Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

gözdecim ben hazır çorba hiç almam...zararlı diye hiç evime sokmadım..zaten eşimde oğlumda sevmez tadını...
evde yapılan ezo gelini de bilmiyorum hiç yapmadım...
tarhana çorbamız hep olduğundan ezo gelin hiç bilmeyiz..:)

yok be ahretim hiç bayılmam hatta nefret ederim böyle sosyetik yemek isimlerinden...:KK19::KK19: kroton neymiş bak hiç duymadım onu :) cahil kaldım vallahi :)
valla düşün düşün bi hal oldum...domates çorbası benimde aklıma geldi...bakalım son dakka neye karar verecem :)
mutfağa uzanayım yavaş yavaş fasülye anca pişer...
bu arada bamyaya bayılırım hemde nasıl bayılırım...konyanın en meşhur yemeğidir bamya...ayyy valla ağzımın suyu aktı..bir kase yolla bana kız valla şişecek biyerim :KK60:

Gazelcim bende hallettim yemeklerimi.
Şimdi koyuyorum resimleri , payına düşen bamyayı alıver
:KK56:

aus ablam bazı eksikler vardı onları yazdımda ekleyeyim eklersin sende sana zahmet:KK54:

yeşil mercimek çorbası, sütlaç, hazır kekle profiterollü doğumgünü pastası sayfa 33
patatesli gül börekler,mercimek çorbası,pirinç pilavı,tavuk şinitzel sayfa 54
zeytinyağlı taze fasülye, havuçlu tarçnlı kek sayfa 57

taze fasulyeyle havuçlu keki 54 diye yazmışsın 57 olcak onlar:KK16:

Tamamdır kuzum düzenledim :KK19:

Tamamdır kuzum düzenledim :KK19:

eline sağlık ablacım
birde birşey sorucam sana
ben yarın tavuk şiş yapmak istiyorum tavuk göğsü var küp küp doğranmış onunla
fırında yapıcam
ama nasıl yapıcam:KK1:
yoğurtla falan mı marine edeyim yoksa yağ baharatlar falan mı:26:

eline sağlık ablacım
fırında yapıcam

Canı bse sorcam ben snn krep bohca tarıfını yapayı duusnyrm smdı tarıfe baktm ama hıc baharat kullanmamıssn ? baharatsz nasıl oluyor?

eline sağlık ablacım
fırında yapıcam

Canım benim tavuk göğüsle şiş hiç tavsiye etmem .Ne kadar baharatla marine edersen et ot gibi oluyor , tövbe yarabbim.
Tavuk ayakları kuşbaşı doğranacak , kasaba şiş için desen ayaklardan yapıyor zaten , o zaman yemede yanında yat oluyor:KK56:

Ablamda tavuk şiş yapmıstı soyleym fotosunu koysun.. Çok guzel oluyormus vala benden solemesi:)

Aus; yarismaya katilirsan patlican ve et yemegi yaparsan oyum sana. Tavuklu birseyler yaparsan sana benden oy yok. Belirtmek istedim. :KK34:

Aus; yarismaya katilirsan patlican ve et yemegi yaparsan oyum sana. Tavuklu birseyler yaparsan sana benden oy yok. Belirtmek istedim. :KK34:

Bak şimdi ben dedim de yaptı diyeceksin ama her sene et yemeği olur büyük ramazan soframızda bu sene patlıcanlıda olsun demiştim :KK17:

Bak şimdi ben dedim de yaptı diyeceksin ama her sene et yemeği olur büyük ramazan soframızda bu sene patlıcanlıda olsun demiştim :KK17:

Tadindan yenmez o zaman. Orda olsaydim bende katilirdim. :p

Patlicani 30 sene yememis biri olarak simdi patlican yemekleri duskunuyum:)

Ben dedim diye yap , ne var yani, aramizda patlicanin lafi mi olur. :KK9:

Tadindan yenmez o zaman. Orda olsaydim bende katilirdim. :p

Patlicani 30 sene yememis biri olarak simdi patlican yemekleri duskunuyum:)

Ben dedim diye yap , ne var yani, aramizda patlicanin lafi mi olur. :KK9:

Cıkss olmaz :KK1:

Patlıcan bende 25 yaşından sonra yemeğe başladım , şimdi bayılıyorum .

Cıkss olmaz :KK1:

Patlıcan bende 25 yaşından sonra yemeğe başladım , şimdi bayılıyorum .

Kizlar ben dedim diye o yemegi yapiyor sahitsiniz. :))

Neyse afiyet olsun. Yarismaya katil da gorelim hanimefendi buradan konusmakla olmaz. :KK33:

Verdim gazi gidiyorum. :KK1: Gorusuruz. :KK16:

Son düzenleme:
Canı bse sorcam ben snn krep bohca tarıfını yapayı duusnyrm smdı tarıfe baktm ama hıc baharat kullanmamıssn ? baharatsz nasıl oluyor?

evet canım kullanmadım
gayet güzel oluyor
istersen pul biber koyabilirsin hafif acılı güzel olur

Canım benim tavuk göğüsle şiş hiç tavsiye etmem .Ne kadar baharatla marine edersen et ot gibi oluyor , tövbe yarabbim.
Tavuk ayakları kuşbaşı doğranacak , kasaba şiş için desen ayaklardan yapıyor zaten , o zaman yemede yanında yat oluyor:KK56:

yapma ya tüh
doğrudur aslında kuru oluyordur dimi
şiş yapacaktım ama ben:KK14:
neyse evdeki tavuk göğsünü ben bildiğim gibi yapayım o zaman şiş için senin dediğin gibi alırım

Ablamda tavuk şiş yapmıstı soyleym fotosunu koysun.. Çok guzel oluyormus vala benden solemesi:)

göğüsten mi yapmış canım
bende kuru oluyor göğüsten diye biliyorum aslında
o yüzden tavada az suyla pişirip baharatlar ekleyip yağ ile hafif kızartıyordum hep pilavın yanına falan süper oluyor:KK56:
bu sefer şiş denenyeyim demiştim canım çok istedi:KK31:
internetten baktım kimi but kısmından yapmış kimi göğüsten bende deneyeyim demiştim:26:
neyse riske atmayayım ben yine

yapma ya tüh
doğrudur aslında kuru oluyordur dimi
şiş yapacaktım ama ben:KK14:
neyse evdeki tavuk göğsünü ben bildiğim gibi yapayım o zaman şiş için senin dediğin gibi alırım

göğüsten mi yapmış canım
bende kuru oluyor göğüsten diye biliyorum aslında
o yüzden tavada az suyla pişirip baharatlar ekleyip yağ ile hafif kızartıyordum hep pilavın yanına falan süper oluyor:KK56:
bu sefer şiş denenyeyim demiştim canım çok istedi:KK31:
internetten baktım kimi but kısmından yapmış kimi göğüsten bende deneyeyim demiştim:26:
neyse riske atmayayım ben yine

Göğüsten yaptı cnm hıc kuru olmamıs aynı kebap gibi dedı :))) fotosunu bulup da koyayım ben

Oyy :):)
Tavuk sevmeyen biri olarak tok karnına bile canım çekti ya :):)

Evet gayet güzel gorunuyor tadı daha da guzelms ama :)) Ben yarın ıslım kebabı yapcam ıns sora senın bohcalardan :)) Hayatımda ılk kez yapcam bunları tabii

Ancak gelebildim .
Resimlerimi ekleyeyim , tariflerimi vereyim
:KK6:

$20130714_175916.jpg El clasico Tarhanamız ve Kayınvalide Turşusu

$20130714_175220.jpg Kıymalı ve Yeşil Biberli Bamya (yukarıya oruçlu kafa domates yazmışım:KK9:)

Bamyalar ayıklanır ve limonlu suda bekletilir.
Onlar bekleye dursun , tencerede yağ , 100 gr.kadar kıyma , 1 adet doğranmış soğan , 1 kaşık kadar salça kavrulur.Tuz ve 1 adet domates rendesi de eklenir.Suyu ilave edilir , yarım limon sıkılır içine ve kaynayan suya süzülen bamyalar ve yuvarlak cherry domates şeklinde olan biberler eklenir.Kapak kapatılır ve pişmeye bırakılır.

$20130714_174340.jpg Peynir Soslu Makarna

Kalın erişte şeklinde olan makarnayı tercih ediyorum ben . Makarnamız klasik şekilde haşlanır ve süzülür.
Tencerede yağ ve lor eritilir.1 tatlı kaşığı kadar un , tuz , kıyılmış maydanoz , doğranmış domates , arzu edilen baharatlar ve 1 bardak su eklenir ve peyir sosu pişirilir.Makarna ile harmanlanarak servis edilir.

$20130714_180912.jpg Hurmalı Karamel Soslu Yaş pasta

Pasta Keki:

5 yumurta
5 fincan toz şeker
5 fincan un
1 fincan kadar ılık su
1 kabartma tozu
1 paket kadar kakao
1 paket vanilya

Pasta Kreması:

100 gr margarine çırpılan hazır pasta kremalarından kullandım ben . Bu kremayıda doğranmış hurmalarla karıştırıp pastanın arasına koydum .

Pasta kekini ikiye bölüp , şekerli kahveli su ile iyice ıslatıp arasına bolca hurmalı kremadan koyup , muz dilimledim.

Üzerine krem şanti hazırladım , bu krem şantiyide karamel sosla karıştırdım .Üst süslemesi zevkinize göre efendim , afiyet olsun:KK56:

Kizlar ben dedim diye o yemegi yapiyor sahitsiniz. :))

Neyse afiyet olsun. Yarismaya katil da gorelim hanimefendi buradan konusmakla olmaz. :KK33:

Verdim gazi gidiyorum. :KK1: Gorusuruz. :KK16:

Yok be kankam konuşmakla olmaz tabii , ille bir yerden çıkar foyası :KK24::KK24::KK24:

X