuş olur. Beğen seç at ona at topu.
Haklisin canim. Yarin konusacagim son kararina gore zam gelecek diye diretirse begendigimi yollayacagim. Ha pisman olduysa zam falan beni ilgilendirmez haberin olsin diye bir teminat isterim :KK70:

Ciddi misin ya :-( o beni götürüyordu ben boş oldukça bakalim diye :-( zam yüzüne ne zammis ya. Zatrn sözü var istedigimi almaya sadece oturma odasina ona ait olacakti ama benim aklim Bursa dakinde. Olmadi cok diretirse Bursa dakini al deyim.

malesef 15nden sonra Bursada olucam yoksa senin icin gider bakar detayli fotograf atardim valla :))) Annemlerin evi Classi'den harika modelleri var. fiyat olarak biraz pahalilar. Kuzenimde Teleset de Müdür onlarin fiyatlar daha uygun model olarakda daha genc daha modern modeller var.

Kardesim nisanli oldugu halde gittik 5 ay oncesinden aldik. Simdi genel bir indirim olmus, oldugundan pahali almis olduk. Ha belki dugun uzayacak? Belki dugune kadar baska modeller hosunuza gidecek? Biz nisanlandigimizda 2 ay icinde evlenecektik. Sonra kuresel kriz cikti isten cikardilar. Tam 2 sene is bulamadi. 2 sene sonra evlendik yani. Dunyanin bin bir turlu hali var.

Ev belli mi ?
Ne acele bu anlamadim canim. Beyaz esyayi alin orda birakin ellerinde kalmaz siz evlenene kadar daha ust modeli verirler bedelsiz .

Ama mobilyaya girmeyin

Bence zıtlaşmadan tatlı dille çözmeye çalışın. Ben seninle beraber senin de içine sinen bir şeyler olsun istemiştim hem daha vakit var karşımıza daha iyi fırsatlar çıkabilir acele etmeyelim senin de uygun olduğun bi gün hem gider bakarız sonra da vakit geçiririz beraber fln deyin. Ben nişanlılık sürecimde mobilya kavgasından çok çekmiş biri olarak her işi bu şekilde tatlıya bağladım ve sonunda istediklerim oldu

Ev belli mi ?
Ne acele bu anlamadim canim. Beyaz esyayi alin orda birakin ellerinde kalmaz siz evlenene kadar daha ust modeli verirler bedelsiz .

Ama mobilyaya girmeyin
Katılıyorum. Beyaz eşya fiyatları epey oynuyomuş bence aradan onları çıkaralım diyebilirsiniz. Düğün mevsiminde baya artıyo gerçekten de.

daha aranızda söz isteme bile yok be canım
çok acele olmuyor mu?

Arkadaslar Merhabalar,
Öncelikle şunu belirteyim, nişanlı değilim. Ama bu yaz düşünüyoruz ve nişanla düğün arasındaki mesafeyi kısa tutmak amaç. İste adetlerden dolayı, ziyaretler vs.
Erkek arkadaşımla konuşup evde kadınlar daha sorumluluk sahibi olduğu için zevklerimizde uyuşmadığı için (ortak bir kanaate varamayız) evi benim zevkime göre döşemeye ama oturma odasını da erkek arkadaşımın zevkine göre döşemeye karar verdik. Neyse gezerken falan hazırlık olsun sıkışmayalim diye eşyalara bakmaya gidiyoruz modellere vs. Benim internette Bursa' dan çok bbeğendiğim bir takım var. Düğün paketi şeklinde. Eger olmazsa Bursa ya gidelim buradan bulamazsak bizim alacağımız mmiktarla seninkini birleştirip paket şeklinde bu bbeğendiğimi alalim dedim olur dedi. İşte dünden önceki gün bana mesaj attı, babam mobilyalara bakmis katalog almis hafta sonu babamla bakmaya gideceğiz, sen bana beğendiğin tarzin resimlerini at dedi. Tamam siz bakarsiniz uygun yerlere almadan benimle birlikte gider alirsin nasil olsa hemen alinmayacak dedim. Bana hemen alacagim dedi sasirdim neden dedim ayin 15 inde zam gelecekmis babamla gidip alacagim senin attigin resimlere göre dedi. ÖÖyle sey mi olur, el ele birlikte dokunmadan ben görmeden bu nasil bir mantik dedim. İnternetten attigini sanki gorecektin dedi. Ama bizim bulundugumuz ilde bu ayrica gidip gorelim demedik mi dedim. Uzatmayalim konuyu senin istedigin gb olacak resimlerini atacagim dedi. Aksam bizim ev kalabalıkti bu konular konusulurken ben de tam net konusamadim. Boyle bir seyi kabul etmem almayin mobilya falan boyle bir saçmalık olmaz dedim. Tartıştık. Hafta ici birlikte gidip bakalim dedim, yeni imalata gecildigi icin cikamam dedi cizimlerim var dedi cok yogun dedi sen gidip baksan secsen bende gidip alsam dedi. Ben iyice bir garip oldum, el ele birlikte secmek varken olur mu dedim. Alacağım diye tutturdu. Sabah uyandiginda günaydın ise gidiyorum ben falan yazdiktan sonra ben uyandim dün olanlara canim sıkkın dedim. Tamam sen bakarsin dedi aliriz dedi tam anlamadim cok yogun oldugum icin de bu konuyu bugun se konusamadik aksam da nasil tepki verecegimi biledigim icin sonra konusalim canim sıkkın dedim. ayin 15 ine ne kaldi ki illa alacagim diye tutturursa ne yapayim? Siz nasil tepki verirdiniz? Cok aceleye geliyor.

Amaaaaan hiç sevmiyorum böyle insanları. Benim babam da bana senin eşyaları görmene ne gerek var, nişanlın beğensin alsın demişti. (Şehir dışından da mobilya bakmak istediğimde) o yüzden bulunduğum şehirden istikbalden almıştım mobilyalarımı. Benim için görmek vs o kadar da önemli değil mesela, huzurum olsun ve karşışıklı birbirimizi sevelim sayalım yeter. Eşyam olmasa da olur. Ama gene de babamın bu lafını çok saçma bulmuştum, o evde iki kişi yaşayacak, o yüzden iki tarafında içine sinen bir şey olmalı bence. Ama siz çok da takmayın, düğüne de daha çok varmış. Halledilir bir şekilde. Ha olmadı onlar mı seçti, o zaman atarsın hepsini yenisini aldırırsın. Boylarının ölçüsünü alırlar böylece :)

Siz beğenin o alsın sonuçta sen beğeneceksin yani.İllaki beraber gitmek mi lazım vakitler uyuşmuyorsa siz bakın alıversin o da madem.Benim eşimle de aynı şekilde biz beğendik biz aldık ailemle.Telefondan resim yolladım bitti gitti.Bir an önce yuva kuralım dallanıp budaklanmadan diye düşündüm vakit geçirtmeden aldırdım.Çok yıpranmadan al diyorsa beğen al bence.

Ne zammı geliyomuş ki sanki şuan cok ucuz :KK11: en kötü ihtimal siz seçin o gitsin ödesin. 15 kadar da beraber gitme fikrini biraz daha empoze etmeye calış. Ben olsam bozulurum şahsen kendi basına hatta babasıyla gitsin alsın olcak şey değil.cok saçma geliyor o ev ikinizin olcak sonuçta.

Ne zammı geliyomuş ki sanki şuan cok ucuz :KK11: en kötü ihtimal siz seçin o gitsin ödesin. 15 kadar da beraber gitme fikrini biraz daha empoze etmeye calış. Ben olsam bozulurum şahsen kendi basına hatta babasıyla gitsin alsın olcak şey değil.cok saçma geliyor o ev ikinizin olcak sonuçta.

Daha nişanlı bile değilken mobilya almak da nerden çıkıyor?
Baba kataloglar filan alıyor, çok saçma.

Neler neler değişir, neden şimdiden alasınızki.
Aceleye getirmeyin, pişman olursunuz.

X