Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

islim kebabını bende yapıcam
beceremem diye korkuyorum:KK1::KK1::KK1::KK1:

beceremeyecek bişey yok gözdem yaa inan çok kolay senin krep bohçan bile bundan daha zor yani :)
ama sana tavsiyem patlıcanları ben biraz kalın kesmişim, bu yüzden bohçalarken biraz zor tutturdum açılıverdi zorlandım biraz...daha elastik gibi oldu hafif kalın olunca...biraz daha ince ince kesmeni tavsiye ederim cnm..

Ancak gelebildim .
Resimlerimi ekleyeyim , tariflerimi vereyim
:KK6:

Eki Görüntüle 755227 El clasico Tarhanamız ve Kayınvalide Turşusu

Eki Görüntüle 755228 Kıymalı ve Yeşil Biberli Bamya (yukarıya oruçlu kafa domates yazmışım:KK9:)

Bamyalar ayıklanır ve limonlu suda bekletilir.
Onlar bekleye dursun , tencerede yağ , 100 gr.kadar kıyma , 1 adet doğranmış soğan , 1 kaşık kadar salça kavrulur.Tuz ve 1 adet domates rendesi de eklenir.Suyu ilave edilir , yarım limon sıkılır içine ve kaynayan suya süzülen bamyalar ve yuvarlak cherry domates şeklinde olan biberler eklenir.Kapak kapatılır ve pişmeye bırakılır.

Eki Görüntüle 755229 Peynir Soslu Makarna

Kalın erişte şeklinde olan makarnayı tercih ediyorum ben . Makarnamız klasik şekilde haşlanır ve süzülür.
Tencerede yağ ve lor eritilir.1 tatlı kaşığı kadar un , tuz , kıyılmış maydanoz , doğranmış domates , arzu edilen baharatlar ve 1 bardak su eklenir ve peyir sosu pişirilir.Makarna ile harmanlanarak servis edilir.

Eki Görüntüle 755230 Hurmalı Karamel Soslu Yaş pasta

Pasta Keki:

5 yumurta
5 fincan toz şeker
5 fincan un
1 fincan kadar ılık su
1 kabartma tozu
1 paket kadar kakao
1 paket vanilya

Pasta Kreması:

100 gr margarine çırpılan hazır pasta kremalarından kullandım ben . Bu kremayıda doğranmış hurmalarla karıştırıp pastanın arasına koydum .

Pasta kekini ikiye bölüp , şekerli kahveli su ile iyice ıslatıp arasına bolca hurmalı kremadan koyup , muz dilimledim.

Üzerine krem şanti hazırladım , bu krem şantiyide karamel sosla karıştırdım .Üst süslemesi zevkinize göre efendim , afiyet olsun:KK56:

aus sen naptın kuzum yaa, valla bi acaip oldum ağzımın kenarları mayıştı :KK60:
hele pasta yokmuuuuu, ay o üzerindeki karamel sosu yokmuuuuu...bitirdin beni aus alacağın olsun :63:
kaldımı birazcık yollasana sahurdan önce nasılda gider valla miss...
bu arada yarına size bi sürprizim var inşallah...görünce şok olacağınız bir tatlı paylaşacam inşallah :) gözleriniz şaşı beş görecek şaşkınlıktan :KK60: bekleyin yarın iftara kadar :) nasipse tabi...

beceremeyecek bişey yok gözdem yaa inan çok kolay senin krep bohçan bile bundan daha zor yani :)
ama sana tavsiyem patlıcanları ben biraz kalın kesmişim, bu yüzden bohçalarken biraz zor tutturdum açılıverdi zorlandım biraz...daha elastik gibi oldu hafif kalın olunca...biraz daha ince ince kesmeni tavsiye ederim cnm..

aus sen naptın kuzum yaa, valla bi acaip oldum ağzımın kenarları mayıştı :KK60:
hele pasta yokmuuuuu, ay o üzerindeki karamel sosu yokmuuuuu...bitirdin beni aus alacağın olsun :63:
kaldımı birazcık yollasana sahurdan önce nasılda gider valla miss...
bu arada yarına size bi sürprizim var inşallah...görünce şok olacağınız bir tatlı paylaşacam inşallah :) gözleriniz şaşı beş görecek şaşkınlıktan :KK60: bekleyin yarın iftara kadar :) nasipse tabi...

Ooooo şimdiden sabırsızlandım , ne ki acep bu şok tatlı :KK53:

Sorma canım , bizde çok yedik bugün .Bamyada ağzına layık , bol ekşili olmuştu :KK9:

Pastayı hemen komşuya da verdim , çabuk bitsin de gidip gelip yemeyeyim diye:KK52:

Kızlaar domates çorbası tarifniz var mı? 1 2 siteye baktım bakalım birini denicem olmazsa

Bugün domates çorbası yaptımm babam çook begendıı :)) Fotolar gelsın paylasıcam :)

Bugün domates çorbası yaptımm babam çook begendıı :)) Fotolar gelsın paylasıcam :)

Şu domates çorbasını ya ben yapamıyorum yada tarifte iş yok :):)
Annemin yaptıgıda benimki gbi oluyordu gerci ama onuda sevmiyodum
Sen nasıl yaptn merak ettim
Hazır çorbadaki tad gibimi oldu
Ben hazırına bayılıyorum ama vitamin mineral yok malesef :)
Tarifide ekle merakla bekliyorum :)

Şu domates çorbasını ya ben yapamıyorum yada tarifte iş yok :):)
Annemin yaptıgıda benimki gbi oluyordu gerci ama onuda sevmiyodum
Sen nasıl yaptn merak ettim
Hazır çorbadaki tad gibimi oldu
Ben hazırına bayılıyorum ama vitamin mineral yok malesef :)
Tarifide ekle merakla bekliyorum :)

Vala canm babam mukemmel dedı yanı bılmıyorum bende begendm annemde begendı :) Sen nasıl yapıyosun ?

Bizde bu akşam
Ezogelin çorbası
tavuk sote
Arpa sehriyeli pirinç pilavı
Ayran
Vardı
Harika olmuştu yemeklerim yedim yedim şiştim yine :):)
Ezogelini eklicem
bide dun pastamı cekmstm onu eklerim
Bugun birde kıbrıs tatlısını yaptm
Keki çok degisik ya piserken puf puf kabardı :)
Yalnz 40 yıldr yaptgm muhallebiyi yapamadm desem :):):)
Tavuk soteyi yaparken 2dk da muhallebinin unu dibe çökmüs
Yakmadan hemen karıstrdm yaptm ama topak topak oldu
Sakınan göze çöp batar misali işte
İnşallah yerken gelmez unlar
yoksa çöpe gider :KK43::KK43::KK43:
Gazelcim sen ne tatlısı yapıcan ya çatladm meqpaktan :)
Baklavamı açtn naptn bayıltma bizi buralarda :):):)

Evet bizde bugün dolma sarma salata domates corbası vardı.Dolma sarmaları annem yaptı corbayı ben. fotoları eklıyorum,

$dolma sarma salata.jpg $domates corbası.jpg

Vala canm babam mukemmel dedı yanı bılmıyorum bende begendm annemde begendı :) Sen nasıl yapıyosun ?

Valla canım unuttum gtti
bayadır yapmadgm icin
Un falan kavuruyoduk domates rendeliyoduk
Bi kere sut falanda katmştm az bisey
Ama yok yani olmuodu
Hazir çorba tadnda olsun istiyorum ben

Bizde bu akşam
Ezogelin çorbası
tavuk sote
Arpa sehriyeli pirinç pilavı
Ayran
Vardı
Harika olmuştu yemeklerim yedim yedim şiştim yine :):)
Ezogelini eklicem
bide dun pastamı cekmstm onu eklerim
Bugun birde kıbrıs tatlısını yaptm
Keki çok degisik ya piserken puf puf kabardı :)
Yalnz 40 yıldr yaptgm muhallebiyi yapamadm desem :):):)
Tavuk soteyi yaparken 2dk da muhallebinin unu dibe çökmüs
Yakmadan hemen karıstrdm yaptm ama topak topak oldu
Sakınan göze çöp batar misali işte
İnşallah yerken gelmez unlar
yoksa çöpe gider :KK43::KK43::KK43:
Gazelcim sen ne tatlısı yapıcan ya çatladm meqpaktan :)
Baklavamı açtn naptn bayıltma bizi buralarda :):):)

Benım kek oyle puf puf kabarmamıstı hatta yanmstı ama sonuc ynede superdı. Vala annem sutlaç yapmıstı gunlerdr surunuo dolapta o btene kadar datlu yapamam :))

Valla canım unuttum gtti
bayadır yapmadgm icin
Un falan kavuruyoduk domates rendeliyoduk
Bi kere sut falanda katmştm az bisey
Ama yok yani olmuodu
Hazir çorba tadnda olsun istiyorum ben

Ben yaptıgım tarifi vereyim sana canm önce 2 yemek kasıgı margarınle unu kavurdum ustune yarım su bardagı kadar sutu ılave ettm iyice cırptım. Daha sonra robottan gecrdgmz domateslerı ekledm braz karıstırdım. Ustune 3.5 4 su bardagı suyu ekledım kaynayana kadar pısırdım. Biraz corbanın rengı acık geldı bana o yuzden cok az da salca ekledım tuz, kırmızı bıber ve cok az da karabıber. Kaynadıktan sonra bı 10 dk kısık ateste pısırdım.

Ayy valla hazr corba gibi görünüyor aynen
Guzele benziyor
Bizimkiler buna uzaktan yakndan benzemiodu :):):)
Tarif verirmsn canım

Ayy valla hazr corba gibi görünüyor aynen
Guzele benziyor
Bizimkiler buna uzaktan yakndan benzemiodu :):):)
Tarif verirmsn canım

Begendgne sevndm bde benm tarfle dene canm ben bı suru tarıfe baktım sora kendımce bunu yaptım. Bız begendk bence sende yap bı yarın .4 domates kullandm bu arada ben

Ben yaptıgım tarifi vereyim sana canm önce 2 yemek kasıgı margarınle unu kavurdum ustune yarım su bardagı kadar sutu ılave ettm iyice cırptım. Daha sonra robottan gecrdgmz domateslerı ekledm braz karıstırdım. Ustune 3.5 4 su bardagı suyu ekledım kaynayana kadar pısırdım. Biraz corbanın rengı acık geldı bana o yuzden cok az da salca ekledım tuz, kırmızı bıber ve cok az da karabıber. Kaynadıktan sonra bı 10 dk kısık ateste pısırdım.

Domatesleri rendeleyip pisince blendırdan gecirsem olur dimi
Robot kullanmıyoruzda biz :)

Benım kek oyle puf puf kabarmamıstı hatta yanmstı ama sonuc ynede superdı. Vala annem sutlaç yapmıstı gunlerdr surunuo dolapta o btene kadar datlu yapamam :))

Ya benimkide kabarmadı çok ama böyle bi degisik göz göz oldu ustu balon balon :):)
Bende yarm saat pisircem diye yakıyodm az kalsn ici pismemstr diye yarm saat bitene kdr bekliyodum snra baktm yank kokusu
Gelio hafiften :)
20dkda pisti kapadm hemen
Cok çabuk pisiyormuş şasırdm :)
Gidip yicem ama yer yok midemde :)
inş kötü olmamstr kreması

X