Namaz çizelgesi :)

Yavv şimdi araştırdım biraz netten. Dinimizde aslında böyle bir ayın olmadığı ve peygamberimizinde bunu reddettiği yazıyor.Kafam karıştı. Aşagıda alıntıladım..
Duayı her zaman okuyalım. ve hiç bir şeyde uğursuzluk aramayalım bencede..

"Safer; ayrıca cahiliyye devri arablarının inandığı bir uğursuzluk çeşididir. Hz. Peygamber (S.A.V.) Efendimiz bunu reddetmiştir. Ebû Hureyre (R.A.)den rivayete göre Resûlullah (S.A.V.) Efendimiz:
Hastalığın, sahibinden bir başkasına kendi kendine sirâyeti yoktur, eşyâda uğursuzluk yoktur. Ükey ve baykuş ötmesinin te’sîri ve kötülüğü de yoktur. Safer ayında uğursuzluk yoktur. Bunlar Cahiliyet hurâfeleridir. Fakat ey mü’min! Sen cüzzâmlıdan, arslandan kaçar gibi kaç!” buyurdu. (Buhari, Tıp: 19) "
Konuyla ilgili bi bilgiye tam sahip degilim en kisa surede bakip paylasirim sizinle

cok iii demıssın cnm:KK66:
Dinimize göre, yasak olan şeylerin kapalı kapılar ardında yapılması gerekiyor, kimsenin görmemesi, duymaması gerekiyor. Bunlar alenen yapılırken, alkış alınıyor, 5 vakit namazın bildirimini görmek rahatsız mı ediyor?
Ayrıca Farz olan İbadetler gizli yapılmaz, eleştirmeden önce, bi araştırın :KK66:

Son düzenleme:
Dinimize göre, yasak olan şeylerin kapalı kapılar ardında yapılması gerekiyor, kimsenin görmemesi, duymaması gerekiyor. Bunlar alenen yapılırken, alkış alınıyor, 5 vakit namazın bildirimini görmek rahatsız mı ediyor?
Ayrıca Farz olan İbadetler gizli yapılmaz, eleştirmeden önce, bi araştırın :KK66:

Valla ben yazacaktım yazdım yazdım sonra vazgeçtim.Boşver tatlım herkez işine geldiğini düşünsün..

Valla ben yazacaktım yazdım yazdım sonra vazgeçtim.Boşver tatlım herkez işine geldiğini düşünsün..
Bu düşünmeyle alakalı değil, bu yanlış öğrenmeyle alakalı, ben aslında yardımcı olmaya çalıştım arkadaşa, yarın bir gün başka yerde söyler, mahçup olur.
Sen napıyorsun? Nasılsın? Bayağıdır görüşemiyoruz

Bu düşünmeyle alakalı değil, bu yanlış öğrenmeyle alakalı, ben aslında yardımcı olmaya çalıştım arkadaşa, yarın bir gün başka yerde söyler, mahçup olur.
Sen napıyorsun? Nasılsın? Bayağıdır görüşemiyoruz

Doğru diyorsunda öğrenmek amacında olan bir insan açıp önce bi bakardı.Ben bile aksini düşündüğüm halde yinede bir bakayım yanlış bir şey söylemeyeyim diye tekrar baktım..Bazı insanlar "Hah yakaladık .Hadi vurayım gol olsun peşinde .O yanlış bildğininde aksini kabul ettiremezsin zaten.." Neyse
Bende bir süredir giremiyordum ..Bu hafta bir iki aylığına işimle ilgili bir değişiklik olacak- Daha yoğun bir dönem geçireceğim. o yüzden bu kadar rahat giremeyeceğim internete. Bu yüzdende bir süredir topiğede yazamıyordum ..Topikden uzak kalıncamı dır nedir bilemedim. namazlarımda biraz aksadı..:110::KK16::KK16:

Doğru diyorsunda öğrenmek amacında olan bir insan açıp önce bi bakardı.Ben bile aksini düşündüğüm halde yinede bir bakayım yanlış bir şey söylemeyeyim diye tekrar baktım..Bazı insanlar "Hah yakaladık .Hadi vurayım gol olsun peşinde .O yanlış bildğininde aksini kabul ettiremezsin zaten.." Neyse
Bende bir süredir giremiyordum ..Bu hafta bir iki aylığına işimle ilgili bir değişiklik olacak- Daha yoğun bir dönem geçireceğim. o yüzden bu kadar rahat giremeyeceğim internete. Bu yüzdende bir süredir topiğede yazamıyordum ..Topikden uzak kalıncamı dır nedir bilemedim. namazlarımda biraz aksadı..:110::KK16::KK16:
Allah kolaylık versin canım..
Bildirimin en faydalı yanı, vakti atlamıyorsun, ezanı duyar duymaz kalkıyorsun. İnşallah tekrar düzene sokarsın. Bende bildirim yapılmıyor diye girmiyordum bayağıdır.. Arada gelip baktım uzaktan uzaktan gerçi ama :)

Günaydın kizlar gelen giden pek kalmamis hade toprlaninn :KK48: toparlanmisken gelin bana yardim edin:KK53:

Ben yokum die cansiz kalmis topik :) bende dipten temzlik yaptm yarinada misafirim var esimin babamnesi flan geldi derken namaz kuran hakgetire :KK43: bugun ve dunde esimle kpnustuk maddi skntimiz yerone manevi skntomizi dert edelm diye inslh bugin sabh namazondan baslicaz inanin biraktim birakali namazi icimde huzur yok gercekten rabbim affetsin beni ve cumlemizi artik devamli burdayim hanimlar inslh yarin oglene misafirim var gecte olsa yazarm ama cok ozledm szleri :)

Gercektwn hep bi ibadet boslugu var icimde ne kadr zor nefsinle mucadele etmek nefsimizle basbasa birakmasin rabbim bizi icimdeki huzursuzluk flan anlatilmaz evimde huzur kokisi olsun inslh kuran duyulsun alt komsumdaki gibi
inslh bu sefer degisicek evim inslh dua edin banada

Günaydınn kızlar..Buaralar yoğun çalıştığım için bu topiğe grememiştim ..Devam inşallahhh

Kpnuyu takibe aldim bildirimde gelcek devamli :))
bende bi süre sen gibi yazdım gelen giden pek kalmadı deli gibi tek başıma yazıp durmıyayım bari dedim namaza her zamanki gibi devam :KK51:
Günaydın kızlar bende varımmmm hadi canlanınnn
günaydın hoşgeldin:KK19:
Günaydınn kızlar..Buaralar yoğun çalıştığım için bu topiğe grememiştim ..Devam inşallahhh
günaydın herkesin bi işi vardı heralde :KK51:

Cebrail aleyhisselam, 2 rekât namaz kılmış, bu 2 rekât namazı kılması tam 4 bin ahiret senesi sürmüş. Sonra, "Yâ Rabbi, kâinat yaratıldığından beri acaba böyle namaz kılan başka bir kulun var mı?" demiş. Allahü teâlâ buyurmuş ki:

— Ahir zamanda gelecek olan ümmet-i Muhammed’den, Habibimin ümmetinden bir kulum, 2 rekât namaz kılacak, hatayla, kazayla, her türlü düşüncelerle ve kaç rekât kıldığını bilmeyerek kılacak. Onların birkaç dakikada kıldığı 2 rekât namaz, senin 4000 senede kıldığın namazdan daha makbul olacak.

— Yâ Rabbi, neden onların namazları bu kadar kıymetli olacak?

— Çünkü onlar, düşmanımı yıkarak huzuruma gelecekler. Sende düşman yok ki! Dünya sevgisinden uzaklaşacaklar, nefislerinin şerrinden kurtulmaya çalışacaklar, şeytanın vesvesesine aldanmayıp, Allahü ekber diyeceklER

X