Mutfak dolaplarını boyasam mı?

kurklukadin

Samimiyetsiz samimiyetler…
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2012
1.895
2.228
Selam kızlar,daha önce post açmıştım.Yaşadığım evi benimseyemedim ve mutlu değilim.Bunu şikayet ya da isyan anlamında söylemiyorum tabi ki.

Kiracıyım,oturduğum bina ve daire eski ama geniş ve ferah bir mutfağı var.Çok dolabı var,yani bayağı kullanışlı.Rengi pembe 😅 dolaplar deforme olmuş.Zaten bina sakinlerinin de söylediği şey:benden önce oturan kiracının çok kirli ve düzensiz olduğuydu.Hatta evden çıkarken çok mutlu olmuşlar.Kira kontratımızda tadilata dair ev sahibinden bir talepte bulunmayacağımız,eğer yaparsak masrafını bizim karşılayacağımız yazıyordu.

Yani ya bu şekilde oturmaya devam edicem,ya da daha uygun fiyatla dolapları boyama yapacağım.
Eşimle konuştuğumda bana bir iki sene mühlet ver,taşınırız buradan dedi.Kafam karıştı.
Siz olsanız ne yapardınız?

Eve bir şans vermeye ve sevmeye çalışıyorum sadece…

Ben de kiracıyım mecburen. Apartmana değilde bahçeli olana peyzaj yapıyorum, meyve ağaçları, Arap yaseminleri, begonvil, mor salkım, çok yıllık çiçekler vs. Hepsini diktim. Ortalama 3 yıl daha buradayız.

Herkes "Kiracısın, elin bahçesini sen mi adam edeceksin? Hem masraf, hem emek ediyorsun" Diyorlar.

Benim cevabım ise " Ben olduğum yeri güzelleştirmeyi seviyorum. Belki ömrümün son 3 yılı, ne zaman öleceğimi bilmediğimden, neden erteleyeyim? Diyorum.

Maddi ve fiziki gücünüz var ise, insan yaşadığı yeri güzel yapmalı. Koca bir tadilattan bahsetmiyorum, ufak, orta dokunuşlarla daha huzurlu oluyorsunuz.

Ben de kiracıyım mecburen. Apartmana değilde bahçeli olana peyzaj yapıyorum, meyve ağaçları, Arap yaseminleri, begonvil, mor salkım, çok yıllık çiçekler vs. Hepsini diktim. Ortalama 3 yıl daha buradayız.

Herkes "Kiracısın, elin bahçesini sen mi adam edeceksin? Hem masraf, hem emek ediyorsun" Diyorlar.

Benim cevabım ise " Ben olduğum yeri güzelleştirmeyi seviyorum. Belki ömrümün son 3 yılı, ne zaman öleceğimi bilmediğimden, neden erteleyeyim? Diyorum.

Maddi ve fiziki gücünüz var ise, insan yaşadığı yeri güzel yapmalı. Koca bir tadilattan bahsetmiyorum, ufak, orta dokunuşlarla daha huzurlu oluyorsunuz.
Harikasınız 🌸
Boyayı kendim alıp yaparsam,daha az masraf olur diye düşünüyorum ama hiç yapmadım.Hep instagramda denk geliyor videolar.

Harikasınız 🌸
Boyayı kendim alıp yaparsam,daha az masraf olur diye düşünüyorum ama hiç yapmadım.Hep instagramda denk geliyor videolar.
Yaparsınız bence ☺️ şu an en ince ayrıntılarına, püf noktalarını kadar anlatılıyor bir çok videoda. Ben de zaman zaman farklı konularda izleyip yapıyorum. Bir de inanır mısınız? Bir kahve alıp, karşıdan bakınca o kadar keyifli ki ☺️

Bizim ev 2 katlı, alt kat inşaat şeklinde boysasız. Oranın ön kısmını beyaza boyayıp, stencil, sprey boyalar, fırçalarla resimler yapacağım. Plastik bodrum mavisi çitler falan aldım. Yürüme yoluna çimento reklendirip, poşetlere koyup, kuruyunca işi tabancası ile poşetleri yakıp rengarenk bir yol yapacağım. (Videoda izledim)

Hafta sonlarımız o kadar keyifli geçiyor ki... kedisi, köpeği, çocuğu, peyzajı vs. Dünyadan arınıyorsun, full huzur.

Ertelemeyin, yapın bence 🥰

Çok edilen ben boyamıştım mutfak dolaplarımı. Hiç deforme gibi bir sorun olmadı. Ama dolabın yapısına yada mevcut boyasına göre değişir belki bilmiyorum. Eşin iki seneye çıkarız demiş ama Belki bir sene sonra çıkarsınız belki beş.

ev sahibin izin veriyorsa boya tabii. izin vermiyorsa yapimi daha zor ama pvc silinebilir folyolarla da kaplayabilirsin.
diger konularina da yazmistim, eve emek verdikce benimseyeceksin - sevmeye baslayacaksin. o yuzden bir seyler yap bence.
biz kapilarin,banyo, mutfagin her kulbunu sprey boyayla siyaha boyadik. o bile cok basit bir sey olmasina ragmen eve hava katti. minik seyler yapsan esinle beraber bence evi de seversin yakinda

Benimde merak ettiğim böyle dolap kapı vs boyayanlar sonuçtan memnun mu tecrübelerinizi yazar mısınız
benim annem hep boyar kapilari ve mutfak dolaplarini. bazen acik renge bazen koyu renge. hatta bir ara lilaya bile boyamisti😅 (eski usul camli kapilar) hic sıkıntı yasamadik. sen yeniden boyayana kadar yilllarca duruyor. sadece aspiratoru olmayan - yagli yemekler yapilan ocaga yakin bir kapi ya da dolap kolay pisleniyor - sarariyor. yagi yapışıyor falan arada temizlemek lazim. diger odalarda / dolaplarda hic sikinti yok (akrilik boya+cila)

Boya gitsin ya senin için daralmış, senden önemli mi. Kaplaması ne, nasıl boyamak lazım iyice araştır. Sadece tezgah boyama, o çok verimsiz bir işlem maalesef. Tezgah arasına da yapışkanlı fayans görünümlü kaplamalardan al. Belki sadece kulplari yeni alırsın. Çok masraf olmaz ama kendin yapacaksan biraz sürer. Temiz olsun dersen kapakları söküp cilayi çıkarıp boyamak falan lazım çünkü.

Boyayı tadilat yapan yerlere sorup alın. İnternetten bakıp alanların sonu hüsran olabiliyor. Hatta bazı yerler araba boyasını spreyle boyuyormuş. Fiyat almak bedava nasılsa sorabilirsiniz. Parlak beyaz olabilir...

Selam kızlar,daha önce post açmıştım.Yaşadığım evi benimseyemedim ve mutlu değilim.Bunu şikayet ya da isyan anlamında söylemiyorum tabi ki.

Kiracıyım,oturduğum bina ve daire eski ama geniş ve ferah bir mutfağı var.Çok dolabı var,yani bayağı kullanışlı.Rengi pembe 😅 dolaplar deforme olmuş.Zaten bina sakinlerinin de söylediği şey:benden önce oturan kiracının çok kirli ve düzensiz olduğuydu.Hatta evden çıkarken çok mutlu olmuşlar.Kira kontratımızda tadilata dair ev sahibinden bir talepte bulunmayacağımız,eğer yaparsak masrafını bizim karşılayacağımız yazıyordu.

Yani ya bu şekilde oturmaya devam edicem,ya da daha uygun fiyatla dolapları boyama yapacağım.
Eşimle konuştuğumda bana bir iki sene mühlet ver,taşınırız buradan dedi.Kafam karıştı.

Boya sürülünce temizlik kısmı beni düşündürüyor. Ya temizlerken aşınır bozulursa? Hepten berbat olabilir

Çok merak ettim rica etsem boya işi bittiğinde eski/ yeni halini atar mısınız?
Buradan paylaşmak istemezseniz özelden de atabilirsiniz 🙂

ev sahibin izin veriyorsa boya tabii. izin vermiyorsa yapimi daha zor ama pvc silinebilir folyolarla da kaplayabilirsin.
diger konularina da yazmistim, eve emek verdikce benimseyeceksin - sevmeye baslayacaksin. o yuzden bir seyler yap bence.
biz kapilarin,banyo, mutfagin her kulbunu sprey boyayla siyaha boyadik. o bile cok basit bir sey olmasina ragmen eve hava katti. minik seyler yapsan esinle beraber bence evi de seversin yakinda
Yer ve duvar seramiklerinide mi boyadınız?
Benim evim yeni ama banyoda ki seramikleri hiç sevmiyorum çok çirkin, onları boyamayı düşünüyorum ara ara ama çevremde boyayan hiç yok. Boyasam sonra pişmanlık olur mu? Çizilme ws kötü görüntü olur mu acaba?

X