Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

benim tansiyon problemim var
anında halsiz düşüyorum
birde aç olunca tabi
sahurda da birşey yenmiyor zaten uykulu uykulu
ben zaten normalde pek dışarı çıkan bir insan değilim ama ramazan ayında 1 ay ev hapsi bana resmen

Valla baktıkça her şey yapası geliyo insanın =)

aynen öyle o yüzden dünyanın yemeğini yapıyoruz sonra yiyemiyoruz zaten

kaşarlı köftenin yanına
sebzeli pilav mı nohutlu pilav mı hadi akıl verin bana

bilirim canım bizde yapardık konyadayken...ama burda yalnız olduğumdan yapacak kimsem yok
kuru yufka ile de olur tabi..önce ıslatırsın yumuşayınca koyarsın...çok kolay bi börek yaa ben çok sevdim, sahur için ideal..

aynen gözdecim benimde ev almış başını gidiyor, idareten toparladım şöyle, ama süpürüp silinmesi gerekiyor tv masasına yazı yazsan yazılır yani
ama hiç dermanım yok, iftardan sonra nasipse girişeyim diyorum ama iftardan sonrada bi rehavet çöküyor ki anlatamam...zaten çay içip teravihleri kılıncaya kadar saat geçip gidiyor...
bakalım artık bugün iftardan sonra hemen kalkmaya çalışacam...
henüz yemekte yok, hatta adını da koymuş değilim yemeğin
ne pişirsem acaba, sebze kalmadı evde, pazara gidemedim sıcaktan...mecbur marketten alıcam....
biraz taze fasülye vardı onu pişireyim bari..yanına sebzeli bulgur pişirsemmi acaba, pirinç pilavı hergün sıkıyor ya...
cacık yaparım, ttarhana çorbamız da olur zaten..salata da yapıcam...daha ne olsun allah bereket versin :)
sütlü bi tatlı yapasım var...ama bakalım...pek dermanım yok

bizede dip köşe bir temizlik lazım valla gazelim
dün öyle bir üstten süpürdüm o kadar
yarın bende temizlik yapayım diyorum
iftardan sonra ben hiçbirşey yapamıyorum ya
yemeği yiyip kalıyorum oturduğum yerde
inan sofrayı zor topluyorum
sonrada oturuyorum bahçeye dahada yatana kadar kalkamıyorum

ben pişirdim yemeklerimi
şimdide pilav pişiyor
son ana bırakmadım valla hiçbişeyi gözüm kesmedi
midem falan bir fena
işimi gücümü bitirip biraz uzanayım iftara kadar diyorum
ama iş bitmiyor ki
ben bugün domates çorbası
kaşarlı köfte
sebzeli pilav yaptım
mücver var
şimdide salata yapayım diyorum
gerçi yapıyorum yapıyorumda kalıyor herşey ya
bize birşey oldu bu ramazan
eskiden çok yerdik
şimdi kimse yiyemiyor
ramazan öncesi ailece tartılıp kilo faciası yaşayınca ister istemez iştahımız kaçıyor sanırım

dün tv de izledim canım, herkes aynı durumda.. 17 buçuk saat aç ve susuz kalınca vücut şoka giriyor ve kendini korumaya alıyormuş...daha önce depoladığı yağları yaktığı için iştahımız ondan kesikmiş...
yani biz birşey yiyip içmesek de vücut fabrika gibi hala depolardan besleniyor ve kendini tok hiisediyor..her ne kadar bizim midemiz açlık hissetse de vücut standart çalışmaya devam ediyor malum bu yüzden böyle birşey yiyip içemiyoruz...
ben 2 gündür akıllandım artık çok azcık yapıyorum yemekleri..çünkü ertesi güne kalıyor ısıtınca eski lezzeti kalmıyor vs diye acık yapıyorum artık..
bugün ben teze fasülye, tarhana çorbası makarna salata ve ayran yaptım...ayranı dolaba koydum buz gibi olsun diye ohh :)
eşimde halka tatlısı almış...tatlıdan da yırttım bugün :)
şükür allaha bereketi bol sofralarımızın, allah bir kase çorbayı bulamayan bütün müslüman kardeşlerimize yardımcı olsun..
nekadar şanslıyız ki sofralarımız bereketli, çoğunu beğenip yemiyoruz bile...rabbim şu sıcaklarda aç açıkta olanlar içecek bir bardak su bulamayan o afrika ülkelerindeki müslümanlara yardımcı olsun...ramazanın yüzü suyu hürmetine...amin...

merhaba online bayanlar
benim buzlukta 18.10.12 son kullanma tarihli tavuk gogsum vardı
ben onu çıkarttım çözdürdüm , pişirdim yedim
ama tadı kötüydü
suyundan da pilav yapmıştım kahretsn pilav da kötüydü
tavuk bozuktu galiba ( ama kusmak istemiyorum yaaa napiim bi de size sorayım dedim..

tarihi çok geçmiş ve siz bunu bile bile neden pişirdiniz...?
birde madem tadı kötüydü neden yemeye devam ettiniz ki??
olan olmuş artık, kusmaya çalışın, parmağınızı bademcik kısmına sokun kusarsanız rahatlarsınız...aksi halde ciddi sonuçlar doğurabilir..besin zehirlenmesi çok ciddi tehlikeli...
kusmak için çabalayın, annem biz çocukken kusturmak için tuzlu yapıp içirirdi...tuzlu su kusturur...
herşeyi yaptığınız halde kusamıyorsanız, yoğurt yiyin...besinlerin zehirli bakterilerini öldürür yoğurt..

Son düzenleme:
Ya kusura bakmayında 2012 nın tavugunu cıkarıp yıyorsunuz ama sonuclarını dusunemıyorsunuz cok ılgınc. Umarım bse olmaz

slm kızlar..kimse resim eklemiyor artık...noldu yediniz yemekleri şişip kaldınız mı
tombiş midelerle çaylarınızı mı yudumluyorsunuz bakayım
ben ekleyim bari..klasik yemekler tarife gerek yok sanırım :)
taze fasülye, tarhana çorbası, ketçaplı makarna ( yoğurtlu yapacaktım oğlum sevmiyormuş :), ve salata...

buzlukta olunca bişey olmaz diye düşündüm
tam sofraya oturunca tadı kötü geldi ama açlıktan durduramadım kendimi
midem bulanmıyor iyiyim şimdi, 114 zehir hattını aradım, kendinizi kusmaya zorlamayın dedi
bekliyorum bakalım, zehirlendiysem kusarmışım zaten
Umarım çok helak olmam ya..

buzlukta da olsa tarihini geçirmemeye dikkat edin...
ben olsam tadının kötü olduğunu anlayınca peynir ekmek yerdim ama onu yemezdim..geçmiş olsun...yoğurt yiyin mutlaka...

bende de resim yok
açlıktan resim falan çekemiyorum valla
elossa ablanın topiğinde biri yazmış kıbrıs tatlısı o dikkatimi çekti biraz önce
muhallebisi falan aynen benim yaptığım gibi
güzel birşey canlandı gözümde
yarın onu deneyeyim diyorum
canım çok tatlı istiyor
keşke bugün yapsaymışım birşeyler

Son düzenleme:
Bu akşamki iftar menümüz ;

• Tarhana Çorbası (30 gün içeceğiz )
  • Yoğurtlu Patlıcan Kızartması
  • Tavuk Şiş
  • Bulgur Pilavı
  • Cacık
  • Baklava(baklavacımız sağolsun)
Yoğurtlu Patlıcan Kızartması ; Halka şeklinde kesilmiş patlıcanları , önce tuzlayıp , sonra yumurta sarısına ve un , mısır unu karışımına buluyoruz ve kızartıyoruz.Üzerine sarımsaklı yoğurt ve bol maydanoz.

Bugünde doyduk şükür .
Gazelcim tüm güzel dualarına yürekten aminnn canım kardeşim .

Çok güzel bir tatlı o kıbrıs tatlısı ya da keki diye de geçer .

Bak nasıl canım çekti şimdi

topiğini severim senin :)))
canım benim yarın bende resim ekliyim tandır böreği yapcam :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…