çirkin mutfak dolapları

Ev sahibi neden temiz ve sağlam vermiyor evi? Nasıl geri almak istiyorsa öyle vermeli. Sonra sizden keser depozitoyu. Üstüne de borç çıkarır.
Boyamak da ucuz değil, kendini yapsanız hiç kolay değil.

ev tuttum çok şükür hep beraber gözümüz aydın kk hatunları :KK70: artık o ev mi bu mu diye sizleri darlamalarım bitti. sırada iç dekorasyon var :KK70: şaka bir yana bu evle ilgili hemen hemen her şey içime çok sindi ama tek bir şey hariç-mutfak dolapları :KK43: daha ilk gördüğüm anda içimi bir kasvet bastı ama sırf mutfağı yüzünden bu şartlarda bir evi eleyecek durumda değildim. lakin eski kiracı 12 yıl oturmuş evde ve sorunlu bir şekilde ayrılmış. afedersiniz evden çıkarken bir tek salonun ortasına mıçmadığı kalmış. mutfak dolapları çok kötü durumda, fotoda ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama dolaplar dökülüyor, ocağı çıkarırken resmen dolapları ayırmış yani. marangoz çağırmam gerekecek. aslında ben mutfağı komple kırdırıp yeniden yaptırmayı teklif ettim ev sahibine ama kiradan düşmek istemedi, ev sizin ne yaparsanız kendi kullanımınız için yapacaksınız siz karşılarsınız dedi :KK43: dolayısıyla bu masrafa girmeyeceğim ben de cebimden çözüm olarak mutfak dolaplarını boyatıp yeni kulplar taktırmayı düşündüm ben de. badana için biriyle anlaştık, mutfak dolaplarını da boyarım dedi ama pek güvenemedim adama. izlediğim kadarıyla biraz ince işçilik lazım, kendi boyayanlar var, iyi işçilik olmazsa boyalar sonradan kalkıyor diyenler var. siz ne önerirsiniz, stella boyalar mı, hangi boya iyi olur, tezgahı ne yapmalı? mutfak dolabı boyatanlar var mı? nolur bu çirkin dolaplardan kurtarın beni :KK43:
Konunuz banada cup diye oturdu .
Benim mutfak dolaplarım ayni durumda ,hatta modeli ayni rengi acik
Yeni mutfak almaya gönlüm varmiyor ,12.000€ vermem gerekecek.
Takipdeyim .

Cadence ile ilgili sayfalara bak.

margaret onlar hep ilk hali. Bulmaya çalışayım önce ve sonrasını atıcam bak ilk birkaç ay şahane ama sonra hani baza altında bekleyen eski eşya sararır ya, öyle hâl alıyor. Cadence ile boyamıştık biz de :KK43:

ikisi de değil. lokasyon olarak çok iyi bir yerde, site içi başka bir daire bulduk sonradan. ara tezgah dediğin tezgahla dolaplar arasında kalan yer değil mi?
Tezgah arası diyecektim ara tezgah demişim 😅 almanca öğrenemedigim gibi turkce de gitti🙄
Evet tezgah arası için fayans üstüne sokmeden tekrar büyük parça mesela 60a 120 seramik yapmak mümkün. Ya da yine kendinden yapışkanlı kaplamalar oluyor, altta bir küf sorunu yoksa yapılabilir, sıkılınca değişme şansı kolay. Kırıp yeniden yapmak en zahmetlisi ama küçük alan yapalım ne olacak derseniz temiz olur tabi.

Tezgah boyama ben hiç tavsiye etmiyorum. Instagtama bakılırsa hepsi çok güzel duruyor ama kullanımı öyle olmuyor maalesef.

Kapak kaplama için böyle göbekli modellerde biraz zor oluyor. Yapanı bulursan en temiz çözüm bu. Boya için alttaki tüm Boya cilayi çıkarıp temiz boyayacak biri varsa eh işte o da en garanti çözüm olmasa da idare eder. Tüm kapakları değiştirmek için de bir fiyat alın derim belli mi olur bu kadar işleme verilecek fiyatla kiyaslayinca belki size makul gelir. Hem sadece kapak fiyatı için ev sahibiyle yarısı sizden yarısı benden olsun diye pazarlık da yapabilirsiniz.

Ev sahibi neden temiz ve sağlam vermiyor evi? Nasıl geri almak istiyorsa öyle vermeli. Sonra sizden keser depozitoyu. Üstüne de borç çıkarır.
Boyamak da ucuz değil, kendini yapsanız hiç kolay değil.
kesemez evi beraber gezdik. fotoğrafladım her şeyi. adam yatırımlık tutuyor burayı çok ilgilenmiyor. ufak tefek çapta masrafları karşılıyor kiradan kesin diyor ama çok masraflı büyük değişiklik yapmak istemiyor.

margaret onlar hep ilk hali. Bulmaya çalışayım önce ve sonrasını atıcam bak ilk birkaç ay şahane ama sonra hani baza altında bekleyen eski eşya sararır ya, öyle hâl alıyor. Cadence ile boyamıştık biz de :KK43:
Hadi yaa. Biz ev arıyoruz. Dolap eski model olursa boyarım diyordum ben de. 🤦🏻‍♀️ Zaten yorumlarda illa ki bunlardan bahseden birileri oluyordur. Onları da okumak lazım.

Hadi yaa. Biz ev arıyoruz. Dolap eski model olursa boyarım diyordum ben de. 🤦🏻‍♀️ Zaten yorumlarda illa ki bunlardan bahseden birileri oluyordur. Onları da okumak lazım.
Ton farkını görüyor musun? 3 yıllık hali :/ cam siler gibi yüzeysel silebiliyorsun ancak. Annem ben çocukları uyuturken yağ çöz sıkıp silmiş, orası yarım yamalak soyuldu hemen🤦🏻‍♀️

Kötü yorumları siliyorlar mıdır nedir, hiç görmedim ben. Halbuki benim eşim de evde temizlik yapar, yemek yaptıktan sonra vakit olmasa bile üstten sileriz ama sanki pislikten olmuş gibi oldu

Eklentiler

• IMG_0153.png
    IMG_0153.png
    297,6 KB · Görüntüleme: 86
  • IMG_0154.png
    IMG_0154.png
    205,9 KB · Görüntüleme: 83
  • IMG_0155.png
    IMG_0155.png
    382,5 KB · Görüntüleme: 84
Bence güzel bir aydınlatma sistemiyle mutfağı güzel hale getirebilirsin. dolapların altına ışık al, florasan şeklinde olanlar var hatta 450 liraya aldı geçen hafta eşim. En azından daha aydınlık görünür ve kötü durmaz. Bana sorarsan bence güzel dolapların rengi

Kapaklari degistirmekde bir çözüm. Çok pahalıya malolmayacaksa ,uzun süre otururum diyorsanız değiştirin kapakları.
Boya konusunu bilemiyorum, her ahsaba olurmu emin degilim. Zımparalamak falan gerekir mi,cila vs sonuçta sürekli ıslanacak,buhar alacak,silinecek,dayanıklı ve uzun ömürlü olmaz gibi geliyor bana boyamak. Yine de boyayanlar fikir verirse daha sağlıklı olur.
Hayirli olsun,güle güle oturun.

Ben beğendim, bir marangoz çağırıp dolapları daha sağlam bir hale getirebilirsiniz. Sadece fayanslar biraz demode duruyor, onun için de kaplama gibi bir şeyler yapıyorlar ama ne kadar kullanışlıdır hiç bilmiyorum. Benim şu anda oturduğum ev de taş çatlasın 10 senelik falan ama mutfak dolapları biz taşındığımızda resmen dökülüyordu, elimizde kaldı. Biraz tadilat falan yapıp o şekilde idare ediyoruz.

hasarları tamir ettirecek. ama dekoratif durumlara karışmıyor, kırıp yeniden yapmaya da yanaşmadı. ben renk ve tezgah konusunda çözüm arıyorum
Tezgahın ve dolapların problemi nedir ? Fotoğrafta bahsettiğiniz gibi büyük bir sorun görünmüyor. Sadece dolaplar kahverengi, onu da zaten evi tutarken görmüşsünüz. Boya ve kaplamalar çok daha sağlıksız oluyor. Şimdi ne isterseniz yapın diyen ev sahibi, bir kaç sene sonra evden çıkarken "mutfağımı mahvetmişsiniz, yenisini yaptırın vb" de diyebilir. Bunu da düşünerek hareket edin.

Ben de kiracıyım ve benim mutfağım da iğrenç bir kahverengi ve krem. Beş senedir oturuyorum, kiracı olduğum için hiç önemsemedim. Sizin dolap renginiz benimkinden daha iyi bence. Tamir gerektiren yerler varsa halledip bu şekilde kullanın derim. Kirada olunca masraf yapmak bana mantıklı gelmiyor. Hele ki bu pahalılıkta