Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Hoşgeldin canım yaa , ne iyi ettin de geldin :KK16:

Ellerine sağlık .Nefis gözüküyor :KK56:

Ya bu ayran çorbası dediğin soğuk ayran aşı denilen mi canım ?

Eğer o ise ya da değilse de :))) tarifini yazar mısın müsait olunca ?

Hep deneyceğim o çorbayı , unutuyorum .

Sağol cnm :KK16:
Evet soğuk olan ayran çorbası cnm, eşimin tarafı çok yapar kvden öğrendim. Yazın mutlaka sofrada olur:KK31:
buğday yı ayrı kapta, nohut ve k fasulyeyi ayrı kapta ıslatıyorum. nohut ve fasulye birlikte düdüklüde pişiyor. Buğday da y
ayrı tencerede (Aslında buğdayı da düdüklüde pişiriyordum ama birgün düdüğü buğdaylarla tıkandı ve birden buhar fışkırınca korktum :KK53:) sonra ayran hazırlar gibi yoğurdu çırpıp malzemeleri ekliyoruz. dereotu da çok yakışıyor. Soğuk içiliyor.

Evet soğuk olan ayran çorbası cnm, eşimin tarafı çok yapar kvden öğrendim. Yazın mutlaka sofrada olur:KK31:
buğday yı ayrı kapta, nohut ve k fasulyeyi ayrı kapta ıslatıyorum. nohut ve fasulye birlikte düdüklüde pişiyor. Buğday da y
ayrı tencerede (Aslında buğdayı da düdüklüde pişiriyordum ama birgün düdüğü buğdaylarla tıkandı ve birden buhar fışkırınca korktum :KK53:) sonra ayran hazırlar gibi yoğurdu çırpıp malzemeleri ekliyoruz. dereotu da çok yakışıyor. Soğuk içiliyor.

Tamam canım sağol çok , geçen gün bir arkadaşım da yedim bol dereotu ile , ne çorba gibiydi ne yemek , tek bildiğim o sıcakta harika gitti ama tarifi almak arada kaynadı gitti , netteki tariflere güvenemiyorum ben denenmiş arkadaş tarifi olacak illa.
:KK6:

Ellerine sağlık tekrar canım .:KK16:

Tamam canım sağol çok , geçen gün bir arkadaşım da yedim bol dereotu ile , ne çorba gibiydi ne yemek , tek bildiğim o sıcakta harika gitti ama tarifi almak arada kaynadı gitti , netteki tariflere güvenemiyorum ben denenmiş arkadaş tarifi olacak illa.
:KK6:

Ellerine sağlık tekrar canım .:KK16:

Sağol balım şimdiden afiyet olsun:KK16::KK16::KK16:
Sıcaklarda güzel oluyor, diyetlerde de öğün olabilecek nitelikte hem de:KK56: Haklısın ne çorba ne yemek, cacığın baklagillisi kısaca:KK51:

bu soguk corba tarifi ayni zamanda zayiflama detoks tek salatalik rendesi ilave ediliyor zayiflamak isteyenlere bire bir

2 günlük %100 denenmiş detoks

ARKADAŞLARRR:bir arkadasımın dıyetısyenı obez olanlar ıcın ayda 2 kez olmayanlar ıcın sadece 1 kezlık uygulanması gereken bır kür vermiş.ve kür sonucunda sadece yag verıyorsunuz ANCAK DIKKAT AYDA SADECE 1 VEYA 2 KEZ kılonuza gore!!!!(her ay uygulanabılır ama dıkkatt)
2 gunluk bır kürdürYALNIZCA YAGDAN 1,5-2 KG VERILMEKTEDIR BIZZATTTT DENENMISTIR)
1. ve 2. gün beslenme aynı sekıldedır.
sabah saat 09-10 kahvaltı: 1 dilim kepek ekmek,1 yumurta,az mıktarda beyaz peynır ve (bolca yenebılır) domates,salatalık,yeşıllık.
2 saat arayla en son saat 21-22:00
2 lıtre yagsız ayranın ıcıne;2 adet salatalık(rendelenecek) , 4 yemek kasıgı haslanmıs bulgur,4 yemek kasıgı haslanmıs nohut ve 4 yemek kasıgı yeşil mercımek eklenecek,ıstenırse baharatlar konulup her 2 saat arayla bır corba kasesı ıçılecektır.yesıl cay-cay-su serbest sınırsız(ıstenırse)...kafeınlı asıtlı sekerlı ıcecekler ve tuz yasaktır :) ve kesınlıkle baska bırsey yenmeyecektır.
2.gunde aynı sekılde beslenılecektır.ıdrarınızdan yagların cıktığını goreceksınız(2.gun)
kolay gelsınnnnnnnnnn :) bu dıyet şok dıyet degıldır vucudumuzda bırıken artıkları uzaklastırma dıyetıdır(abur cubur gıbı hihi )

kızlar yukardakı mesaj alıntıdır
bızzat denedım 1.5 kg verdım
arkadaslarımda 1 ıle 2 kg verdı
kesınlıkle tavısye ederım
yanlız 2 lt ayran cok zor bıtıyo
1.5 lt yaptım ben
ve nohutu geceden ıslattım
ıkı gunluk baklıyatı 8 kasık yanı
hepsını duduklude haşladım ıkı gune boldum
ıstersenız nane sarımsak kekık baharat ne ıstersenız koyun
kesınlıkle tavsıye edıyorum
bır gunun olcusu mercımek bulgur nohuttan kuru olarak 4 kasıktır
ALINTIDIR:)

özlemişim ki ben kuşumuu:KK54: topiği de işgal ettik
aus kovmasa bari:KK51:
ausu da yakarım :KK53:

İlk ramazanda başlamıştı muhabbetimiz, bak bir ramazana kavuştuk beraber:KK52: Gece gece sevindim yahu, kk girdikçe aklıma geliyordun:KK19:
Evet topici geyiğe çevirdik biraz özür dileriz aus :KK17:
yav sende bu gece bir neronluk var her yeri yakıyorsun:KK52::KK37:

bu soguk corba tarifi ayni zamanda zayiflama detoks tek salatalik rendesi ilave ediliyor zayiflamak isteyenlere bire bir

2 günlük %100 denenmiş detoks

ARKADAŞLARRR:bir arkadasımın dıyetısyenı obez olanlar ıcın ayda 2 kez olmayanlar ıcın sadece 1 kezlık uygulanması gereken bır kür vermiş.ve kür sonucunda sadece yag verıyorsunuz ANCAK DIKKAT AYDA SADECE 1 VEYA 2 KEZ kılonuza gore!!!!(her ay uygulanabılır ama dıkkatt)
2 gunluk bır kürdürYALNIZCA YAGDAN 1,5-2 KG VERILMEKTEDIR BIZZATTTT DENENMISTIR)
1. ve 2. gün beslenme aynı sekıldedır.
sabah saat 09-10 kahvaltı: 1 dilim kepek ekmek,1 yumurta,az mıktarda beyaz peynır ve (bolca yenebılır) domates,salatalık,yeşıllık.
2 saat arayla en son saat 21-22:00
2 lıtre yagsız ayranın ıcıne;2 adet salatalık(rendelenecek) , 4 yemek kasıgı haslanmıs bulgur,4 yemek kasıgı haslanmıs nohut ve 4 yemek kasıgı yeşil mercımek eklenecek,ıstenırse baharatlar konulup her 2 saat arayla bır corba kasesı ıçılecektır.yesıl cay-cay-su serbest sınırsız(ıstenırse)...kafeınlı asıtlı sekerlı ıcecekler ve tuz yasaktır :) ve kesınlıkle baska bırsey yenmeyecektır.
2.gunde aynı sekılde beslenılecektır.ıdrarınızdan yagların cıktığını goreceksınız(2.gun)
kolay gelsınnnnnnnnnn :) bu dıyet şok dıyet degıldır vucudumuzda bırıken artıkları uzaklastırma dıyetıdır(abur cubur gıbı hihi )

kızlar yukardakı mesaj alıntıdır
bızzat denedım 1.5 kg verdım
arkadaslarımda 1 ıle 2 kg verdı
kesınlıkle tavısye ederım
yanlız 2 lt ayran cok zor bıtıyo
1.5 lt yaptım ben
ve nohutu geceden ıslattım
ıkı gunluk baklıyatı 8 kasık yanı
hepsını duduklude haşladım ıkı gune boldum
ıstersenız nane sarımsak kekık baharat ne ıstersenız koyun
kesınlıkle tavsıye edıyorum
bır gunun olcusu mercımek bulgur nohuttan kuru olarak 4 kasıktır
ALINTIDIR:)

Güzel bir paylaşım oldu çok teşekkür ederiz. Gerçekten hem besleyici hem tok tutucu hem de hafif. Ramazandan sonra denemekte fayda var, hele de kilo almışken:KK14:

İlk ramazanda başlamıştı muhabbetimiz, bak bir ramazana kavuştuk beraber:KK52: Gece gece sevindim yahu, kk girdikçe aklıma geliyordun:KK19:
Evet topici geyiğe çevirdik biraz özür dileriz aus :KK17:
yav sende bu gece bir neronluk var her yeri yakıyorsun:KK52::KK37:

yav safişim zaten hep yakıyorum bir yerleri:KK53:
evet bak yıne karsılastık zaten ayrı kalamayız biz :KK14:

X