Mutsuzum

Önce işe kendinize değer verip,kendini sevmekle başlamalısınız.Ondan sonra da pozitif arkadaşlarınla biraraya gel ve moral depola
Tüm arkadaş cevremle ilişkimi kestim hep maddi çıkar pesindeydiler ... İki tane çocukluk arkadaşım var hergun tel ile görüşürüz ama şehir dışındayım ben yan yana gelmiyoruz :110::110:

Hayat çok zor insanlarla uraşmak ta zor şuan tam olarak ne istediğini bilmiyorsun. Bunu kendin başaramıyorsan bir ruhdal buhram yaşıyorsundur. Bu buhramdan çıkmak için yardım almalısın uzman doktorlardan. Böyle devam edersen yuvan dağılır
Ay Allah korusun yeni evliyim zaten daha yeni ikinci senemiz doldu..evet ya istediğimi bilmiyorum ya da nerden başlamam gerektiğini

e heralde aldatma ve şiddetde gitmeyene şaşarım zaten onu sormadım bahsettiğim şey o değildi, sürekli en ufak birşeyde bile terkedecekmişsiniz gibi mi davranıyorsunuz demek istedim,
mesela konu açılınca hatırlatıyorum kimse kimseye mecbur değil diye diyorsunuz ya 8 yıllık evliyim bir kere bile eşime bunu söylemek zorunda kalmadım , siz ne oluyorda konu konuyu açıp söylüyorsunuz merak ettim ? kendisi mi birşey yapıyor söylüyorsunuz yoksa siz mi birşey yapıp üstüne de onu söylüyorsunuz ?

onu her an terkedecek gibi davranmanızın iki sebebi olabilir ondan dolayı sordum birinde hastadır diğerinde de evliliği her an bitireceğinizi düşündüğündendir

şahsen düşünüyorum durduk yere sürekli beni boğan geleceğime engel olacak şekilde çalışmamı istemeyen yalnız bir yere göndermeyen dolayısıyla bana güvenmediğini düşündüğüm,kimse birbirine mecbur değil dediğim bir adamla ben evli kalmazdım ,evli kalıyorsamda ayyşşş çok yakışıklı ama bende çok güzelim darlıyor beni ne yapsak diye şikayet etmezdim

bu durumda sizin karar vermeniz gerekiyor ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz başka yolu yok
Sorunun kendimde olduğunu dusunuyorum bu aralar.. bu kadar hayattan vazgeçmiştim neden bilmiyorum ..eşime kimse bişey mecbur değil diyisim en fazla iki üç defadır .. oda evlilikte bı kere demisimdir..bı iki tartışmada ben seni mi çekeceğim diyip annemleri ara beni alsınlar demisligim var..evet eşim darliyor bu yalan değil evlendikten sonra daha bı kıskançlık çıktı ortaya..oda neden öyle davranıyor bilmiyorum..kendi yaptığı kıskançlığı ben ona yapmadığım için galiba...ben daha bı umursamazim..biri sorduğu için yakışıklı konusunu açtım..bende sağlıklı düşünebilsem burda akıl istemem zaten ??

Sorunun kendimde olduğunu dusunuyorum bu aralar.. bu kadar hayattan vazgeçmiştim neden bilmiyorum ..eşime kimse bişey mecbur değil diyisim en fazla iki üç defadır .. oda evlilikte bı kere demisimdir..bı iki tartışmada ben seni mi çekeceğim diyip annemleri ara beni alsınlar demisligim var..evet eşim darliyor bu yalan değil evlendikten sonra daha bı kıskançlık çıktı ortaya..oda neden öyle davranıyor bilmiyorum..kendi yaptığı kıskançlığı ben ona yapmadığım için galiba...ben daha bı umursamazim..biri sorduğu için yakışıklı konusunu açtım..bende sağlıklı düşünebilsem burda akıl istemem zaten ??
size niye akıl sordunuz demedim zaten :)
aile terapistine de gidebilirsiniz ya da kendiniz bir destek de alabilirsiniz durumunuz buna uygunsa, en azından şu üstünüzdeki baskıdan nasıl kurtulabileceğinizi anlarsınız

evlendiğim günden beri sürekli herşeyime karışılsa bende kayışlar kopardı ,siz sabrettikce altdan aldıkca o davranışını normal görür ve devam eder bunun bir an önce normal standartlara ulaşması lazım böyle ömür geçmez...

Birde şu klasiği eklemek istiyorum gerçekten saglikliysaniz hicbir şeyin önemi yok
Bu aralar o kadar hastaneye gittim ki
Ama sizi çok iyi anlıyorum bazen hayat insanın çok üstüne üstüne geliyor
Biraz boşluğa dusmuşsunuz

size niye akıl sordunuz demedim zaten :)
aile terapistine de gidebilirsiniz ya da kendiniz bir destek de alabilirsiniz durumunuz buna uygunsa, en azından şu üstünüzdeki baskıdan nasıl kurtulabileceğinizi anlarsınız

evlendiğim günden beri sürekli herşeyime karışılsa bende kayışlar kopardı ,siz sabrettikce altdan aldıkca o davranışını normal görür ve devam eder bunun bir an önce normal standartlara ulaşması lazım böyle ömür geçmez...
Haklı olabilirsiniz sorun belki de evliligimde ama ben farkında değilim . psikolojik destek daha mantıklı sorunu kendimden çözmem lazım ilk olarak teşekkür ederim

Birde şu klasiği eklemek istiyorum gerçekten saglikliysaniz hicbir şeyin önemi yok
Bu aralar o kadar hastaneye gittim ki
Ama sizi çok iyi anlıyorum bazen hayat insanın çok üstüne üstüne geliyor
Biraz boşluğa dusmuşsunuz
Çok şükür..rabbim tüm şifa bekleyenlerin yardımcısı olsun inşallah bir yandan da sizin 😊 evet psikolojik sorun galiba..çözmem gerekiyor🥴

Çok şükür..rabbim tüm şifa bekleyenlerin yardımcısı olsun inşallah bir yandan da sizin 😊 evet psikolojik sorun galiba..çözmem gerekiyor🥴
Ara ara olabilir böyle şeyler düşük yaptıktan sonra kendinizi eve kapatınca boşluğa düşmüşsunuz bence bir ugrasiniz olsa bence düzelir

Merhaba hanımlar. Öncelikle hepinize sağlık ve güzel bir gün diliyorum.. konu hem eşim hem de benim tükenmişlik sendromum..

25 yaşındayım bakan bı daha bakar 175 uzun boylu alımlı bir kadınım ama aynada bakınca kendime napsamda çok çirkin birini görüyorum.. tam bir senedir evden çantamı alipta şuraya gideyim dediğim bı yer yok..bırakın gezmeyi ailemle bı iki saatlik mesafedeyiz oraya bile geçen sene Mart ayında gitmiştim..

Üniversiteyi 3 sınıfta bıraktım ve devam etmek istemiyorum o bölüme..tekrar şuan hazırlanayim diyorum ohoo yaşın geçti kızım diyorum..dil eğitimi alayım diyorum evde çalış diyip çalışmıyorum.kitap oku spor yap diyorum yataktan çıkmıyorum..sigarayı bırakmak istiyorum ama asla bırakmıyorum..hicbiseyden zevk almıyorum..

Eşimle işyeri işletiyordum.. sıkıldım ve pandemi bahanesiyle kapattık işyerini ..2 senedir kendisi sanayide dükkan isletiyor..bende şuan iyi gelir diye tekrar iş kurmak istiyorum ya da bı yerde çalışmak istiyorum ..eşim başka yerde çalışmamı istemiyor..iş yeri açma konusunda da ben sanayideki işi devredeyim beraber eski günlerdeki gibi birlikte yola devam edelim diyor ama ben hem evde hem iş yerinde yanyana olmak istemiyorum..

Şimdi hanımlar kendimle anlattiklarimi siz çarpı 2 yapın öyle düşünün..hayatımı duzene sokamiyorum ne yapmalıyım ??
Bence siz kendinizi tanımıyorsunuz. Kendinize dair fikirleriniz dahi karmaşık. Bu nedenle bir yol tutturup devam edemiyorsunuz.

Mesela dikkat çekici olduğunuzu kabul ediyorsunuz ama kendinizi çirkin de buluyorsunuz. Kendinizi çirkin bulduğunuzu falan düşünmüyorum. Neden öyle söylediğinizi anlamadım. Çünkü bazı ifadeleriniz çelişkili. Başladığınız işleri devam ettiremiyorsunuz çünkü sıkılıyorsunuz. Ne istediğinizi siz de tam bilmiyorsunuz.

İlk sormanız gereken şey şu, “ben bu dünyada ne için varım?” Geriye dönüp baktığınızda ne yapmış olsanız içiniz rahat eder? Kendini tanıma işi hoppala hemencecik olmuyor. Hislerinizi yazın, kitaplar okuyun, bir süre kendinize dışardan bir gözle bakın.

Bir de her şeyi yapabileceğinizi düşünmekten vazgeçin. İnsansınız. Olağanüstü peri güçleriniz yoksa her işte başarılı olamazsınız. Bir bakın bakalım neye yeteneğiniz var gerçek anlamda.

İhtiyacın yoksa çalışma
Gelir durumun iyi zaten

Her yer Ünv doldu gir birine istediğin bir bölümü oku
Mezun olana kadar zaten bir de bebek yaparsın
Daha istesende çalışacak zaman bulamazsın.

Tüm arkadaş cevremle ilişkimi kestim hep maddi çıkar pesindeydiler ... İki tane çocukluk arkadaşım var hergun tel ile görüşürüz ama şehir dışındayım ben yan yana gelmiyoruz :110::110:
O zaman bir hobi edin,resim olur,örgü olur ne olursa işte...Benim ikizlerim var örgü örüp deşarj oluyorum gündüz çalışıyorum,ev işi okulu dersi hallediyorum ama sizin gibi depresif olamıyorum.Çok şükür sağlığımız yerinde ama insanoğlu maalesef bunların değerini bile bilmiyor

Bence siz kendinizi tanımıyorsunuz. Kendinize dair fikirleriniz dahi karmaşık. Bu nedenle bir yol tutturup devam edemiyorsunuz.

Mesela dikkat çekici olduğunuzu kabul ediyorsunuz ama kendinizi çirkin de buluyorsunuz. Kendinizi çirkin bulduğunuzu falan düşünmüyorum. Neden öyle söylediğinizi anlamadım. Çünkü bazı ifadeleriniz çelişkili. Başladığınız işleri devam ettiremiyorsunuz çünkü sıkılıyorsunuz. Ne istediğinizi siz de tam bilmiyorsunuz.

İlk sormanız gereken şey şu, “ben bu dünyada ne için varım?” Geriye dönüp baktığınızda ne yapmış olsanız içiniz rahat eder? Kendini tanıma işi hoppala hemencecik olmuyor. Hislerinizi yazın, kitaplar okuyun, bir süre kendinize dışardan bir gözle bakın.

Bir de her şeyi yapabileceğinizi düşünmekten vazgeçin. İnsansınız. Olağanüstü peri güçleriniz yoksa her işte başarılı olamazsınız. Bir bakın bakalım neye yeteneğiniz var gerçek anlamda.
👏

Biraz okudum. Bunalmaniz ve bir yere gitmek istmemeniz normal, markete giderken bile eşiniz rahat vermiyor. Eve siyah perde mi yapsak diyen bir adam varken istediğiniz gibi giyinemiyorsunuzdur bile. Yuz yuze gorustugunuz bir tane bile arkadaşiniz
yokmuş. Boyle olmasi normal.

Biraz okudum. Bunalmaniz ve bir yere gitmek istmemeniz normal, markete giderken bile eşiniz rahat vermiyor. Eve siyah perde mi yapsak diyen bir adam varken istediğiniz gibi giyinemiyorsunuzdur bile. Yuz yuze gorustugunuz bir tane bile arkadaşiniz
yokmuş. Boyle olmasi normal.
Yok giyim konusuna karismaz..ki zaten benim tavrını bileceginden ya da ses etmez..önceden böyle sorunları yoktu geçen sene eve kapandım ondan sonra oda bu şekilde davranmaya başladı artık..onunda psikolojisi iyi degil, normal olsa bu şekilde o da bende olmam zaten

X