Nasıl sabredebilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle başınız sağolsun, Allah sabırlar versin.. Acınız taze olduğu için bu kadar hassas ve tepkili olduğunuzu düşünüyorum.. Ne sebeple olursa olsun o apartmanda yaşamayı kabul etmişsiniz, eşiniz size hep destekmiş ne güzel, siz de sürekli kavga çıkararak eşinizi ve ilişkinizi yıpratmayın.. Haftada 2 kere ziyaret etmek çok değil, sizin gözünüzde büyüyor sadece.. Özünde iyi biri diyorsunuz, belki bu süreçte onun şefkatine sığınabilir, destek bulabilirsiniz.. Birbirinizi daha iyi tanıyıp sınırlarınızı çizebilir, karşı tarafa aktarabilirsiniz, düşman değil eşinizin annesi sonuçta..

Seks esnasinda kapiyi caliyolar pat diye mesela. Vajinusnus yasamis biri icin bu cinsel yasami olumsuz etkiliyor. Ben sadece gelmeden once aramalarini istiyorum suanda tek istegim bu
Eşiniz konuşacak o zaman, bizim evlilik hayatımız var gelmeden önce haber ver diyecek, bu konuyu kavga etmeden eşinizle konuşabilirsiniz

Bu tavırla olan kendi evliliğinize olur ama. Yapmayın. Çok üzülürsünüz sonrasında. Evlilik denilen şeyde bir şeyler kopunca bir daha düzeltmek çok zor hatta imkansız. Çok taviz verirsiniz.
Suan esimden bi seyler kopmus gibi hissediyorum ve korkuyorum acikcasi.

Siz ebeveyn kaybı gibi cok büyük bir sey yaşamışsınız bu ne ki...Boşverin sizin derdiniz size yetiyor zaten evi de icerden kilitleyip oturun bir sure kapıyı açamayınca anlar zaten söylerse de açik açik konuşursunuz anne ben yas dönemindeyim yalnız kalmak istiyorum diye

Seks esnasinda kapiyi caliyolar pat diye mesela. Vajinusnus yasamis biri icin bu cinsel yasami olumsuz etkiliyor. Ben sadece gelmeden once aramalarini istiyorum suanda tek istegim bu
Emin olun bu olsa başka şeyler rahatsız edecek sizi. O kafatasının şuan.

Ama tek mesele buysa eşiniz annesiyle konuşsun uygun bir dille bunu.

Bunu komşu da yapabilir, kurye de yapabilir, herhangi bir şekilde kapınız ya da telefonunuz çalabilir sevişirken. Açmazsınız, sonrasında müsait değildik dersiniz olur biter. Aynı binada kapıdan uğramak, bir şey vermek vs için aranmayı beklemek bana fazla geldi.

En basta oyle cok seviyodum ki. Siginmistim resmen. Ama asla beni gercekten sevmeyecekmis gibi hissettirdi. Yani onemsemedigini sadece karismak istedigini dusundum birden. Sonra sogudum

Onlara gore yas donemim bitti. Annemin 52sinden dondukten sonra aslinda simdi tam cocyk zamani demisti bana :) belli yastan sonra ebeveyn kaybini cok onemsemiyor insanlar sanirim

Esimle bunu soylemesi konusunda anlasmistik. Soylememesini mi istemeliyim sizce?

Suan esimden bi seyler kopmus gibi hissediyorum ve korkuyorum acikcasi.
Tamam iste elinize yüzünüze bulastirmadan frenleyin hemen esinize karsi ailesiyle ilgili yorum yaparkende gercekten sorun olan seyleri paylasin siz o tarafa karsilik beklemeden yaptığınizida esinizin yuzune vurmadan sicak bi adim atin mutlu yasayin

Bence normal ya ben ailemle aynı şehirdeyim haftada bir görüşüypruz bazen 2 oluyor. Aynı apartmanda olsak 3 de olurdu yani yemeğe çaya falan gidilirdi kesin. Gayet normal geldi bana
Benim ailem olmadigi icin zoruma gidiyor biraz da. Esime de soyluyorum kiskaniyorim bu durumu cunku ailem yok. Normal degil biliyorim ama acim gecmedi hala diyorum. Anliyor da beni. Ama cok yiprandik karsilikli

Onlara gore yas donemim bitti. Annemin 52sinden dondukten sonra aslinda simdi tam cocyk zamani demisti bana :) belli yastan sonra ebeveyn kaybini cok onemsemiyor insanlar sanirim
O önemsemiyor çünkü onun annesi degil.Sinirinizi çizin yas dönemi olmasa bile evinize cat kapı giremez ilk söylediginizde burası benim evim zaten deyip ayılıp bayılacaktır ama zaman

Benim ailem olmadigi icin zoruma gidiyor biraz da. Esime de soyluyorum kiskaniyorim bu durumu cunku ailem yok. Normal degil biliyorim ama acim gecmedi hala diyorum. Anliyor da beni. Ama cok yiprandik karsilikli
Sizin yaşadığınızın tam tersini yaşıyoruz. Annem alt katımda oturuyor, eşim annesini babasını erken yaşta kaybetmiş. Bizim anahtarımız var onlarda mesela ne olur ne olmaz diye. Tek söylediğimiz biz evdeyken anahtarla girmeyin demek oldu. Eşime hep allah razı olsun derim aileme olan tavrından dolayı. O da senin ailen benim ailem der. Babamı kaybettiğimizde ben babamı ikinci kez kaybettim diye ağlamıştı. Ne maddi ne manevi desteklerimizde hiç sorun çıkarmadı. Eve bir şey alırken fazla fazla alır annemlere de verelim diye. Bu tavırları bütün olumsuz özelliklerini siliyor gözümde. İnsanın en değerli varlıklarından biri anne babasıdır. Siz ne yaparsanız yapın anne baba çocuk arasındaki bağ zedelenmez. Bu denklemde olan size olur.

O önemsemiyor çünkü onun annesi degil.Sinirinizi çizin yas dönemi olmasa bile evinize cat kapı giremez ilk söylediginizde burası benim evim zaten deyip ayılıp bayılacaktır ama zaman

Emin olun bu olsa başka şeyler rahatsız edecek sizi. O kafatasının şuan.

Ama tek mesele buysa eşiniz annesiyle konuşsun uygun bir dille bunu.
Esim de ayni seyi soyluyor. Anahtari cozduk baska sorun buldun diyor. Haklisin ama suan imkanimiz bu diyor.

Dogum gunlerinde hep ben zorla hediye aldirdim esime. Gerek yok hediyeye ben bunca yil almadim derdi esim. Pastalarini ben yaptim. Yaptigim yemeklerden esimle gonderdim. Basta ben de iyiydim. Hala da iyiyim onlara sorsaniz bana bayiliyorlardir hala. Ama icimde bi seyler sogudu. Isitamiyorum. Anneniz akaamlari cat kapi gelmiyodur bence ya da siz yokken eve anahtarla girip kafasina gore camlari acmiyodur, buzdolabina bakmiyodur

Esim de ayni seyi soyluyor. Anahtari cozduk baska sorun buldun diyor. Haklisin ama suan imkanimiz bu diyor.
Eşiniz yapıcı biri gibi duruyor, ailesi de kötü insanlar değilse yüzgöz olmama kaydıyla görüşün iyi anlaşın ne kadar güzel bir şey bu. Herkes mutlu olur, ailenizin yerini elbette tutamaz ama sizin için de bir teselli olur yani eşinizin aile ortamı

Sizin benzer bir durum yasadiginizi hissettmistim sacma bi sekilde. Anneniz esinizin kisisel bir esyasini izinsiz yikiyor mu mesela? Benim kisisel esyam izinsiz yikandi daha gecenlerde. Yani sinir kavrami yok karsi tarafta. Ben de bu ara terelelliyim. O yuzden sabretme yetimi kullanamiyorum sanki. Kendime inanamiyorum zaten. Benim yasimda benim egitimimde birisi bu olaylari yasamamali cok zavallica. Ama dustum kalkamiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…