Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Ya benimkide kabarmadı çok ama böyle bi degisik göz göz oldu ustu balon balon :):)
Bende yarm saat pisircem diye yakıyodm az kalsn ici pismemstr diye yarm saat bitene kdr bekliyodum snra baktm yank kokusu
Gelio hafiften :)
20dkda pisti kapadm hemen
Cok çabuk pisiyormuş şasırdm :)
Gidip yicem ama yer yok midemde :)
inş kötü olmamstr kreması

Ye ye ben tatlıyı yaptgm gun elımde catalla bekledm :)) tadı nasıl olms bak bakalm :)

Tatlım harika olmuştu çok guzeldi :)
Ama biraz şerbeti fazla gelms orta boy borcama yaptm diye sanrm
bidahakine serbeti azaltrsam tamamdır :)
Fotograflarıda atamadm pc ye gecemedm yarın eklicem :)

Tatlım harika olmuştu çok guzeldi :)
Ama biraz şerbeti fazla gelms orta boy borcama yaptm diye sanrm
bidahakine serbeti azaltrsam tamamdır :)
Fotograflarıda atamadm pc ye gecemedm yarın eklicem :)

Canm ıstedı yaa cok guzel oluo favorı tatlm artk :)

22yasındaym canım
Önümüzdeki yaz okulu bitirip işe giricem
Maddi acıdan hazrlık yapnca evlenicez inşallah bizde
4yıldr birlikteyiz
Ama maddiyat olarak sıfırız
Uzun zamandır evlilik gundemde de
henuz bisey yok
Rabbim bizede nasip eder inşallah
benimde kardeşim var
Onuda ben buyuttm herseyiyle ben ilgilendm
Çocuk bakımı konusunda bende tecrubeliym çok sukur :):)

allah gönlüne gore versın canım .gerçekten ıstedıkten sonra onunuzde ıcbırsey duramaz ben esımle 10 yıl dır bırlıkteyım.maddı durumumuz cok ıyıdı ama aılelerımız evlenmemızı ıstemıyordu cok zorluk cektık ama evlendık alalha sukur.yalnız sunu soylıyım kardeş büyütmek ve çocuk büyütmek cok farklı.kızım doğunca anladım ben bunu:KK16:

$20130715_232654.jpg $20130715_232718.jpg $20130715_232728.jpg $20130715_233237.jpg

slm kızlar işte dün bahsettiğim sürpriz pasta :)
ilk duyduğumda bende şaşırmıştım ama yapıp yiyince çok da güzel ve leziz olduğunu anladım :)
tavsiye ederim çok basit...:)

sealm kızlar bende bugun akşama yemeklerimi yapıp resimlicem inşallah
allah ne verdiyse pisiricem :)
tramisu yapmıştım eşimle oğlum ucundan kulağından tırtıklamışlar :KK43: resim çekemedim

Eki Görüntüle 756573 Eki Görüntüle 756574 Eki Görüntüle 756575 Eki Görüntüle 756576

slm kızlar işte dün bahsettiğim sürpriz pasta :)
ilk duyduğumda bende şaşırmıştım ama yapıp yiyince çok da güzel ve leziz olduğunu anladım :)
tavsiye ederim çok basit...:)

Gazelim cidden şok oldum :KK52:

Önce karpuz pasta yazdığını okumamışım , öyle bakıyorum pastaya bunun nesi süpriz diye , en son karpuzun çekirdiğini gördüm nihayet :KK1::KK1:

Çok entresanmış cidden , denemek lazım .

sealm kızlar bende bugun akşama yemeklerimi yapıp resimlicem inşallah
allah ne verdiyse pisiricem :)
tramisu yapmıştım eşimle oğlum ucundan kulağından tırtıklamışlar :KK43: resim çekemedim

Bekleriz zeynepcim her zaman , sen geçen tandır böreği de koyacaktın :KK19:

Hadi bakalım kayserinin yemeklerinden döktürüver de görelim :KK6:

Bekleriz zeynepcim her zaman , sen geçen tandır böreği de koyacaktın :KK19:

Hadi bakalım kayserinin yemeklerinden döktürüver de görelim :KK6:
tandır böreklerini yaptım buzdolabında bekliyor :)
o gün kızım su böreği yap anne dedi su böreği yaptım :)
buzluk yaptıklarımla dolu :) dur resimliyimde bir bak :) mantılar sarmalar keteler börekler katmerler :)))))

Kızlar karpuz pasta demişken dondurma ile karpuz pasta yapılıyor cok sırın oluyor..Netten bi fotosunu buldum bı ara denıcem:)bombeli bir salata kasesi alıyoruz. İçini streç film ile kaplıyoruz. Sonra yumuşatılmış fıstıklı dondurma en dışa, içine vanilyalı dondurma, içine de çilekli/vişneli sorbe koyuyoruz.Yumuşatmak için dondurmaların mikser ile karıştırılması önerilmiş. Çekirdekler için içine çikolata rendesi veya damla çikolata ekleyebilirsiniz. En üstüne de incecik bir kek katmanı ile dolapta donduruyorsunuz.

Eki Görüntüle 756581

tarifi çok kolay..
araya ve üzerine kremşanti sürüp kaplıyoruz...en son çikolata sosu gezdiriyoruz :)
yalnız biz iki kat karpuzdan yaptık ama tek kat olsa daha güzel olur..çünkü iki kat olunca keserken falan kaydı biraz...
tek kat olsa sorun olmaz...:)
çatlayana kadar yedik...

url=http://......./c25MCx]
qc3mn.jpg
[/url]
hazırlası zor ama yemesi zevkli herhalde yaptıklarımın tadına bile bakamıyorum diyetteyim hani :)

X